• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אתגר קהילתי- 1: מגדל קוסמים

אז שמעתי על רצון לעשות אתגרים

1 מגדל קוסמים

ומה צריך שם בגדול
1. מישהו שימפה
2. אנשים שימציאו חדרים
3. מישהו שיצור מפלצות
4. מישהו שיצור מלכודות
5. מישהו שיצור לחשים.
חפצים קסומים.
7. מישהו שיצור בוס

תפסו תפקידים

לדעתי אפשר לעשות את זה יותר מסודר.
1. לשנות את הכותרת למשהו אחר. "אתגר קהילתי #1: מגדל קוסמים"
2. חלוקת תפקידים אחרת, עם מקום ליותר מ7 אנשים וליותר שיטות. הנה קובץ שיתופי לשם כך:
3. למנות רכז שאליו ישלחו כל החומרים והוא יצור את הקובץ. אני מוכן.
דרך אגב, יש כמובן ליצור גבולות ברורים:
1. על כל תוכן להיות תחת חוקי הפורום.
2. יש לציית לרישיון החופשי של השיטה. אני מניח שOldman צריך לתת לנו אישור עבור עופ"פ?
3. אין לכתוב תוכן שמדורג למבוגרים, כלל.
4. יש לציין את תפקידך בקובץ שאתה מגיש לרכז.
5. זכויות היוצרים ישמרו ליוצר המקורי. אנסה לנסח זאת כך (אם באמת אהיה הרכז בסוף):
"זכויות יוצרים בקובץ זה שמורות ל: [רשימת משתתפים]. הפצת קובץ זה תתאפשר כל עוד טקסט זה אינו מוסר. אם ילקחו חלקים מתוך הקובץ, אין להסיר את כתב זכויות היוצרים של אותו פריט שנלקח." [יהיו גם כתובות זכויות יוצרים על כל פריט, ליוצר עצמו]
6. אם מקבלים ביקורת על פריט שיצרתם, התייחסו אליה.
(כמובן שאלו הרעיונות שלי, ולא סופיים אם תרצו להציע אחרים)

עריכה אחרונה:
אני אחראית לאומנות
את מוזמנת לשבץ את עצמך. תפקידי אומנות פנויים:
משרטט מפה כללית.
צייר חדרים ספציפיים (1 ו2 [מסומן ב%2).
צייר דמויות ומפלצות 2 (%2 מתחת לצייר דמויות ומפלצות 1)

[שימו לב שהוספתי גם BECMI\OSE. מסתכל עליך בזווית העין, BadBug BadBug ;)]

לפני שמשרטטים חדרים, יחד עם האחראי על המפות צריך להחליט פחות או יותר מה שטח/גובה של כל קומה, האם המגדל עגול?
כולנו יחד צריכים לחשוב האם המגדל נטוש? למה בכלל הוא שם?

חייבים לתאם, שלא יקרה מצב שאין קשר כלל בין קומה לקומה.
אה ושכולם יהיו פתוחים לשינויים במה שהם כתבו ולקחת בקלות! :)

הכנתי כריכה אבל הקובץ משום מה גדול מדי לפורום. מעלה אותה לדרייב. אתגר קהילתי-min.png (קצת מטושטש, מתקן את זה רגע. עריכה: לא, הבעיה בהעלאה לדרייב, אין לי איך לתקן...) יהיה יותר טוב בסוף, כשזה יהיה pdf. (דרך אגב אני משתמש בmicrosoft publisher)
לגבי תיאום - נכון.
אוקי, סמנו "תודה" לעגול ונטוש, "אהבתי" לעגול ולא נטוש, "משעשע" ללא עגול ונטוש, או "וואו" ללא עגול ולא נטוש. לגבי מה יש שם - מה דעתכם? אני חשבתי דווקא על איזה קוסם מטורף שעושה ניסויים במגדל. דרך אגב ההצבעה שלי היא "אהבתי" - עגול ולא נטוש.
Sparks Sparks , שיבצתי אותך ב"צייר דמויות מפלצות ומקומות 2" (לאור התמונה שהבאת).

עריכה אחרונה:
The oldman The oldman , אנחנו צריכים אישור כדי לפרסם את זה בפורום, נכון? את כל הכתובות החוקיות אני כבר הוספתי.

יש לי רעיון חדש איך לארגן את זה יותר טוב.
אשנה את הקובץ כך שיהיו התפקידים:
כותב חדר (כללי) [כלומר ללא נתונים]
יש מקום לכמה משתתפים שירצו, כל אחד כותב 1-3 חדרים ומגיש. אחרי זה, יתווספו עוד תפקידים כשיתעורר הצורך (לדוגמה - בחדר יש מפלצת\מלכודת, יש צורך לנתונים).
מה דעתכם?

שימי לב שאת מביאה תמונות שתקין להשתמש בהן מבחינת זכויות יוצרים. ואם צריך קרדיט, בבקשה תכתבי לי שאוכל להוסיף אותו יחד עם התמונה.

תפקידים פנויים:
יצירת חדרים - X6
אחראי ביקורת - בודקים את המכאניקה. X3 לכל שיטה (מו"ד 5, מו"ד 4, OSE\BECMI, פפעו"פ)
מוזמנים לשבץ את עצמכם!

אחראית אומנות - Sparks. פנו אליה בקשר לציורים, תמונות, מפות, ועוד.
אחראי ריכוז ואיסוף - אני. פנו אלי כדי להגיש חומר, או לגבי עיצוב, או לגבי שיבוץ (כדי שאוכל לתת קרדיט מתאים בדף השער של הספר).

אז מה סיכמנו? נטוש? עגול? מה יהיה הPitch שלנו?

עריכה אחרונה:
מקווה שעוד אנשים יזרקו רעיונות...
אני מציע מגדל שנטוש מאות שנים או שאולי נעלם ולפתע הופיע במקומו כעבור אותה תקופה מסיבה לא ברורה.
צריכה להיות בו חידה או תעלומה, לא סתם חדרים ומפלצות...ב
עוד חושב על זה...

לדעתי, כדאי לעשות מגדל עגול ולא נטוש.
חשבתי על קוסם בן אלמוות שעושה שם ניסויים, לא בדווקא מטורף אבל לא מוסרי במיוחד.
חידה או תעלומה יעבוד אם המגדל הוא עולם מערכה / קמפיין בפני עצמו, פחות יעבוד עבור הרפתקה כחלק מקמפיין כי אז צריך לעשות משהו שיהיה מאוד כללי ויתאים לכל מיני קמפיינים.
אני מבין שאנחנו הולכים על עולם מערכה בסגנון פנטזיה גבוהה?
אני מציע שהמגדל יהיה מ-מ-ש גדול, ולבוס (לא משנה מי הוא) לא תהיה שליטה על כולו כל הזמן. זה יכול להסביר הרבה דברים שיתנגשו.
האמת, כשאני חושב על זה אני מציע רעיון מטורף לגמרי - בואו ניצור את (ספוילרים לשני הצריחים): אורת'נק, הצריח של סארומאן. או יותר מופרע, את ברד-דור, הצריח האפל!

חזרה