• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מלך האריות

האם אתה אוהב את מלך האריות?

• כן

הצבעות: 22 95.7%
  • לא

הצבעות: 1 4.3%

• סה"כ מצביעים
    23
מלך האריות הוא גדול, ובכלל סרטים של דיסני הם גדולים.
הכי אהוב עלי זה אלאדין (רובין וויליאמס פשוט גדול, וגם טוביה צפיר בגירסה המדובבת).
הכי מצחיק הוא ללא ספק The Emperor's New Groove (שמתם לב ש2 מהדמויות שם מדובבות ע"י שחקנים מ Just Shoot Me ? פינץ' ונינה! וקראנק מדובב ע"י החבר של איליין מסיינפלד [ששיחק גם בתור הTick], גם ציירו אותו דומה - וכל זה הבנתי משמיעה).
מלך האריות הוא הקלאסה, וגם יש בו אחלה שירים ("אגוזים של קוקוס מן העץ קטפתי, פאם פא פאם...").
אבל אני גם מת על מנגה. סידרת מנגה מצויינת היא Trigun (המקום הראשון בו יש Bullet Time - במטריקס לקחו את זה משם). בכלל יש מלא מנגה מצויין.
וואנג אני מסכים איתך שאנימה זה זול (הקטע שעשית עם "צלמו את העין שלי, תיראו אותה זזה. עכשיו אני אצרח קצת" קרע אותי מצחוק :lol: ) וחוזר על עצמו. מנגה לא. לרוב מנגה זה אקשן טוב עם עלילה איכותית ומסר. לפעמים לא.

Ogmios אמר/ה:
shay5525 אמר/ה:
מנגה הוא גם קומיקס יפני, אבל הוא גם סוג של אנימציה יפנית, ושונה מהאנימה.
?!
מאיפה בדיוק הבאת את האימרה הזו?
טוב, זה לא בדיוק סוג, אבל זה כמעט.
יש היום סדרות אנימציה יפנית שמקובל לכנות אותם מנגה (ואני לא מדבר על כאן) אין לי מושג אם בעקבות מנגה הקומיקס או לא.
זה לפחות מה שאני הבנתי מחבר שלי, שהוא זה שבאמת מבין בזה (הוא גם יודע יפנית) והוא מראה לי את כל הסדרות האלה, שמתוכן נדלקתי על Trigun.
יותר מזה אני לא מבין ואני לא אתווכח. אם הוא טעה, אז אני אצחק עליו ואסקול אותו בבמבה, כי הוא כל הזמן חש את עצמו מבין בזה. ;)
לי לא אכפת וזה לא עיקר הדיון.
מה שהתכוונתי הוא שיש סדרות אנימציה יפניות זולות וממוחזרות (כמו דרגון בול זי ופוקימון) ויש טובות (כמו טריגן ועוד כמה מגניבות שאני לא זוכר את שמן). זה הכל.
לדעתי כדאי היה להבהיר את זה, כי וונאג הכליל כאן אנימציה יפנית כזולה וגרועה, ואני לא מסכים.

תראו 'הנסיכה מונונוקי' (טרגי מאוד טוב), 'ספריגאאן' (פעולה יפה ביותר), 'אקירה' (המסובך והטרגי להפליא) ועוד הרבה אחרים. צירןים יפניים הם בעלי יותר עומק, מצבי רוח ובכלל יותר מציאותיים. התרבות האירופאית של הציור בסדרות טלוויזיה הם ברמה של גן ילדים שפשוט צבעו את הציור יפה (מאוד יפה).

shay5525 אמר/ה:
Ogmios אמר/ה:
shay5525 אמר/ה:
מנגה הוא גם קומיקס יפני, אבל הוא גם סוג של אנימציה יפנית, ושונה מהאנימה.
?!
מאיפה בדיוק הבאת את האימרה הזו?
טוב, זה לא בדיוק סוג, אבל זה כמעט.
יש היום סדרות אנימציה יפנית שמקובל לכנות אותם מנגה (ואני לא מדבר על כאן) אין לי מושג אם בעקבות מנגה הקומיקס או לא.
זה לפחות מה שאני הבנתי מחבר שלי, שהוא זה שבאמת מבין בזה (הוא גם יודע יפנית) והוא מראה לי את כל הסדרות האלה, שמתוכן נדלקתי על Trigun.
יותר מזה אני לא מבין ואני לא אתווכח. אם הוא טעה, אז אני אצחק עליו ואסקול אותו בבמבה, כי הוא כל הזמן חש את עצמו מבין בזה. ;)
אז תרשה לי תיקון קטן, במחילה במכבודך.
"מנגה" הוא לא סוג של קומקיס, הוא פשוט המושג היפאני לקומיקס. קומיקס מנגאי כולל את כל המוטיבים הויזואלים שהורגלת אליהם מהאנימה - עיניים גדולות, איקסים על העיניים של דמויות חסרות הכרה, וכו' וכו' וכו'.
"אנימה" הוא המושג היפני לאנימציה.
הבלבול במושגים מתרחש משתי סיבות
1. חלק הארי של האנימה מבוססת על מנגה. המושג "סרט מנגה" שקול ל"סרט קומיקס", שגם הוא מושג מוטעה. מרגע שספיידרמן, לצורך העניין, הפך לסרט, הוא כבר לא קומיקס, בדיוק כמו ש"כל הפחדים כולם" אינו "סרט ספר". יותר נכון היה לומר "סרט מבוסס קומיקס" או "סרט מבוסס מנגה".
2. המפיץ העיקרי של אנימה לארה"ב (ולעולם המערבי בכלל) נקרא Manga Videos, וטעות נפוצה היא לקרוא לסרטים על שם המפיץ.

shay5525 אמר/ה:
לי לא אכפת וזה לא עיקר הדיון.
מה שהתכוונתי הוא שיש סדרות אנימציה יפניות זולות וממוחזרות (כמו דרגון בול זי ופוקימון) ויש טובות (כמו טריגן ועוד כמה מגניבות שאני לא זוכר את שמן). זה הכל.
לדעתי כדאי היה להבהיר את זה, כי וונאג הכליל כאן אנימציה יפנית כזולה וגרועה, ואני לא מסכים.
מסכים. כמו כל מדיום וכל ז'אנר, יש את ההברקות ואת הנפילות.

אין צורך למחול על כבודי. אני יודע להודות בטעויות, ותמיד להוט ללמוד מהן.
תודה לך על שתיקנת את הטעות שלי ולימדת אותי.
מה שחשוב לי הוא שאנחנו מסכימים על הנושא העקרוני.

shay5525 אמר/ה:
מלך האריות הוא גדול, ובכלל סרטים של דיסני הם גדולים.
הכי אהוב עלי זה אלאדין (רובין וויליאמס פשוט גדול, וגם טוביה צפיר בגירסה המדובבת).
הכי מצחיק הוא ללא ספק The Emperor's New Groove (שמתם לב ש2 מהדמויות שם מדובבות ע"י שחקנים מ Just Shoot Me ? פינץ' ונינה! וקראנק מדובב ע"י החבר של איליין מסיינפלד [ששיחק גם בתור הTick], גם ציירו אותו דומה - וכל זה הבנתי משמיעה).
מלך האריות הוא הקלאסה, וגם יש בו אחלה שירים ("אגוזים של קוקוס מן העץ קטפתי, פאם פא פאם...").
אבל אני גם מת על מנגה. סידרת מנגה מצויינת היא Trigun (המקום הראשון בו יש Bullet Time - במטריקס לקחו את זה משם). בכלל יש מלא מנגה מצויין.
וואנג אני מסכים איתך שאנימה זה זול (הקטע שעשית עם "צלמו את העין שלי, תיראו אותה זזה. עכשיו אני אצרח קצת" קרע אותי מצחוק :lol: ) וחוזר על עצמו. מנגה לא. לרוב מנגה זה אקשן טוב עם עלילה איכותית ומסר. לפעמים לא.

ווי נכון! שיט עכשיו שאני חושב על זה הוא ממש נראה כמו THE TICK. עוד פרט מעניין שלמדתי מהפורום הזה

חזרה