• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[Lotr] החיים המתים ומה שביניהם - עץ הצבא של darkmo

אני הולך לצבוע בקרוב את ההוביטים, וחשבתי לעשות הוביטים צהובים (אני מזכיר שהגרסה של המשחקי שבת שלי לבני מחצית הם הצהובים - אנשים נמוכים וצהובים). איזה צבע צהוב כדאי לקנות, והאם יש שילוב טוב לצהוב מ:
ushabti bone
gehenna's gold
steel legion drab
(אולי לשלב את שלושתם במינון הנכון יתן צהוב טוב?)

אם אתם לא ממליצים על שילוב, אשמח להמלצה על צבע צהוב מתאים (עור צהוב של הוביטים צהובים).

קודם כל, למה צהובים? להוביטים יש גוון עור הזהה לזה של בני אדם רגילים. אני גם חושב שעל השולחן הוביט עם עור צהוב לא ייראה די טוב :)

ולצבעים - *אף פעם* אל תשתמש בצבע מתכתי בשביל לצבוע משהו לא-מתכתי, אחרת אתה תמצא נצנצים במקומות לא צפויים(וזה כואב. מניסיון). ולא נראה לא שאתה רוצה נצנצים על הפרצוף של ההוביטים...
steel legion drab הוא יותר חום מצהוב.
ushabti bone הוא בכלל חאקי.

השילוב בין steel legion drab וushabti ממש לא ייתן לך צהוב - פשוט שילוב של חום וחאקי(כנראה חום בהיר).

אולי averland sunset, yriel yellow, flash gitz yellow יעבדו. אבל אני חושב שאתה מחפש צבע שהוא יותר דומה לzamesi desert.

Gandalf אמר/ה:
קודם כל, למה צהובים? להוביטים יש גוון עור הזהה לזה של בני אדם רגילים. אני גם חושב שעל השולחן הוביט עם עור צהוב לא ייראה די טוב :)

ולצבעים - *אף פעם* אל תשתמש בצבע מתכתי בשביל לצבוע משהו לא-מתכתי, אחרת אתה תמצא נצנצים במקומות לא צפויים(וזה כואב. מניסיון). ולא נראה לא שאתה רוצה נצנצים על הפרצוף של ההוביטים...
steel legion drab הוא יותר חום מצהוב.
ushabti bone הוא בכלל חאקי.

השילוב בין steel legion drab וushabti ממש לא ייתן לך צהוב - פשוט שילוב של חום וחאקי(כנראה חום בהיר).

אולי averland sunset, yriel yellow, flash gitz yellow יעבדו. אבל אני חושב שאתה מחפש צבע שהוא יותר דומה לzamesi desert.
זה מעניין. למה GW לא חשבו על למכור צבעי יסוד לפני שהם ימכרו steel legion drab? (או שהם מוכרים צהוב, והוא פשוט נראה רע?)

נכון לרגע זה, לGW אין ממש צבעי יסוד ברורים - הצבעים שלהם מחולקים לפי שכבות(בסיס, צל, שכבה ראשונה, שנייה, glaze, texture, וכו׳).
כן יש צבעים שהם מין צבעים ברורים ואוניברסליים - נגיד, khrone red הוא אדום בסיסי, ceramtie white הוא הלבן הסטנדרטי, kantor blue הוא הכחול ה׳רגיל׳ וabaddon black הוא השחור הסולידי.

אז יוצא שלכל ׳צבע׳ יש מספר גוונים שונים שנמכרים(כאמור averland sunset, yriel yellow, flash gitz yellow הם צהובים בגוונים שונים).

התקדמתי ממש בצביעה, והספקתי לצבוע את כל האחווה. חוץ מההוביטסס. אני אוסיף מדי פעם פרטים בדויים שהמצאתי בנוסח הזה:
קוד:
סיפור רקע: (פרטים שאני המצאתי ולא קשורים [אולי גם סותרים] לדברים בסרט או בספר)
אני חייב לתת קרדיט לדסטריקס שחלק איתי את הצבעים (גם אני חלקתי איתו את שלי) ובלעדיו לא הייתי מצליח לעשות הרבה (כולל פרטים שפספסתי).
אז בלי יותר מדי להתעכב נתחיל מהראשון - גנדלף!
סיפור רקע: גנדלף הרג הבוקר, כמו בכל בוקר, גובלין בעזרת חרבו בשביל לשמור על הכושר.
5D205E005D305DC05E305E405E005D905DD0_zps293a3c4b.jpg

ומאחור!
5D205E005D305DC05E305D005D705D505E80_zps68e5e9e5.jpg

את גנדלף צבעתי קצת אחרי הטרול, או לפני. כמה ימים אחרי -
הבא בתור שצבעתי זה בורומיר (יש לו לכלוך בגלימה התחתונה בתמונה הראשונה - תתעלמו)
5D105D505E805D505DE05D905E805E405E005D905DD0_zpsd3bac2e8.jpg

ומאחור!
5D105D505E805D505DE05D905E805D005D705D505E80_zps348e0fd1.jpg

אחריו צבעתי את אראגורן.
סיפור רקע: אראגורן הוא אספן חרבות אובססיבי - אפילו הקשת שלו עשויה מקאטאנה.
5D005E805D005D205D505E805DF05E405E005D905DD0_zps3ced617f.jpg

ומאחור!
5D005E805D005D205D505E805DF05D005D705D505E80_zps7a04780b.jpg

אחרי זה הייתה הפוגה שבה דסטריקס צבע את מומאקו, ואז - לגולס.
סיפור רקע: האלפים הם יצורים ממעבר לים האסטרלי, ולכן הם אסטרליים למדי. צבע עורם אינו אנושי.
5DC05D205D505DC05D005E105E405E005D905DD0_zps970044df.jpg

ומאחור!
5DC05D205D505DC05D005E105D005D705D505E80_zps25e2f93a.jpg

והאחרון שצבעתי היה גימלי, son of gloin. צבעתי אותו היום.
סיפור רקע: את הגרזן המוזהב הוא קיבל בירושה מסביו. את גרזן העצם הוא בנה בעצמו מאגנו של האורק הראשון שהוא חיסל. ד"א, הוא גם השתזף מאז הסרט.
5D205D905DE05DC05D905E405E005D905DD0_zps0d4e43b2.jpg

ומאחור!
5D205D905DE05DC05D905D005D705D505E80_zps0566304c.jpg

כולם ביחד!
5D005D705D505D505D405D105DC05D905D405D505D105D905D805E105E10_zps1f6ded63.jpg

רגע, על מה לגולס עמד?
...
...
...
על הטבעת האחת כמובן!
one ring to rule them all
one ring to find them
5D805D105E205EA05E605D30_zpsa5b30ea8.jpg

one ring to bring them all
5D805D105E205EA0_zps7f12cb66.jpg

and in the darkness bind them
תגובות, תרועות, קריאות בוז, יללות על הריסת העלילה וכד' יתקבלו בברכה!

חתיכת קריאת בווווווווווווווז!
כי:
א'-בלי הצבעים שלי לא היית יכול לצבוע כלום
ב'-יש כמה חריגות צביעה קטנות ומעצבנות, ואם אתה משקיע כל כך הרבה זמן במודלים של *האחווה* אז תדאג שהחריגות יצומצמו ככל האפשר
ג'-סיפורי הרקע הם תירוצים לטעויות שלך, או לדברים מוזרים בעליל (אבל חלקם קשורים למשחק הSW שלנו)
ד'-יש כמה בעיות צביעה משונות, כמו סגול על הפנים של בורומיר, וגרזן עצם כסוף, ועוד כל מיני כאלה
ה'-הטבעת האחת די מוזרה, כי יש לה גוונים בצורה קצת חובבנית.

אבל חוץ מהנקודות הללו הצביעה די טובה יחסית למתחיל, אבל אני צריך את הצבעים שלי, כי זה מעצבן שאתה מתעלק עליהם ולא יכול לצבוע בלעדיהם, אני צריך לבסס את כל הכוח שלי!

א' - את גנדלף עשיתי בלי הצבעים שלך. וכן, הצבעים שלך עזרו לי מאוד, אבל גם שלי עזרו לך במומאק. ונתתי לך קרדיט.
ב' - חריגות שרואים רק במצלמה. או שלמצלמה יש בעיות. ברצינות, הסתכלתי על המיניאטורה וניסיתי לראות את החריגות האלה ולא ראיתי...
ג' - חלקם כן קשורים לקמפיין הSW שלנו, אבל זה לא טעויות. מה שעשיתי עשיתי בכוונה.
ד' - הגרזן עצם לא כסוף (תסתכל שוב על התמונה). בנוסף, הפנים של בורומיר זה עוד אחד מהדברים שלא זיהיתי על המודל. ואם הייתי מזהה הייתי צובע את כל העור שלו מחדש, כי אני לא זוכר מה ערבבתי בשבילו.
ה' - הטבעת האחת צבועה ככה בכוונה. הגוונים מכוונים. אמרתי לך את זה עשר פעמים לפחות.
אתה צריך את הצבעים שלך? תיקח. וגם את שלי. אני אבקש חזרה כשאני ארצה להמשיך את ההוביטים (כמו כרגע). אם אתה רוצה, אנחנו יכולים לצבוע ביחד (לא אחד את המודלים של השני, אלא להשתמש בצבעים ביחד). אני מזכיר שגם אתה השתמשת בצבעים שלי למומאק. ועוד דבר קטן - זה שאתה עצבני בגלל הצבעים שלך זו לא סיבה להשמיץ ככה את הצביעה שלי. במיוחד אחרי שהסברתי לך את כל מה שכתבתי כרגע במציאות. לא מרוצה - אל תצבע כמוני. יש לך סאם משלך. ומומאק. ומלך כושי שצבעת מצוין. ותוציא את העצבים על הקרב שלנו - אני מזכיר, אחווה נגד מומאק + דו"ח קרב מיד אחרי שאני אסיים לצבוע את האחווה שלי.
עריכה: בקשר לה', שים לב שהמצלמה גם עשתה לגנדלף כובע מדמם ולבורומיר גוונים בשמלה. ד"א, בדקתי ולא היה שום לכלוך. משהו דפוק במצלמה.

טוב, אני מתנצל על העניין, למרות שאמרתי לך כמה וכמה פעמים שאני מתנגד לכמה דברים שעשית (מה הקטע של הקאטאנה? זו הקשת שלו), ובמבט חוזר המצלמה דפוקה, רשמית.

מה הקטע עם הקאטאנה?
בהתחלה חשבתי שזו קאטאנה. כן, טעיתי. אבל אז אחרי שהחלטתי לצבוע את זה כמו קשת רגילה וכבר הייתי מוכן עם המכחול ועם הצבע, חשבתי על הייחוד שזה נותן למיניאטורה שלי. אספן חרבות אובססיבי - מי אמר שהוא לא? וזה דווקא מתאים לו.
בנוסף, את האלפים דמיינתי כסוג של אסטרליים. וגמדים - כל מי שקרא בפורום רשומות יודע שהגמדים שלי שחורים. באמת שרציתי הוביטים צהובים אך כאמור אין לי צהוב (אם כי זה היה יכול להיות די מגניב) ולכן הם יהיו יותר נורמליים ממה שרציתי.
ודרך אגב, בקשר למצלמה - היא דפוקה, אבל יש לה יתרון אחד - מיניאטורות מתכת לא צבועות נראות בה ממש מדהימות!

וואו, גנדאלף נראה ממש טוב, והאמת, הדם על הכובע פשוט מוסיף לו.
בורומיר נראה קצת בוהק מדי לטעמי, אבל כנראה זו המצלמה "הדפוקה" שלך. בנוסף, הפרצוף שלו ממש מרוח...
אראגורן גם, נראה בוהק מדי, וממתי יש לו כזה זקן? גם הקאטנה-קשת נראית קצת משונה. מעניין אותי מכאנית דווקא.
לגולס ג'ינג'י/חום? הוא בלונדיני לא? גם אצלו הפנים נראים מרוחים.
גימלי קצת "אפל" מדי, אבל דווקא נראה מגניב! במיוחד מאחור!
והטבעת האחת נראית קצת חלודה האמת, ממש מגניב!
אבל בתמונה האחרונה, בורמיר נלחם באראגורן?! WTF?!

דרך אגב, כבר הזכרתי שגאנדאלף יצא מדהים?

אראגורן - הזקן הזה זה באמת טעות. שעשיתי במציאות. גם עם בורומיר ממש הסתבכתי עם הזקן, אבל לפחות אצל בורומיר הוא שופע. מתישהו באלף שנה הקרובות אני אתקן.
לגולס - תסתכל בקלוז אפ. כמו שאמרתי, זו לא המצלמה הכי טובה בעולם.
גימלי -תודה!
הטבעת האחת - יאי! מישהו ראשון שחושב כמוני!
בתמונה האחרונה - לא, פשוט למצלמה הייתה בעיה לקלוט כשבורומיר מסתכל אליה...
גנדלף - מזל של מתחילים. לגמרי. אפילו שילבתי בגלימה שלו, לפני שהבנתי שזה סוג אחר של צבע, imperial primer.

בואו נרגיע את הרוחות.

אני חושב שהמיניאטורות נראות מעולה. בהתחלה חשבתי שעל הגב של אראגורן זה הנדן לחרב שלו, לא קאטאנה. בכל מקרה, זה נראה ממש בסדר. גנדלף נראה מצוין, המראה המיוחד של לגולס מתאים, והעור השחור של גימלי מתמיהה אותי, אבל הוא עובד.

דרך אגב, יש לי צבע צהוב שאני לא משתמש בו, אם אתה צריך אותו לעור של ההוביטים. אני אוכל להביא לך אותו במפגש פורום בפריק אם אתה רוצה.

אני אשמח!
אבל עד אז, ההוביטים (שהתחלתי לצבוע, אני תיכף מסיים את מרי ופיפין שכמו בסרט נראים אותו דבר, בניגוד גמור למיניאטורות) יהיו עם פרצוף משולב בין לבן-גרזן-של-גימלי לחום-שבו-השתמשתי-לתיקים-של-גימלי. 2 ל-1 לטובת הלבן.
ובקשר לעור השחור של גימלי - רציתי לנסות את זה קודם על באלין, אבל לא יצא לי. חוץ מזה, צריך להיות גזע שחור טוב. רעים שחורים זה לא מספיק (האראד, אורקים מסויימים, אורוק האי מסויימים וכד'). אני מתלבט אם לעשות את באלין כמו שתכננתי או לשנות לדוואלין ולקנות כחול.

חזרה