• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איפה היתם בביגור

chaosblack אמר/ה:
Mek31 אמר/ה:
או! ביגור.
למען האמת, אני חושב שאתם מתלוננים סתם על דברים נכונים.
ביגור השנה היה טוב, עם לא מצוין, מבחינת הניהול שלו ומבחינת האטרקציות.

וואו... אני לא יודע באיזה ביגור זה היה או מה נתנו לעשן שם אבל אני רוצה גם...
אני מכיר את זה ששחקני תפקידים משלים את עצמם שמשהו שונה ממה שקרה באמת (קורה גם לי לעיתים) אבל ברצינות? ניהול טוב? זה היה ביגור כושל כמעט בכול מדד אפשרי. כמות האטרקציות בהשוואה לכול ביגור אחר לפני זה וזה שלפניו היו אומללות ונשענו על אותם שניים וחצי אנשים שמוכנים לעשות הכול לטובת התחביב גם בלי כנס ביד.
שקרים.
נתחיל בזה שנראה שלא הייתה מאחורי הכליים, אני כן, ואני ראיתי את סגל עם ניסיון שמתפקד טוב בכל מצב שהכנס הפיל עליו.
ביגור קודם לא היה פונדק, לא הייתה זירה עד שאני הגעתי ופרקתי את הנשקים שלי, ביגור הנוכחי היה זירה שנוהלה על ידי סילברליף שדאגו שתמיד היה שם לפחות משהו אחד עם נשקים והפונדק השנה היה נהדר, בין עם זה באוכל במחיר רצפה שולחנות למשחקי קופסה (והיו השנה נציגים של MIB), אפילו טלוויזיה שפעלה ברקע ומיקום מציון.
נכון שהיו מעט דוכני מכירה השנה, אבל הבחור שמוכר חרבות פשוט הגיע עם מעט סחורה ובלי דוכן, אז לא הייתה נוכחות שלו הפעם ודוכן העמותה היה מלא בדברים מגניבים במחירים טובים.
הבעיה היחידה שנתקלתי בה הייתה הנטייה שלהם לשים שני משחקים בחדר אחד, מחדל נוראי לדעתי.
אז על מה אתה מדבר בדיוק? היינו באותו ביגור?

מק יקר אתה כנראה לא מבין מה המשמעות של ניהול מוצלח.
הכנס היה ריק, הוא לא פורסם, לא הייתה תפאורה (למרות שהכנס נתקל בביקורת חפש תמונות של ביגור 4 שהיה בעל תפאורה רצינית).
אז היה פונדק... זיפידידודה. היה זירה... זיפידידיי. אבל המנהל של הכנס לא עשה כלום.
כישורי מיקרו מרשימים זה נחמד (זה גם לא מעוד קשה כשבכנס יש עד 100 איש [פעם עשיתי אחד כזה לבד בעצמי עם 100 איש]) אבל ברמת המאקרו לא עשו כלום. אתה מתאר כטוב דברים שבעיני הם מובן מאליו מביגורים 1-4 בוודאות וכנראה גם של 5-7.

הכנס התנהל באווירה מדכאת אנשי הסגל שאני דיברתי איתם היו מרירים במקצת וחסרי מוטיבציה. למזלם הם מאוד מנוסים אז זה חלק, אבל אף אחד לא שמח.
זה שהמארגן צריך לדאוג שיהיה מישהו אחד בזירה בכול רגע נתון אומר אחד משני דברים. או שאין שם אף אחד או שאף אחד לא רצה לנהל את זה. בכלל אם יש זירה המנהלים צריכים לדאוג שזה יהיה מאורגן, מישהו שמנהל את זה זה חובה, לא בונוס.
שולחנות למשחקים בכנס נראה לך כמו דבר מעולה? נשמע לי שוב כמו משהו שהייתי מצפה שיהיה תמיד בלי קשר לכלום. זה שוב תיקון של טעות ולא הצלחה מסחררת.
לא היה מיעוט דוכנים. היה דוכן אחד. היה לו מלאי מצומצם ואני מניח שגם העסקים לא היו משהו. הדוכן של העמותה שחייב להיות שם (ולכן לא נספר בכלל) נראה כמו מזבלה.
שני משחקים בחדר? זאת הבעיה שלך? ברצינות?... אם הכנסים האלו רוצים לשרוד אני חושב שגם אני וגם הזקן הגענו כבר מזמן למסקנה שהמעבר לחדרים פרטיים למשחק הם טריק רק מאוד. אתה יודע מה יהיה מצויין, שיחזרו לעשות הכול במתחם אחד גדול שכולם יושבים ביחד. [בכיינות] "אבל אוי לא.. ככה לא נוכל לעשות משחק עומק..." [\בכיינות]. זה עובד בכול העולם בכנסים שגורמים לגיבור להיראות כמו קייטנה לילדים מיוחדים. גם אנחנו נסתדר.

בקיצור לא יודע מה הסטנדרט שלך לטוב אבל הוא נראה לי מאוד נמוך.

רשום עמותות. בלשון רבים.

הסיבות מרובות: מאבקי אגו, רצון להיות "יחודיים", דברים בסגון "הקהל שלך הוא לא הקהל שלי", חוסר הסכמה על חלוקת עבודה או תקציב.
שטויות כאלו.

צפע אמר/ה:
קינג: מה הקשר עולמות הוא לא של העמותה.
:clap:

chaosblack אמר/ה:
רשום עמותות. בלשון רבים.

הסיבות מרובות: מאבקי אגו, רצון להיות "יחודיים", דברים בסגון "הקהל שלך הוא לא הקהל שלי", חוסר הסכמה על חלוקת עבודה או תקציב.
שטויות כאלו.
אין איזושהי דרך להסביר להם ששלב הגן נגמר מזמן?

אין שום סיבה שלא יהיה כנסים נפרדים למ"ת ולמד"ב /פנטזיה.
היו בעבר ביגורים מצוינים למרות הפיצול הזה, וזה באמת לא משנה מהותית להצלחה או אי הצלחה של הכנס. שנמדדת מול היעדים שלו, ולא מול ... מחשבות של אנשים פרטיים.
באייקון יש איחוד,
בפסח אין איחוד.

מק,
אמנם הפונדק באמת נראה סבבה, אבל הזירה נראתה לי מהצד בתור.. שוממת יחסית. והכנס בכללי היה שומם. בעיקר בגלל שהמיקום היה גדול מדי על כמות האנשים. ובביגור האחרון היה גם פונדק, וגם היה זירה למיטב זכרוני, אז לא ברור לי על איזה ביגור אתה מדבר.

מצטער, אבל זה פשוט נשמע מאוד דומה, מ"ת ומד"ב/פנטזיה. זה גם הגיוני לשלב ביניהם, כי ככה אפשר לגרור אנשים לצדדים אחרים במשחקים או בספרות או באומנות, שהם לא מכירים, והקהילה גדלה, וטרללה. הקהלים הם בהחלט אותו הדבר. רוב עצום של שחקני תפקידים מתעניינים מאוד בספרות מד"ב ופנטזיה, ויש הרבה מאוד חבר'ה מהצד השני שמשחקים מ"ת.

לי זה עדיין נראה כמו סתם פירוד טיפשי.

"לעמוד ביעדים" נשמע קצת רע.

ביגור הוא כנס של העמותה, עולמות הוא הכנס של האגודה, אלה שני ארגונים שפועלים בנפרד וכל אחד מהם רוצה לארגן כנס משלו, עם המטרות שלו ועם הכוון שלו, וזה לגיטימי. בדרך כלל מנסים לתאם כך שהכנסים יהיו קרובים זה לזה גיאוגרפית או לא נופלים על אותו הזמן - השנה זה למרבה הצער לא הסתדר. לא מתוך כוונות זדון ולא מתוך רצון לתחרות. לא אייקון פה עדיין, תודה לאל.
בכל מקרה, ברמה האובייקטיבית, כן היו כל מיני בעיות בארגון ביגור, אבל כדי לא ללבות יצרים, אולי עדיף שלא להכנס יותר מדי לעומק של הנושא הזה.

מלך הנקמה,
זה עניין של טעם - יש אנשים שחושבים שזה מגניב ביחד, ויש אנשים שלא. יש היום כנס לכל אחד מהצדדים - אייקון משלב בניהם, וביגור לא. ככה זה גם בחו"ל, אז לא מדובר בהמצאה ישראלית או משהו בסגנון....
יש הבדל בדגש על משחקי-תפקידים בין כנס מד"ב שבו 70 אחוז מהבאים לא משחקים, לבין ביגור שבו 90% מהבאים משחקים.

לא אמרתי שזה לא לגיטימי, אמרתי שזה סתמי. אם יאחדו את הכנסים ממש, עד הסוף, זה יהפוך את העסק להרבה יותר מגניב. זה יגדיל את כמות האנשים שיגיעו, זה ייתן עוד תמריץ לעשות דברים משותפים, ואולי אפילו אפשר יהיה לאחד את הקהילות.

זה כל כך רע לוותר מדי פעם?

אולדמן - נו, מילא. אבל אייקון התפצל לאיזה ארבעה או שלושה כנסים בסוכות של השנה, לא?

אני נוטה להאמין (בהסתמך על תגובות אלו ואחרות שלך) שאתה לא רואה קוספליירים בעין יפה. נניח שאני צודק. עכשיו נניח שהארוקון וביגור מתרחשים להם יחדיו. אתה מציג את עצמך כשחקן תפקידים ומזמין חברים לכנס של משחקי תפקידים, כאשר מסביב מטיילים להם יצורים מוזרים ממאלפי פוקמונים ועד L-ים עם מחברות-מוות.
כן... אני רואה אותך מסביר שאלו לא שחקני תפקידים. טוב, *רובם* לא רואים את עצמם כשחקני תפקידים, בכל אופן.

מהצד השני, תחשוב שחובב ספרות פנטזיה מושבע מביא את החברה שלו לכנס עולמות לאיזו הרצאה המנתחת את המוטיבים הספרותיים הסובבים את דמות הדרקון במיתולוגיות השונות ובספרות. (נשמע כמו הרצאה מעניינת, אם כי בעייתית משהו: אם תרצה ארחיב בפרטי). החברה אוהבת ספרות. היא הרחיבה את המקצוע ל-5 יחידות בתיכון, או אולי כבר לומדת לתואר בנושא.
עכשיו הוא צריך להסביר לה מה הקשר בינו ובין האנשים האלו עם חרבות הספוג-הפיברגלס שבחצר, או אלו היושבים סביב שולחנות במסדרון, מגלגלים קוביות ומזנקים מדי פעם בקריאות קרב.

אייקון מפגיש את כל הדברים האלו, שיש ביניהם הרבה תכנים משיקים. בכנסים הפרטיים שלהם, הארגונים התומכים בתחביבים מעדיפים סוג של פרטיות.

כמו שאודין כבר ציין, בדרך כלל עולמות היה רץ במרחק של 5 דקות הליכה מביגור. השנה יצא שהם בשני צדדים של תל אביב. זה לא נוח, אבל זה קורה.

זיכרון הוא תכונה מופלא... הוא תמיד מלא בחורים...

ביגור 10 היה במרחק הליכה מעולמות. ביגור 9-8 לא איפשרו הליכה בין הכנסים בצורה נוחה.
ואני לא זוכר אם עד ביגור 6 או 7 הכנסים בכלל לא היו חופפים.

the Nerubian אמר/ה:
אני נוטה להאמין (בהסתמך על תגובות אלו ואחרות שלך) שאתה לא רואה קוספליירים בעין יפה. נניח שאני צודק. עכשיו נניח שהארוקון וביגור מתרחשים להם יחדיו. אתה מציג את עצמך כשחקן תפקידים ומזמין חברים לכנס של משחקי תפקידים, כאשר מסביב מטיילים להם יצורים מוזרים ממאלפי פוקמונים ועד L-ים עם מחברות-מוות.
כן... אני רואה אותך מסביר שאלו לא שחקני תפקידים. טוב, *רובם* לא רואים את עצמם כשחקני תפקידים, בכל אופן.
אני במילא רואה אנשים שמנים, מכוערים וענקיים מסתובבים להם בחולצות שחורות וממלמלים טקסטים קדושים משר הטבעות. אני סובל את זה בשקט, ואני מאמין שלראות עוד כמה כאלה יהיה בסדר גמור.

השאלה אם זה רק כאלה.

the Nerubian אמר/ה:
מהצד השני, תחשוב שחובב ספרות פנטזיה מושבע מביא את החברה שלו לכנס עולמות לאיזו הרצאה המנתחת את המוטיבים הספרותיים הסובבים את דמות הדרקון במיתולוגיות השונות ובספרות. (נשמע כמו הרצאה מעניינת, אם כי בעייתית משהו: אם תרצה ארחיב בפרטי). החברה אוהבת ספרות. היא הרחיבה את המקצוע ל-5 יחידות בתיכון, או אולי כבר לומדת לתואר בנושא.
עכשיו הוא צריך להסביר לה מה הקשר בינו ובין האנשים האלו עם חרבות הספוג-הפיברגלס שבחצר, או אלו היושבים סביב שולחנות במסדרון, מגלגלים קוביות ומזנקים מדי פעם בקריאות קרב.
1. תרחיב בפרטי בבקשה. לא נשמע לי מוזר. אולי זה שאין באמת "דרקון" אחד, אלא כל ארץ ואמונתה?
2. זה לא כזה קשה - כמו שהוא יצטרך להסביר לה למה מסתובבים שם מסובבים על כל הראש שאוהבים סטאר וורס, הוא יצטרך להסביר לה גם את זה.

מלך הנקמה,
ברור שיש אנשים כמוך שזה לא יפריע להם.
אבל אתה צריך להבין, שכמו שלך זה כן מפריע שביגור ועולמות נפרדים, לאנשים אחרים זה היה מפריע אם ביגור ועולמות היו אותו אירוע.
זה ויכוח ללא תוחלת, כי אתה מתוכח על דעות של אנשים, זה כמו שתתווכח ותגיד שאתה אוהב שוקולד עם מילוי פיסטוק ומישהו אחר יגיד שהוא אוהב שוקולד בלי תוספות בכלל.

לכל קהל מגיע אירוע (או שוקולד משלו)

למה זה מפריע? באמת, אני מתעניין. מה ההבדל בין גיקים של לארפים לבין גיקים של סטאר וורס? שניהם מפחידים כשהם קופצים עלייך.

זה כמו ההבדל בין אנדרואיד לבין דרואיד. האנדרואיד הוא פשוט האנדרדוג של הדרואידים, והדרואיד הוא האלף האפל של האידיוטים [דרו + איד].

אייקון התפצל לא מהנאה ומתכנון, הוא התפצל בגלל ריב.
אז זה אולי נשמע לך כיף בתור משתתף שיהיה כנס אחד גדול, אבל זה גיהנום ארגוני. אתה מדבר על כנס שמנוהל על ידי שני גופים שונים ביחד - מה שאומר שהם צריכים מערכת דרכה הם מסכימים על מה עושים, צריך תיאום וכו'. בסוף תקבל עוד אייקון על הראש.
מעבר לזה, גם העמותה וגם האגודה רוצות כנס משלהן, אישי, שבו הן לא חייבות דין וחשבון לאף אחד, שבו הן עושות בדיוק את מה שהן רוצות ובדיוק איך שהן רוצות - והרצונות של העמותה והאגודה הם לא תמיד זהים. אז הן עושות את מיטב יכולתן לתאם זו עם זו, כך שהכנסים יהיו קרובים גיאוגרפית או לא יחפפו מבחינת זמן, ורוב הזמן זה עובד, וככה עדיף שישאר.

חזרה