הזוכים באתגר בקופסה - דרקוניקון 2022

הזוכים באתגר בקופסה - דרקוניקון 2022

Information
פורסם ב30 אוגוסט 2022
נכתב על ידי ויני האורק

boardgame challengeהשנה, בדרקוניקון 2022, זאת הייתה הפעם השניה שנערכה תחרות פיתוח משחקי קופסא "אתגר בקופסא". לתחרות הוגשו עשרה משחקים שונים, יצירתיים ומקוריים.

את המשחקים בחנו ארבעה שופטים: קונדרה מגנוס, גילי לוי, אבי מרק ואמרי הלפרט.

ואם שכחתם, הנה הזוכים של 2021.

מקום ראשון: Nice Shop

משחק שליטה אזורית משולב עם משחק מניות.

פיתוח - עופר כהן ויובל הראל

השחקנים משחקים יועצים למשפחות פשע המתקיימות מגביית דמי חסות מחנויות. במהלך שמונה תורות, השחקנים מנסים להגדיל את השפעתם בכל משפחה, להגדיל את השפעת המשפחה בעיר עצמה ולהפעיל את המשטרה על מנת לפגוע במשפחות יריבות. בסוף המשחק, השחקן שצבר הכי הרבה כסף מוכרז ליועץ הממולח ביותר ומנצח במשחק.

התרשמות השופטים - משחק שבו כל השחקנים משפיעים על המפה המרכזית ומקבלים נקודות על פי אותה מפה לפי מדד אישי של כל שחקן כאשר המדד האישי מושפע מהמדד של השחקנים היריבים. משחק עם הרבה החלטות שצריך לקבל, הרבה אינטראקציה בין השחקנים, והוא מרגיש מאוד מאוזן למרות כמות המידע וכמות הפעולות שאפשר לבצע. זה משחק מסוג המשחקים שאחרי המשחק הראשון כולם ירצו משחק נוסף וכולם כנראה ישנו את האסטרטגיה ואת שיטת המשחק שלהם.

Nice shop

ציון לשבח: מי החפרפרת

משחק זיכרון ב-18 קלפים.

פיתוח - דניאל אילוז

מי החפרפרת הינו משחק זיכרון המורכב מ-18 קלפים, בכל משחק החפרפרת מחופשת לחיה אחרת ואתם אלה שצריכים למצוא אותה.

התרשמות השופטים - מדהים לראות איך אפשר לקחת מכניקה כל כך בסיסית כמו זיכרון ו-18 קלפים בלבד וליצור משחק מהנה ומאתגר, שלא מרגיש בשום צורה כמו משחקי הזיכרון הקיימים. מי החפרפרת הוא דוגמה לכך שתמיד אפשר בצורה יצירתית לקחת משהו קיים ונפוץ ולהפוך אותו למשהו חדש.

The Mole

קרב תרנגולות - משחק קלפים אסטרטגי.

פיתוח והפקה - צוות גולה (גליה ודניאל פנחסי) עיצוב ואיור - גליה פנחסי

משחק קלפים לכל המשפחה בו כל שחקן הופך לרגע לחוואי עם מטרה ברורה לבנות את הלולים עם התרנגולות הכי חזקות, להילחם בלולים אחרים ולהפוך להיות החוואי עם הכי חזק.

התרשמות השופטים: המשחק מבוסס על המכניקה הבסיסית ביותר בעולם משחקי הקלפים, מלחמה.
אבל הוא לוקח את זה לרמה אחרת לגמרי של אסטרטגיה, כיף, אקשן קצת כמו שיש במשחק חתולים מתפוצצים וכל זה בעיצוב מדהים כמו כל המשחקים שגליה מעצבת.

chicken fight 

אודות ויני האורק

אורק הבית של הפונדק, ויני דואג לסדר ולנקיון באתר וגם מפרסם כתבות שנמצאו במעמקי הארכיון של הפונדק, או כאלו שנכתבו על-ידי מספר אנשים יחדיו.

מאמרים נוספים של כותב זה

ויני האורק

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.