• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עידן המתכת-המשחק נגמר, תודה לשחקנים ולכולם!

זאב
3+ סילאן כל תור, נשמר מלא זמן בגלל השימור
חלומו של נתיוואל הוא לשכב בשקט, שבע אחרי זלילה ארוכה, על ערימת אוצר במערה שלו. ולישון.

חאן
עוד קבוצה יוצאת להשיג אבן:[dice seed=486 secure=c491b7d4_0]2d6[/dice]
---
"תתנו לנו שבוע ונחליט." קורא הנציג. "להחלטות כאלה לוקח זמן רב להוחלט במועצה. הצעה ראשונה, ניסוח מדויק של ההצעה, יום לכל אחד לחשוב, הצבעה, סיכום ההצבעה, העם כועס, להרגיע אותם... ייקח לנו שבוע להחליט."
---
כשאורקים הולכים/כשהם לא שמים לב, נבנית נפחייה גדולה בכפר, וכל החיילים (50 חנית, 60 קשת, 50 חרב) מאומנים.
OUT
בטעות כתבת לי קודם '5 ברזל'... שים לב לזה שיש בדיל ונחושת... :).
אז הורדתי 2 נחושת ו-3 בדיל.
לספינה:[dice seed=47564 secure=abcc67fe_1]2d6[/dice]

חאן
האמת שלא ידוע, אבל יש ממצאים של חניתות עם מרכז כובד מלפנים (מיועדים לזריקה) מלפני 400K ו-500K שנה, אבל יכול להיות זרקו את החניתות רק על חיות שלכדו בבור, אז לך תדע (והמעבר בין תקופת האבן לברונזה נעשה לפני 4K-8K שנה). ואני לא מדבר על טקטיקו נוספות שהיו להם בתקופה הזאת...
אין:
בני שבט הנאזרני שמעו את דברי חיות הטוטם אל השאמן והחלו לארוז את חפציהם תוך הקמת מזחלות מעץ וקשירת אל האיילים כדי שיעזרו בהעברת הציוד. המעבר אל הגבעות שלמרגלות ההרים הוא תהליך שלוקח זמן לא קצר ואינו מתרחש בבת אחת. שכן, תחילה נודדים קדימה מחצית מהציידים הוותיקים יחד עם הנערים והנערות הרוצים ללמוד לצוד ומחצית מהאיילים. במהלך המעבר הציידים הוותיקים מלמדים את החדשים את דרכי הצייד, כיצד לעקוב אחרי החיות, כיצד לקרוא את עקהותיהן, כיצד לחפש מקורות מים וכיצד להקים מלכודות פשוטות ליד מחנה הלילה שלהם לצורך מציאת מזון למעבר. כאשר הציידים מוציאים מקום טוב למחנה הם מתחילים להקימו מהעצים, האבנים העצמות והעורות שלקחו איתם ואף אלו שמצאו בדרך (ענפים ועצים שנפלו ליד יערות, עצים ואבנים שנסחפו לחוף ליד נהרות).
כחודש לאחר שהציידים והנערים יצאו יוצאים גם האנשים שנשארו מאחור והשאמן הגדול חותם את המערות בקסם גדול כדי שבני האדם האחרים לא ימצאו את המערות וישתכנו בהם. הקצב של המסע הזה הוא יותר איטי שכן קבוצה זו עוצרת מידי פעם כדי לאסוף עשבי מרפא, פירות, ירקות ועוד כל מיני דברים שונים. כאשר הם מגיעים מחנה הקיץ כבר מוקם. ולכן הם מתקבלים בתרועות שמחה על ידי בני משפחותיהם ומשחררים את האיילים שלהם, כדי שהאיילים יוכלו לנצל את האביב כדי להתרבות ושאר מה שאיילים עושים ויחזרו במהלך הקיץ.
הפעם בניגוד לפעמים האחרות ראש השבט שולח גם חמישה שליחים מערבה כדי למצוא את מיקום הגמדים ולאמת את חלומו של השאמן.

out
מה זאת אומרת כל תור?
in
המנהיג מציע לניוואל את ההצעה הבאה ניתוואל יהיה בעל ברית שלהם ובתמורה הם יביאו לו אוכל, ויעזרו לו במקרה הצורך

ציינתי, יש נחלים
אני מייצר מהחיטה לחם כדי שהיא לא תרקב.
אני מחפש שוב יער
אני שותל פירות בשדות(תפוחים, אננס, ענבים, אגסים וכו')
אני מחפש שוב יער [dice seed=49189 secure=55fe1c06_0]2s6[/dice]
אני מחפש מכרה בדיל[dice seed=30735 secure=5a3c40dd_1]2d6[/dice]
אני שותל שדות שמניבים פרי בסתיו, בחורף, ובאביב.
אני שותל צמחים שאוכלים להם את השורשים(בצל, תפוח אדמה, גזר וכו')

ג׳וני
המעבר מתבצע, מחנה הקיץ מוקם, מזון ופירות נאספים (5+ אוכל), מאומנים עוד ציידים (40+ ציידים בפוטנציה, אין חימוש), האיילים מתרבים (10%+).
מרחק יום מהמחנה, על גבעה גבוהה ומוקפת חורשות, נמצאת עירם המבוצרת בחומת עץ של הגמדים, אדמות שרופות מקיפות אותה.
ניצן
מחצבה קטנה מוקמת ליד הכפר (5+ אבן לתור)
האורקים מסכימים, ומקימים מחנה מבוצר בעץ (גדרות, דוקרנים ומגדלי שמירה) ליד רונאקה. הנפחיה נבנית (10- אבן, 10- עץ, 10- טיט)
החיילים מאומנים (50+ חניתאים, 50+ נושאי חרב, 60+ קשתים, 3- נחושת, 2- בדיל, 5- עץ, 2- זהב)
הספינה מגיעה לארץ גבעות וחורשות, ובה כפר עץ קטן ומבוצר, ובו עוגנת סירה. הם גם מוצאים מטע טבעי של עצי רימון, ושיחים של פירות יער, וכמה דובים גדולים.
נאוטי
טוב, יש דיג (3+ אוכל כל תור, נרקב בקלות, תצטרך לנסות לשמר)
אין לך אננסים, זה פרי טרופי... אבל כרמים נשתלים (5+ ענבים כל תור, אפשר להכין יין)
מעבר לגבולותיך נמצא יער?, אבל... יש שם שבט ניאנדרטלים, והפרשים שלהם, רכובים על דובי רכיבה ענקיים, מניסים את אנשיך משם.
יש מכרה בדיל קטן מעבר להרי הגעש (3+ בדיל ליום)
אין פירות כאלה...
ירקות השורש נשתלים (3+ אוכל ליום, נרקב אלא אם תוכל לשמר)
זאב
כל יום
In
נתיוואל מסרב, ואומר שאתן יכולים לעזור לו רק אם תמסרו את עצמכם לו למאכל ואת אוצרותיכם שיהיו לו כמיטה. הוא מבקש מכם להסתלק, לפני שיתרגז.

ח'אן
כרגע הסירות הן עם משוטים ארוכים כדי שיוכלו לנווט בבטחה בין גדות הנהר(יוכלו לדחוף את הסירות מהגדות במקרה של סכנה).
כמה סיירים,מצוידים בכלי נשק,מלווים כמה סוחרים כדי לדבר עם הניאנדרטלים,כשהם מצוידים במתנת זהב צנועה(5 זהב).
כשהמשלחת מגיעה,ראש המשלחת,הסוחר קיסריק,אחד מהנציגים במיעצה,מגיע אליהם ואומר:"שלום לכם,שבט...(מה שמם?),אנו,בני העיר דארמין,באנו להציע לכם לסחור איתנו,כשאנחנו מעוניינים בזכות לכרות במכרות פה,בתמורה לזהב/עץ".
אחד החקלאים,ששתה חלב תוך כדי עבודה,הניח אותו על מתלה כלים,ושכח ממנו.
לאחר כמה ימים,הוא נזכר בו ובמהירות בדק מה שלומו.הוא ראה שהחלב נקרש בחום שיש בחוץ,וטעם אותו.הטעם היה חמוץ מעט,אבל די טעים.הוא חתך מהחלב הקרוש חתיכות וסינן את המים שהיו בהן.וככה נוצרה הגבינה.
מקצים לביזונים שטחי מרעה ירוקים,בזמן שהחקלאים שותלים כמה שדות חיטה ושעורה,וגם מטע זיתים.תעלות השקיה נחפרות מהנהר אל השדות,כדי להגדיל את שטחי השדות.
מגני רגליים,או יותר נכון,מגני שוקיים,אלו רצועות מתכת שמגנות על השוקיים ממכות.מגני ידיים אלו גלילי מתכת שמגנים על הזרועות ממכות ישירות,פחות מחצים.זול יותר ממגנים מלאים,למרות ש...
נבנים מגני עץ ללוחמים.
מחפשים חימר בקרקעית הנהר,ואם יש,מכינים ממנו כלים לאחסון.
גלגולים:
חימר-[dice seed=54675 secure=c7d11c3a_0]2d6[/dice]
המצאת הגבינה(צריך?)-[dice seed=28089 secure=2daadfd2_1]2d6[/dice]

חאן
הספינה מציעה לסחור עם הכפר, ומציעה להם לקיים יחסי סחר תמידיים ביננו.
אנשים הולכים ללקט עוד טיט הגדת הנהר, כי עדיין יש לי קצת:[dice seed=772 secure=524c82d3_0]2d6[/dice]
ואני מנסה להמציא קטפולטה כלשהי, שיכולה להטיל אבנים למרחק רב בעוצמה - אולי אפילו עד למחנה האורקים. [dice seed=47918 secure=751d3e5d_1]2d6+2[/dice]. במידה שמצליח, מייצר 4.
ואני משלים את חודי העץ שסביב הכפר.

חאן:
השליחים מסתתרים בין החורשות במסתור ועוקבים אחרי הגמדים, מפני שהם יודעים ששרפות יער קורות לפעמים ואי אפשר להאשים את הגמדים ללא הוכחות.
לאחר שהמחנה הוקם מסע הצייד הגדול החל, 100 מציידי השבט יחד עם החניכים החדשים שזוקקים לאימון נוסף יוצאים אל המקום בו נגלה לשאמן שעדרי בעלי חיים עוצרים כדי לשתות. כשא בני השבט מצליחים לצוד הם לא משאירים דבר מהבעלי חיים מאחור, את העצמות הם שומרים לצורך הכנת ראשי חניתות וכלי תפירה, את העור/פרווה הם שומרים להכנת בגדים ואת הבשר לצורך אוכל. כמובן שהם מודים לרוח הטוטם של בעל החיים אותו הם צדו ונותנים לחלק מהעדר לברוח (כדי שיוכל להתרבות בהמשך).

ניצן
מנהיג הכפר, אלף גבוה רכוב על זאב, מגיע למשלחת. ״מה יש לכם לסחור בו?״, הוא שואל.
אתה ממציא מכונת עץ פרימיטיבית שיורה אבנים בינוניות למרחק של עד 100 מטר (האורקים במרחק חצי קילומטר)(4+ מכונות ירי, 5- עץ, 3- נחושת, 2- בדיל).
הטיט נאסף (10+ טיט)
למחנה האורקים מגיעה שיירה ארוכה-נשים, זקנים וטף, וכן וארגים גדולים ומטילי אימה.
החודים מוכנים (3- עץ)
מגדל
מנהיג הניאנדרטלים, איש גבוה ורכוב על זאב, מגיע למשלחת, ונוטל את המתנה. ״זהב...״, הוא מהרהר. ״יש לכם הרבה... יותר משתיתנו לנו... לא״. הקשתים יורים המשלחת. זו הכרזת מלחמה.
מגנים מוכנים (5- עץ, 1- בדיל, 1- נחושת)
המוקיים (מגיני שוקיים) ומגיני היד מוכנים (2-נחושת, 1- בדיל)
מומצאת גבינה (החלב נשמר מלא זמן), לא, לא צריך, להבא כן.
הנהר בעומק 10 מטר...
ג׳וני
הגמדים מבעירים חלקת יער, ונותנים לה להישרף. בינתיים, קבוצת גמדים אחרת חורשת ושותלת שדה בחלקה שרופה אחרת.
הציד מבוצע (5+ אוכל, 3+ עצם, 5+ פרווה)

דיג וירקות שורש זה אוניברסלי, נכון? כלומר אני מקבל +6 כל יום כן?
אני שותל גם תפוחים, משמשים, שזיפים, תותים, זיתים, אגוזים למינהם, תאנים, תפוזים, תמרים, כרוב, סוכר ליד הנהרות, שיבולת שועל וכוסמת

ח'אן
הצבא מתקדם לעבר ההרים,כשהוא מצוייד בלפידים,נוסף על הנשק.
הצבא נערך במבנה של ריבוע,כשהלוחמים סוגרים על זורקי הכידונים.
לפידים נזרקים לתוך המערות של הניאנדרטלים,מכריחים אותם לצאת.ברגע שהם יוצאים,מטח כידונים פוגע בפרשים ובקשתים שלהם:
לפידים-[dice seed=32617 secure=c3b73983_0]2d6[/dice]
כידונים(+2 כי זה ממתכת)-[dice seed=51011 secure=83482dc7_1]2d6+2[/dice]

נאוטי
אין לך סוכר... והיית יכול פשוט להגיד ״פירות״.
In
הפירות נשתלים (3+ אוכל כל יום, נרקבים כל יום), הזיתים נשתלים (3+ כל יום, נרקבים, אפשר להכין שמו), השיבולת שועל והכוסמת משתלות (3+ אוכל כל יום).
מגדל
היתרון הוא רק לחיילי קפא״פ...
In
הם יוצאים, 140 ניאנדרטלים לבושים עורות עבים של דובים, אוחזים אלות, גרזנים, כידוני הטלה, חניתות וקשתות. יש להם מגיני עור.
מטח הכידונים הורג 10 קשתים ו-12 פרשי זאבים, אבל הניאנדרטלים הפראיים לא עוצרים. בחיפוי קשתיהם הם מסתערים.
אתה מאבד 7 נושאי קרדומים ו-2 זורקי כידונים.

הסתערות הניאנדרטלים:
[dice seed=46199 secure=40944869_0]2d6+5[/dice]
המגננה שלך:
[dice seed=3165 secure=3732989d_1]2d6+2[/dice]
קשתים ניאנדרטלים:
[dice seed=50211 secure=76c7e365_2]2d6[/dice]
המגננה שלך:
[dice seed=39945 secure=ae3898c7_3]2d6+2[/dice]

ח'אן
לוחמי הקרדומים מכים בניאנדרטלים,בזמן שמטילי הכידונים יורים על הפרשים והקשתים:
כידונים-[dice seed=30365 secure=70dee66b_0]2d6[/dice]
קרדומים-[dice seed=52919 secure=a3f2d169_1]2d6+2[/dice]
האש לא מבריחה את הזאבים?
והצלחתי להתגונן?
שתלתי זיתים,חיטה ושעורה,וגם חפרתי תעלות השקייה מהנהר כדי למקסם את שטח השדות...מה עם זה? לא הגבת לי על זה.ועוד פועלים כורתים עצים,כמה שיותר.

מגדל
סליחה, אני מגיב מהטלפון, אז קצת קשה...
In
מגננת הניאנדרטלים:
[dice seed=49519 secure=264e0298_0]2d6[/dice]
מגננת קשתים ופרשים:
[dice seed=31045 secure=f3655e6c_1]2d6[/dice]
15 ניאנדרטלים מאבדים את הראש, אבל זורקי הכידונים מחטיאים. הניאנדרטלים ממשיכים להיאבק, ויורים.
אתה מאבד 10 גרזינאים ו-3 זורקי כידון, אבל מטח החצים הניאנדרטלים נחסם ברובו.

ניאנדרטלים בקרב טווח קצר:
[dice seed=48461 secure=50f38218_2]2d6+5[/dice]
ניאנדרטלים קשתים:
[dice seed=58727 secure=2e47363c_3]2d6[/dice]
הגנת קרדומים:
[dice seed=11697 secure=8314524c_4]2d6+2[/dice]
הגנה מחצים:
[dice seed=21963 secure=8d00b37b_5]2d6+2[/dice]

חפירת תעלות היא פרויקט מורכב, שדורש את רוב בני העיר, אבל לבסוף הן נחפרות (5- בדיל, 5- נחושת, 10- טיט)
שדות ומטעים נשתלים, עם יותר יבול הודות לתעלות (8+ אוכל לקיץ החל ממחר, 5+ זיתים ליום, נרקבים, אפשר להכין שמן זית)
שולי היער מבוראים (7+ עץ)

נאוטי
רגע, רגע, רגע... איך משמרים? מה משמרים? תסביר, תפרט.
הניאנדרטלים מקבלים את המתנה ברצון (5- יין), ונותנים לך חמש פרוות דוב (5+ פרווה). מנהיגם, גבוה, אימתני ורכוב על דוב שחור וגדול, שואל את השליחים לכוונותיהם.

ח'אן
טיט נחפר מקרקעית הנהר,ועוד 50 נושאי גרזן מאומנים.
נושאי הגרזן תוקפים שוב,וכך גם מטילי הכידונים:
כידונים-[dice seed=1277 secure=8682d1b3_0]2d6[/dice]
נושאי גרזן-[dice seed=48343 secure=bc7387db_1]2d6+2[/dice]
אבל מה עם הזאבים? הם לא בורחים מהאש?
זורקים עוד פעם לפידים על הפרשים:
לפידים-[dice seed=29865 secure=7e726de5_2]2d6[/dice]
אין להם מחסר,בגלל שיש להם נשקי אבן?

מגדל
הטיט נחפר (4+ טיט)
הגרזינאים מאומנים (50+ גרזינאים, 2- בדיל, 3- נחושת, , 5- עץ)
מטח הלפידים מבריח סופית את הפרשים.
הגנה מכידונים:
[dice seed=55111 secure=67079d6b_0]2d6[/dice]
הגנה מגרזנים:
[dice seed=28525 secure=941b20cf_1]2d6[/dice]
8 ניאנדרטלים נהרגים מהכידונים, ו-12 מהגרזינאים. אתה מקדם את החדשים לקרב?
הניאנדרטלים משיבים מלחמה:
קשתים:
[dice seed=42031 secure=34a70823_2]2d6[/dice]
הגנה שלך:
[dice seed=64517 secure=beda01c0_3]2d6+2[/dice]
טווח קצר:
[dice seed=13523 secure=265415ec_4]2d6+5[/dice]
הגנה שלך:
[dice seed=19625 secure=50b62e0b_5]2d6+2[/dice]
הקשתים שלהם לא הורגים, אבל בטווח הקצר הם הורגים 13 גרזינאים.

לאלות אין מחסר, לחניתאים ולגרזנאים אני פשוט נותן פחות גמדים שהם הורגים, ויש לך יתרון בגלל המתכת, אז יש להם סוג-של-מחסר.

חזרה