ליגת ההרפתקנים - משחקים מאורגנים של מבוכים ודרקונים 5

ליגת ההרפתקנים - משחקים מאורגנים של מבוכים ודרקונים 5

Information
פורסם ב10 אוגוסט 2015
נכתב על ידי אייר בנימין

אנו גאים להכריז כי בכנס דרקוניקון 2015 יפתחו משחקי ליגת ההרפתקנים בארץ!
ליגת ההרפתקנים היא מערכת המשחקים המאורגנים החיה של מבוכים ודרקונים מהדורה חמישית, והיא מתקיימת בעולם המערכה "ממלכות נשכחות". אתם יכולים לשחק משחקי ליגה בכל מקום בו מריצים הרפתקאות המציגות את סמל הליגה ובאפשרותכם להכין דמות ולהביא אותה לכל משחקי ליגת ההרפתקנים.

ארגון ליגת ההרפתקנים בכנסים בישראל הוא בשיתוף צוות הסערה, מערכת המשחקים המאורגנים של עולם המערכה הישראלי איי הסערה, שהריצה משחקי כנס מאז 2009 למהדורה הרביעית של מבוכים ודרקונים.
עם הגעתה של המהדורה החמישית, שני הגופים מאחדים כוחות. רשומון איי הסערה, שהוא המדריך לעולם המערכה, מתאים לשימוש גם עם מבוכים ודרקונים 5.

בנוסף לליגת ההרפתקנים, פעילה בארץ גם אגודת מגלי הארצות, שמארגנת את משחקי הכנס של פאת'פיינדר.

DD adventurers league

אבל מה זה בתכל'ס?

ליגת ההרפתקנים היא כמו המערכה הביתית שלכם, בה אתם בונים דמות בדרגה ראשונה ומשחקים איתה ממפגש למפגש בסיפור אפי של הרפתקאות ומעשי גבורה. בניגוד למערכה הביתית שלכם, השחקנים האחרים מסביב לשולחן, ואפילו שליט המבוך מתחלפים מהרפתקה להרפתקה. כמו במערכה רגילה הדמות שלכם עולה בדרגות, אוספת ממון, השפעה וחפצי קסם ואט אט הופכת לכוח חזק וחשוב בעולם. זאת מאחר ולמרות כי השחקנים האחרים והשה״ם עשויים להתחלף ההרפתקאות הן עקביות וניתן לשחק אותן בכל מקום.

אני רוצה לשחק, מה עלי לעשות?

ניתן להגיע למשחקי ליגת ההרפתקנים בכנסים ובחניות ללא הכנה מוקדמת, אנחנו נספק לכם דמויות מוכנות והסברים במקום, אבל מה הכיף בזה? ניתן להגיע למשחקי ליגת הרפתקנים עם דמות מוכנה מראש.

הכנת דמות לליגת ההרפתקנים היא קלה, אתם יכולים לבדוק את המדריך לשחקן של ליגת ההרפתקנים או את חוקי ההתחלה המהירה למידע נוסף, אחרת עקבו אחר הצעדים הבאים:

בחרו גזע, אתם יכולים לבחור כל גזע מחוקי הבסיס, ספר החוקים לשחקן או קובץ חוקי השחקן של הרוע היסודני מלבד הארקוקרה.

בחרו מקצוע, כל המקצועות ניתנים למשחק.

קבעו ערכי תכונות, אתם לא מגלגלים עבור ערכי תכונה, במקום זאת בחרו או מערך תכונות (8, 10, 12, 13, 14, 15) או קניית ערכי תכונה כמו שכתוב בספר החוקים לשחקן.

תארו את הדמות, בחרו שם, נטייה, אידיאל, קשרים, פגמים, רקע וסיעה. אינכם יכולים לשחק דמויות בעלות נטייה רוע-נייטרלי או רוע-תוהני, רק אם דמותכן שייכת לסיעת הזנתרים או ליגת האדונים היא יכולה להיות סדר-מרושע.

בחרו ציוד, אתם מתחילים את המשחק עם הציוד אותו אתם מקבלים מהמקצוע שלכם ומהרקע. אתם יכולים להשקיע זהב שקיבלתם מהרקע שלכם לרכישת ציוד נוסף.

הכינו דף מעקב הרפתקאות, רשמו עליו את שמכם ושם דמותכם.

חמשת הסיעות

נדבך מלהיב נוסף במשחקי ליגת ההרפתקנים היא ההזדמנות לדמות שלך להיות חלק מסיעה - קבוצת השפעה בתוך ממלכות נשכחות הפועלת לקידום שאיפותיה באותה שעה בה היא פועלת כנגד כוחות ההרס המאיימים על האזור. בזמן שאתם מתקדמים בקריירת ההרפתקנות שלכם, אתם מרוויחים נקודות מוניטין מהסיעה שלכם ועולים בסולם הדרגות. חברות בסיעה פותחת משימות סודיות ומעניקה עזרה ותועלת כאשר אתם פועלים על מנת לקדם את מטרות סיעתכם.

adven league Harpersהנבלאים היא רשת מפוזרת של מטילי לחשים ומרגלים המאמינים בשוויון ונלחמים בסתר כנגד שימוש לרעה בכוח. הארגון נחשב לטוב לב, ידעני וחשאי. פייטנים וקוסמים בעלי נטייה טובה שכיחים בשורות הארגון למרות שכל הרפתקן המאמין בערכי הארגון מוזמן להצטרף. ערכיהם כוללים:
איסוף מידע ברחבי פיירון.
קידום שוויון והוגנות באמצעים חשאיים.
התנגדות לרודנים ומנהיגים/ממשלות/ארגונים האוספים לידיהם כוח רב מדי.
עזרה לחלשים, לעניים ולנדכאים.

adven league gauntletמסדר כפפת הברזל מורכב ממחפשי צדק מאמינים ודרוכים המגנים על אחרים מפני מעשיהם של עושי-רוע. הארגון נחשב למכובד, דרוך ונלהב. כהנים, נזירים ופלאדינים בעלי נטייה טובה (ולרוב סדר-טוב) שכיחים בשורות הארגון למרות שכל הרפתקן המאמין בערכי הארגון מוזמן להצטרף. ערכיהם כוללים:
היה חמוש ודרוך כנגד הרוע.
זהה איומי רוע כגון קבוצות כוח חשאיות ויצורים מרושעים מטבעם.
אכוף צדק.
דרוש תגמול כנגד פעולות רוע אך אל תפעל ללא הוכחות.

adven league emerladמובלעת האיזמרגד היא קבוצה מפוזרת של מומחי הישרדות בטבע הפועלים לשימור הסדר הטבעי בזמן שהם עוקרים מהשורש איומים לא-טבעיים. האדון נחשב למבוזר, איתן ומתבודד. ברברים, דרואידים וסיירים בעלי נטייה טובה או נייטרלית שכיחים בשורות הארגון למרות שכל הרפתקן המאמין בערכי הארגון מוזמן להצטרף. ערכיהם כוללים:
להשיב את הסדר הטבעי לאיתנו ולשמרו.
להשמיד את כל אשר לא-טבעי.
לשמור על הכוחות היסודיים של העולם בשליטה.
למנוע מהציביליזציה ומהשממה מלהשמיד זה את זה.

adven league lordsליגת האדונים היא ברית רעועה בין כוחות פוליטיים חזקים המתעניינים בביטחון משותף ושגשוג. הארגון נחשב לאגרסיבי, מיליטנטי ופוליטי. לוחמים ומכשפים הנוטים לסדר או נייטרליות שכיחים בשורות הארגון למרות שכל הרפתקן המאמין בערכי הארגון מוזמן להצטרף. ערכיהם כוללים:
להבטיח את ביטחונם ושגשוגם של ערים וישובים ברחבי פיירון.
לשמור על ברית חזקה כנגד כוחות התוהו ואי הסדר.
לחסל איומים לארגונים ולערים החברות הליגה באופן מניעתי.
להביא כבוד ותהילה למנהיגיך ולמולדתך.

adven league zentsהזנתרים הם רשת צללים חסרת מצפון הפועלת להרחיב את השפעתה וכוחה בכל רחבי הממלכות הנשכחות. הארגון נחשב לשאפתני, אופורטוניסטי, ומריטוקרטי. נוכלים וכושפים הנוטים לנייטרליות או רוע שכיחים בשורות הארגון למרות שכל הרפתקן המאמין בערכי הארגון מוזמן להצטרף. ערכיהם כוללים:
לצבור הון.
לחפש הזדמנויות לצבור כוח.
להשיג השפעה על ארגונים ואישים חשובים.
לשלוט בפיירון. 

אז איך הליגה עובדת?

משחקי הליגה בארץ מתחלקים לשני חלקים עיקריים: מו״ד מסעות ומו״ד מפגשים.

מבוכים ודרקונים מפגשים

מבוכים ודרקונים מפגשים היא תוכנית המשחקים המכוונת לקהל באי חנויות המשחקים בארץ ולאלה שרוצים חוויה של משחק קבוע וקצר בפעם בשבוע. הרפתקאות מו״ד מפגשים הן דרך נהדרת להיחשף לאירועי קו-העלילה הראשי וההרפתקאות נלקחות ישירות מההרפתקאות המלאות של כל קו עלילה. כל מפגש עורך כשעתיים, כך שקל להכניס את המשחק לתוך הלו״ז השבועי הצפוף שלנו, וניתן לקפוץ ולהצטרף למשחק בכל זמן ולהתחיל לפצח את האתגרים המצפים לנו.

 משחקי מו״ד מפגשים מיועדים לדמויות בדרגה 1-4.

 איפה אפשר לשחק: החל מהשבוע שאחרי דרקוניקון בימי רביעי בחנות הממלכה בהוד-השרון.

מבוכים ודרקונים מסעות

מו״ד מסעות הן הרפתקאות הכנס שלנו והן ממוקמות בסביבת ים-הירח בממלכות הנשכחות, בהן תוכלו לחקור כיצד קו העלילה הנוכחי משפיע על יושבי חבל ארץ זה של יבשת פיירון. כאן תוכלו לקדם את הדמויות שלכם מהתחלה צנועה בדרגה ראשונה ועד לפסגות הדרגות הגבוהות ותהיה לכם האפשרות להשפיע על קורות אזור ים-הירח דרך פעולות הדמות שלכם ופעולות הסיעה שלכם.

הרפתקאות מו״ד מסעות מחולקות לרמות 1-4, 5-10, 11-16 ו - 17-20, כאשר דמויות מחוץ לטווח של הרפתקה מסוימת לא זכאיות להשתתף בה.

בכנס דרקוניקון נשיק את משחקי הליגה עם ההרפתקות הבאות:

DDEX2-1 מולמאסטר - עיר הסכנות, הרפתקת היכרות

** הרפתקה זו הינה הרפתקת היכרות לליגת ההרפתקנים ולמבוכים ודרקונים מהדורה 5**

תושבי מולמאסטר, על חופיו הדרומיים של ים-הירח, שרדו היכן שאחרים היו מרימים ידיים במהרה - בעיר עגמומית בה השחיתות משולחת רסן וכנסייתו של בֵיין, אל השנאה, הפחד והעריצות, שולחת את השפעתה ברחבי העיר. בחמש הרפתקאות קצרות אלה תעברו לאורכה ולרוחבה של העיר, תפגשו בתושביה, תחזו במראותיה ותגלו ממקור ראשון כיצד העיר זכתה בכינויה מבשר הרעות. 

DDEX2-2 רִמְצֵי אֵלְמווד

רפסודה רעועה נסחפה עם הגלים לתוך נמל מולמאסטר כשעליה אישה צעירה. מוטרפת מרעב, המילים היחידות שהיא מסוגלת להגיד הן ״אש ואפר״. הרמז הנוסף היחידי לזהותה הוא קעקוע מורכב. האם אבדה עליה דעתה או שמא משהו זדוני יותר מתרחש?

DDEX2-6 נשימת הורד הצהוב

מזה שנים רבות נזירי מנזר הורד הצהוב הסתגרו במנזרם בפסגת הָרֵי אֵרתְ׳סְפוֹר כשהם מתרגלים את סגנון החיים המוזר שלהם שהשמועות אומרות כי יש בו סגולות לאריכות ימים. עתה, הגבלות התזונה שלהם והרגלי שליטת הנשימה שלהם הפכו להיות האופנה האחרונה בקרב פרנסי מולמאסטר. אבל כאשר חלקם מתחילים למות כתוצאה מחנק ורעב, מתחילות לעלות שאלות בנוגע לאמיתות טענות הנזירים. האם מדובר במקרה פשוט של בורות, או שמא רוח רעה נושבת דרך פרנסי ושליטי מולמאסטר?

DDEX2-8 זוהמה תחת מולמאסטר

לביבי השופכין תחת מולמאסטר תמיד היה מוניטין מסוכן, עם סיפורים אין ספור של שודדים, רוצחים ואף גרוע מכך האורבים מתחת לרחובותיה של עיר הסכנות. אך סיפורים אלה מחווירים לעומת הסכנה החדשה מתחת לעיר, סכנה שנתגלה בעקבות גופה מוזרה ומדאיגה שנמצאה לא מכבר. עכשיו זהו תפקידכם לגלות את האמת הנוראית האורבת מתחת לעיר.

DDEX2-11 צינוק מבצר הברזל

כאשר מבצר הברזל שוחרר מהגמדים האפורים ששרצו בו, רבים מהמעברים התת-קרקעיים וממחילותיהם לא נחקרו באופן מלא. אבל עתה, כורים במעמקי המבצר חשפו צינוק עתיק שתוכנו מטריד ביותר. האם תוכלו להציל את המכרה והכורים מפני הסכנות האורבות בצינוק מבצר הברזל?

הרפתקאות נוספות תוכלו למצוא בכנס אייקון ובערבי בית מרזח.

קישורים נוספים (באנגלית):

ליגת ההרפתקנים - המדריך לשחקן: זעם השדים (המדריך מעודכן עבור קו העלילה זעם השדים שיחל בחודש ספטמבר)

ליגת ההרפתקנים - המדריך לשחקן: זעם השדים (גירסה להדפסה)

חוקי התחלה מהירה: זעם השדים

דף מעקב הרפתקות

דפי דמות

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.