• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

40K: פרוייקט אישי - Army Development - טאו

לא, אני מעדיף לרסס בשחור, כי בלבן האדום יצא הרבה יותר בהיר ומצועצע, את זה אני לא רוצה. הלבן שלי יוצא חלק למדי עד מאוד על השחור, בעיקר משום שיש לי כבר המון המון ניסיון בצביעה של משטחים חלקים וכהים עם צבהים בהירים. וכן, להתעסק עם דיו כשאני יכול לרסס בשחור מלכתחילה זה פשוט בזבוז.
אגב, אשמח אם הדיון לא יוסת ל"עם איזה צבע ספריי כדאי לרסס", אפשר לפתוח על זה דיון נפרד.

עדכון מחצית - עבודה (לא אסף, אל תגיד את זה):

לוחמי אש שעברו אינק:
DSC00843.jpg

DSC00844.jpg

"חכה, עוד לא סיימת..."
DSC00845.jpg

קופסאת הביטים והקרייסיס הגדום
DSC00846.jpg

יופי. אני תיכף חוזר לעבוד - קודם לתקן את האינק המגעיל שיצא לי על הלוחמים, אח"כ אדום, אח"כ אגד'ינג ועדשות... אני מניח שאני אסיים לחלוטין עוד 3-4 לוחמים היום, תמונות גמר העבודה יועלו בצהריים אני מניח.

אוקיי, תמונות:

עדיין WIP:
DSC00848.jpg

הלוחמים המוכנים לכרגע:
DSC00849.jpg

DSC00851.jpg

DSC00852.jpg

DSC00853.jpg

DSC00854.jpg

השלושה שעדיין באמצע:
DSC00850.jpg

והבחור עם הבייס והכל:
DSC00855.jpg

אוקיי, אז המצב הוא כזה - יש לי 4 לוחמי אש כמעט גמורים. למה כמעט? כי אני צובע כבר ארבע וחצי שעות ברצף, ואחרי כל כך הרבה זמן מתחילים לפשל. אז היילייטים יצאו לי די עקומים, ויש אינקינג שדורש תיקון, עדשות שצריכות להיעשות ועוד כל מיני תיקונים. כמו כן, הגוון של האפור יצא לי משהו כמו 80% לבן ו20% אפור במקום 90% ל-10%, ככה שזה קצת כהה מדי. פרט נוסף שלא יצא טוב - המגפיים שלהם יצאו ממש גרוע. בקיצור - מבחינתי הם עדיין WIP, ואת הפיינינג שהם דורשים אני אעשה בפעם הבאה שאני אשב לצבוע...
אגב ראוי לציין כאן שבגלל שהתמונות מטושטות הן עושות חסד עם המודלים עצמם, שנראים הרבה יותר גסים ופחות מהוקצעים במציאות. לא מכוערים, פשוט לא מוכנים.

הערה לעצמי ולכולם - אני כרגע מנסה לגמור כמה שיותר חיילים לקראת ביגור. יש לי ממש ממש מלא דברים לצבוע (4 כלי רכב, 24 לוחמי אש שצריכים להיות גמורים ומתוכם יש לי 1 ועוד 7 WIP, עוד 7 חליפות קרייסיס - מתוכן 6 לצבוע ואחת לסיים, וכמה חליפות היעלמות) עד אז, וזה אומר שיכול להיות ואני אנטה יותר לכיוון של כמות על פני איכות. אני לא אומר שאני אדפוק משיכת מכחול גסה בשני צבעים על כל מודל - אבל אני בהחלט מזהיר (בעיקר את עצמי) שמיניאטורות ברמה שאני שואף אליה אני אראה רק אחרי הכנס...

בצער מהול באופטימיות, לכרגע סיימתי ^_^

נ.ב:
אינק זה דיו.

Devilfish APC חדש, מודבק:
DSC00856.jpg

DSC00857.jpg

DSC00858.jpg

לא משהו מיוחד, אבל ההדבקה יצאה לי די טוב אני חושב, מדוייקת למדי, ומצאתי שיטה לשים את הסטנד השקוף ככה שהוא לא ישבר תוך חמש דקות... אה וזה הרכב החמישי בצבא שלי ^_^

אגב פת'רבולט - תודה ^_^

שמע, זאת בהחלט אחלה של עבודה. לוחמי האש (ובעיקר ההוא עם הבסיס) נראים מדויקים למדי, אותי הרשמת.
ח"ח, מצפה לעדכונים
וגם אני צריך להתחיל לצבוע ולהדביק את הדיים בנפרד... ^^'

Moebius אמר/ה:
צביעה מדוייקת להפליא. יש לך טיפ לגבי כיצד אתה מצליח ליצור לבן כל כך חלק?
זה אמנם נראה מדוייק, אבל שוב, התמונות מייטיבות עם המיניאטורות. חלק מההילייטים במציאות מאוד לא מדוייקים, וגם האינקינג עוד דורש שיפור. שוב, אני עוד צריך לעשות פיינינג ("השבחה") להיילייטים ולאינקים, ואת זה אני עוד אעשה... מה שכן - הלבן (אפור בהיר, למעשה) אכן חלק.
איך אני עושה את זה?
אני פשוט צובע את זה. קשה לי להסביר באיזה סמיכות ובאיזה מינון של צבע\מים אני משתמש, כי אני פשוט כבר רגיל לזה, אני צובע משטחים חלקים על פני שלוש שנים בערך. הכל עניין של ניסיון, הטאו הראשונים שלי היו גושי צבע, אבל לאט לאט למדתי לגרום לזה להיות חלק ואחיד. באופן עקרוני מספיקה לי שכבה אחת. אני מחליק את המכחול באופן לא עדין מדי אבל גם לא אגרסיבי על פני המשטח, עם צבע לא נוזלי מאוד אבל גם לא סמיך ישר מהצנצנת.. די קשה לי להסביר את זה בכתב, זה עניין של ניסיון ושל הדרכה פנים אל פנים.

בכל מקרה, תודה רבה על המחמאה :)

דארקר: כן, הרכב הזה הוא נגמ"ש, בקרב יחידה של לוחמי אש או יחידה של פאת'פיינדרים של טאו יכולים להיכנס אל הרכב.

צילום יותר טוב הוא קצת בעייתי, המצלמה שלי לא עושה פוקוס כמו שצריך. אגב - שחור-אדום-כתום זו בדיוק הסכימה הקודמת שלי שאני מחליף עד ביגור :)
תודה על הפידבקים

תקצירי קרבות מהיום:

נגד מולז'ו:
עשינו משימת קלינס, בערך 1070 נק' לכל צד. בואו נאמר את זה ככה כפתח דבר: גם אם הייתי נקרונס והיה לי צבא כפול בגודל לא הייתי מנצח...
אז כשהוא קיבל את התור הראשון והפיל לי האמרהד עם פגיעת לאסקאנון - עוד לא חשדתי בכלום. גם כשפולסים של פתיחת קרב ניתזו כמו כלום מהאסולט מארינס עוד לא חשדתי. אבל כשיחידת קרייסיס שלמה מטטוח קצר לא הורגת אף נחת, כשבערך 40 יריות פולסים הורגות רק מארין אחד בערך... שיט! ככה הלך רוב המשחק עד הכניעה שלי, בה המצב היה תיקו פלוס-מינוס...
בכל מקרה, מולז'ו דווקא שיחק מעולה יחסית לקרב ראשון, ואני אכן עשיתי טעויות מטומטמות לאללה באחד התורות, כשלא הזזתי חליפות מטווח הסתערות וכאלה. הדבר היחיד שהיה יפה מצידי - יחידת חליפות קרייסיס שלי הרגה בקפא"פ 7 מארינס לפני שהיא בעצמה נפלה. בגלל חרא מזל שלי, אמרנו?
אקיצר, למרות שהמהלכים היו יפים, הדינאמיקה ממש לא הייתה אופטימלית (אלוהים פשוט ירק לי בתוך הפרצוף), אבל חפיף, המשחק היה די נחמד, והre-match יבוא בביגור...

מול טל:
טוב, כאן המזל שלי היה יותר טוב, בקרב 1,500 מול באד-מונז של אורקים, S&D. שמחתי לראות שהמזל חזר להיות ממוצע ומעלה בשבילי, הרגתי לו את כל הדברים על הלוח תמורת אפס אבידות שלי. למה? כי בקרב 1,500 טל הכניס 2 טנקים שביחד עלו בערך 400, ובאחד מהם (שהיה באטלוואגון) הוא עוד הכניס וורבוס ו19 הארד בויז. אז ברור שכשהבאטלוואגון התפוצץ ירדו איתו כל ה450 נק' נוספות של מי שהיה בפנים, וגם דימולישר לא חי לנצח... שאר מה שהיה לו על הלוח זה כמה יחידות של 5 פלאש גיטז (מינימום חיילים למקסימום טילים), וקילר קאנז עם ברנה בויז. כאילו - come on, טל! כל יחידה שלי מורידה לך יחידה שלמה, בתור, מבלי שאתה יכול לעשות משהו! אני לא יודע על מה הוא חשב כשהוא שם רשימה עם כל כך מעט חיילים בקרב 1,500, ועוד במרחק נורמלי (~40" בתחילת המשחק). חפיף, לפחות יצאתי משם עם ניצחון ^_^'

Crozius Arcanum! אמר/ה:
נגד מולז'ו:
עשינו משימת קלינס, בערך 1070 נק' לכל צד. בואו נאמר את זה ככה כפתח דבר: גם אם הייתי נקרונס והיה לי צבא כפול בגודל לא הייתי מנצח...
כן בטח...
אבל לא הבנתי למה היית מאוכזב אם סיימתם בתיקו?

לא סיימתי בתיקו. נכנעתי בתיקו. אם המשחק היה ממשיך הייתי מפסיד, או אולי מגרד תיקו.. יחידה אחת שלי הייתה בקפא"פ עם הקומנד סקוואד שלו (אל תשאלו) וחוץ מזה הייתה לי עוד יחידת לוחמי אש מלאה ודאוילפיש, ועוד יחידת לוחמי אש מתחת ל50% ודאוילפיש. מול טנק, שאריות של יחידה טקטיות, ויחידת פיקוד.
הדאוילפישים שלי היו ברבע הבית שלו, הפרדטור שלו היה ברבע הבית שלי, וברבע ביניים בו היה הקפא"פ של יחידת קרייסיס מול יחידת פיקוד הייתי צריך לשרוד שני תורות בקפא"פ עם המספר הנוכחי כדי להשאיר את זה Contested, או לחלופין להצליח להרוג מארין (כן בטח, עם המזל שלי והמזל שלו?) כדי להוריד את היחידה שלו מתחת ל50%. ואז זה היה נגמר תיקו, אולי עם איזה 60 נק' לטובתי. בכל מקרה, זה לא נראה לי כל כך "אופטימי" במהלך המשחק, מה גם שבאמת, מול צ'אפליין עם נשק כוח ועוד שני נחתים זה בעיה בשביל קרייסיס לשרוד בקפא"פ... ככה שרוב הסיכויים שלא הייתי משיג תיקו.

אגב, כן, צבא נקרונים של 2,000 נק' עם מזל כמו שהיה לי לא היה מנצח צבא נחתים של 1,000 עם מזל כמו שהיה לו...

חפיף, העיקר שהיה משחק טוב, מולז'ו היה אחלה יריב.

חזרה