הזוכים בתחרות אתגר בקופסא 2021

הזוכים בתחרות אתגר בקופסא 2021

Information
פורסם ב30 ספטמבר 2021
נכתב על ידי ויני האורק

boardgames challenge 2021השנה, בדרקוניקון 2021, זאת הייתה הפעם הראשונה שנערכה תחרות פיתוח משחקי קופסא שמוקדשת למשחקים שנוצרו בישראל בשנה החולפת. אז אמנם לצערנו הכנס עצמו התבטל ברגע האחרון עקב הקורונה, אבל לשמחתנו לתחרות הוגשו 11 משחקים שונים, יצירתיים ומקוריים.

אז הגיע הזמן להציג את המשחקים הזוכים בתחרות - המשחקים שהוגשו הם ברמה גבוהה, מעידים על פריחת התחביב בישראל וגם על היוצרים המקומיים שכל הזמן משתפרים ומפיקים משחקים שלא נופלים ברמתם ממשחקים בחו"ל ואף עולים עליהם!
ארבעת השופטים בתחרות הם: קונדרה מגנוס, גילי לוי, אבי מרק ואמרי הלפרט.

מקום ראשון - Teeming Stars

משחק שליטה אזורית בו התנועה בלוח מתבצעת בשיטת מנקלה.
פיתוח - מיכאל פבזנר
עיצוב - לירון גרינברג
הפקה ועזרה בפיתוח - איתי בן-עברי

השחקנים משחקים נחילי חייזרים המגיעים מגלקסיה רחוקה במטרה להשתלט על שביל החלב. שליטה על כוכבי הלכת השונים תעניק לשחקנים משאבים ויכולות חזקות ומיוחדות, ובסופו של דבר השחקן שיצליח לתמרן את כוחותיו ולשמור על כיבושיו בצורה המיטבית ינצח.

התרשמות השופטים - לוח המשחק מורכב מגריד של אריחים מסוגים שונים ויכולות שונות. בכל משחק נשתמש רק בחלק מהאריחים ונסדר אותם בצורה רנדומלית, דבר הגורם לכך שכל משחק יהיה שונה משמעותית מקודמו. מדובר במשחק אסטרטגי עם הרבה אינטראקציה בין השחקים, עם זאת מהיר, בלי המתנה ארוכה בגלל חשיבת יתר של השחקים. איך שמשחק הסתיים כולנו רצינו לסדר לוח חדש ולהתחיל משחק נוסף.

boardgames challenge 2021 stars2

boardgames challenge 2021 stars

ציון לשבח - סיפור של קוביות, סיפור משחק

פיתוח - קובי טרבלסי
עיצוב ואיור - תמרה קרת

סיפור של קוביות הינו ספר שהוא לא רק ספר. הוא גם משחק. ועוד אחד ועוד...כזה שכל פעם שפותחים נפגשים בקריצה. אולי נקרא?..אולי נשחק?  לבד או בזוג? נפעיל מחשבה. או אולי יצירתיות..? סיפור של משחקים חיובי, יצירתי ורב גווני עד לב השמיים. הספר מגיע עם קוביות ובכל עמוד תמצאו משחק המשלב את הקוביות.

התרשמות השופטים - לסיפור של קוביות הוחלט לתת ציון לשבח כי לתחושתינו הוא יותר פעילות מאשר משחק ולכן קשה לשפוט אותו ביחס למשחקים אחרים. עם זאת, כולנו פה אחד, התרשמנו מאוד לטובה ממנו. יפה לראות כמה שעות הנאה ספר ותשעה קוביות יכולים להציע.

boardgames challenge 2021 dicestory

boardgames challenge 2021 dicestory2

פיינליסט - אלדוראדו

משחק קלפים אסטרטגי מהנה, מלא הרפתקאות לכל המשפחה
פיתוח - מנחם כץ
עיצוב ואיור - איריס גת
מנהלת עיצוב - ארבל כץ

אלדוראדו היא עיר זהב אגדית שאמורה להיות בדרום אמריקה ובה נמצאים אוצרות זהב רבים.
מחפשי אוצרות חיפשו במשך מאות שנים את מקומה של אלדוראדו אך איש לא זכה לגלות אותה.
במשחק השחקנים מנסים לצבור כמה שיותר מטבעות זהב ולזכות באוצר הגדול. בדרך לאוצר עומדים לפניהם סכנות רבות, הם יצטרכו להשתמש באמצעי הצלה מיוחדים כדי לגבור על הסכנות ולעיתים גם לנהל משא ומתן עם שחקנים אחרים כדי לקבל את עזרתם.

התרשמות השופטים: משחק קלפים מקורי ומהיר לכל המשפחה. במשחק יש הרבה מזל משובל עם לקיחת סיכונים ואינטראקציה בין השחקנים. העיצוב של המשחק הוא בהחלט אחת מנקודת החוזקה שלו.

boardgames challenge 2021 eldorado

פיינליסט - פיצה בעיר

עד הלקוח האחרון
פיתוח והפקה - צוות גולה (דליה ודניאל פנחסי)
עיצוב ואיור - גליה פנחסי

משחק אסטרטגי לכל המשפחה המשלב אינטראקציה ומשא ומתן בין השחקנים. כל שחקן במשחק הוא בעלים של פיצריה, עליו לשרת לקוחות ולהרכיב להם פיצות לפי דרישתם. עם הכסף שצוברים ניתן לפתח ולשדרג את הפיצריה במגוון דרכים. מסחר נבון עם השחקנים האחרים, התנהלות עסקית נכונה וקצת מזל הם המפתחות העיקריים להצלחה במשחק.

התרשמות השופטים: המשחק משלב מכניקות משחקיות הנמצאות בקטאן, הן באופן איסוף המשאבים והן במשא ומתן בין השחקנים. כמות האסטרטגיה והאינטראקציה קטנה משל קטאן ויש בו קצת יותר מזל ולכן לדעתנו הוא מתאים ונגיש למשפחות. המשחק מעוצב בסטנדרט גבוה מאוד ובהחלט מעיף את המשחק כמה רמות מעלה.

boardgames challenge 2021 citypizza

אודות ויני האורק

אורק הבית של הפונדק, ויני דואג לסדר ולנקיון באתר וגם מפרסם כתבות שנמצאו במעמקי הארכיון של הפונדק, או כאלו שנכתבו על-ידי מספר אנשים יחדיו.

מאמרים נוספים של כותב זה

ויני האורק

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.