Hare & Tortoise, הצב והארנב במרוץ לילדים

Hare & Tortoise, הצב והארנב במרוץ לילדים

Information
פורסם ב19 פברואר 2017
נכתב על ידי האיש הזקן
תגיות: משחק לוח , משפחתי , מרוץ , 21 , 326 , 561


שם המשחק: Tales & Games: The Hare & the Tortoise

סוג: משחק לוח, משפחתי, מרוץ

מספר שחקנים: 2-5

זמן משחק: 15-20 דקות

גילאים: 6+

מוציא לאור: Iello

מחיר מומלץ לצרכן: 25 דולר

דרוג: 4 מתוך 5


משחק הלוח הצב והארנב מבוסס על הסיפור המוכר, עם חמש חיות המתחרות אחת בשניה במרוץ. זהו משחק קלפים שבו כל שחקן מהמר בסתר על שתי חיות שינצחו במרוץ, ומשתמש בקלפים שלו בכדי לגרום לאותן חיות לנצח.

המשחק מיועד בעיקר לילדים, גם בגלל התמה וגם בגלל המשחקיות, אך הוא הרבה יותר מאתגר ומעודד מחשבה לעומת משחקי קופסה אחרים לילדים. אני רכשתי אותו גם לאחיינים וגם לילדים שלי.

רכיבי המשחק

הצב והארנב מגיעה בקופסה קומפקטית, שמעוצבת כמו ספר קריאה ונפתחת מהצד, כולל מגנט שמשאיר את המכסה סגור. הרכיבים מגיעים באינסרט מסודר, כשבפעם הראשונה צריך להשתמש במדבקות של החיות השונות כדי להכין אותן למשחק.

hare tortoise components

החיות במשחק הן צב, ארנב, זאב, שועל וכבשה, כשלכל חיה יש סמן עץ בצורה הנכונה ומדבקות לשני הצדדים. זה קצת מאכזב, בעיקר כי ילדים שמתלהבים להדביק לא תמיד מצליחים לעשות את זה בצורה מושלמת.

בנוסף המשחק מגיע עם אריחי מרוץ, שלשניים מהם יש מים, שכשכל אריח מייצג משבצת אחת שבה החיות מתקדמות. יש גם פודיום לחיות שניצחו במרוץ, מה שמקבל על ספירת הנקודות בסוף המשחק, וקו סיום.

לבסוף, לב המשחק נמצא בקלפים, שמתחלקים לשני סוגים. קלפי ההימורים הם למעשה הקלפים שקובעים את החיות שכל שחקן רוצה שינצחו: בהתאם למיקום שלהם בסוף המרוץ, השחקן מקבל נקודות.

יתר קלפי החיות קובעים איך כל חיה מתקדמת בכל סיבוב של המרוץ, כשלכל חיה חוקים אחרים.

בסך הכל רכיבי המשחק הם איכותיים, והקופסה מגניבה מאוד – רק חבל שמשתמשים במדבקות ולא בהדפסה על העץ עבור סמני החיות.

חוקי המשחק

בתחילת המשחק כל שחקן מקבל באופן אקראי קלף הימור עם חיה אחת, ואז הוא צריך לבחור קלף של חיה נוספת, כך שבתחילת המשחק כל שחקן "מהמר" על שתי חיות שינצחו, זהו מידע נסתר.

hare tortoise race

בתורו של כל שחקן יש לו יד של 6 קלפים, והוא משחק בין 1 ל-4 קלפים מהיד שלו, כולם של אותה חיה. ברגע שיש על השולחן שמונה קלפי חיות שונים או ארבע קלפים של אותה חיה, הסיבוב מסתיים והמרוץ ממשיך. החיות מתקדמות במרוץ לפי חוקים ייחודיים לכל חיה:

הצב מתקדם תמיד משבצת אחת, אם יש לו 4 ארבעה קלפים, הוא מתקדם שתי משבצות.

הארנב מתקדם 2 משבצות אם יש לו לפחות קלף אחד על השולחן. אם יש לו ארבע קלפים והוא במקום הראשון, הוא לא נע בכלל.

השועל מתקדם כמות משבצות השווה לכמות הקלפים ששוחקו.

הזאב מתקדם מספר משבצות השווה למספר הקלפים ששוחקו, פחות אחד (מינימום של משבצת אחת). אם אחד הקלפים ששוחקו הוא עם סמל של זאב, יתר החיות לא נעות כלל.

הכבשה מתקדמת מספר משבצות השווה למספר הקלפים ששוחקו ועוד אחד, אך עוצרת ברגע שהיא מגיעה למשבצת עם מים.

המשחק מסתיים כששלוש חיות חוצות את קו הסיום, וכל שחקן מקבל נקודות בהתאם למיקום של החיות שהוא הימר עליהן: 5 נקודות למקום הראשון, שלוש למקום השני ושתי נקודות למקום השלישי.

מחשבות אישיות

המשחק מציע שילוב מוצלח של החוקים הפשוטים, התמה המושכת וגם זמן המשחק הקצר, הופכת את הצב והארנב למשחק ילדים מושלם לבוקר של יום שבת או משחק לפני ארוחת הערב.

hare tortoise podium

הצב והארנב נשאר רענן גם לאחר מספר רב של פעמים, זאת בזכות קלפי ההימור שגורמים לכל שחקן לנהוג אחרת. אי אפשר לחזור שוב ושוב על אותה טקטיקה, אלא צריך להתאים את עצמך לחיות שקיבלת / בחרת.

יש בחירות במשחק, אבל הן מוגבלות. זה טוב למשחק ילדים: יש הרבה משחקי קופסה לילדים שלמעשה אין בחירות (מונופול כדוגמא). הצב והארנב מציע בחירות, אך הן פשוטות מספיקות כדי שילדים יתפסו אותן בקלות וגם לא משאיר מקום ליותר מדי התלבטויות.

אין תורות מתים במשחק – גם כששחקן אחר משחק, הוא שם קלפים שמשפיעים על חיות שאתה מהמר עליהן.

כמשחק למבוגרים, הצב והארנב לא מספק את הסחורה, זאת בגלל שילוב של משחקיות בסיסית מדי, אני הרגשתי שחסר בו בשר בכדי לשמור על עניין לאורך זמן, ביחד עם תמה שפשוט יותר מדי מוכוונת לילדים. יש משחקים אחרים שמתאימים גם לילדים אבל אני גם מוכן לשחק אותם עם מבוגרים, לפחות כאלו שהם לא גיימרים מושבעים, כגון האי הנעלם או נדל"ן בקטן.

לסיכום

הצב והארנב הוא משחק נפלא לילדים, בטווח גילאים של 4 עד 12 מניסיוני. הוא הרבה יותר טוב מכמעט כל משחק קופסה אחר, משלב משחקיות כיפית עם טקטיקה. אז אם אתם מחפשים משחק לילדים קטנים – הצב והארנב הוא בשבילכם. רק אל תתכננו לשחק אותו עם נערים או מבוגרים.

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.