• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איפה היתם בביגור

צפע

פונדקאי פעיל
אני לא מאמין שאני זה שפותח את העץ הזה.
דבר ראשון איפה כולם היו לאזאזל?, הגיעו שלושה אנשים בערך.
אני הייתי בא.א.א. והיה די טוב חבל שלא היה לי כסף ליקנות את הספר של השיטה.

הגעתי לביגור ברביעי בשתים עשרה בערך.

אוה ביגור ביגור. אתה בהחלט לא מת, אבל משהו בך חסר לי. אולי זה בגלל ההפסקות של 3 שעות והסבבים של 3 שעות. איזה בזבוז. צריך להאריך סבבים. אולי זה גם קשור למיעוט הדוכנים ולמיעוט הפעילויות הקהילתיות.

מה כן צריך להעביר לביגור הבא?
סבבים של 4-5 שעות, הפסקות של לא יותר משעתיים, חדר מנחים. המשחק הפתוח של גורודין נראה ענק, למרות שלא יצא לי לעקוב ממש. גם הפונדק היה נהדר. הרעיון של הרצאות בחינם במהלך ההפסקות נראה כמו אחלה רעיון שצריך להתווסף לכל ביגור. דוכן יד שנייה היה מוצלח. פעילויות קהילתיות רציניות יותר - משימות הברווז היו די יבשות ונורא מנותקות זה מזו, חסרות רגש קהילתי וחלקן די מביך. ככה לא מביאים אנשים חדשים לתחום. רעיון נוסף שעלה בדעתי הוא של עלונים המציגים רשימה של הפורומים והבלוגים הבולטים העוסקים במ"ת בארץ, כמו-גם כתבות או שיטות התחלה מהירה, או מפרסמות משחקים בכנס שזכו לביקורות טובות בכנסים קודמים. סתם רעיון.

מפגש הפורום
זה לא היה 1 טבעי, אבל היה ריק. הרבה אנשים ביטלו ברגע האחרון או לא הגיעו. גם חברי פורום שראיתי, לא תמיד ראיתי במפגש הפורום. נצפו בכנס אולדמן, פסקיטייגר, אודין, דראגולד, צפע, מק31, כאוסבלאק, אלקין, פיזבן, ישמעאל וכמובן ננסק (אם הוא היה רוצה רוצה להרשם למשחק של עצמו, הוא לא היה מספיק...). אני מבין שהיו יותר, אבל לא את כולם ראיתי או שאני מכיר בשם הפורום שלהם.

צוות הסערה והיכל האגדות
רצו לדעתי שני משחקים והתקלות אחת במהלך כל הכנס. המסקנה שלנו היא להפוך את זה לסוג של פעילות ולא למשחק כנס של ממש. כמו-כן אולדמן צריך לקרוא את ההתקלות שהוא מריץ, לפני שהוא מריץ אותה למי שכתב אותה (אני - שדרך אגב בחרתי בדרך הפעולה המטופש ביותר ולמעשה רק גרמתי נזק לדמויות שלי, של דראגולד ושל צפע: אם יש לכם אפשרות לדבר, אל תתנו לדמויות שלי להתחיל להפציץ בכוחות יומיים ולגרור את כל הקבוצה לקרב שאפשר היה למנוע)
הרעיון של ההישגים שאלקין הציע (ראו העץ בפורום מו"ד) נראה מוצלח. שרון הציע לי לארגן מעין קלפים של הישגים שאפשר לתת לשחקן כאשר הוא מרוויח הישג. קלף עם שם ההישג, ציטוט משעשע והתנאי לקבלת ההישג. רעיון נחמד.
יש מצב שנרביץ בהתקלויות של היכל האגדות כמה הבהרות וקרסי עלילה ונפרסם בפונדק ("מדור התקלות משוטטת", או משהו כזה), בינתיים אני לא מבטיח כלום. אולדמן- מה דעתך?

מה עשיתי בביגור
1. הרצתי את המכשפה מיער המלך. היה נחמד למרות שבהתחלה השחקנים קצת התברברו וניסו לפלס את דרכם לעומק היער. ברור שאף אחד מהם לא קרא את 'מתוך האפלה' - זה מעשה מטופש לרוץ לעומק יער המלך בלירקון!
2. נכחתי בהרצאה של ערן זבולון על שחקנים (הטוב, הרע והלא-נורא). הוא לא חידש משהו, אבל ההרצאה שלו יכולה לעזור לשחקנים מתחילים. אל תכניסו ריבים מהמציאות אל המשחק, אל תכניסו עימותים מהמשחק למציאות, אל תציצו ברשומות של המנחה, המנחה הוא לא האויב שלכם וכו'. לא שיחקתי מעולם במשחק של זבולון, אבל אני מבין שיש לו רקע עשיר בעיקר במו"ד לדורותיו.
3. כמו-כן נכחתי בהרצאה של ננסק על כתיבת משחק תפקידים המבוסס על משחק מחשב. אחלה הרצאה, נגעה בנקודות הנכונות. ההבדל שבין משחק המתרחש בעולם (מו"ד בעולם של הירוס) לבין משחק המבוסס ממש על משחק התפקידים (כל דמות היא גיבור עם צבא וכולם ביחד מביסים גיבורי אויב, מפזרים את ערפל המלחמה, משדרגים את הטירה וכובשים מכרות זהב ומחצבות ברחבי העולם של הירוס). ננסק, אם אתה רואה את ההודעה, אנא נטוש כל חומר של מו"ד 4 שיושב אצלך. הפונדק יודע להסתדר עם מו"ד. התחל בבקשה לכתוב שיטת משחק להירוס אוף מייט אנד מאג'יק.
4. שיחקתי את "חרקולוגיה". היה ענק. משחק שלדעתי הוא נהדר למופרעים מביניכם או לאלו שלא ממש מכירים או מסתדרים עם שיטות. למעשה לא הייתי מתנגד לעוד מידע על האוניברסיטה המטורפת מהמשחק. צריך להתחיל ללחוץ על המנחה לכתוב עוד משחקים שמתרחשים שם.
5. לבסוף, אלו מכם ששמעו על א.א.א אולי ירצו לדעת איך היה משחק בשיטה המדוברת. התשובה היא שאין לי מושג. משחק הפנטזיה המקראית שבו שיחקתי, הראשון מבין השלושה שהכותבים הריצו בכנס, לא הרגיש שונה בכלל ממשחק כנס של מו"ד. פשוט גלגלנו ק12 במקום ק20. גם דפי הדמות לא היו ממש שונים מאלו של מו"ד. יש לכם בריאות שיורדת כשאתם נפגעים, מאנה שניתן לנצל בכדי להפעיל לחשים ותפילות, כישורים ומיומנויות שלוקחים בהן רמות. כל בדיקה היא בעקרון 1ק12+מיומנות+מתאם תכונה (מתאם 1+ עבור כל 10 נקודות בערך התכונה) כאשר מגלגלים גם עבור הגנה ועבור הטלה של חלק מהלחשים או התפילות. האל"פים שכתבו את השיטה אומרים שבמשחקים האחרים (שמשתמשים בפלאפ של עולם האפלה ושל מירוצללים) המכאניקה של א.א.א עובדת יותר טוב כמו המכאניקה המקורית ואף מאפשרת יותר דברים, אבל עדיין אני לא מאמין שהיא מתאימה לכל ז'אנר (פוליטיקה, חקירה, קרבות בודדים, הנהגת צבאות וכו'). הצבתי לא.א.א מבחן: אני רוצה לראות מערכה של פיראטים, כאשר לכל שחקן יש את "דף הדמות" של ספינה שהוא משחק את הקפטן שלה. השיטה צריכה לכלול את איכויות הספינה ואת איכויות הקפטן, כמו גם מכאניקה לפקד על הצוות, לגשר בין חברי צוות מסוכסכים, למנוע מרד, להשיג אנשי קשר או ספקי תחמושת וכו' כאשר קבוצה של שחקנים למעשה משחקים צי של 3-6 ספינות פיראטים העובדות בשיתוף פעולה. אודין לקח ספר של א.א.א בכדי לנתח ולעשות סקירה בפונדק, אז נחכה ונראה מה הוא אומר.
6. גם הספקתי כאמור לשחק בהתקלות של היכל האגדות לפני שחזרתי הביתה בחמישי אחר הצהריים.

הצטיידתי ב:
בלי לעצום עין

יש לי הרבה טענות בנושא על הקוביה שהיו בכלל בעולמות ועל מאנקי טיים שלדעתי פשוט מנסים למכור עודפים (לא ראיתי שום פריט חדש מאז אייקון - כלומר, כל ספר וכל משחק שהיה על הדוכן שלהם, הוא אותו הספר או המשחק שהיה על הדוכן שלהם גם באייקון - אם קנו פריט כלשהו באייקון או בדרקון, לא הובא עותק נוסף לדוכן: כלומר בכלל לא מדפיסים\מייבאים משהו).

טוב, אתמול היה כיף. אבל לא בזכות ביגור.

הייתי מ10 וחצי עד 2 בערך. הגעתי לשם, ומה אומר ומה אגיד, ציפיתי למינימום אייקון. כמו שהיה פעם. התוצאה רחוקה מכל דמיון, לצערי. בעיות:
1. אנשים מוזרים. לא, ממש מוזרים. ממש, אבל. רק הם איכלסו את הכנס. היה איזה תמהוני שישב על שולחן ודיקלם בעל פה מונטי פייתון, ואחד שעיר בחולצה שחורה שהתעקש לקרוא את ההגדה של ביגור והכריח אנשים... והיה גם מישהו בחולצה אדומה שביקש צומי מכל אחד. הכל היה נורא נורא מוזר, ורק להוסיף את זה לעובדה שלא היו אנשים נורמליים לדבר איתם כמעט. אה, שכחתי את הבחורה עם השתי חרבות בזירה שילד בן 8 ניצח אותה. אני מודה שברגע ההוא ברח לי שתן.
2. דוכנים מאוד קטנים. ולא סתם - זה של כוכבי-כסף-וטקטיקה-שבעצם-אותו-הדבר-רק-התפרקו-והתאחדו-והם-מאנקי-טיים [אגב, הסמל - לא משהו] היה היחיד ששבר לי את הצום. האמת היא, שהוא היה אחלה. חבל שלא היו בו יותר ספרים, ראיתי רק מו"ד ומו"ד ומשחקי קופסא [שאגב המבחר שלהם היה די גדול, חבל שלא באתי לשם בשביל משחקי קופסא]. דניאל המליץ לי על כמה ספרים, ובסוף בחרתי מביניהם איזה אחד.
3. דיונים מעניינים כמעט ולא היו. דיברתי עם הבחור שניסה לשווק א.א.א. והוא אמר דברים שעניינו אותי בה במידה שהם קצת הפריעו לי. הוא כתב, למעשה, ספר של טיפים לכתיבת שיטות והוסיף ציורים מזעזעים וטבלאות מבולגנות. נכון, הוא הציג את הדברים כמו שצריך: שום שיטה לא מתאימה עד הסוף לכולם, מותר לקחת 90% השראה אבל אסור להעתיק מילה במילה, אין יותר מדי ספרים בשוק ליצירת שיטות, וזהו. הבעיה התחילה כששמתי לב שהספר בנוי לבניית שיטות פרמטיביות נוסח מספר מטרה ודיינו. כששאלתי מה עם שיטות ממוקדות סיפור, אייל ברנדס השיב שהוא לא מאמין בשיטות כאלה אלא רק בדברים הגיוניים. אוקיי... מהנקודה הזו דברים התחילו להיות הזויים. בחור ענקי ועצבני שדיבר על סטאר וורס התעצבן כשאמרתי לו שלא צריך יותר מדקה כדי להיכנס לדמות ממש, לעומק, הלכנו לשאול את גורודין והוא אמר שאני צודק, ואז הוא שינה עמדה במהירות.
4. ממה שראיתי, רצו משחקים די נחמדים בתוך כל מיני כוכים, והיו גם פיראטיים. אז ניסיתי להצטרף לאחד, משום שהגעתי באמצע ולרגילים לא היה לי כוח. ברגע שאחד מהם התחיל לרקוד מסביבנו ולשיר, והוא העיד על עצמו שהוא בן 30, והוא נראה כמו בן 30, קמתי ואמרתי שאני נורא לא מרגיש טוב.

דברים שגנבתי בתשלום:
1. ספר מו"ד 3.5, הרחבה לעולם המערכה אברון, בשם Secrets Of Xendrik, שמהחקירות שלי עד עכשיו הוכיחה את עצמה שימושית למדי: עוד יבשת שלמה לטייל בתוכה.
2. דפי דמות משודרגים, לפי מקצועות, שנראו יפה מדי ועלו זול מדי מכדי שאוכל לסרב להם [עשר שקל? מה אני, פרת מושה רבנו?]
3. סט קוביות.

הסתובבתי גם בפריק כדי לרכוש לחבר איזה משהו שהוא ביקש, והיו שם זוג מוכרים ומוכרת גותית מפורסנגת [שהייתה נראית הכי נורמלית מבין שלושתם], ואני חושד שזו Hominid, חשד כבד. המוכרים לא הפסיקו לקלל, וכל מילה שנייה שלהם הייתה קשורה לזין. אחד מהם ממש שיגע את השכל וכמעט קמתי להוריד לו כאפה על הטיפשות שהוא הפגין. הגיעו כמה אימהות בדרך שביקשו לקנות דברים והאיש לא הפסיק להגיד מילים גסות. אולי זאת תסמונת טורט.

אם לא הייתי עם חברים, זה היה יכול להיות יום נוראי. הספקתי לשחק בהתחלה המהירה של ששאו"ק, לקנות מגזין GAMEZ.
מה שכן, הסתובבתי בת"א, פגשתי כמה בנות שאני מכיר בעזריאלי, ואכלתי לחם כשר לפסח [שהיה לו טעם חשוד של תירס, למרות שהאיש הצהיר שמדובר בפלסטיק].

זו בהחלט הפעם האחרונה שאני בא לביגור. וזו הייתה הפעם הראשונה.

למרבה הצער לא מצאתי אף טיזר שגרם לי לרצות לשחק במשחק, אז הלכתי רק להרצאות.

ביום רביעי הייתי בהרצה של א.א.א. , שהיתה די בזבוז זמן. איך אפשר לדבר 45 דקות ולא להגיד כלום זה מעבר לבינתי. אחר כך הלכתי לעיין בספר השיטה עצמו, ומרפרוף זריז לא ראיתי שום דבר מעבר לבנאלי ביותר ומתודות פיתוח של לפני 20 שנים. אני מקווה שעיון נרחב יותר בספר יגלה דברים אחרים, אבל אני בספק. כמו שאמרו, אודין קיבל ספר לסקירה, נראה מה הוא אומר.
אחר כך הייתי בהרצאה על איך להיות שחקן יותר טוב, ולא יכול להגיד שלמדתי להיות שחקן יותר טוב.

יום למחרת הגעתי להרצאה של ננסק על איך להמיר משחק מחשב למשחק תפקידים. די התאכזבתי שהוצגו רק הבעיות בהמרה ולא הוצגה שום מתודה לפתרון הבעיות, אלא רק פתרונות נקודתיים. אני מניח שיש גבול למה אפשר להעביר בשעה, אבל בכל זאת ציפיתי ליותר.
על ההרצאה הבאה כבר ויתרתי, גם בגלל האכזבה מכל ההרצאות הקודמות, וגם בגלל כי לא היה אפשר לשבת בחדר מרוב ריח של זיעה.
אחר כך חיכיתי שעה כדי שדניאל יגיד לי אם הוא צריך תגבור בצוות הסערה. כשהסתבר שלא, תרמתי 20 ש"ח כדי לקנות עותק לסקירה של א.א.א. והלכתי.

אני ממש בספק שאגיע לביגור הבא. מעבר לכך שהיה עייף ומשעמם, היה ממש מדכא.

ברביעי הגעתי מוקדם בבוקר רק כדי לגלות שהיכל האגדות לא מתקיים (מסיבות שאני עדיין לא הבנתי לגמרי)
הצתרפתי לכמה משחקים אקראיים, אבל התכנון ליום הזה די נהרס...
בחמישי שיחקתי במעיין משחק פוסט אפוקליפתי חביב, ושיחקתי כמה משחקי קופסא.
בסבב הצהריים הייתי אמור ללכת ל"אימה המושלגת" בהנחיתו של אולדמן אבל בסוף רק אני וחבר שלי הגענו. אז אולדמן קרא לנרוב ושיחקנו באחת ההתקלויות שהוא כתב. היה נחמד בסך הכל אבל היה עדיף לקרוא קצת מראש...
קניתי:
בובת קט'ולו קטנה
חרב לארפים
פלאקסס יהודי
ספר שיטת א.א.א
בלי לעצום עין.

היה לא משהו.

הגעתי ביום רביעי בערך באחת. ישבתי עם חברים ודיבנו קצת עד שתיים וחצי בערך.
אז הזקן הגיע וקיבלתי פטור מהרצה כי היה מת ושומם.
ירדנו על (חוסר) הארגון של הכנס ועל זה שהוא נראה על הפנים.
יונתן אלוני ניסה לרדת על מקום העבודה שלי סתם כי הוא יכול.
לא קניתי כלום כי לא היה מה. דוכן יד שנייה היה ריק ומשעמם ופרט לנרוב ולזקן אני לא חושב שפגשתי מישהו מאנשי הפורום.

בשעה ארבע וחצי ברחתי לעולמות ושם היה כיף חיים ומגניב. היו מלא אנשים וממש נחמד. היו משחקי לוח וארועים וצחוקים. הקוביה מכרו ספרים (wod ומו"ד [כולל 4] ועוד) במחירי רצפה ועל זה 1+1 מתנה. רק הספרים שרציתי לא היו... הזקן הרים לנו שני ספרים לחבורה ונעלם בחזרה לביגור. ואני הלכתי לאכול עם חברים.

אחרי זה הלכתי לערב משחקי לוח באזור ובסופו הייתה הקרנה של ששאו"ק שהלכתי ממנה באמצע כי הייתי עייף מת.
ביום חמישי כתבתי סמינר ללימודים...

בגדול ביגור הזה היה הביגור המאכזב ביותר שידעתי מימי (כלומר מבין 11 ביגורים ועוד כנסים חד יומיים). רק כנס איגי אחד שהייתי בו כמוכר היה יותר מאכזב מההרגשה המתה של הכנס הזה. פארש...

באמת היה קטן משהו, אם כי לצפות למינימום אייקון הייתה טעות מלכתחילה - ביגור מעולם לא התקרב לשם. לגבי אנשים מוזרים, לא יודע, אולי התרגלתי ולמדתי למצוא את האנשים הנורמליים.
הרעיון של הרצאות בהפסקות הוא רעיון טוב וחשוב, אם כי הייתי מהן רק בסדנא של אאא (שהייתה כרוניקה של שעמום ידוע מראש, אבל זה סיפור שונה.)
בבוקר רביעי שיחקתי בסיפורי ליל השדים, שהיה מוצלח מאוד וכיפי. אחר כך הרצתי את המשחק שלי של בלי לעצום עין, שגם היה מוצלח למדי. ברביעי שיחקתי ב"הוירג'יל", שהיה חביב אבל ציפיתי לקצת יותר אימה. וברביעי בערב שיחקתי ב"מעשה אבות סימן לבנים", שהיה ללא ספק מדהים, if you like that sort of thing.
את דעותיי על אאא תשמעו בקרוב, כי קיבלתי לידיי עותק לסקירה. (רמז: הדעות לאחר שקראתי את רוב הספר נשארו די זהות לדעות שהבעתי לפני שקראתי אותו)
קניתי גם אוגדן הרפתקאות של העמותה (הישן, לא החדש), ומהכמה הרפתקאות שקראתי בהחלט יש דברים חביבים.

בגדול, כן, צריך לעשות איזה משהו לביגור, הוא היה meh למדי.

הייתי ביום רביעי וחמישי, אכן פגשתי הרבה אנשים שאני מכיר מהפורום (אודין, נרוב, פסקי, דרגולד,צפע, ננסק, ועוד) וגם ממקומות האחרים... למען האמת אחד הדברים שלא שימחו אותי, שנראה שזה כל הזמן אותם פרצופים מגיעים לביגור.
היכל האגדות לא עבד היטב, פשוט בגלל שזה היה פעילות חינמית בפונדק ואנשים לא שמו לב לזה, ולא התעניינו. בפעם הבאה כנראה שנעלה את זה כאירוע בהפסקות, בדומה להרצאות. בכל הפסקה יש מספיק זמן להתקלות או שתיים.

בסך-הכל היה ביגור מאכזב, בעיקר כי פשוט לא הייתה אווירה של כנס משחקי-תפקידים, אלא יותר אווירה של כנס מפגש באי ביגור לדורותיהם. לא היה שמח ואנרגטי. יכול להיות שזה המקום, שפשוט היה גדול פי 3 ממה שהיה צריך בפועל - הפיזור של 60-70 איש על 3 מבנים ושתי רחבות גרם להרגשה של "כנס ריק".
כשהגעתי בערב לעולמות שהתקיים באשכול פיס, הרגשתי שהגעתי לאווירה של כנס. אז כנראה שזה לא רק המקום, כי בשנה הקודמות ביגור היה באשכול פיס - ועולמות 2011 היה הרבה יותר שמח / כנס מאשר ביגור 2010.
לעוד ביגור כמו האחרון, אני בספק שאני אגיע. אני כבר מעדיף כנס חד-יומי קטן ואינטימי.

הערה - במקרה שבו אתה מעוניין למכור שיטה, בחיים אל תקרא לה א.א.א. במדינה כמו ישראל, משום שזה יוצר אשליה של חברת זגגים כושלת שמנסה להתמסחר.

King Revange אמר/ה:
הערה - במקרה שבו אתה מעוניין למכור שיטה, בחיים אל תקרא לה א.א.א. במדינה כמו ישראל, משום שזה יוצר אשליה של חברת זגגים כושלת שמנסה להתמסחר.
אם בזה היו מסתכמות הבעיות של השיטה...

ODDin אמר/ה:
King Revange אמר/ה:
אם בזה היו מסתכמות הבעיות של השיטה...
*הבעת תמימות*

הבחור גם קורא לעצמו אייל (החכם) ברנדס.

אין לי מושג על מה אתה מדבר. מתי הסקירה?

נשמע לא משהו.
האמת ששני הביגורים האחרונים שהייתי היו ככה-ככה. פשוט היה ריק מדי וחסר אווירה.

השנה לא הגעתי, פשוט בגלל שלא היה לי זמן לבזבז מתוך חופשה של שבועיים בארץ. מה שכן היה מגניב, זה שכשנסעתי לדרום פגשתי חבר מהטכניון יחד עם כמה חברים שלו (תכננו להיפגש כדי לסוע יחד ברכבת) ומסתבר שאחד מהם זה אסף מושקין, שלפני שנתיים הריץ לי משחק בביגור. אז דיברנו חצי נסיעה על ביגור וכו' והיה מגניב.

מלך הנקמה: בקרוב מאוד.

ביגור 10 דווקא היה סבבה. הוא הרגיש טיפה ריק כי הוא היה באשכול + עירוני, מה שהיה גדול עליו, וכי היה בו מחסור בדוכנים מגניבים, אבל בסך הכל הוא היה סבבה.

מהרפרוף שהעברתי על הספר, הבחנתי במיוחד בקיומם של "תכונות" ו"מיומנויות", "דרגות" (אשר מעניקות לדמות נקודות התקדמות שבהן קונים שיפורים מסויימים) ובעובדה שהמנחה אמור לבנות את הדמויות מבחינה מכאנית. השיטה עובדת בתורות מבוססי גלגול יוזמה לאורך סיבוב משחק, אלא אם פספסתי משהו.
כלומר ישנה שיטה.

ישנם גם ה"יישומים" שמציגים הפיכה של הקרב למהיר יותר או לארוך יותר, קסם מבוסס מאנה, ריכוז שדרוש בכדי להטיל קסם (יישום נפרד) ודברים כמו חוק שאומר שקל יותר להרוג בהתקפה אחת יצורים שלא יודעים שאתה תוקף אותם.

דרך אגב, מישהו ראה שם התייחסות למהירות תנועה? כי כן שמתי לב שלכל מיני יכולות או לחשים יש טווח.

או! ביגור.
למען האמת, אני חושב שאתם מתלוננים סתם על דברים נכונים.
ביגור השנה היה טוב, עם לא מצוין, מבחינת הניהול שלו ומבחינת האטרקציות.
הייתה זירה, היו הרצאות בהפסקות, היה פונדק מוצלח והסבבים היו מלאים במשחקים מכל טוב.
וגם יחסית לשנה שעברה, שבה זה היה באשכול פיס והיה בערך גיק על חמש מטר, השנה המצב היה טוב יותר באופן משמעותי.
אני ביטלתי השנה משחק ("מיאו" וסליחה שוב לרשמים) בפעם הראשונה עקב חוסר מוכנות, המכינה החליטה להעמיס עלינו בשבוע שלפני החופש אז לא היה זמן לסיים את המשחק.
אבל משחק הדגל שלי, "הזיות" רץ בפעם השלישית והתפרק ממשחק אימה כאוטי למשחק אקשן כאוטי אף יותר, בעיקר באשמת עציץ שנשתל במשחק וצימח שורשים עמוקים.
לביגור עצמו הגעתי בפעם השנייה עם חברה שלי, כחלק ממנהג "לקחתך את חברתך לביגור, שם תהיה לגיקית" וזה הוכיח את עצמו כרעיון מוצלח, ממליץ לכולם.
מבחינת משחקים, אני זוכר במיוחד את משחק ההדגמה של ננסק על וראמר פנטזי (שיטה נהדרת, באמת) ומשחק "בלי לעצום עין" של אודין, שניהם היו מצולחים ויצאתי מהם עם חיוך.
היה כיף, פגשתי את ישמאל, אודין, אולדמן ואולי עוד משתמשים שלא הזדהו, אני פשוט כבר לא פעיל כבר בפונדק.
אז ביגור שמח לכולם :)

Mek31 אמר/ה:
או! ביגור.
למען האמת, אני חושב שאתם מתלוננים סתם על דברים נכונים.
ביגור השנה היה טוב, עם לא מצוין, מבחינת הניהול שלו ומבחינת האטרקציות.

וואו... אני לא יודע באיזה ביגור זה היה או מה נתנו לעשן שם אבל אני רוצה גם...
אני מכיר את זה ששחקני תפקידים משלים את עצמם שמשהו שונה ממה שקרה באמת (קורה גם לי לעיתים) אבל ברצינות? ניהול טוב? זה היה ביגור כושל כמעט בכול מדד אפשרי. כמות האטרקציות בהשוואה לכול ביגור אחר לפני זה וזה שלפניו היו אומללות ונשענו על אותם שניים וחצי אנשים שמוכנים לעשות הכול לטובת התחביב גם בלי כנס ביד.

חזרה