• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סוף העולם קרב ובא!

יום אחד לא הייתי בבית והגעתם ל2 דפים, לא רע.

הסיכוי שכדור הארץ יהרס בטוח קיים. למעשה בYNET היה כתוב שהיו מספר אנשים שניסו לתבוע את המדענים\האחראים לפרויקט בטענה שזה עלול להרוס את העולם. המדענים שמבצעים את הניסוי אומרים שיש סיכוי אבל הוא אפסי שזה כמעט כמו להגיד שאין סיכוי (אבל בגלל שהם מדענים הם צריכים לדייק אז הם אומרים שיש סיכוי קטן ולא שאין סיכוי).

בקשר לחורים שחורים, למעשה, יש חור שחור ענקי במרכז הגלקסיה שלנו (יש כזה במרכז של הרבה גלקסיות). אם אתם רוצים לשמוע את האסונות המסיביים שיכולים להתרחש (וזה רק מה שאני יודע, בטוח שיש עוד), בבקשה:
- אסטרואידים כמו אלא שהשמידו את הדינוזאורים (בסביבות עוד 50 מיליון שנה).
- סיום השמש והפיכתה לענק אדום שישרוף את כדור הארץ.
- התנגשות של שביל החלב ואנדרומדה והתלכדות של שני החורים השחורים הענקיים שבמרכז הגלקסיות ליצירת חור שחור עצום.
- הגעת הטמפ' בחלל לאפס המוחלט (כרגע היא 3 מעלות מעל ויורדת).
(יש עוד שאני לא זוכר כרגע)

לסיכום, אין מה לדאוג, העולם ההזה יהיה יותר טוב בלעדינו :p
או
לסיכום, איך אתם מעדיפים למות? :p

אלב אף אחת מהתאוריות האלה היא לא יותר ממדע בדיוני נטו. אולי הקטע עם האזטרואיד הוא איכשהו אפשרי בעתיד הרחוק. אבל לגבי האחרות:
- סיום השמש והפיכתה לענק אדום שישרוף את כדור הארץ.
dude, זה ייקח יותר ממליארד שנה. זה כל כך לא רלוונטי שזה לא רלוונטי.

- התנגשות של שביל החלב ואנדרומדה והתלכדות של שני החורים השחורים הענקיים שבמרכז הגלקסיות ליצירת חור שחור עצום.
אם הקודם נראה רחוק מאוד מאיתנו, אז הסיטואציה הזאת תתרחש הרבה אחרי הקודמת, כך שכדור הארץ כבר לא יהיה עד אז כדי לחזות בכך.

- הגעת הטמפ' בחלל לאפס המוחלט (כרגע היא 3 מעלות מעל ויורדת).
וזה אפילו לא אפשרי, מסיבה מאוד הגיונית - כדי לקרר משהו, אתה צריך לקחת ממנו חום. וזה אומר, שאתה צריך משהו שהוא יותר קר ממנו. לכן, כדי לקרר את החלל לאפס המוחלט צריך משהו יותר קר מהאפס המוחלט. אה רגע, פרדוקס. וחוצמזה, גם אם נקודה כלשהי בחלל תגיע לאפס מוחלט, היא תהיה צריכה להיות רחוקה בצורה בלתי אפשרית מכל גלקסיה שהיא, כי גלקסיות פולטות אנרגיה, ואפס מוחלט לא יכול להיות בסביבה שיש בה אנרגיה כלשהי.

פלאפי סיכם את זה די טוב, אבל רק אעיר משהו: השמש לעולם לא תהפוך לענק אדום. ענק אדום זה סוג אחר של כוכב, כפי שהוא קיים בחיים הרגילים שלו. בסוף החיים של כוכב, אם הוא גדול מספיק, הוא יכול להתפוצץ בסופר-נובה, ואם הוא ממש גדול, הסופר-נובה יכולה לקרוס לחור שחור. לשמש שלנו זה לא מצפה, כי אין לה מספיק מסה. היא ככל הנראה סתם תהפוך לננס קטן וחמוד.

פלאפי, כל מה שכתבתי יקרו עוד הרבה מאוד זמן ואני מודע לכך.

כל מה שכתבתי אלא דברים שלמדתי עליהם בקורס קיץ באסטרונומיה מטעם אוניברסיטת תלן אביב. שום שמועות, שום המצאות.

אודין, בכללי יש שלושה סוגי כוכבים: כוכבים אדומים - קטנים וקרים יחסית, כוכבים צהובים (שלנו) - בינוניים וחום בינוני, כוכבים כחולים - ענקיים וסופר חמים.
ענק אדום זה שלב בחיי כוכב שמתרחש כשחומר הבעירה שלו נגמר ואז הוא גדל לענק אדום (לא כל הכוכבים עושים את זה, אבל השמש שלנו כן תעשה). אחרי זה הוא קורס והופך לאחד משלושה דברים: ננס לבן (כוכב לא גדולים יותר מדי, כמו השמש שלנו. אחרי שהוא מתקרר הוא הופך לננס שחור), כוכב ניוטרונים (כוכבים יותר גדולים) או חור שחור (כוכבים ממש ממש גדולים).
השמש שלנו כן תהפוך לענק אדום עוד כמה מילארד שנים ואחרי זה תקרוס לננס לבן.

אתם כולכם שוגים באשליות,לא נמות ממטאור,חור שחור או ענק אדום,אלביס יחזור ממאדים עם החברים הענקים שלו ויטיל עלינו את חמת העולם החיצון על כל הזבל שאנחנו זורקים לחלל.

עדי, מודה, טעות שלי. וואו, אכן לא עברתי על המידע האסטרונומי שלי יותר מדי זמן.
אגב, אני לא סגור על זה שכוכבים נויטרוניים גדולים יותר מננסים לבנים. הם פשוט הרבה, *הרבה* יותר דחוסים. ואצל חורים שחורים בכלל בעייתי לדבר על גודל.

מסתמן שה 11.9 הוא יום עם חרא קרמה...

ב2012 ישראל תלחם באיראנים, ואז פצצה גרעינית
מוחקים את האזור שלנו ומתחילים מהתחלה.
אפשר לקרוא לזה סוף העולם,סוף העולם שלנו...

לפי החישבו שלהם,עד התאריך הזה יגמרו הקרובנות,אבל הם האמינו שאם גבלות על הילודה:בתאריך הזה ימותו כל האנשםי שיש להקריב,והאל שלהם יזעם,יוציא את הפגיו שלו ואת לשונו אוכלת הלבבות,ויטרוף את העולם.
או שהם חישבו,שבתאריך הזה,השמש תהיה בדיוק בנקודה הזאת,המקדש הענק של המאיה במקסיקו,טויטיקאן,בו שהיתי יומיים במסגרת טיול.
זה מה שזכור לי,בערך.

זה לא משה,הרי עד שהאל העליון באלמאיס וצבא הג'ייד שלו לןא יכבשו את העולם,אני מניח שלאחר חתימת הסכם עם נרוב וצבא הבורקס נינגות שלו,וישלטו בעולם,עד שזה לא יקרה,מטרת העולם לא תוגכל להתגשם,ולכן העולם לא יושמד.

אני די משוכנע שקאצאלקוטאל לא חשב על כל העולם כשהוא נתן את חוכמת החיזוי למאיה,ולא לאינקה,ולא לשאר מיליון וחצי התרבויות המתות שטוענות לקיום באזור הרי האנדים.

ישמעאל אמר/ה:
שלאחר חתימת הסכם עם נרוב וצבא הבורקס נינגות שלו
איזה נוב... הבורקס נינג'ות של וואנג, לא של נרוב!
מסתבר שקיבלתי אותו בירושה מוואנג!
:p

באשר ללוח השנה של המאיה, ובכן - מישהו כאן יודע באיזו שנה הם יצרו את לוח השנה הראשון שלהם?
כי אני מוכן להתערב שלוח השנה המדובר נמשך על פני "מספר מאגי" של שנים (בטח כפולה כלשהי של 3 או 12).
מעבר לכך, קצלקואטל צריך לקבוע מראש את התאריך שבו הוא יחזור ממעבר לים. אתה יכול לנחש כמה האצטקים הופתעו כאנשים לבנים עם מטות-מוות שמדברים ספרדית הגיעו כמה מאות שנים לפני התאריך שקצלקואטל קבע מראש, נכון?

עדי, הנקודה של האפס המוחלט נראית לי מוזרה. האפס המוחלט פירושו שאין תנודה של חלקיקים. ובכן, מעצם הקיום של כוח משיכה, יש תנודה של החליקיקים ואין אפס מוחלט אאל"ט.
מעבר לכך, גם אם היכנשהו בחלל יש כרגע נקודה עם אפס מוחלט: למה שזה יפריע לנו?

היום סיפרתי לכולם בשיעור אקטואלה בבוקר את החדשות,וכולם מאמינים שאני מדבר שטויות.
ולא,אני לא מתכוון לטיקאל,אני מתכוון לטויטיקאן,במקסיקו.
את המקום כבשו האינקה או האצטקים,אני לא זוכר,אויל זה מוכר לך כמקדש השמש האדירה ומקדש הירח העצום,של האינקה.

אם אני לא טועב,בכל עיר של האינקה/האצטקים היה מקדש שמש אחד ומקדש ירח אחד,בכל מקרה,את הרעיון הם שאבו משני מקדשי ענק שהיו בטויטיקאן הנטושה של בני המאיה,משם הרעיון התקדם בשאר תרבות האינקה/אצטקים.
אני אף פעם לא זוכר איזה.

למישהו יש קישור לכתבה כשלהי ממקור מהימן על הניסוי,אותה אני יכול להדפיס ולהראות לכיתה שלי,כדי שיאמינו?

בנושא אחר:משום מה,היה זכור לי מקומיקס הפונדק,אותו מצאתי במקרה,שהצבא שייך לך.
ועכשיו,לדבר החשוב:איך אני יוצ קשר אם וונג?

למישהו יש קישור לכתבה כשלהי ממקור מהימן על הניסוי,אותה אני יכול להדפיס ולהראות לכיתה שלי,כדי שיאמינו?
אני יודע שכתבו על זה בוואלה, אתה מוזמן לחפש בעצמך.
בקשר ליצירת קשר עם וואנג- אתה יכול לשלוח לו הודעה פרטית ולקוות שהוא יראה אותה למרות שהוא כבר לא פעיל, אבל למה אתה צריך ליצור איתו קשר?

בשביל צבא הבורקס נינגות שלו,כמובן.
תראה,אני מניח שכוח צבאי בסדר גודל כזה יכול להיות מועיל,אולי אני וואנג נגיע להסדר מסוים על זכיות שימוש בצבאו במהלך הפלישה.

Mek31 אמר/ה:
אין מצב שתצליחו ליצור איתו קשר, שלחתי לו הודעה פרטית ליפני יותר מחצי שנה והיא עדיין לא ניקראה...
השמועה טוענת שאפשר למצוא אותו בטקטיקה בסופי שבוע.

עכשיו כדאי שתפסיקו עם הדיונים עליו או על הבורקסים, ותחזרו לנושא. איך אתם מצליחים להספים כאן כשיש לכם (אולי) יומיים לחיות?

:lol:

אודין, ביותר גדולים התכוונתי שהם נוצרים מכוכבים יותר גדולים. אם הכוכב שקורס קטן (יחסית) יווצר ננס לבן, יותר גדול כוכב ניוטרונים וממש גדול חור שחור.

ד"א, היית כתבה על הנושא אתמול בעיתון. לא קראתי (כי לא היה לי עיתון).

חזרה