בלוגים של משחקי תפקידים, לוח, מבוכים ודרקונים ועוד

הבלוגים מהווים פינה אישית של כותבי הפונדק. כל בלוג שייך לכותב אחר ומתמקד בנושא מסויים, שעליו הם מפרסמים את המחשבות, היצירות והתובנות שלהם. הבלוגים שפעילים באתר הם:

מילים משולחן הכתיבה

בלוג של האיש הזקן, שהוא חובש את הכובע של בעלי הפונדק הוצאה לאור. הטור שעוסק בעולם המערכה איי הסערה, מבוכים ודרקונים ותעשיית משחקי-התפקידים הישראלית. אתר הפונדק הוצאה לאור.

פרשת השבוע

פרוייקט ייחודי ומקורי של מיכאל גורודין, מציג היבטים שונים במשחקי-תפקידים ומשלב אותם ביחד עם פרשת השבוע בתורה.

קודקס נארה- כבשן הבדולח

קודקס נארה - בלוג זה מציג פרקים נבחרים מפרוייקט בפורום הפונדק, למבוכים ודרקונים 3.5, מבית היוצר של IceL ופלאפי.

הפילוסופיה של המשחק

בלוג מאת טאי דיבון


סיכום ותמונות של דרקוניקון 2022

פורסם ב27 ספטמבר 2022
נכתב על ידי האיש הזקן

המשך קריאה: סיכום ותמונות של דרקוניקון 2022חודש עבר מאז דרקוניקון 2022, כנס המשחקים של הקיץ, שנערך במלון דן פנורמה בתל-אביב בתאריכים 25-26 באוגוסט. הכנס חזר להתקיים לאחר הפסקה של שנתיים שנגרמה עקב מגפת הקורונה העולמית, ולמרות הקשיים הרבים שבדרך הכנס היה הגדול ביותר אי-פעם! זהו הישג מרשים שהתגשם בזכות הסגל הנהדר של הכנס, המנחים והמתנדבות שלנו וכמובן גם בזכותכם.ן - השחקניות והשחקנים שהגיעו לכנס.

השנה השתתפו בכנס כ-800 משתתפים, שזה גידול צנוע של כ-6% לעומת שנים קודמות אבל כמו שכתבתי לעיל אחרי הקורונה, כל שחקן חדש שמגיע זה פשוט כיף. לנו הכנס הייתה חוויה נהדרת, וגם היה נפלא לראות שוב את כולכם - סגל, מתנדבים, מנחות ושחקנים היה כיף עצום!

השנה היתה לנו עוד סיבה למסיבה בפונדק - השקנו בכנס משחק תפקידים חדש בעברית, פאת'פיינדר בעולמות פראיים, משחק שאנו מאמינים יהפוך ליורש של מבוכים ודרקונים בישראל בחודשים ובשנים הקרובות.

המשך קריאה: סיכום ותמונות של דרקוניקון 2022
 

דור חדש של משחקי תפקידים בעברית – פאת'פיינדר פראי

פורסם ב22 ספטמבר 2021
נכתב על ידי האיש הזקן

savage path1

לפני 18 שנה, ב-2003, כתבתי והוצאתי לאור את רשומון איי הסערה. בעקבותיו יצאו עוד ארבעה ספרים נוספים לעולם המערכה, שנמכרו במצטבר באלפי עותקים. באותה שנה גם יצא לאור בעברית ספר החוקים לשחקן למהדורה השלישית של מבוכים ודרקונים והביא עימו בשורה חדשה לשחקני התפקידים בישראל – אלפי שחקניות ושחקנים הצטרפו לתחביב ו-"מבוכים ודרקונים" חזר למדפים.

כשבחרנו לתרגם ולהוציא לאור את פאת'פיינדר בעולמות פראיים בעברית המטרה שלנו היא זהה – אנחנו אוהבים משחקי תפקידים, ואנחנו רוצים להחזיר את משחקי התפקידים בעברית למדפים של שחקניות ושחקנים בכל רחבי הארץ.
בבלוג זה אתאר כיצד הגענו להחלטה, למה דווקא פאת'פיינדר פראי, וגם מה צפוי לקרות לקראת השקת המשחק בעברית.

המשך קריאה: דור חדש של משחקי תפקידים בעברית –...
 

חזון לדרקוניקון 2022 - כנס משחקי השולחן של הקיץ

פורסם ב18 דצמבר 2019
נכתב על ידי האיש הזקן

draconicon vision 2022

השנה ערכנו את כנס דרקוניקון בפעם ה-12 והוא היה מוצלח יותר מאי-פעם, ואת הזמן מסוף אוגוסט העברנו בלחשוב על הצעדים הבא ועל החזון שלנו לדרקוניקון. אז עכשיו זו הזדמנות טובה לדבר על העתיד של הכנס. 

דרקוניקון כיום הוא כנס משחקי השולחן הגדול בישראל, אך הוא לא באותה רמה של כנסים מובילים בחוץ-לארץ. ניתן לראות את זה בכך שיש לא מעט שחקנים ששמעו על דרקוניקון, אבל לא מרגישים תחושת "פספוס" כשהם לא מגיעים אליו – אפילו שחלק מאותם שחקנים עושים את המאמץ לסוע לכנסים בחו"ל.
מהאבחנה הזו הגענו למסקנה שאנחנו רוצים להפוך את דרקוניקון לחגיגה השנתית של משחקי שולחן בישראל - באופן דומה לכך שג'נקון הוא מוקד עלייה לרגל עבור שחקנים אמריקאיים, ויריד אסן בגרמניה הוא הגביע הקדוש לשחקנים (בעיקר שחקני לוח) באירופה.

אז זהו החזון של דרקוניקון 2022: להפוך את דרקוניקון לחוויה שכל שחקנית ושחקן משחקי שולחן רציני* בישראל רוצה להשתתף בו.

המשך קריאה: חזון לדרקוניקון 2022 - כנס משחקי...
 

סיכום דרקוניקון 2019

פורסם ב08 ספטמבר 2019
נכתב על ידי האיש הזקן

לפני שבוע, ב 29-30 באוגוסט, נערך בפעם ה-12 כנס המשחקים של הקיץ - דרקוניקון. דרקוניקון 2019 התרחש בלב תל-אביב, במרכז הקבלה, והיו בו כל סוגי המשחקים: משחקי לוח, משחקי תפקידים (שולחניים וחיים), מיניאטורות, משחקי קלפים ועוד.

השנה השתתפו בכנס מעל ל-750 משתתפים, מה שהופך אותו לכנס דרקוניקון הגדול ביותר עד היום! אנחנו מחכים לראות אתכם גם בשנים הבאות - זה כיף לעשות כנס משחקים שאנשים חוזרים ממנו הביתה עם חיוך ושמחה. אז הנה סיכום הכנס, תמונות ואפילו וידאו מדליק.

המשך קריאה: סיכום דרקוניקון 2019
 

סיכום דרקוניקון 2018, כנס המשחקים של הקיץ

פורסם ב28 אוקטובר 2018
נכתב על ידי האיש הזקן

draconicon 2018דרקוניקון 2018 תם ונשלם כבר לפני כחודש וחצי, אבל עדיף לכתוב סיכום לעוד כנס כיפי ומוצלח מאוחר מאשר לעולם לא. דרקוניקון 2018 התרחש גם הוא בהיכל אוהל שם, והיה הכנס השני שלנו שהתרחש בשני ימים - חמישי ושישי. כמו בכל השנים, גם ב-2018 היה גידול במספר המשתתפים, המון משחקים חדשים, והרבה כיף וחברים.

מכיוון שהסיכום מגיע באיחור, בעיקר בגלל שאני עסוק ב-גלגול גורלי, תוכנית רשת של מבוכים ודרקונים בעברית, אני ארשה לעצמי גם להציץ קצת קדימה, לעבר דרקוניקון 2019 - שצפוי להתרחש ב- 22-23 לאוגוסט.

המשך קריאה: סיכום דרקוניקון 2018, כנס המשחקים של...
 

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.