• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מלך האריות

האם אתה אוהב את מלך האריות?

• כן

הצבעות: 22 95.7%
  • לא

הצבעות: 1 4.3%

• סה"כ מצביעים
    23
אסף כתב:
בסדר.Atkinson,וכל חובבי מלך האריות למיניהם, הבנו את דעתכם. עכשיו אני מעוניין לשמוע דעות של אחרים.

האמת היא שאני עדיין לא הגבתי.

אבל אני מניח שמה שאתה מנסה להגיד זה שאתה רוצה לשמוע רק אנשים שמסכימים איתך...
אתה כן הגבת על אותו נושא בפתיל אחר.רוצה ציטוט?
מלך האריות הוא יצירת המופת של דיסני. הסרט הכי טוב שהם הוציאו תחת מכבשי הקולנוע שלהם.
מדובר בסרט היחיד שהציג עלילה שהיא לא נאיבית ואינפנטילית נטו. מבחינת ניתוח דרמתי של הסרט אפשר דבר ראשון להצביע על הדמות של סימבה. מדובר באנטי גיבור קלאסי. הוא בכלל לא רוצה לעמוד על שלו. הוא מעדיף לעזוב את הכל ולהמשיך להתמסטל מחיפושיות. הוא נרדף על ידי משקעי העבר שלו ובסוף עובר תהליך אמין והופך לדמות סמכותית.
כמו כן, אסור לשכוח את הסצנה שבה מופאסה מת וכלל את כל סצנת מנוסת העדרים בנקיק. פשוט קולנוע במיטבו.

ואני רציני לחלוטין.

דימון הוא "שינה את דעתו" כי הוא ילד כזה שמתבכיין כשלא מסכימים איתו.
וולט דיסני זה חברת איכות. אין. הסיפורים בנאלים ופאטתים בהרבה מהמקרים, אבל אין מה להגיד - בכלליות זה אומנות לשמה.

נכון. אבל זה לא מתאים לילדים. פנטזיה היא יצירה שאפשר להבין רק כשמתבגרים, לא לפני גיל 10... צריך להבין את האווירה, את הקשר לציורים, את המשמעויות. ילדים לא מספיק חכמים (אמרתי חכמים! לא אמרתי נבונים!) בדרך כלל כדי לראות את זה - אלא במובנים מופשטים כמו "זה מפחיד" או "זה שמח".

העניין הוא שקשה להגדיר את פנטזיה כ"סרט" זה יותר קונצרט מולטימדיה.
אי אפשר לבחון שם תסריט או דרמה או דמויות. אחלה סרט (גם השני) אבל אני בכלל לא שם אותו באותה סקאלה.

XV8_Crisis אמר/ה:
נכון. אבל זה לא מתאים לילדים. פנטזיה היא יצירה שאפשר להבין רק כשמתבגרים, לא לפני גיל 10... צריך להבין את האווירה, את הקשר לציורים, את המשמעויות. ילדים לא מספיק חכמים (אמרתי חכמים! לא אמרתי נבונים!) בדרך כלל כדי לראות את זה - אלא במובנים מופשטים כמו "זה מפחיד" או "זה שמח".

אתה די צודק בפעם הראשונה שראיתי פנטזיה הייתי בערך בן 8 או 7 לא הבנתי ממש הרבה מזה אבל הבנתי את מה שקורה את שינוי המוזיקה ועכשיו שאני בן 12 עוד מעט 13 (סוף סוף) אני מבין את הסרט הרבה יותר טוב מאשר שהבנתי כשהייתי יותר צעיר
וגם אח שלי שהוא בן 3 לא מבין הרבה אך הוא אוהב את וזה כל מה שצריך בסרט מצויר ובגלל זה וולט דיסני שווים!

[
XV8_Crisis אתה די צודק בפעם הראשונה שראיתי פנטזיה הייתי בערך בן 8 או 7 לא הבנתי ממש הרבה מזה אבל הבנתי את מה שקורה את שינוי המוזיקה ועכשיו שאני בן 12 עוד מעט 13 (סוף סוף) אני מבין את הסרט הרבה יותר טוב מאשר שהבנתי כשהייתי יותר צעיר וגם אח שלי שהוא בן 3 לא מבין הרבה אך הוא אוהב את וזה כל מה שצריך בסרט מצויר ובגלל זה וולט דיסני שווים![/quote אמר/ה:
זהו שהם לא. הם לא שווים בגלל שקהל היעד לא מבין אותם. זה לא כמו מוזיקה, שאתה מקשיב ואוהב, סרטים שמיועדים לקהל יעד מסוים צריכים שקהל היעד יבין אותם. זו המטרה. ולעניין "כל כך שווים" - בגלל שהורים חושבים שזה חמוד ולא יודעים מה הילד באמת רוצה. ההורים מלעיטים אותם בשטויות.

קראת בכלל מה שכתבתי אם לא אז

שהייתי קטן לא עניין אותי אנימציה מוזיקה וכו' אני פשוט אהבתי את זה וגם אח שלי שהוא רק בן 3 מתחנן שאני אשים לו את הקלטת אז מה הקשר להורים?

הקוסם הסקרן אמר/ה:
זהו שהם לא. הם לא שווים בגלל שקהל היעד לא מבין אותם. זה לא כמו מוזיקה, שאתה מקשיב ואוהב, סרטים שמיועדים לקהל יעד מסוים צריכים שקהל היעד יבין אותם. זו המטרה. ולעניין "כל כך שווים" - בגלל שהורים חושבים שזה חמוד ולא יודעים מה הילד באמת רוצה. ההורים מלעיטים אותם בשטויות.
רגע מי אמר שקהל היעד הוא ילדים קטנים?
האמונה הזו שסרט מצויר מיועד לגיל הרך כל כך שייכת לעבר. מאז המאנגה ועוד כל מיני תרבויות אנימציה הסרט המצויר כבר מזמן לא שייך לילדים בלבד.
למעשה, לאחרונה יצאו כמה סרטים שמרבית הילדים הקטנים לא אמורים בכלל להבין. (מישהו ראה עידן הקרח? :) )

חזרה