• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לילדים - חד"פ או קמפיין?

מה שנאמר מעליי נשמע מעולה.
עוד משהו שאציין - שלרוב לילדים לוקח יותר זמן לעבור סצנות, צריך להתאים את הקצב. ובעיקר, לזרום עם הרעיונות שלהם, גם אם זה מפתיע.

משחק "מיני סדרה בעולם פתוח":
אתם אבירי השולחן העגול, יש את קמלוט, יש את המלך ארתור, מרלין הקוסם - ושם שם ושם יש סקסונים, האזור המסוכן של סר טרקווין ממגדל היגון ועוד כל מיני מקומות ואנשים.
יכול להיות שבכל הרפתקה פשוט תסכלו שוב את המזימה של סר טרקווין ותנסו להחליט אם מורגן המכשפה עוזרת לכם או סתם דופקת אותכם, אבל יכול להיות שמהדברים שתעשו בהרפתקה יתפתח משהו מסובך יותר.

משחק מערכה:
אותו דבר כמו הקודם רק שיש את הקווסט שצריך להשלים "חיפוש הגביע הקדוש" והסקסונים מתכוננים לפלישה ובסוף יהיה קרב ענקי שתוצאותיו יושפעו ממה שעשיתם עד כה אבל הכל מוביל אליו.

בקרוב אתחיל להריץ לילדים חוג מ"ת, ולדעתכם: מה יותר טוב לגילאי 9-11, חד"פ או קמפיין מתמשך?
מוזמנים להעלות זכרונות מהרצות לילדים בעבר, עצות והארות.
אני מריץ לקבוצה של ילדים/נוער כבר 7+ שנים, וכמעט כל המשחקים היו קמפיינים שהתמשכו בין חצי שנה לשנה וחצי. אני חושב שקמפיין הוא מקום מצוין לחוות השפעה ארוכת טווח של הדמויות והשחקנים על העולם, בעיקר אם משחקים בצורה שמערבת יצירה משותפת של השחקנים. אני אוהב לקחת רעיונות של השחקנים ולעזור להם לצמוח לסיפור לא צפוי ומשמעותי.

אבל בסוף, ההעדפות שלי פחות חשובות מההעדפות שלך. איך אתה חושב שלך יהיה יותר נוח? כנראה שעדיף לבחור באפשרות הזאת.

גם לא חייבים להתחייב לאופציה אחת. אפשר לעשות קמפיין קצר ואחריו חד"פ, ואז אם רוצים – קמפיין ארוך.

בהצלחה!

חזרה