לטאיש נעלה - גזע שחקן למו"ד 4

לטאיש נעלה - גזע שחקן למו"ד 4

Information
פורסם ב27 יוני 2010
נכתב על ידי גארל

תת-זן של לטאישים תבוניים, המזכירים במראם את הלטאישים אך בעלי תבונה רבה יותר ומאוגדים בשבטיםברבריים. הם בעלי תרבות פראית הסוגדת לטבע ולוחמניים באופיים. 

חייהם של לטאישים סובבים מסעות כיבוש של אזורי פרא, לרוב מדבריות ואזורים חמים, במסגרתם הם נלחמים בכל יצור תבוני אחר ששוכן בשטח בו הם חפצים. הם חשדניים כלפי יצורים אחרים, אבל יודעים לשתף פעולה מצוין אחד עם השני. הם חיים בשבטים קטנים מפוזרים, ולא מתעניינים באזורי התרבות של העולם.

בעברם שלטו הלטאישים באזורים נרחבים, מטילים את מרותם על גזעים מפלצתיים חלשים יותר. אך עידן זה הגיע לקיצו במסע מלחמה שהובל על-ידי בני-אנוש ואלפים, שמאסו בפשיטות הבלתי-פוסקות של הלטאישים על ישוביהם וההרס שהם זרעו. דבר זה גרם לתרבותם שהייתה מבוססת על אלימות ועל שלטון החזק להאבד, וכיום הם רק צל חיוור של עצמם - אם כי בכל דור קמים מספר מצביאים שמאגדים מחדש שבטים של לטאישים ומנסים לשקם את התרבות שאבדה.

תכונות גזע

גובה ממוצע: 190 עד 210  ס"מ
משקל ממוצע: 85 עד 120  ק"ג
ערכי תכונות: 2+ כוח, 2+ זריזות
גודל: בינונימהירות: 6 משבצות
ראייה: רגילה
שפות: מדוברת, דרקונית
תוספי מיומנות: 2+ טבע, 2+ סיבולת
מוכן לתקיפה: הלטאיש אינו מעניק כל יתרון קרבי כאשר הוא מופתע (כמו במהלך סיבוב הפתעה).
חסינות הלטאיש: אתה מקבל 5+ להגנת הקשיחות שלך נגד התקפות מחלה. כאשר אתה מדמם אתה נהנה מתוסף 1+ להגנות הקשיחות, הרצון והתגובה.
עבודת צוות: אתה יכול להשתמש בעבודת צוות ככוח התקלות.

עבודת צוות                                       כוח גזע של לטאיש  
אתה והלוחם שלצידך תוקפים את המטרה בתיאום מושלם. 
התקלות
פעולה חופשית     אישי
השפעה: ההתקפה הבאה שאתה מבצע בתור זה נגד יריב אותו אתה או בני ברית שלך מאגפים, זוכה בתוסף 2+ לגלגול ההתקפה. בפגיעה הוסף לנזק את מתאם הזריזות שלך.

 כדאי לך לשחק לטאיש אם אתה רוצה...
@ להיות לוחם פראי וברברי.
@ לחיות בשממות מדבריות ולכבוש יישובי פרא.
@ להיות מנותק מהעולם המתורבת, להיות אויב של דמי הדרקון ולסגוד לרוחות הדרקונים.

@ להשתייך לגזע שמעדיף את מקצועות הלוחם, הסייר והנוכל.

מראה חיצוני

הלטאישים מתנשאים לגובה ממוצע של 2 מטרים, ושוקלים בערך 100 ק"ג, ולכן מזכירים במבנה גופם אלפים, אבל הם שריריים הרבה יותר. ראשם נראה כמו של לטאה, וגופם בצורת אדם, בצבע ירקרק כהה בדרך כלל, והם בעלי זנב ארוך ומקושקש. כמו דמי הדרקון, על גופם צומחים קשקשים ירוקים, חזקים יותר, וידיהם נראות כמו טפרים חדים.למרות השרירים הבולטים, המראה של הלטאישים לא מראה את הכוח הרב שלהם. הם נולדים כמו בני אדם רגילים, ולא בוקעים מביצה כמו
דמי הדרקון. הם מחזיקים בנשקים עשויים מעצמות וחומרים לא מעובדים.

לשחק לטאיש

הלטאישים הם יצורים פראיים וברבריים, חסרי אמון ביצורים אחרים עקב תרבותם, ובהרבה מקרים גם חסרי כבוד. מה שחשוב להם זה לשרוד ולצבור עוצמה -  הם מחפשים חיים טובים, אבל לא כאלה של ניוון. הם מחפשים חיים של שליטה ושל כיבוש מקומות, אבל מתרחקים ממקומות יישוב גדולים ועם תרבות.

לטאישים הרפתקנים הם לרוב כאלו שרואים בתרבות פוטנציאל לגרום להם לצבור עוצמה נוספת, והם יוצאים במסע לגילוי  סודותיהם של בני האנוש ושאר הגזעים. הם מוכנים לשתף פעולה עם בני הגזעים האחרים, אך כל עוד הדברים משרת את מטרותיהם - אין בקרבם מושגים של אחווה אלא רק של תועלת, גם אם התועלת היא בטווח של שנים. כשהם חלק מחבורה הלטאישים ימלאו באדיקות כל משימה שמקדמת את מטרותיהם בטווח האורף, ואף יצייתו להחלטות של החבורה שאינן למורת רוחם במקרים כאלו.

הלטאישים אוהבים לחיות במישורי פרא, להילחם עם היצורים שבאזור ולהשתלט על האזורים שלהם. אזור הפרא האהוב עליהם הוא המדבר, למרות שאפשר למצוא אותם מדי פעם ביערות ואזורי פרא אחרים. הם בדרך כלל לא ינסו ליישב מקום בעצמם וכשהם חיים במקום משל עצמם, לפני שהשתלטו על אזור של אחרים, הם יחיו בשבטים בצורה פרימיטיבית, באוהלים ובתים שעשויים מקנים או חומרים דומים. הם אוהבים לחימה כמו בני דודיהם – דמי הדרקון – אבל אין להם את אותו חוש כבוד ואצילות. הם נלחמים כדי לכבוש, וזאת אחת הסיבות לשנאה שיש בדרך כלל בין שני הגזעים. הלטאישים מאמינים שנוצרו בידי הדרקונים הראשונים כתחליף של דמי הדרקון, הניסוי הכושל. בשבט של לטאישים, כולם עוזרים בלחימה. כל הזכרים משתפים בקרבות כבר מגיל צעיר, והנקבות מכינות את השריונות והנשקים, שעשויים בדרך כלל בצורה חזקה, אבל לא מקצועית. למרות שאין להם חוש כבוד, הם לא יבגדו בחבר בקרב, והם נלחמים בצורה משותפת. הם יהרגו לטאיש שלפני רגע נלחם לצידם ונטש את שדה הקרב, בלי לברר ולשאול שאלות. הם לא בוטחים בגזעים אחרים, ובדרך כלל ייקח הרבה זמן כדי לשכנע אותם לשתף פעולה עם אחרים, למרות שעם עצמם הם כמעט תמיד נלחמים בשיתוף פעולה.היצורים היחידים בדרך כלל שהם מכבדים, זה דרקונים. דרקון זה סמל מקודש בשבילם, והם כמעט תמיד ינסו לכרות ברית עם דרקון שנמצא בסביבה, ואפילו יעבדו אותו ויחיו תחת שליטתו. ישנם שבטים בודדים שיסגדו גם לתיאמת, אבל סתם שבט יסגוד לרוחות הדרקונים, או לדרקון שנמצא באזור. 

מאפייני לטאיש:  לוחמני, פראי, גאה, שורד
שמות זכרים: סואק, בינאר, זואוג, חארוק, טינאר, בוזוק, טופאר, ארנימאק, גוראג, סאואג שמות נקבות: סיארטה, טיארה, קאנאק, זיגאה, טונאקה, פאטירה, גאאזה, טונארה, סאאנה, האזורדה

כשרונות

תקופת הגבורה

עבודת צוות קטלנית [לטאיש]
דרישות: לטאיש

השפעה: תוסף ההתקפה שלך נגד המטרה המאוגפת עולה לתוסף 3+

עבודת צוות ערמומית [לטאיש]
דרישות: לטאיש
השפעה: כאשר אתה משתמש בכוח עבודת הצוות ופוגע, אתה רשאי להחליק את המטרה משבצת אחת בנוסף.

חסינות לטאיש מוגברת [לטאיש]
דרישות: לטאיש
השפעה: כאשר אתה מבצע זריקת הצלה בכדי לבדוק אם נדבקת במחלה, גלגל פעמיים והשתמש בתוצאה הטובה יותר.

תקופת המופת

עבודת צוות בלתי-פוסקת [לטאיש]
דרישות: לטאיש

השפעה: כאשר אתה משתמש בכוח עבודת הצוות ומחטיא, השימוש בכוח אינו מנוצל.

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.