• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Grand Theft Auto: San Andreas

Dragon_Master

פונדקאי ותיק
כן כן חברים,היום יצא משחק המחשב Grand Theft Auto: San Andreas!!
אז החלטתי לתת כאן קצת מידע על המשחק הגדול הזה.

גלריית תמונות:
http://www.gtasanandreas.net/screenshots/show.php?id=20

מפת המשחק:

sanandreasmap7ra.jpg

דרישות מערכת:

מומלץ
Intel Pentium 4 or AMD Athlon XP processor (or better)
384+ MB RAM
16x DVD-ROM Drive
4.7GB free Hard Disk space (full install)
128+ MB DirectX 9-compatible Video Card
DirectX 9-compatible stereo Sound Card
Game Pad with twin-axis analog controls
Keyboard
Mouse

מינימלי
1GHz Intel Pentium III or AMD Athlon Processor
256MB RAM
8x DVD-ROM Drive
3.6GB free Hard Disk space (minimal install)
64MB DirectX 9-compatible Video Card
DirectX 9-compatible stereo Sound Card
Keyboard
Mouse

מערכות הפעלה
Windows 2000 Professional (Workstation), Service Pack 1 or higher, DirectX 9
Windows XP (Home and Professional), Service Pack 1 or higher, DirectX 9

כמה פרטים חשובים ומעניינים:

שיפורים חדשים:

1) א-מנוע גרפי- מנוע גרפי מדהים וכשאני אומר מדהים זה לא סתם... לאומת המשחקים האחרים בסדרה המנוע יהיה משופר ביותר. אסור לשכוח שהרבה יותר קשה ליוצרים לייצר גרפיקה ברמה גבוהה כשמדובר במשחק בסדר גודל כזה, כלומר לא מבחינת החשיבות שלו לאנשים המשחקים בו, אלה לגודל המימדים התלת ממדיים בתוך המשחק. אבל לומרות הכל הם הצליחו להפתיעה אותנו והכניסו במשחק מנוע גרפי ששיגע אותנו.

ב- אם אתם די זוכרים בתוך המשחקים האחרים שלהם בסידרה(VS-3) כשמסתכלים אל מכונית כלשהי או אופנוע מתישהו באופק היא מתחילה להעלם, וכשהיא נעלמת לא רואים אותה שוב. אותו מקרה קורה גם שמבטים לצד אחר לכמה שניות וכשחוזרים להסתכל באותו פריט הוא נעלם. הפעם זה כבר לא יקרה. אתם אפילו תוכלו להשאיר סוג של כלי רכב... ולא משנה איפה, ולאחר מכן תוכלו לאסוף אותו לא משנה אחרי כמה זמן. זהו דבר נפלא במשחק הזה שיגרום לכם להנות בהרבה מהמשחקים האחרים.

2) שדרוגי מכוניות: במוקדם או מבאוחר אתם תבצעו משימה שתאפשר לכם להיכנס לתוך המכונית שתבחרו להסיע אותה למוסך... ולשדרג את "האימא שלה!". כגון:

-ניטרוס: לכאלה שאינם יודעים מהו הניטרוס אז הנה הסבר קצר:

ניטרוס הוא שחרור גז למנוע כדי שיוסיף לו מהירות גבוהה עד מאד. את הניטרוס ניתן לראות בסדרת הסרט של מירוצי הרחוב: "מהיר ועצבני"

או במשחק "Need For Seed" המבוסס על אותו סרט.

-צבעי הרכב: בתוך אותו מוסך תוכלו לצבוע אפשר להגיד כמעט כל פרט במכונית מחלונות עד רהיטים... זהו חלק שמעוד ידליק את השחקנים

-מבנה הרכב: תיהיה לכם גם האפשרות להוסיף לרכב כל מני תוספות מיוחדות כמו גלגלי חדשים שיעזרו לכם בחולות בכביש וכל מני כאלה... ספוליירים... ניטרוס... סוגי חלונות וכול'...

3) פיתוח הגיבור: זה הדבר ששבר את השיא... שהיוצרים צריכים להיות גאים בו. בזמן זה שאתם משחקים ישנם סוגי מד שונים. כמו:

כמות כבוד("Respect") שתוכלו להעלות ככל שתבצעו משימות לבוסים שלכם. או סוג המד המפורסם: מד האוכל מד שיראה לכם כמה אתם שמנים ויראה לכם מתי תצטרכו אוכל... וכמובן יש עוד לפחות 6-7 סוגי מדים שונים.

לאחר שסקרנו את סוגי המדים נעבור לשיפור מראה חיצוני יותר, כגון בגדים קעקועים וכאלה...

בגדים: ישנם סוגי חנויות משונות ברחבי המדינות במשחק שדרכם תוכלו לשנות את בגדיכים כרצונכם... ואיני מתכוון לחליפות אני מתכוון לבגדי מאפיה לבדי ספורט או לבגדי עשירים. ניתן להוסיף לדמות צמידים שעונים משקפיים חולצות שרשראות נעליים גרביים ועוד...

קעקועים: בתוך המשחק תמצאו חנויות קעקועים שבה מקעקעים יוכלו לקעקע לכם את הגוף... ניתן לשים קעקוע כמעט בכל הגוף, בראש בגב בישבן בכתף ברגל בחזה... ממש בכל הגוף.

תספורות: עוד משהו שיעלה את רמת הכיף במשחק הוא השיער של הדמות. ניתן להסתפר בכל מני תספורות שונות. כמו חסה רסטות קרחת וכל מני...

4) מדינה ענקית הנאה ענקית: כמו שהזכרתי ממש מקודם שהאזור שבה העלילה מתרחשת הוא אזור עצום הממולא במדבריות כפרים יערות אגמים אוקינוסים... והכל סתוך משחק אחד.

הערים המצוים בתוך המשחק הם:

בלוס-סאנטוס: המבוססת על העיר האמיתית לוס אנג'לס, עיר המפורסמים.

סאן-פיארו: המבוססת על העיר סאן פרנסיסקו, עיר מלאה במדברים וחולות שטחיים שתוכלו ליסוע בהם הם כלי רכב שונים.

לאס-ונטורה: עיר המבוססת על העיר האגדית לאס וגאס עיר מלאה הימורים,תמצאו שם כל מני קזינויים , מהמרים ואפילו תוכלו לרכוש קזינו משלכם. המכוניות שם ישגעו אותכם. הכסף שלכם שם יוכל לעלות או לרדת, פשוט שובר שיאים.

5) שיעורים גם במחשב:

בתור אזרח במשחק הזה... אתם צריכים ללמוד קצט נהיגה ושיט לפני שאתם עולים להגה. אז בשביל זה ישנו בית ספר לנהיגה. יש בית ספר לשיט יש בית ספר לכל מני מקצועות. שאחרי שתלמדו תוכלו להיכרות כנהגים מורשים. לומרות שזה לא ישנה את העובדה שאתם תגנבו מכוניות וכלי רכב בלי הפסקה אם רישון או בלי.

את סוגי בתי הספר אני יעדכן בקרוב...

6)כלי רכב שונים: במשחק כמו כמו בכל המשחקים האחרים בסדרה יש כל מני כלי רכב שנוספים ממשחק למשחק. אז לפי זיכרוני הנדיר אני ינסח בפשיטות את כלי הרכב החדשים.

אופנועים: יש הרה ממש הרבה סוגי אפנועים שונים שפשוט נוספו. אין צורך לפרט כי את זה אתם כבר תוכלו לראות.

אופניים: אופניים זה דבר גדול שהוסיפו למשחק. ישנם סוגים רבים של אופניים שאיתם תוכלו לבצע כל מני דברים משונים כמו פעלולים משימות ושטויות... במהלך המשחק ישנם תחרויות bmx וכאלה שבהם תוכלו להתחרות. ככל שתבצעו פעלולים רבים מד הידע שלכם באופניים ישתפר.... ואז תהיו מקצועיים באופניים.

מטוסים: במשחקים האחרים זה די נדיר לטוס במטוס... אז בסאן-אנדרס זה לא כל כך נדיר למה?! כי יש מגוון ענק של מטוסים קרביים מטוסי נוסעיים או סתם מטוסים פרטיים.

מסוקים: כמובן כמו במשחק הקודם ישנם סוגי מסוקים שתוכלו להמריא איתם לברוח ממשטרות שונות (מסוקים מטוסים ניידות) לחתוך אנשים בעזרת הפרופלור וכל מני שטויות.סירות: אין צורך להוסיף שסירות הם חלק נורא מהנה במשחק וישנם מגוון ענק של סירות שונות הנמצאות בים או בנמל!...

וכמובן תוסף מדהים שכל השחקנים ממש יואהבו הוא..... "הטרקטורון" שאותו תוכלו למצוא בכפרים שונים ובחורבות מסוימות...

אלו הם סוגי כלי הרכב שזיכרוני הפיץ לי...

7) דבר אחרון שהוא גם חלק מהנה מאד הוא שיש את האפשרות לשדוד אנשים חפים מפשע בבתים של עצמם. תוכלו לפרוץ לבתים שלהם לקחת רכוש לענות אותם, אבל הם לא כלכך טיפשטים עם צריך הם מיד יקראו למשטרה.

מספיק אם החדושים העכשיו הגענו לעלילה...

העלילה:

הסיפור מתחיל כשקארל ג'ונסון מגיעה לעיר מולדתו לוס סאנטוס לאחר חמש שנים בהן חי בעיר הגדולה מהמשחק הקודם - ליברטי סיטי. הוא חוזר רק כדי לגלות שחבריו רואים בו פחדן שברח, שאימו מתה ושהכנופייה שלו מימי ילדותו הפכה לכנופייה רכרוכית ללא השפעה אמיתית על העיר. קארל מתחיל את המסע הארוך בדרך לרכישת האמון של חבריו חזרה, והצבת הכנופייה על המפה.
את רוב המשימות בתחילת המשחק תקבלו מחבריכם לילדות,שותפיכם לכנופייה. הטקסטים בין חברי הכנופייה כתובים ביד רמה והצליחו להכניס אותי עמוק לתוך המשחק. נקשרתי לכנופייה עצמה וחשתי צורך לבצע את המשימות על הצד הטוב ביותר. המשימות הן כרגיל מגוונות מאד: החל ממשימות פשוטות כמו ריסוס גרפיטי של כנופיות אחרות בגרפיטי של הכנופייה של קארל, ועד למשימות קצת יותר מסובכות כמו מרדפי ירי, בהם מנסים למחוק כמה שיותר יריבים.
מאוחר יותר, בטוויסט עלילתי נהדר, תאלצו לצאת מלוס סאנטוס ולשכוח לכמה זמן ממלחמת הכנופיות. לכל אורך המשחק אתם תיקשרו לדמויות שתיפגשו, ותצטערו ותתרגשו כאשר תראו אותן נהרגות, בוגדות, מתאהבות ועוד.

דבר מדהים שיכול להיות אחד מהדברים הכי גדולים במשחק: הוא ש יש את האפשרות של הצניחה... באחד מהערים (כל הערים) תוכלו למצוא בניין או סתם פינה שבא תאו כזה מין מצנח שדרכו תוכלו פשוט לצנוח מכל מקום. ניתן אפילו לקפוץ אם אופניים מבניין ולנחות אם מצנח...

טריילרים:

http://www.rockstargames.com/sanandreas/trailers/GTASAtrailer1_640x480.wmv http://www.rockstargames.com/sanandreas/trailers/GTASA_TRAILER2_480x360.wmv
http://www.rockstargames.com/sanandreas/xbox/trailers/xbox_trailer_1_480x270.wmv http://www.rockstargames.com/sanandreas/trailers/GTASA_TRAILER3_480x360.wmv
http://www.rockstargames.com/sanandreas/trailers/GTASA_theintroduction_480x360.wmv

בקיצור,הולך להיות אחד המשחקים הטובים ביותר.

אל תכנסו למריבה בין הX לPS, זה לא העץ לזה.

הגרסא הזאת, עד עכשיו לפי הפרטים האלה, היא בדיוק כמו הגרסא לPS2, אז כל הפרטים האלה ידועים כבר מלפני חצי שנה בערך.

יגאל, זה הספאם בצורה הכי מכוערת שלו, אתה מזכיר בוט מסויים שהתלבש על הפורום.

המשחק נשמע ממש מגניב, אבל המחשב שלי בערך בגיל שלי, ואלאסטו מאניה לא עובד בו הכי טוב.

כרגע שיחקתי שעתיים במשחק.
סה"כ אני לא רואה שום שיפורים בגראפיקה לעומת וויס סיטי,אבל העיר ענקית (שזה גם חיסרון),יש המון מה לעשות וממש כיף לפתח את הדמות שלך וכל זה..
המשימות דיי קשות אבל כיפיות וכרגע לא ראיתי כ"כ הרבה מכוניות מגניבות וכאלה.

מישהו שיחק בזה?

Dragon_Master אמר/ה:
אבל העיר ענקית (שזה גם חיסרון),יש המון מה לעשות וממש כיף לפתח את הדמות שלך וכל זה..
המשימות דיי קשות אבל כיפיות וכרגע לא ראיתי כ"כ הרבה מכוניות מגניבות וכאלה.
עיר ענקית זה רק טוב. אולי טיפה קשה בהתחלה להתמצא, אבל זה עובר מהר מאוד
וברור שהמכוניות הממש מגניבות מגיעות רק בשלב מאוחר יותר של המשחק, לא כל השטח של המשחק פתוח בפנייך ישר על ההתחלה (נכון ?)

זאת הבעיה,אני נוסע המון זמן ומתקדם מלא,ואני לא חושב שכיסיתי 5% מהמפה!
מצאתי באיזה מקום אופנוע ממש מגניב,אבל אני לא זוכר איך להגיע לשם..זה דיי רחוק מה"שכונה".
המשחק באמת מגניב וכיפי,ואתה יכול להפוך את הדמות שלך מכושי קטן ומסכן למכונת הרג קטלנית....עם אפרו! :p

הגעתי לעיר השלישית, שם פרשתי משעמום ומקניית משחק חדש, אבל מחק ממש מגניב שהעביר לי המון זמן, חוץ מהמשימות אני סת אוהב להתשגע או לעשות קודים ולהשתגע בלי לשמור, להלחם נגד הצבא זה כיף.

Bloodletter אמר/ה:
הגעתי לעיר השלישית, שם פרשתי משעמום ומקניית משחק חדש, אבל מחק ממש מגניב שהעביר לי המון זמן, חוץ מהמשימות אני סת אוהב להתשגע או לעשות קודים ולהשתגע בלי לשמור, להלחם נגד הצבא זה כיף.
איך הצלחת להגיע כבר לעיר השלישית? זה אפילו לא יצא בארץ עדיין!

Dragon_Master אמר/ה:
Bloodletter אמר/ה:
איך הצלחת להגיע כבר לעיר השלישית? זה אפילו לא יצא בארץ עדיין!

אני(ואני די בטוח שגם כל השאר) מדברים על גרסאת הPS2, שהיא אותו דבר (למעט הגרפיקה) כמו הגרסא למחשב.

חזרה