• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[SW5E] מעופם של כוכבים נופלים- עץ הרשמה (5\5)

liorgonen3 liorgonen3 - אויבים פוטנציאליים: בהחלט יש להם מתחרים, מאראקס היא לא חברת האבטחה היחידה בגלקסיה, ויש לה גב של תאגיד גדול- מה שהופך אותה לפופולרית יותר. אם תרצה להמציא חברת אבטחה יריבה שברשות תאגיד אחר, ורוצה לפגוע במאראקס, תרגיש חופשי. אופציה אחרת היא תאגיד שרוצה לפגוע בחברה אחרת ששייכת לתאגיד סורין, ומנסים להגיע לשם דרך מאראקס- פחות סביר, אבל בהחלט אפשרי.

ארגונים: הארגון העיקרי שעולה לי לראש הוא המפקחים (Stewards בלעז), כוח החיילים-דיפלומטיים ששומרים על השלום ועל הברית שמחזיקה את העולמות השונים במערכת גולאריון. המפקחים נוסדו על וורסס, והתפקיד שלהם היה להגן על "טבעת האומות"- הממשלה שהורכבה מכל הממלכות השונות שנמצאות באיזור קו המשווה של וורסס, היכן שהטמפרטורות מתונות.
לאחר שברית אבשלום (שבוססה על הארגון של טבעת האומות עצמה) נוסדה, הם מצאו מטרה נאצלת יותר והרחיבו את הסקאלה של הפעולה שלהם. הם העבירו את המפקדה שלהם מוורסס לתחנת החלל אבשלום, קיבלו אישור ממשלתי לפעול, והקדישו את עצמם לשמירה על הברית- בין אם בפטרול נתיבי חלל בין-כוכביים, בתיווך עסקאות מסחר, או בעצירת מלחמות לפני שהן מסלימות (עם כוח מכריע, ואולי גם כמה התנקשויות אסטרטגיות לפי השמועות).
למרות שיש להם אישור ממשלתי, הם לא כפופים למועצה המושלת ויכולים להמרות את פיה אם היא תפעל נגד הברית בעצמה. הם כפופים רק לעצמם- וכל מתגייס חדש צריך להשיל מעליו את החברות שלו בכל ארגון אחר כדי להתקבל.
בעוד שיש להם צי חלל, והם מאורגנים כמעט כצבא, המפקחים רואים אלימות כמוצא אחרון, ומתפקדים יותר כיועצים מאשר ככוח כובש, משאירים את הפעולות הצבאיות לממשלות המקומיות כשניתן.
בכללי, המפקחים שומרים על החוק, זו הגאווה שלהם- ובעוד הם בהחלט יכולים לפעול באופן פחות חוקי מאחורי הקלעים, הפרצוף הזה שהם מציגים לעולם הוא גם חולשה, כשהם צריכים תמיד לפעול יחד עם ממשלות ורשויות חוק מקומיות, ופושעים יכולים להמלט מהם אם הם פשוט יברחו לשטח שנמצא תחת השליטה של ממשלה אחרת.
חוץ מזה, חשוב לזכור שבעוד שהשמירה על הברית והחוק מאוד חשובים להם, הם מאמינים ברוח החוק- ולא בניסוח המדויק שלו.

אופציה אחרת היא ארגון הפשע שידוע בתור הליגה הזהובה, קבוצה של משפחות פשע שהמקור שלהן הוא מהיבשת טיאן-שיה שבגולאריון האבוד. הם משחדים, מאיימים, מתנקשים ומתמרנים את השוק לטובתם, הכל בשביל להביא להם יותר כסף.
לליגה הזהובה אין מנהיגים, מה שמאפשר לה להמשיך לשרוד גם אם אחת המשפחות נופלת. כל משפחה שולטת בעולם התחתון בחלק שלה של הגלקסיה, או במקרה של רוב הכוכבים או ירחים גדולים במיוחד- מספר משפחות ששולטות כל אחת על חלק אחר של הגוף השמיימי. אם כי כרגע, משפחת איצ'יהארה-הונג ששולטת ברוב העולם התחתון של אקיטון מככבת כמשפחה החשובה ביותר בליגה.

על הדרך, כמה מאראקס הם "החברה הטובים"? כאילו האם זה ארגון שסביר שמתעסק גם בדברים פחות נאצלים ביום יום ושירצה לקבור כמה סודות?
כמו כל ארגון בסדר הגודל הזה, התשובה היא כן, בהחלט יש להם שלדים בארון. האם הם "החברה הטובים"? זו שאלה מצוינת, ואחת שאני לא יכול לענות בלי לספיילר למשחק עצמו.

The Necromancer The Necromancer הסיבות האלה ללמה הוא הצטרף למאראקס אבטחה הן סבבה, אבל הן עדיין לא פותרות את הבעיה העיקרית שלי- כרגע, ספייק הוא פשוט לא דמות שמעניינת אותי, נסה להרחיב אותו קצת יותר, לחשוב מה הוא רוצה, מה המשמעות של ההרפתקאות הללו בשבילו, מה הוא השאיר מאחור בשבילן...
הזכרת שהוא התקשה להתאקלם בבית שלו, אולי תרצה להרחיב קצת על זה? האם הקושי הזה קיים גם היום?

liorgonen3 liorgonen3 - אויבים פוטנציאליים: בהחלט יש להם מתחרים, מאראקס היא לא חברת האבטחה היחידה בגלקסיה, ויש לה גב של תאגיד גדול- מה שהופך אותה לפופולרית יותר. אם תרצה להמציא חברת אבטחה יריבה שברשות תאגיד אחר, ורוצה לפגוע במאראקס, תרגיש חופשי. אופציה אחרת היא תאגיד שרוצה לפגוע בחברה אחרת ששייכת לתאגיד סורין, ומנסים להגיע לשם דרך מאראקס- פחות סביר, אבל בהחלט אפשרי.

ארגונים: הארגון העיקרי שעולה לי לראש הוא המפקחים (Stewards בלעז), כוח החיילים-דיפלומטיים ששומרים על השלום ועל הברית שמחזיקה את העולמות השונים במערכת גולאריון. המפקחים נוסדו על וורסס, והתפקיד שלהם היה להגן על "טבעת האומות"- הממשלה שהורכבה מכל הממלכות השונות שנמצאות באיזור קו המשווה של וורסס, היכן שהטמפרטורות מתונות.
לאחר שברית אבשלום (שבוססה על הארגון של טבעת האומות עצמה) נוסדה, הם מצאו מטרה נאצלת יותר והרחיבו את הסקאלה של הפעולה שלהם. הם העבירו את המפקדה שלהם מוורסס לתחנת החלל אבשלום, קיבלו אישור ממשלתי לפעול, והקדישו את עצמם לשמירה על הברית- בין אם בפטרול נתיבי חלל בין-כוכביים, בתיווך עסקאות מסחר, או בעצירת מלחמות לפני שהן מסלימות (עם כוח מכריע, ואולי גם כמה התנקשויות אסטרטגיות לפי השמועות).
למרות שיש להם אישור ממשלתי, הם לא כפופים למועצה המושלת ויכולים להמרות את פיה אם היא תפעל נגד הברית בעצמה. הם כפופים רק לעצמם- וכל מתגייס חדש צריך להשיל מעליו את החברות שלו בכל ארגון אחר כדי להתקבל.
בעוד שיש להם צי חלל, והם מאורגנים כמעט כצבא, המפקחים רואים אלימות כמוצא אחרון, ומתפקדים יותר כיועצים מאשר ככוח כובש, משאירים את הפעולות הצבאיות לממשלות המקומיות כשניתן.
בכללי, המפקחים שומרים על החוק, זו הגאווה שלהם- ובעוד הם בהחלט יכולים לפעול באופן פחות חוקי מאחורי הקלעים, הפרצוף הזה שהם מציגים לעולם הוא גם חולשה, כשהם צריכים תמיד לפעול יחד עם ממשלות ורשויות חוק מקומיות, ופושעים יכולים להמלט מהם אם הם פשוט יברחו לשטח שנמצא תחת השליטה של ממשלה אחרת.
חוץ מזה, חשוב לזכור שבעוד שהשמירה על הברית והחוק מאוד חשובים להם, הם מאמינים ברוח החוק- ולא בניסוח המדויק שלו.

אופציה אחרת היא ארגון הפשע שידוע בתור הליגה הזהובה, קבוצה של משפחות פשע שהמקור שלהן הוא מהיבשת טיאן-שיה שבגולאריון האבוד. הם משחדים, מאיימים, מתנקשים ומתמרנים את השוק לטובתם, הכל בשביל להביא להם יותר כסף.
לליגה הזהובה אין מנהיגים, מה שמאפשר לה להמשיך לשרוד גם אם אחת המשפחות נופלת. כל משפחה שולטת בעולם התחתון בחלק שלה של הגלקסיה, או במקרה של רוב הכוכבים או ירחים גדולים במיוחד- מספר משפחות ששולטות כל אחת על חלק אחר של הגוף השמיימי. אם כי כרגע, משפחת איצ'יהארה-הונג ששולטת ברוב העולם התחתון של אקיטון מככבת כמשפחה החשובה ביותר בליגה.

כמו כל ארגון בסדר הגודל הזה, התשובה היא כן, בהחלט יש להם שלדים בארון. האם הם "החברה הטובים"? זו שאלה מצוינת, ואחת שאני לא יכול לענות בלי לספיילר למשחק עצמו.

The Necromancer The Necromancer הסיבות האלה ללמה הוא הצטרף למאראקס אבטחה הן סבבה, אבל הן עדיין לא פותרות את הבעיה העיקרית שלי- כרגע, ספייק הוא פשוט לא דמות שמעניינת אותי, נסה להרחיב אותו קצת יותר, לחשוב מה הוא רוצה, מה המשמעות של ההרפתקאות הללו בשבילו, מה הוא השאיר מאחור בשבילן...
הזכרת שהוא התקשה להתאקלם בבית שלו, אולי תרצה להרחיב קצת על זה? האם הקושי הזה קיים גם היום?
.
אולי ספייק הוא פשוט בחור... לא חברתי במיוחד. לא דוחה חברתית, פשוט מוזר. קשה לו לדבר עם אנשים, הוא חרדתי מאירועים צפופים, בין אם פיזית או חברתית (הרבה אנשים), אבל תן לו לטוס בדממה הקיומית של החלל והוא יהנה מכל רגע. אין לו חברים בכלל, או שאם יש לו, הם כנראה יהיו אנשים מוזרים כמוהו.

הוא השאיר מאחור משפחה שמודאגת לגביו כי הוא באמת די צעיר, וכנראה הם גם מנסים לחפש אחריו, אבל חברים וקבוצת שווים לא היו לו שם, ולכן לא הייתה לו בעיה לברוח.

הוא כן רוצה להשתפר מבחינה חברתית, והחלום שלו הוא להיות הרפתקן מפורסם

בן אנוש, כעיקרון התוכנית למהנדס אבל זה נזיל

"אל תוך המערכת אני רץ נעלם, לא משאיר אחרי כל סימן
עד אור הבוקר כבר לא אהיה קיים, המבוך הוא רק עניין של זמן
אי אפשר ללכוד צל דיגטלי, אני לרשת והרשת לי
אי אפשר ללכוד צל דיגטלי, אני לרשת והרשת לי"

חירות היא אור ירוק
סואל לבלנק, אשר ידוע יותר בתור הכיוני שלו ברשת "אג'קס" התחיל את החיים שלו במקום די נמוך, זוג הורים במעמד לא גבוה במיוחד בתוך תאגיד לא מעניין באבשלום. מסוג החיים שאתה אמור לדעת בהם מול מי ואיך אתה מרים ראש, ומול מי אתה מוריד ראש. אתה אמור להיוולד, לעשות את העבודה שלך עד הרגע שהלב שלך מפסיק לפעום, ואז להיות מוחלף, אתה לא שואף גבוהה, אתה לא נותן לעצמך ליפול, ואתה עושה מה שחשובים ממך אומרים לך לעשות.

ככה שהחיים של סואל היו די מוכוונים מראש, ציונים טובים בבית ספר, מעבר לאקדמיה, צבירת מספיק ידע שישלח אותו למשרת תאגיד, ומשם לשרוף את ה60-70 שנים הבאות בתקווה שהוא יוכל למקום את הדור הבא שלו בקומה יותר גבוהה, אף אחד לא אמר לסואל לשאוף לשחקים. אלא לדעת להסתפק במה שהוא יודע, ולא לשאול שאלות מסובכות.
סואל היה גרוע בשני הדברים האלה.

היו האלה ערכי המשפחה שהחלו לסלול את דרכו של סול לחיים הבוגרים, להורים שלו לא היה המון, אבל היה להם מספיק כדי לוודא שהוא יגיע מוכן ללימודים שלו, ויוכל לזכות במלגת לימודים לאקדמיה, לסואל לא הייתה ילדות במובן הקלאסי של המילה (ואולי הייתה לו הילדות במובן התאגידי של המילה) אבל מגיל צעיר הוא הוכשר להיות טוב עם מכונות ומכשירים, הסקרנות שלו התאפיינה ברצון שלו להבין מה גורם לדברים לתקתק, ובצעירותו הוא היה משאיר אחריו שובל של מוצרים אותם פירק - מבלי לדעת כיצד לחבר בחזרה באותו שלב. סואל לא התאפיין בכוח פיזי, אבל הוא היה אייל ניגוח כאשר הוא נתקל במחסום, הוא נטה לפרק אותו לגומרים, מבלי לדעת בדיוק איך לתקן אותו בחזרה לאחר מכן.

סואל חווה לחץ די גדול מצד משפחתו, כבן יחיד להורים ממעמדם, לא עמדו להם ברירות רבות מידי- אם סואל ייכשל בחייו, הוא יצלול לתחתית סולם המעמדות, כשהוא גורר את ההורים שלו כעוגן ביחד איתו. סואל פיתח אופי מרצה שששם אחרים לפני עצמו, האחריות שהונחה על הכתפיים הצעירות הייתה כבדה מידי ושברה בו משהו, שעד היום יגרום לכך יתקשה לשים את טובתו לפני טובת אחרים התלויים בו. הוא לא הצליח למצוא מפלט מנטלי מתחושת האחריות הזו, ולכן פיתח מנגנון הגנה פיזי, סואל זקוק למסטיקים שלו כדי להירגע, בגיל קצת יותר מאוחר הוא גם ניסה לעשן, אבל הוא שנא את התחושה.

היו זו שילוב של סקרנות ושל לחץ בלימודים שגרמו לסואל לפרוץ לרשת של בית הספר ולהשיג את התשובות של הבחינות שלו מראש, היום הזה ייזכר לנצח בתור נקודת המפנה של סואל, בעוד שהוא עשה עבודה נהדרת בלחדור את ההגנות (חלשות ככל שהיו) בדרך למטרה שלו, הוא השאיר כל עקבה אפשרית בדרך, למעשה סואל היה יכול להשאיר את כתובתו ופרטיו האישיים חרוטים פיזית על השרתים של בית הספר והיה יכול להיות קשה יותר לאתר אותו, הסיבה היחידה שסואל לא מצא את עצמו נזרק בקלון מהלימודים הייתה כי המעשה שביצע היה מרשים יותר מאשר היה מכעיס.

מכאן והלאה ההשכלה של סואל התפצלה לשני כיוונים, בעוד הוא המשיך בהכשרה שלו בלימודים והפך לטכנאי מוסמך, הוא לא הפסיק ללמוד כיצד לחפור עמוק יותר ויותר על מנת לגלות את הסודות שהוא רצה לעשות, הוא מעולם לא היה נהדר בלכסות את העקבות שלו, אבל אפשר להגיד שהדבר מקובע יותר בתפסית העולם שלו דאז מאשר ביכולות שלו - סואל נכנס למערכת על מנת לגלות את מה שהוא רוצה, הוא "חייל" שמנסה להשיג גישה למידע ולתהילה, לא גנב אשר מנסה להשיג את השלל מבלי שאיש ידע. לא סתם הוא בחר בכינוי הרשת שלו להיות "אג'קס" - שמו של לוחם עתיק שהיה ידוע בעיקר בכוח שלו ולא בסגנון שלו.

בסופו של יום, סואל סיים את הלימודים שלו בהצטיינות יתרה ובהיותו הראשון במחזור שלו. יש שיטענו שעשה זאת בדרכים עקלקלות ודרך השגת מידע רגיש ופריצות מותאמות לרשתות של הלימודים והמרצים, אולם לגישת סואל- הוא היה מכריז על זה ברבים לו היה מנסה ומצליח.

סואל הצעיר היה אדם חסר חירות שחיפש כיצד לשבור את גדרות המערכת, הסקרנות שלו הייתה אחד מהעמודים שהחזיקו את היכולת שלו להתפתח ולגדול, ובכל יום שעבר, הוא הפך להיות טוב יותר ויותר במה שהוא עושה, עד היום שסואל ישבור את הקיר הלא נכון.

ידע הוא אור אדום
הקירות שהחיים של אג'קס הציבו היו המכשול הראשון שהוא רצה להפיל, מידע הוא דבר אשר צריך להיות נגיש לכולם, והוא שנא את הרעיון שמישהו יחסום אותו ממנו. הקירות של התאגידים נראו לו דמיוניים והוא שנא את הרעיון שהם שולטים בחיים שלו ושל אחרים. לכן בעוד סואל היה עובד תאגידי ראוי לשמו ובעל עתיד מזהיר, אג'אס היה מבלה לילות כימים בחשיפת סודות והשגת מידע. המלאכה הקשה באמת הייתה להמשיך להשאיר את שובל הפירורים לעבר אג'קס מבלי שאלה גם יובילו לעבר סואל וסביר שלא פעם סואל היה עם יותר מזל משכל, אבל הוא גילה שהוא לא בטוח אם הוא ממשיך לבצע את הפריצות כי הן משרתות את האידאל שלו - לחשוף שלדים בארון של התאגידים הפחות מסורים, או כי הוא נהנה מהאתגר.

וזו הייתה הבעייה, סואל הבין שלהמשיך לתקוף תאגידים מבפנים יביא למותו יום אחד, ולכן הוא בחר במטרה שלדעתו הייתה מעניינת ומתרקת יותר, ועל הדרך אמורה להיות פחות מסוכנת. לתאיגידם יש האינטרס לשמור את המידע שלהם והם יגנו בחירוף נפש על סודות שיפגעו בהם- אבל המפקחים אמורים להיות גוף גלנטי ואצילי ששומר על השולם, ומעבר לזה- לחשוף מידע על תאגיד יגרור רק משבר יחסי ציבור מינורי, לחשוף מידע מפליל על המפקחים יגרור הד מכל עולמות הברית, או לפחות ככה סואל חשב.

הפריצה הייתה מוצלחת במובנים של סואל הצעיר, הוא לא טרח להסתיר עקבות, הוא לא טרח לטאטא אחריו את הפירורים, הוא גילה את מה שהוא חשב שהוא רצה לדעת ויצא מהמערכת, זו הייתה עבודה לא רעה בסה"כ. ששעה וחצי אחרי שהסתיימה כבר גררה כוח מפקחים שפורץ את דלת הדירה שלו, עוצר אותו ולוקח אותו למפקדה שלהם.
אפשר להגיד כמה דברים על הפריצה של אג'אס למפקחים. הראשונה היא שזו הייתה עבודה מהירה שנועדה בעיקר לבדוק את עוצמת הקירות של המפקחים, השנייה היא שהיא שברה את הקירות האלה בצורה שהייתה יכולה למוטט את הביטחון של הברית, והשלישית היא שהיא הייתה מרושלת מספיק כדי שלצוות של המפקחים לקח פחות משלוש שעות לאתר את מקור הפריצה ולעצור אותה. בפעם השנייה בחייו עמד סואל מול מישהו שבוחן את הפריצה שהוא עשה, ואומר לו שהוא לא בטוח אם הוא יותר כועס על הפריצה, או יותר מתרשם מהיכולות.
התושבה כמובן שהמפקחים היו יותר כועסים.

סואל היה אמור לסיים את חיוו באותו רגע, לא ברור אם זה להיכנס למעצר באיזה כלא מתקן כליאה סודי שבה הוא לא ייפלוט את המדיע שהוא השיג, או אם קליע שייכנס לגולגות שלו מטווח מאוד קצר, אבל היו מעט מאוד דרכי מילוט לסואל באותו הרגע, אף אחת מהן לא הייתה פרקטית במיוחד.
למעט האחת שהוא לא ציפה לה.

בסופו של יום, מה שמשנה למפקחים הוא החוק, לא בהכרח המובן הכתוב של החוק, אלא יותר הרעיון שהחוק יישמר. אפשר להגיד הרבה דברים על התאגידים, אבל שהם מלאים כוונות טובות וטהורות בלבד הם לא אחת מהן. אז סואל שבעבר היה בעל חירות וחסר ידע, ועכשיו בעל ידע וחסר חירות היה יכול לבחור בין 2 אפשריות.
הוא יכול היה להיעלם.
והוא יכול היה לעבוד בשביל המפקחים.

סואל לא יטען שהוא האדם האמיץ ביותר בגלקיסה, אבל הוא אכן מסוג האנשים שאם מניחים לפניהם אקדח טעון על השולחן, הוא יחפש את הדרך שהאקדח יירד מהשולחן. הוא הסכים מבלי יותר מידי ברירות. ונשלח על ידי המפקחים להצטרף למאראקס אבטחה, כרגע עליו לעשות את המשימות שלו ולפעול בהתאם לנהלים של מאראקס, עד הרגע שמישהו ייצור איתו קשר ויתן לו הוראות חדשות - עד אז נאסר עליו ליצור קשר ישיר עם המפקחים, והובטח לו שאין כוח שישמור עליו אם הוא יפרוץ שוב את החומות של המגינים, או בטעות יפלוט דברים שהוא לא צריך לפלוט.

שנה וחצי מאוחר יותר, ואג'קס הוא מהנדס קרבי בשירות מאראקס אבטחה, הוא בדרך כלל האיש המכאני של הצוות שמבלה יותר מידי זמן לצד מכונות ופחות מידי זמן ליד אנשים. אבל הוא בסה"כ בן אדם טוב שאולי הסתבך מעל הראש שלו, ימים יגידו. אבל עד אז, הרשת היא מגרש המשחקים האישי שלו.

נאגוזודון-
נאגוזודון הוא סקיטרמנדר טיפה שונה מהשאר מכיוון שהוא לא גדל בניהם, אבל בבסיסו יש לו את מה שיש לכל הסקיטרמנדרים. הרצון לעזור.
בין אם זה איך שהוא עזר לאבא שלו בכל מה שהוא היה צריך, בישול, ניקיון או אפילו התעסקות במס. או הסיבה שהדרך שבה הוא בחר לשלם את הדוח שלו זה הצטרפות לחברת אבטחה, שכן אז הוא בהכרח יוכל לעזור לאנשים.
נאגוזודון נראה מעט מאיים בעקבות השתלים והתחליפים המכאניים שלו, אך הוא בסופו של יום סקיטרמנדר שבא לעזור. בין אם זה לדאוג שלצוות שלו יהיה נוח, לודא שהחללית שלהם תמיד מתודלקת או שתמיד יש קפה חם במכונה. הוא תמיד יציע לאנשים ממתק או מאכל כזה או אחר והוא תמיד מוודא שיש עליו כמה שיותר דברים שיכולים לעזור לאנשים. הרי מי יודע מתי תצטרך מברג תלת ראשי או מפתח שוודי חשמלי?

The Necromancer The Necromancer למה ספייק רוצה להיות הרפתקן מפורסם? מה זה אומר בשבילו, "הרפתקן"? האם הוא רוצה לחקור ארצות חדשות, להשיג תהילה, לפגוש אנשים? נסה להרחיב, יש בספייק פוטנציאל להיות דמות מעניינת, אבל כרגע הוא פשוט מאוד חד מימדי. בוא ננסה לנסוך בו קצת יותר עומק.

liorgonen3 liorgonen3 יש כאן כמה הגזמות כמובן (תזכור שאתם דרגה 3), אבל רקע מצוין. כן הייתי רוצה הבהרה- זה לא שלסואל לא אכפת מהשובל שהוא משאיר אחריו, אלא הוא יוצר שובל שיוביל אל "אייג'קס", הפרסונה שלו שהיא יותר סמל של האידיאלים שלו מאשר הוא. הבנתי נכון?
איך אתה רואה את ה"ארק" של אייג'קס? איך אתה חושב שהוא יתפתח? האם אתה חושב שהוא ירצה להפסיק לעבוד בשביל המפקחים, או שהוא יגלה שהוא דווקא רוצה להמשיך גם אם יאפשרו לו להעלם? אתה לא חייב לענות על השאלות מעבר לראשונה, אבל תחשוב עליהן קצת. כן הייתי שמח לשמוע על כמה כיוונים אפשריים לדעתך לעתיד שלו- שום דבר קונקרטי, רק כיוונים.

amitf0123 amitf0123 מגניב! האם אתה רואה את הזרועות הרובוטיות של נאגוזודון כדבר אסתטי בלבד, או כנכות של ממש? האם נאגוזודון מכיר אנשים אחרים בסורין, או רק את אבא שלו?

זה לא שלסואל לא אכפת מהשובל שהוא משאיר אחריו, אלא הוא יוצר שובל שיוביל אל "אייג'קס", הפרסונה שלו שהיא יותר סמל של האידיאלים שלו מאשר הוא. הבנתי נכון?
כן, לפחות בהתחלה לא היה לו אכפת, אבל ככל שהוא התקדם זה הפך להיות שאיג'ס הוא "סמל" ולכן הוא היה משאיר שובל, זה התחיל מחסור זהירות והפך לסימן היכר.

איך אתה רואה את ה"ארק" של אייג'קס? איך אתה חושב שהוא יתפתח? האם אתה חושב שהוא ירצה להפסיק לעבוד בשביל המפקחים, או שהוא יגלה שהוא דווקא רוצה להמשיך גם אם יאפשרו לו להעלם?
תראה, סה"כ אייג'קס הוא בחור טוב עם אידאולים, בעוד שהוא לא מת על הרעיון שהמפקחים מחייבים אותו לעשות משהו, הוא כן "אוהב" את הרעיון של לעבוד איתם כדי לשפר את העולם ולעשות משהו טוב יותר, אז סביר להניח שהאידאל הוא להמשיך לעבוד איתם אבל לאבד את ה"רצועה" שהם שמו לו. (כמובן כל עוד הם ממשיכים לפעול בצורה "טובה" בעולם), אז אני מניח שהארק שלו אולי גם רלבנטי להתפתחות מול המפקחים, להפסיק להיות "אף אחד" שהם עושים בו שימוש ולהפוך להיות גם מישהו טיפה חשוב יותר (ואולי בעתיד להיות ממש אחד מהם). בסופו של יום אני מניח שסואל כבר עבר את ה"הלם בקו"ם" והוא איש אבטחה לכל דבר עם כשרון ולכן אני חושב שיש פה פחות אקט של התבגרות בצורה הקלאסית של המילה, אבל אני חושב ששני דברים שכנראה סואל אמור להשיג במשחק זה עמוד שדרה קצת יותר יציב (או לפחות לאזן את האופי המרצה שלו) ואיזו תחושה שהוא שווה "משהו" לעולם מעבר לפריצות הקטונת שהוא עשה פה ושם.

אם זאת, סואל די אידאילדיסט בתפיסת העולם שלו, והוא עדיין לא רואה את המפקחים בתור "רוע הכרחי", אבל יכול להיות שאם הוא יתחיל לגלות שהם לא טהורים מספיק בשבילו, זה יכול לגרור איזה תגובת נגד לאופי שלו, הוא לא רואה את העולם בשחור ולבן, אבל אני בהחלט יכול לראות אותו מגיע לשם.

מניח שיש גם אפשרות של פיצול מוחלט או איחוד מוחלט של איג'ס וסואל. זה כנראה הכי פחות קוהרנטי כרגע, אבל אני מניח שאירועים נכונים יכולים לגרום לסואל להפסיק להסתתר מאחורי המשתמש שלו ולחשוף את עצמו, או ממש לייצר חיץ ואישיות נפרדת בינו לבין איג'קס. האמת שכשאני חושב על זה כרגע לאיג'קס אין בדיוק אופי או משהו שהוא שונה לחלוטין מסואל ואני תוהה אם האפשרות להסתתר מאחורי אווטאר וירטאלי לא אמור לתת לוסאל איזה זריקת ביטחון מוזרה, ככה שיש פה משהו שיכול להיות אקט מהותי בסיפור שלו או סתם הכיוני שלו בקשר, זה משהו שקשה לצפות מראש.

אני חושב שהעובדה שהוא צריך להסתיר את זה שהוא עובד אצלם ו"חפרפרת" בתוך מארקס קצת תאכל אותו מבפנים, אני מניח שנקודת מפנה בסיפור שלו אמורה להיות הרגע שהוא מספר לחברים שלו על העובדה שהוא חפרפרת/סוכן כפול. אני תוהה אם זה משהו שהוא אמור לעשות באופן מאוגד לכלל הצוות אחרי שהוא בטוח שהוא מסוגל לבטוח בכולם או שזה מערכת איטית שבכל פעם שהוא ייבטח מספיק באחד מהם הוא ייספר לו עד שכולם ידעו, זה אומנם לא "סוד אפל" במובן האדג'י של המילה, אבל זה כן פיל בחדר ומשקל גדול על הכתפיים של סואל שברגע שהוא יהיה חלק מהותי מצוות יהיה קשה לו יותר להסתדר איתו.

אני רואה את זה במידת מה כנכות, מכיוון שנאגוזודון כן מרגיש "עירום" בלי הזרועות הללו. ולו לא היה לו אותם זה היה מפריע לחייו. אך אני מאמין שהוא לוקח את זה באור חיובי ומאוד שמח שיש לו אותם כי מבחינתו זו מתנה מאביו.
אפשרי שהוא מכיר אנשים נוספים מסורין, בעיקר כאלו בצוות המחקר של אביו. פגש אותם במסיבות עבודה או בפעמים הבודדות שאביו אירח חברים מהעבודה. אני לא חושב שמישהו ספציפי התחבר אליו אבל אפשר לדון על זה אם יש לך רעיון.

The Necromancer The Necromancer למה ספייק רוצה להיות הרפתקן מפורסם? מה זה אומר בשבילו, "הרפתקן"? האם הוא רוצה לחקור ארצות חדשות, להשיג תהילה, לפגוש אנשים? נסה להרחיב, יש בספייק פוטנציאל להיות דמות מעניינת, אבל כרגע הוא פשוט מאוד חד מימדי. בוא ננסה לנסוך בו קצת יותר עומק.

liorgonen3 liorgonen3 יש כאן כמה הגזמות כמובן (תזכור שאתם דרגה 3), אבל רקע מצוין. כן הייתי רוצה הבהרה- זה לא שלסואל לא אכפת מהשובל שהוא משאיר אחריו, אלא הוא יוצר שובל שיוביל אל "אייג'קס", הפרסונה שלו שהיא יותר סמל של האידיאלים שלו מאשר הוא. הבנתי נכון?
איך אתה רואה את ה"ארק" של אייג'קס? איך אתה חושב שהוא יתפתח? האם אתה חושב שהוא ירצה להפסיק לעבוד בשביל המפקחים, או שהוא יגלה שהוא דווקא רוצה להמשיך גם אם יאפשרו לו להעלם? אתה לא חייב לענות על השאלות מעבר לראשונה, אבל תחשוב עליהן קצת. כן הייתי שמח לשמוע על כמה כיוונים אפשריים לדעתך לעתיד שלו- שום דבר קונקרטי, רק כיוונים.

amitf0123 amitf0123 מגניב! האם אתה רואה את הזרועות הרובוטיות של נאגוזודון כדבר אסתטי בלבד, או כנכות של ממש? האם נאגוזודון מכיר אנשים אחרים בסורין, או רק את אבא שלו?
להשיג תהילה. הוא יודע שהוא לא ממש מרשים בכריזמה שלו, או בכוח הפיזי שלו, אז הוא מנסה להשיג לעצמו שם של הרפתקן. יסוקי בשכונות שלו לא מתפתחים יותר מדי חוץ מלהיות "עבדים" לתאגידים, להרוויח גרושים ולהביא את הדור הבא, מבלי להשפיע על ההיסטוריה או על המצב של העם היסוקי. ספייק רוצה את ההפך... הוא רוצה חופש, את החופש של השמיים והחלל, בלי לדבר עם אנשים, לגור בחור צפוף או לנסות לספק את ההורים שלו, דברים שרק מעלים לו את החרדות

ליאור, עמית ונקרומנסר- מגניב, אם יהיו לי שאלות נוספות אתייג אותכם.

Sparks Sparks כל המידע שצריך על העולם רשום כאן בעץ- וכך גם ההבדלים הגדולים בין השיטה הזו לבין מו"ד 5 (ואין הרבה הבדלים כאלה). בין כה וכה, מוזמנת להגיש דמות- אכריז על מי יתקבל בתחילת פברואר.

חזרה