• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עידן המתכת-המשחק נגמר, תודה לשחקנים ולכולם!

סליחה, שוב התבלבלתי, 100 טורפים...
אצל החיות שלך אתה מבזבז אוכל 1 ביומיים, ובשאלה המילולית פעם 6 פעם 7.

הל
המממ... שלום... יש לי רעיון. מעולה.

קדימה, יש עוד מקום פנוי אחד! אל תירתעו מהניאנדרטלים, יש להם יתרונות ענק!...

0 לספירת עה''ם, חורף

מגדל
השמש עולה מהמזרח, מאירה את הארץ: היער שבמזרח, נהר זרם-כסף המנצנץ, הגבעות וההרים שבמזרח, שבהם המכרות. האוויר קר מאוד, ורוח קפואה מנשבת, בעוד הכפור נשאר על עומדו בקרקע. יום חדש עולה, יום של מסחר.
כוהניה של מילקיר באים לכינוס המועצה, ובפיהם בשורות מהאלים:
''מאמינינו, משימתכם היא לקשור קשרי מסחר עם עיר מדינה אחרת''; פרס של 10 נק''ן מובטח.
ניצן
השמש עולה מהמזרח, גורמת לנהר הגדול לנצנץ. היער שבמזרח, הדשא, ההרים שנראים במערב:
הכל מכוסה כפור, ורוח קרה מנשבת. יום חדש עולה, יום של מסחר.
כוהן בא לפתע לכינוס של מועצת הכנפיים: ''האלים מביאים לנו בשורה: הם מצווים עלינו להקים או לכבוש מקום שיהיה תחנת מסחר ומושבה''; פרס של 10 נק''ן מובטח.
הל
השמש עולה מהמזרח, מאירה את צמרות העצים הטרופיים, וגורמת לנהר לנצנץ. האדמה בוצית ורכה להחריד, והעצים רטובים מגשם עז שהתחולל. כוהן רץ לעבר בית המנהיג, אחרי שביקר את הז'ארקין הקדושים:
הם ורוחות הטבע מסרו לו בשורה, והיא-מוטלת על אנשי הלטאה משימה-לכבוש עיר בדרכי שלום. פרס של 10 נק''ן מובטח.
הזאב
השמש עולה מהמזרח, מגרשת את שרידיו של קור האימים של הלילה. רוח קרירה, רק קרירה, מנשבת בנווה המדבר של חורען, וכוהן מגיע ממקדש האלים לבית האורק הזקן: האלים מוסרים משימה-עליך לגרום לכך שגזע אחר יהפוך לשליש מאוכלוסיית חורען. פרס של 10 נק''ן מובטח.
נאוטי: אני מחכה שתעדכן בדפ''ד לאן הדת מובילה אותך ומה הממשל.

שישי יכול להיצטרף בלי בעיה, אל תפחדו להירשם!

הזאב
ששליש מהאוכלוסיה שלך יהיה בני גזע אחר (נגיד ואתה עכשיו 200, להוסיף 100 אלפים, לדוגמה).
אתה לא עושה שום דבר אחר? לבנות משהו?... לאמן?...

בכנות אני קצת מהסס, אבל יש ניאנטדרלים, אז:
שם עיר המדינה: אין כזו. מערות החורף נקראות מערות שבט הנאזרני.
גזע: ניאנטדרלים
רקע: שבט הנאזרני הוא שבט נודד, בחורף הוא נמצא במערותיו הקדושות שהיו שייכות לשבט מדורי דורות, כאשר האמונה הרווחת בקרב השבט שהם קיבלו את המערה הראשונה מדוב המערות הגדול בכבודו ובעצמו. באביב השבט מחפש מקום להקים את מחנה הקיץ שלהם ומקים אותו. בקיץ השבט צד מספיק אוכל בשביל להעביר את החורף ועל הדרך גם אוסף ציוד נוסף. בסתיו מתקיים מפגש השבטים עם שבטי ניאנטדרלים אחרים ולאחר המפגש השבט מחזיר את כל מה שאספו בקיץ חזרה אל המערות.
סדר פעולות מורחב יותר:

פעולות חורף:
חידוש ציוד: הכנת חניתות אבן ועצם, הכנת כלי עבודה (גרזני אבן, כלי גילוף וכו')
אימון שאמנים.
ברכות על הציוד החדש.
חג אמצע החורף.

פעולות אביב:
חג קבלת האביב.
שאילת הטוטומים על הקמת מחנה חדש.
מעבר למחנה החדש ב-2 קבוצות.
אימון ציידים חדשים.
צייד (בד"כ 2)
איסוף ציוד: עצי סחף, אבנים, טיט, פירות, עשבי מרפא.
ריבוי טבעי של האיילים הרחק מהמחנה.

פעולות קיץ:
3 מסעות צייד לפחות.
צייד חיה גדולה/מבורכת המביאה משהו ייחודי.
בירור איפה מפגש הסתיו יערך.

פעולות סתיו:
מפגש ובו תחרויות בשביל לראות מי השבט הטוב ביותר והחלפת מידע עם שבטי הניאנטדרלים השכנים (תערך זריקת קוביות כאשר אם השבט שלי מארח את המפגש אני קובע איזה ואם אחד מהשבטים האחרים אתה קובע איזה).
חזרה למערות החורף.
מסעות צייד: בד"כ 2.

משאבים קבועים:
30+ חניתות אבן (10 מבורכות) כל חורף, 30+ מעילי פרווה (10 מבורכים) כל חורף, 5- אבן, 5- פרווה, 5- עץ, 3- טיט, 7- אוכל, כל חורף.
1+ אוכל, 40+ ציידים פוטנציאליים, 2+ אבן, 2+ עץ, 2+ עשבי מרפא 6+ פרווה, 6+ עצמות, כל אביב.
6+ אוכל 9+ פרווה, 9+ עצמות כל קיץ, פרווה מבורכת אני אומר.
2+ אוכל כל סתיו, 6+ פרווה, 6+ עצמות בונוסים אני אומר.

דת: הדת של שבט הנאזרני די פשוטה. הם מאמינים בטוטמי החיות, בניה של האלה הגדולה גאיה, היא העולם. הם מאמינים שאסור לפגוע בחיות ללא צורך ושצריך להודות לטוטמי החיות על כל חיה המשמשת אותם, בין אם לאוכל ובין אם לפרווה או ציוד. הם יסרבו לפגוע בעולם סתם ולא ישתפו פעולה אם זרים שלדעתם עושים זאת.
כשנה לאחר לידה התינוק או התינוקת מקבלים חיה מגינה שנחשבת כחיית הטוטם המיוחדת של האדם. חיה זו תואמת את אופיו של הילד ולכן רק במקרים נדירים מאוד האדם טוטם אחר מגלה באדם עניין בעקבות מעשיו.
מקום מחייה: מערות שבט הנאזרני נמצאות במקום מושלג, אך בקיץ הם נודדים למקומות אחרים. בדרך כלל עצים או ערבות.
אוכלוסיה: 544.5
חיית בית: 55 איילים קוראים 15 זכרים 35 נקבות,. חיות אלו חיים באופן חופשי בסביבת השבט ומסכימים לעזור לשבט מרצונם החופשי לאחר שאבותיהם הגיעו להסכם עם אחד משאמני שבט הנאזרני.
ממשל: לשבט הנאזרני יש בחירות דמוקרטיות המתקיימות כל פעם שראש השבט הקודם נפטראו פורש מתפקידו , תפקיד שתופס כמעט לכל החיים. בבחירות אלו אין לכל אדם הצבעה אלא לכל משפחה (דומה לבית פרטי), ללא קשר לכמות האנשים באותה משפחה.
ראש השבט הוא המנהיג של השבט המדבר בשמו, אך גם הוא אינו יכול לפעול נגד מועצת השבט במקרה של החלטת מועצה הנפגשת פעם בחודש ובעיתות חירום. במועצה נמצאים כל ראשי המשפחות המאוחדת, כלומר האדם הזקן ביותר באותה משפחה מאוחדת המעוניין בתפקיד. משפחה מאוחדת היא צאצאי אחת מעשרים וחמישה המשפחות הראשונות של השבט כאשר השייכות נקבעת לפי האם (לך תדע מי האבא).
האדם השני בחשיבותו בשבט הוא שאמן השבט והוא השאמן החזק ביותר של השבט, מפני שנוסף לחיית הטוטם הרגילה שלו יש לו טוטם נוסף והוא דוב המערות הגדול בכבודו ובעצמו. כאשר יש יותר משאמן אחד הנבחר בידי דוב המערות השאמן הקודם מחליט על יורשו כל מפגש שבטים לאחר התייעצות עם דוב המערות עצמו.
המעמדות של האנשים בשבט נקבעים על ידי זהות אמם שכן היא הקובעת לאיזה משפחה מאוחדת הם ישתייכו, לפי הטוטמים שבחרו בהם הקובעים מה האדם יעשה בחייו ולפי זהות המשפחה שלהם וכמה תמיכה היא יכולה מספקת למשפחות אחרות.
טוטמים מיוחדים: דוב המערות- אף פעם אינו בוחר תינוק והטוטם הנוסף של השאמן הגדול.
אריה המערות, הרוק, הביזון והממוטה- נחשבים כטוטמים בעלי עוצמה ולכן ראש השבט הוא בד"כ אחד מאלה.
הינשוף, הפינקס, הנחש והשועל- הם הטוטמים של השאמנים, כאשר מדי פעם גם טוטמים אחרים מספקים שאמן.
הבונה, הנמלה והעכביש - בדרך כלל בעלי מלאכה מצויינים.
האייל - בדרך כלל שליחים ודיפלומטים מצוינים.
חיות טורפות - בדרך כלל ציידים שמשמשים כלוחמים בעת הצורך.
חיות מים - בדרך כלל דייגים ובוני סירות/רפסודות מצויינים.
משאבים:
7 אוכל,
33 עץ,
38 אבן,
17 טיט,
29 עצמות
27 עורות/פרוות
6 צמחי ועשבי מרפא
1 פרוות דב מטיל אימה
פרוות חד קרן (1+)(כשעוטפים בו עץ העץ עמיד יותר לאש (אחרי חצי שעה באש ענף יהיה חרוך אבל לא יישרף)
כשעוטפים בו חומרים דוממים הם מפיצים זוהר, שלא מאיר אבל בולט בחשכה.
כשעוטפים בו חומרים מהחי שאינם בשר הם הופכים לקשים וגמישים יותר.
כשעוטפים בו בשר הוא נשמר ליותר זמן (נרקב כעבור ארבעה ימים אמיתיים)).

40 בגדים עבים מאוד מבורכים (שלא מגינים ממכות אך מגינים מקור ומחצים).
40+ גרזני אבן, 40+ בגדי עור ופרווה מחממים.
20 חניתות, 10 גרזנים מבורכים (החניתות לא ישברו, הגרזנים ינחיתו מהלומה חזקה יותר)
20 חניתות אבן רגילות.

+5 שביעות רצון.

צבא: 160 ציידים: (48 עם חניתות עצם, 102 עם חניתות אבן ו-10 ''ציידים מבורכים'').
20+ שאמאנים (קסמי קרב, גרימה לחיות ללכת לכיוון ספציפי, תקשור עם רוחות הטבע, בירוך).
40 ציידים פוטנציאלים ללא חימוש.
נק''ן: 0

תודה. והינה מה שאני עושה
ראש שבט האורקים מודיע על כינוס העם שם בכינוס הוא מודיע לכולם שהוא וכמאתיים אנשים יוצאים איתו כדי לפגוש עמים חדשים ולכן הוא יצטרך כמאה מתנדבים לצבא, למחרת בבוקר ראש השבט ומאה חיילים ומפקדים 33 כוהנים עשרה זמרים וחמישים ושישה חלקאים שיביאו את הפירות שיש בארצו

אם תרצה פירוט על הצבא אני אשלח

חאן
אם כך, ברוחות החורף העזות אני בונה נמל (שמשמש גם כתחנת מסחר) במקום הנמל השרוף שעמד שם שנים.

בנוסף, האיכרים שותלים 4 שדות חיטה בימים אלו, למען הבשלה בקיץ,
והנגרים בונים תחנת מים גדולה, כדי שהחיטה תהפוך להיות לחם, שהוא עמיד יותר, טעים יותר, אכיל יותר ומשביע יותר.

כמה פעולות יש בתור? ואפשר '4 אוכל לקיץ' (דוגמא) להפוך ל'אוכל 1 ליום'?

הזאב
לא... תגיד:
''אני מאמן 20 נושאי חרב ומגן.
אני גם בונה הנפחיה, חומה ושדות...''
משהו כזה. תפרט על החיילים, תפרט מה אתה בונה.
ג'וני,
מעולה, אני מצרף אותך.
In
השמש עולה מהמזרח, מאירה את ההרים המושלגים, הגבעות במזרח והנהר המנצנץ במערב. השאמאן מגיע לבית המנהיג, ואומר: ''טוטמי החיות קוראים לנו, הם נותנים לנו משימה: עלינו לכבוש עיר, כדי להגן עלך החיות שבתחומה''.
ניצן
השדות נשתלים, הנמל נבנה (10-עץ, 10- אבן, 10- טיט, 5+ אוכל כל קיץ, 10+ נק''ן)
אין לך טכנולוגיה לטחנה, מקסימום אבני ריחיים.
הערה לכולם: אל תשכחו שזה משחק סנדבוקס וניהול. תפרטו על הפעולות יותר מעל ''המלך קורא לעם ונושא נאום: ''...'' ''.

חאן
החורף היא העונה הקשה של בני שבט הנאזרני, הרוחות הקרות והשלג הרב מאפשרים להם לצאת מהמערות רק יום או יומיים בחודש ולפעמים גם זה לא. לכן, בתקופה זו בני השבט בעיקר עובדים על הציוד והמשפחות שלהם. בעלי המלאכה מכינים חניתות עצם או אבן חדשות (כל אחד לפי תחום התמחותו), התופרות והאורגות מכינות בגדים חדשים ושמכות לחורף ולקיץ, ועוד כל מיני חידושי ציוד אחרים. האומנים המעטים בשבט עובדים על ציורי קיר חדשים למערה שלהם וחלקם אף מכינים פסלי בעלי חיים לכבוד הטוטמים השונים.
השאמנים מנצלים זמן זה כדי להתאמן על קסמיהם השונים וכך בלילה בו חל שינוי הזמנים ושעות האור מחוץ למערה מתחילות להתארך נערך חג קצר. חג בו בני השבט חוגגים את ניצחונו של היום על הלילה ובו בני השבט אוכלים ושותים מעט יותר מהרגיל. חג שבו גם נערכת תחרות אומנות שבה השאמנים בוחרים את הציוד החדש הטוב ביותר שהאמנים ובעלי המלאכה הכינו ומברכים אותו (חניתות שלא ישברו, בגדים שלא יקרעו וכו').
האיילים בחורף גם הם אינם מסוגלים תמיד להסתובב בחוץ ולכן הם לעתים קרובות ישנים במערות השבט ואף אוכלים חלק מהדשא שבני השבט אספו עבורם במהלך העונות הקודמות.
אאוט: קצת בעייתית המשימה. מלחמה גורמת להרס מיותר מבחינת עולם הטבע, אז צריכה להיות לכך מטרה ספציפית שבה הורסים את הסביבה ומתעללים בבעלי החיים סתם, כך שעוד טיפה הרס רק ימנע הרס גדול יותר. הצעה? בטקס סיום החורף שנערך ביום הראשון של האביב תתן יותר פרטים.
מטה: חידוש ציוד ישן.
אימון שאמנים.
חג אמצע החורף ובו ברכות השאמנים על הציוד החדש הטוב ביותר.

ג'וני
צודק, תינתן משימה באביב.
In
125 חניתות עצם וכן אבן מלוטשת מוכנות, מתוכן 10 מבורכות (10- אבן, 15- עץ, 10- עצם, 50+ חניתות אבן,
65+ חניתות אבן מלוטשת, 10+ חניתות מבורכות, אתה מאמן חניתאים?).
החג נחגג (20- אוכל, 2+ שביעות רצון-מתחיל מ-0).
הבגדים מוכנים והאנשים מוכנים לקור (1+ שביעות רצון, 5- זהב), מוכנים גם 20 בגדים עבים מאוד מבורכים,
שלא מגינים ממכות אך מגינים מקור ומחצים.

זה אחרי התיקון
אני מחליט להקים משלחת לאומות אחרות ומתחיל לאמן כמאה חיילם שיבואו אתו (המנהיג) ביחד עם עוד אנשים המאה חיילים כוללים 20 קשתים 50 לוחמים 30 פרשי גמלים, בנוסף הוא מחליט להזמין את הטובים מבין זמריו ו33 כוהנים ש20 של נטרוק 5 של מינרעת 5 של דשרב ו3 של כיגוט, הוא מחלק הזמנות גם לטובים של החקלאים שיביאו את הפרות הטובים ביותר שלהם

Out
אין מנהיג... השולטים בשבט הם השאמאנים, אני מניח שהכוונה היא לראש הכוהנים.
עוד הבהרה, יש 'עצים' ויש את ה'אדירים'.
עוד משהו: לרוב האוכלוסייה הלוחמת היא משהו בסגנון של שביעית, לא רבע.
In
ארנוק, ראש הכוהנים מקבל את ההודעה בעניין, הרונות האדומות שעל גופו מבריקות בלחות שבעקבות הגשם.
"אם זו היא בקשתם של הקדושים אין לנו מה לחשוב, עלינו לעשות זאת, אבל אילו ערים אנחנו מכירים?"
לפתע חיוך מופיע על פניו של ארנוק, "מסור את ההודעות הללו, אמור לטורן, שישלח 20 מגלניות בלווית 30 אנשים לציד בניאקמר, שיביא לנו מזון וגופות עקרבים, הרבה גופות.
אמור לטיוון לצאת עם הטיפשים שלו ולהפסיק להתבטל, עם הגשמים תם זמן הבטלה שלו, זה כבר לא סכנה לצאת לאסוף אבני חן בשפכי הנהר.
וסופית, אמור להיילן לכרות עצים, ולהחזיר לעבודה את הנפחיות שלו, אנו זקוקים לאספקה חדשה של נשק, אמור לו לחשל 65 חניתות, ומספיק תחמושת ל65 קשתות, כמו גם 70 חרבות גדולות מהרגיל.
עכשיו, לך!"
לאחר מכן ארנוק פונה לאיטו למקדש, אוסף משם כ6 טורפים סגולים ו2 אדומים, ואז הם עולים כולם על מגלניות, ומתחילים בדרכם לעבר "טרוקמר", הכינוי שלהם לעיר בני האנוש אשר חיים מעבר ליער

חאן
אממ, אני אעדכן את הדפד בערב, אבל יש כמה בעיות:
החג נותן לי אוכל ולא מוריד? בכל מקרה 20 זה כל מה שיש לי ומאחר שיש 500 אנשי שבט זה אמור להחזיק ל4 עונות, אז לא ממש הגיוני מבחינתי לסיים אוכל לשנה בחג אחד (אוכל לחצי עונה או גג עונה זה איכשהו סביר).
יש בעיה עם הורדת זהב לבגדים, זהב זה מתכת ולא יכולים להיות לי כאלה. הצעה: תשנה לפרוות ותאפשר לי לבחור פרוות כמשאב התחלתי (ואני אחליף 20 עצמות, עשר עץ ועשר אבן לפרוות או עורות ופרוות ואז זה יתחלק).
חנית היא נשק לצייד ואני מאמן ציידים באביב ובקיץ. אני לא מתכוון לאמן צבא קבוע בכלל, מלחמה פוגעת בטבע וזה נגד העקרונות של השבט. כאשר הם חייבים להילחם הציידים והשאמנים יעשו זאת.

הזאב
במה חמושים הלוחמים ופרשי הגמלים?
15 זמרים מגיעים, הכוהנים באים.
החקלאים מביאים מנחות פרות איכותיים (5+ אוכל).
אין לך נפחיה כדי לחמש חיילים, אין לך מבנים ואין שדות. שים לב לכך...
הל
אין לך נפחיה, צריך לבנות כזו.
טיוון ואנשיו אוספים כמות מכובדת של אבני חן (20+ אבני חן), ומביאים אותם לעיר.
אין לך מושג מי השכנים שלך, אבל הפעם אזרום איתך, רק הפעם.

טרוקמר, עיר מדינה קטנה המוקפת חומות עץ, נמצאת כשלושה קילומטרים מהיער. המשלחת מגיעה לשם,
ומוצאת שערים נעולים. חבורה בת 15 אנשים, לבושים שריונות בד עבים ואוחזים חניתות ברונזה ומגני קש-כולם רכובים על איילים, רוכבת לשער. ''מי אתם?'', שואל הפרש שבראשם, גבר בן אנוש בגיל העמידה, שחישוק זהב לראשו מזהה אותו כמלך העיר.
ג'וני
צודק, שכחתי, 5- אוכל.
אאמץ את זה, 10- פרוות, תחליף זהב בפרוות.
מאומנים 125 ציידים-לוחמים: 50 עם חניתות עצם, 65 עם חניתות אבן ו-10 ''ציידים מבורכים'', אוחזי החניתות המבורכות. אתה לא רוצה לאמן גם קשתים, או להכין מגיני עור?

Out
אני יודע שאסור, אבל עם כל הכבוד, ממש לא היה לי כוח לבלות את ה50 הודעות הראשונות של המשחק בחיפוש עיר, כי מנסיון, הדברים האלה לוקחים הרבה יותר זמן ממה שהם אמורים לקחת.
מה עם המסע ציד? אני כותב לו משהו מפורט יותר
In
אז שינוי קטן בפעולה הקודמת:
"אמור להיילן לכרות עצים, ולהחזיר לעבודה את הנפחיות שלו, לאחר שהן נהרסו בגשמים אנו זקוקים לאספקה חדשה של נשק, אמור לו לחשל 65 חניתות, ומספיק תחמושת ל65 קשתות, כמו גם 70 חרבות גדולות מהרגיל."
תגובה חדשה:
"אנו שכניכם מהג'ונגל, אין לנו כוונות רעות, אנו באים בשלום!"
ארנוק יורד אט אט מהמגלניה שלו, נזהר לא לעשות תנועות פתאומיות, ומבין הגלימות שלו הוא שולף חופן של אבני חן מבריקות, "הנה לכם, מחווה של רצון טוב, הבנתי שאתם, בעלי הדם החם מחשיבים את האבנים הללו במיוחד, ויש לנו הרבה מהן."
לאחר מכן ארנוק עולה חזרה על המגלניה וקרב לבני האנוש, "האם תתנו לי לדבר עם מנהיגכם ואנשיכם?"
---
בינתיים ביער, טורן ואנשיו הלכו בדממה, על שלפתע את הדממה קטע רעש, טפיפות רגליים קטנות ומהירות.
טורן חייך לעבר שאר חבורת הצייד, וסימן עם ידיו את הפעולות שעליהם לבצע.
במהירות ויעילות, ועם זאת בדממה, חברי מסע הציד רצו מסביב לעצים, ואז הם נתקלו בראשון שבהם.
הוא היה גדול במיוחד, בערך בגודל של כלב בינוני, והוא זה שהשמיע את טפיפות הרגליים, טורן זינק, ובתנועה חלקה הוא דחף את אצבעותיו לתוך עיני היצור, חודר לתוך המוח בקלילות והורג את היצור לפני שהוא מספיק לקלוט שהוא בסכנה.
טורן נולד קטן ביחס לטורף סגול, בגודל של אדם גדול, אבל זה לא מנע ממנו את כוחם של הטורפים הסגולים, או את גאוותנותם, הוא צד כך כדי להוכיח את עוצמתו, ובמסע הציד הזה, עוד עקרבים רבים צפויים למות כך.

הל
אז אתה בונה נפחיה?
In
המלך, גיאר, לוקח את אבני החן. ''תודה'', הוא אומר, ומגיש למשלחת מתנה: אייל רכיבה צעיר, חזק ומקורנן, ואיילה צעירה. ,''מה רציתם לומר?'', הוא שואל, מוביל את המשלחת לעבר בית עץ ועור גדול במרכז הכפר, ביתו.
3- אבני חן, 2+ איילי רכיבה שאתה יכול להרבות.

2+ אוכל, 1+ שריון עקרב (מספיק לשריון גוף וכתפיים וכן למגני ברכיים, מגן היטב מחצים ובינוני מחרבות ברונזה, חניתות וכידוני הטלה).
בעוד טורן ואנשיו אורבים בין העצים הגבוהים, מגיע עקרב נוסף, בגודל של חתול, ומסתער על אחד מהציידים, בעוד עכביש גדול מתגנב על העץ, ונושך צייד אחר. העקרב מצליח לפצוע פצע מדמם אך שטחי ולא ארסי ברגל הצייד, ונהדף בבעיטה, בלי להותיר נזק רציני. העכביש נושך את הצייד בעורפו, ופוצע אותו בצורה ארסית, לא קטלנית אך בהחלט כזו שמונעת ממנו להילחם.

עכביש:
[dice seed=62938 secure=19fee932_0]2d6[/dice]
עקרב:
[dice seed=19952 secure=ee641355_1]2d6[/dice]
הגנה מפני עקרב (העכביש בא בהפתעה)
[dice seed=33290 secure=9c4d8e4c_2]2d6[/dice]

Out
כן, אני בונה נפחיה ואת כל הנשקים שציינתי
למעשה זה היה כאילו טיזר למסע הציד, אבל לא נורא
יש אפשרות שאת כל גילגולי הקוביות תעשה גם עבורי מאחורי הקלעים? זה גם יהיה פשוט יותר כי במקום שנעשה פינג פונג של אתה תוקף ואז אני מגן ואז אתה רושם תוצאות וכו' וכו'.
כמו כן רשמתי כיטין, לא שריון עקרב במשאבים.
In
"ובכן, אנו מעוניינים לשוחח על נושא... מורכב", אומר ארנוק, בעודו הולך לבית ראש הכפר.
"אני לא יודע אם אתה יודע, אבל שבטינו דוגל בשלום, אבל גם רוצה לגדול ולהתפשט, אני יודע שזה נשמע סותר, אבל אני מבטיח שזה כלל וכלל לא."
אומר ארנוק, נותן לדבריו להתעכל אצל ראש הכפר, ואז ממשיך "אני מעוניין שתהפכו לשבט ווסל שלנו, מה שאומר שתתחייבו לתמיכה כלכלית וצבאית ושירות שלנו, אבל זה לא כמו שזה נשמע, אנחנו לא נכריח אתכם בכוח להפוך לשבט ווסל, אבל אני מבטיח לכם שכשבט ווסל זה לא יהיה חד צדדי, זה לא יהיה שירות שלכם אותנו, אנחנו גם כן נפרוש חסות עליכם, כשנתמוך גם אנו בכם ונחלוק איתכם את עושרינו עבור התפתחות שני השבטים, הבחירה היא שלכם, לא נכפה דבר על איש, שלח שליח אל קצה היער והדלק מדורה כאשר תגיעו להחלטה, ונבוא אליכם. יש סכנות ביער, אז אל תיכנסו פנימה, אנו נבוא אליכם. אני מצפה להודעה תוך מקסימום שלוש ימים."
ובמילים אלו, ארנוק יוצא מהבית של ראש הכפר, משאיר עוד חופן של אבני חן על השולחן בבית ראש הכפר (עוד -3 אני מניח?), עולה על המגלניה שלו ויוצא עם פמלייתו מהכפר.
----
Out
אני ציינתי שהפרוקי רגליים מפחדים ממסעות הציד שלי, מה שהשתרש בהם מדורות של ציד. לא נורא, עכשיו זה ישתרש בהם :devil:
איזה ציוד בעצם יש לציידים שלי לפני שאני מחשל להם נשקים מברונזה? אני שיערתי שקשתות עם חיצי אבן וכידונות עם ראשי אבן, אבל אין לי מושג...

הל
כן, לציידים יש נשקי אבן ועצם.
אין לי בעיה לגלגל לך להגנה.
תרשום כיטין מצידי, העיקר שזה ברור.
וכן, 3- אבני חן.
In
הנפחיה נבנית (10- אבן, 10- עץ, 10- טיט), הנשקים מחושלים (65+ חניתות ברונזה, 70+ חרבות ברונזה, תחמושת ברונזה לחצים, 7- בדיל, 7- נחושת, 10- עץ), אתה מאמן חיילים?

גיאר מהרהר בהצעתך, ולבסוף עונה: ''נסכים לבוא תחת הגנתכם בתנאי שלא נשלם לכם יותר משליש הכנסותינו,
אתם תשתפו אותנו בגילויים טכנולוגיים והמצאות, וכמובן תגנו עלינו מפני העיר הזו-'', הוא מצביע מערבה,
אל עיר אבן במרחק של כ-20 קילומטר מטרוקמר, ''הצ'יאניץ'.'' אתה מסכים?

חזרה