• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

גאנוס - עולם מערכה פרי עטו של פיטפינד

pitfiend

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
"שלומות אחייני דונלין.. זמן רב לא התראנו" בירך הסייג'(sage - אדון הידע) הזקן את האלף הצעיר שהילך לצידו לאורך ריצפת השיש של היכל גילדת "הלטא העתיק" בדוניי-פוהר, המרהיבה בעריי האימפריה הפוהרית..
"שלומות דוד.. באתי לשאול לשלומך היות ואתה מסוגר כל כך בין כל העתקים רבי העוצמה והמגילות שאתה מקיף את עצמך בהם, כלל לא שומעים ממך".
"אכן אכן" ענה הסייג' מסדר את גלימותיו האדומות, הוא הפנה מבטו ישירות לעבר דונלין הצעיר לצידו, פניו של אולביון הסייג' הזקן נראו צעירות כשל אחיינו, זאת סגולתם של האלפים - לעולם לא להזדקן, לשני קרובי המשפחה היה שיער זהוב חולי.. דונלין החזיק בתספורת קצרה בעוד שדודו השאיר שיער ארוך שנאסף לצמות רבות ודקות.."שלומי מצויין דונלין נערי, אתה יודע שאני עסוק מאוד, זה רק מתוקף תפקידי כ..."
"..ראש הלטא העתיק, הגילדה הגדולה ביותר בגאנוס לחקר העבר אני יודע זאת דוד.." השלים דונלין..
"כן ובכן, מה שלומך ושלום הנסיכה הקיסרית רווינה בימים אלו?"
"היא לא נסיכה דוד.. אתה יודע את זה.. אביה ויתר על כס האימפריה כעבור 20 שנה לאחר שהקים אותה.. דמוקרטיה זוכר דוד?"
"ויתר על כיסאו באמת?" מבט תמים עלה על פניו של אולביון הסייג' הגדול..
"נו באמת דוד.. לא תצליח לעבוד עליי עם תרגיל המג הסנילי שלך, אתה חייב לדעת מי שולט על פוהר בימים האלו, מי ממן את כל המחקרים שלכם?"
הסייג' הזקן חייך קלות "כמובן כמובן.. אני יודע.. אישלדיון פוהר ויתר על כס האימפריה לפני עשרות שנים.. אבל זה נראה כאילו זה קרה רק אתמול.."
"אצלך הכל נראה כאילו זה קרה רק אתמול, אני לא מאמין שאתה עוד זוכר את העידנים שלפני ימי האופל והחשכה שחלפה על פני העולם.. האם באמת היה העולם שונה לגמרי לפני שהאחד הקים את צבאות האופל מקברם?"
"שונה לגמרי, אתה היית צעיר מדי מכדי לזכור.. מרבית בני האדם שחיו אז כבר לא קיימים.. אני לא מאמין שפוהר הזקן עוד חיי.. הוא באמת היה אדם מרשים בזמנו.. שבר כלי היום.."
"זה נכון שאתה הכרת אותו בימים ההם? את הפלאדין הגדול ביותר בכל הזמנים.. זה נכון שאתה הכרת את נבחרו של קלאדאן בתקופת המלחמה הגדולה?"
"הכרתי אותו? או או.. אני הדרכתי אותו.. הוא באמת היה פעם אדם מרשים.. מגיע לו לעמוד בראש האימפריה.. חבל שהוא ויתר על הכס בכזו קלות בסופו של דבר.. כמה חבל שבני האדם לא יכולים לחיות לנצח.. רק עליי נגזר להישאר כאן מאות שנים ולתעד את כל שהיה וכל מה שהווה.."
והם המשיכו לצעוד בין מדפי הספרים הלא נגמרים והספריות הנצחיות של היכל הגילדה.. כשרק קול צעדייהם נשמע ברקע על גבי רצפת השיש האדום...

פרטי העולם יתפרסמו בקרוב..

ורק הערה סיגנונית- המבוא אכן יכול להינתן כדו-שיח, אך את שאר הפריטים ההיתי ממליץ לעשות באופן "עיוני" יותר (ושוב, אפנה אותך אל העולם הידוע, למשל).

כמו כן, נראה כי הדיאלוג די "מאכיל את הקורא בכפית" (מה שמכנים, דיאלוג שני המשרתים- הדמויות מספרות זו לזו פרטים שהן יודעות ממילא).

בכל אופן, ישר כוח!

בני תמותה!
ברוכים הבאים לעץ שמוקדש כולו לעולם המערכה 'גאנוס'.. עולם של אלים וקסם.. והרבה מהם..

העולם הוא עולם מו"ד המיועד למשחק בעיקר במהדורה השלישית.. אתם תמצאו כאן דתות.. גזעים ותרבויות מעניינות שמעולם לא הכרתם.. גיבורים שלא יאמנו.. וארכי-נבלים שתרעדו מפניהם.. העולם כאן בשבילכם.. תוכלו להשתמש בו כמו שהוא או לשאוב רעיונות זה בסדר מבחינתי..

אני מבקש מכל הקוראים.. לא סליחה אני דורש להגיב פה מדי פעם.. אני אוהב ביקורת.. כל עוד היא עניינית.. אני אוהב במיוחד גם פידבקים.. מחמאות ועידוד יתקבלו בברכה!

הבא נתחיל:

על גאנוס בקצרה - גאנוס בפוהרית עתיקה משמעותו "גן עדן עליי אדמות".. כמובן שהעולם עצמו רחוק מלהיות גן עדן.. אבל מי לא רוצה שיקראו לעולם שלו ככה?
גאנוס הוא גם השם הכולל ליבשת הראשית שמרכיבה את רוב רובו של העולם.. מלבד היבשת גאנוס ניתן למצוא לצידה הדרום מערבי במרחק חודשיים של הפלגה לתוך "ים שברי הספינות" את האי עמוס ביערות וג'ונגלים הקרוי 'פקאלישמאן' שמארח עליו את הממלכה השנייה בגודלה בכל רחבי גאנוס שהיא סולטנות פקאלישמאן.. האי גדול במיוחד אך רחוק מלהיות יבשת משל עצמו.. הממלכה החזקה ביותר ברחבי גאנוס ניצבת בצידה הדרום מערבי של היבשת הגדולה פונה לעבר האי הגדול 'פקאלישמאן' היא 'האימפריה הפוהרית'.. שתי הממלכות האלו הן ממלכות חדשות יחסית בעולם ויוסדו בתקופה האחרונה לאחר עידן אפל שידוע כ"מלחמות המתים" או "ימי האופל" שעירבה קרבות בין אלים ומלחמות בין צבאות האדם וכל הגזעים נגד צבאות המתים ההולכים וגדלים עם כל ניצחון.. קרב שנגמר בהשמדתם של שני אלים(אל ואלה) רבי עוצמה ומותם של מחצית מאוכלוסיית העולם.. מן ההריסות קמה גאנוס חדשה.. ולא תמיד טובה יותר..

מפה של גאנוס:
clip_image002.jpg

תיאור העולם יחולק לכמה פרקים כרונולוגיים:
1. אלים ודתות בגאנוס (הפרק יכלול הרחבה על ימי האופל).
עמוד 1, https://www.pundak.co.il/forums/threads/3788
1.5. תת פרק על העתקים הראשיים של גאנוס.
עמוד 3, https://www.pundak.co.il/forums/threads/3788
2. גזעים ראשיים בגאנוס.
עמוד 5, https://www.pundak.co.il/forums/threads/3788
3. ממלכות וארצות.
עמוד 3, https://www.pundak.co.il/forums/threads/3788
4. הכל על מיאריס - אלת הנשמות וסיפורו המלא של נגרות'.
עמוד 8, https://www.pundak.co.il/forums/threads/3788
5. גיבורים וארכי-נבלים, דמויות בגאנוס.
עמוד 11, https://www.pundak.co.il/forums/threads/3788
5.5. עתקי משנה בגאנוס.
עמוד 16, https://www.pundak.co.il/forums/threads/3788
6. הרפתקות בגאנוס(פרק סיום וגדוש סודות).
עמוד 17, https://www.pundak.co.il/forums/threads/3788
בקרוב אנו צוללים להרפתקה - צפו לפרק 1...

פיטפינד - אדון שדי גאנוס(רגע רגע.. בגאנוס אין שדים.. לא משנה)

אלדריון אמר/ה:
ורק הערה סיגנונית- המבוא אכן יכול להינתן כדו-שיח, אך את שאר הפריטים ההיתי ממליץ לעשות באופן "עיוני" יותר (ושוב, אפנה אותך אל העולם הידוע, למשל).

כמו כן, נראה כי הדיאלוג די "מאכיל את הקורא בכפית" (מה שמכנים, דיאלוג שני המשרתים- הדמויות מספרות זו לזו פרטים שהן יודעות ממילא).

בכל אופן, ישר כוח!

ברור שהשיחה מאכילה את הקורא.. זו המטרה שלה.. אני לא סופר.. אני מנסה להעביר עולם כאן ;)

סייג' הוא מלומד.. בדרך כלל אחד עם הרבה ידע נצבר(והמון מגילות וספרים עתיקים בהישג יד)..

rannewman אמר/ה:
זה נשמע מפתה, אבל זה קצת מזכיר לי את רומח הדרקון.
השיטה שלך נכונה פיטפינד, אם היית כותב את הכל בבת-אחת לא הייתי קורא...

ומח הדרקון היה הדבר האחרון שחשבתי עליו כשכתבתי את העולם.. הוא אומנם דומה בכמה הבטים כשחושבים על זה.. אבל שונה בכל כך הרבה.. ככל שאני אחשוף יותר מהעולם אתה תבין למה אני מתכוון.. בסוף בסוף אני גם אספר מה השםיע עליי הכי הרבה בעת כתיבת העולם..

היכונו לפרק הבא בתולדות העולם: האלים והדתות של הגאנוס.. או when deities go bad

פרק 1 - when deities go bad
על אלים ודתות בגאנוס

"בתחילה היה הכל ריק.. רק האלוהות שררה באפלת היקום.. ומצלם האלוהות, היא הכוח שבכל נברא העולם.. גאנוס - גן עדן לבני האלוהות.. ומן האלוהות שבבים של עוצמה - האלים.. 10 הם היו.. 8 הם עתה.. האומנם?..."

גאנוס הוא עולם צעיר.. קיים רק 1627 שנים בלבד עד למשפט האחרון שנכתב בספר הימים של גילדת ה"לטא העתיק" שבדוניי-פוהר..

בתחילה היו עשרה אלים.. להלן שמותיהם ומידע אודותם.. אלו הם אשר יצרו את הגזעים ושלטו בגאנוס בתחילה.. עד לפרישתם מן העולם החומרי.. עד לשגרירי האלים.. "הנבחרים"..

קלאדאן – 'אל הלאמאסו המוזהב'
סמל הקודש: הארי המכונף(הלאמאסו).
לאלו ממכם שלא מכירים את גזע הלמאסו:
MM35_PG165.jpg

נטייה: צדיק שומר חוק.
חזות: אל בדמוי אנוש אשר גופו השרירי מוזהב ובוהק, עיניו בורקות באור לבן מסנוור בעל רעמת שיער לבן וזוהר וארבעה זוגות כנפיי נוצות צחורים וענקי מימדים.
אזורי שליטה: צדק, חוק והגנה.
קצת על האל: מת בימי האופל נשמתו נודדת.. אדון הצדק ושומר השלום, האל הפטרון של האימפריה הפוהרית.

מיאריס – 'אלת האופל הסגולה'
סמל הקודש: יד סגולה ורקובה שציפורניה השחורות ארוכות ורקובות.
נטייה: רשע ותוהו ובוהו.
חזות: אלה בדמות אישה מושכת ועירומה סגולת עור, עיניה שחורות כליל וחסרות אישונים
ושערה השחור מתנופף אל על בניגוד לכוח המשיכה.
אזורי שליטה: רוע, מוות והשמדה.
קצת על האלה: הייתה אלת הנשמות והעולם הבא, פוטתה לאופל, הפכה לאלת האופל הרישמית של גאנוס, אחראית לימי האופל, מתה בימי האופל.

שאקאלה – 'רוח היער'
סמל קדוש: בלוטים מוזהבים וקשת לבנה
נטייה: צדיק ניטרלי.
חזות: גוף צבי זהוב.. פרצוף אדם.. קרניי אייל.. קשת לבנה
אזורי שליטה: חיות, צמחים והגנה.
קצת על האל: מגינה הרישמי של יער גרינספיריט.. מקום עפוף מיסתורין ובית לגזעי הפיות.

שיקאל – 'שליט הרוחות'
סמל קדוש: הזאב האפור.
נטייה: תוהו ובוהו ניטרלי.
חזות: נראה כאדם זאב אפור בצורתו המשולבת אשר גופו מולא בקעקועי כתב כישוף זהובים.
אזורי שליטה: תוהו, חיות ומלחמה.
קצת על האל: פטרונם של הפלקשיינים השמאניים מהצפון.. ידוע כשליטם של רוחות החיות ששולטים באדמות פלאקשיה, אחיו של שאקאלה.

דג'הול – 'המתבודד בעל ששת הזרועות'
סמל הקודש: גוף אדם שמן בעל שש ידיים בתנוחות שונות
נטייה: שומר חוק ניטרלי.
חזות: דמוי אדם שמן ורחב, צבע עורו כחול, יש לו שש זרועות וזקנקן שחור.
אזורי שליטה: ידע, חוק, כפור.
קצת על האל: מעט מאוד ידוע על דג'הול.. מעטים הם הסוגדים לו.. אל שליו שמחפש את מהות העולם והידע המוחלט.

מלפיס – 'אלת הזעם האדום' אחותה של מיאריס
סמל הקודש: גרזן שחורה מלאה בדם
נטייה: תוהו ובוהו ניטרלי
חזות: מופיעה כאישה הדומה בחזותה למיאריס, צבע עורה אדום עמוק, שיערה השחור ארוך
ופזור, היא מופיע לבושה בבגדי עור שחור חושפניים ואוחזת בידיה גרדום שחור.
אזורי שליטה: תוהו, כוח ומלחמה.
קצת על האלה: דם הרג ומלחמה, פטרונית הברברים בצפון.

מייסמירה – 'שדת הקריסטל הכחול'
סמל הקודש: הקריסטל הכחול.
נטייה: שומר חוק ניטרלי.
חזות: אישה בעלת צבע עור כחול עמוק, בעלת שיער כהה קלועה בצמה ארוכה לבושה
בגלימות קוסמים רבות פאר ומחזיקה במטה הקריסטל הכחול.
אזורי שליטה: ידע, קסם וחוק.
קצת על האלה: יוצרת קריסטלי המנה.. פטרונית האשפים הטולשאדים

לאקוואלון – 'איש הדג'
סמל הקודש: קונכייה מוזהבת
נטייה: צדיק ניטרלי.
חזות: אדם בעל גפיים עליונים של גבר וגפיים תחתונים של דג, סנפירים כחלחלים מרהיבים בעלי
קרומים בוקעים מכלל גופו ותכשיטי זהב מעוצבים בדמוי הקונכיות ענודים לגופו.
אזורי שליטה: מים, צדק, הגנה.
קצת על האל: אדונה של אקוואליס, העיר האבודה.. אטלאנטיס סטייל מו"ד, חכו לפרטים בהמשך..

לראליסק – 'הזוחל באפילה'
סמל הקודש: זנב נחש צהבהב ירקרק
נטייה: רשע ניטרלי.
חזות: זוחל בעל עיניים זהובות ענקיות, ועצמות עמוד השידרה החדות שלו בוקעות מגבו.
אזורי שליטה: מלחמה, השמדה וזוחליים.
המוזה שלי כשבניתי את לראליסק: http://www.wizards.com/leaving.asp?...gallery/MM35_PG24.jpg&origin=dnd_ag_20030712a
קצת על האל: הגזע שלו הושמד ביימי האופל ע"י יושביו החדשים של פקאלישמאן, נע באפלה ומחכה לנקמה.

קאג'יר – 'האל סולטאן'
סמל הקודש: טורבן מעוטר באבן אודם ונוצה פלומטית
נטייה: ניטרלי אמיתי.
חזות: דמות דמוית אדם ובדמות גזע חתולי כלשהו, לבוש בבגדי מהרג'ה וחוגר חרב פלקשיון
מרהיבה לחגורתו.
אזורי שליטה: קסם, מלחמה וחתוליים.
קצת על האל: גאוותן ומלא בטחון עצמי, פטרונה של פקאלישמאן.

בקרוב , על ימי האופל והקרב האדיר בין האלים עצמם...

להלן דברי הימים של אלי גאנוס הראשיים ובקצרה אודות המלחמה האפלה מכולן:

"שניי אלים גדולים היו בעבר.. שניי אלים רבי עוצמה וכוח.. האחת שומרת המתים, גבירת העולם מעבר, יפה ומרהיבה, פסק דינה היה סופי.. השני מרהיב ביופיו.. זהוב ועטור כנפיים, ורם במילתו..
שניהם רמים ונעלים ושומרים על העולם במילתם.. אך רעל הגיע אל האחת.. תאבת הכוח.. האופל חדר לנשמתה.. הסיבה אינה ידועה לאדוני הידע בעולמנו עד לימים אלו אך אותו יום משהו השתנה.. עורה עטה כעת גוון סגול ועיניה שחורות משחור.. אל האופל פנתה ואת נשמות המתים לנצל ביקשה.. וכך קם הידע האפל.. הידע האסור.. בדם נכתב מעל לדפים עתיקים, וספריו נכרכו בעור אדם.. כך נולד הקסם השחור.. הנקרומנסיה(העלאה באוב)..
או מיאריס מה עשית? קרא האל המוזהב ביקיצתו.. הכיצד נתת לאופל שכזה להיוולד? המשיך..
נשמות כל בני התמותה יהיו שלי! קראה בזעם, טיפש אתה קלאדאן וכה חלש, לא תעצור בעדי! היא הוסיפה..
תחילתה של יריבות.. יריבות שתשים קיץ לשני נשמות הנעלים בבוא הימים.."

האלים עזבו את גאנוס ואת הגזעים לנפשם.. אך כל אל ביקש לשמור לו אחד שישמור דרכיו עד אשר יבוא יומו.. האחד.. הנבחר.. אחד לכל אל..
אך מיאריס בתועבתה העזה לעשות את האסור ולתת חיי נצח לנבחר שלה.. אשר קם מן הלא ידוע.. ונותר לא ידוע מאות שנים ללא ידיעתם של האלים אחרים.. במקום נסתר.. מקדש סודי.. הוא למד.. למד את סודות ההאופל, את לחשי המוות, למד כיצד לשלוט בנשמות עצמן.. ספר אפל אחרי ספר אפל.. עד שהוא היה מוכן.. אבל העולם עוד היה צעיר.. והוא היה זקוק לגופות.. והרבה מהן..
וכך התחילו מלחמות.. רבות מאין ספור.. והאחד האפל בברכת גבירתו המושחטת המתין בחשיכה, מסכסך, פוגע, גורם לריב ומדון, עד שמספר המתים והחללים היה רב מן החיים.. ואז בא יום האבדון.. לעידן עידנים הוא יזכר כ"מלחמת המתים".. או "ימי האופל"..

המסע לגורלם של האלים, מלחמות המתים וההיסטוריה המרהיבה של גאנוס נמשך.. בקרוב...

זה אחלה בנתיים, אני מחכה להמשך

כמה הערות: תנסה להשתמש פחות במילה מוזהב (ברצינות) ודג'הול קצת מזכיר לי את בודה. חסר לך קצת אלים טובים. רוב האלים שלך יפים במיוחד, אלים יכולים להראות מכוערים בעיני בני-אנוש, תנסה לתת תיאורים פחות גשמיים, זה מוסיף למיסתורין של האל. תתן קצת רקע על האלים, אני לא מתכוון למי אחרי על מה ומי עשה את מה, אלה למה הם מקושרים לתחומי ההשפעה האלו? למה יש להם נטייה כזו?

אני יודע שיש לי הרבה הערות, אבל בכל זאת אהבתי את מה שכתבת

rannewman אמר/ה:
זה אחלה בנתיים, אני מחכה להמשך

כמה הערות: תנסה להשתמש פחות במילה מוזהב (ברצינות) ודג'הול קצת מזכיר לי את בודה. חסר לך קצת אלים טובים. רוב האלים שלך יפים במיוחד, אלים יכולים להראות מכוערים בעיני בני-אנוש, תנסה לתת תיאורים פחות גשמיים, זה מוסיף למיסתורין של האל. תתן קצת רקע על האלים, אני לא מתכוון למי אחרי על מה ומי עשה את מה, אלה למה הם מקושרים לתחומי ההשפעה האלו? למה יש להם נטייה כזו?

אני יודע שיש לי הרבה הערות, אבל בכל זאת אהבתי את מה שכתבת

תודה רבה.. אני עובד על זה.. יש עוד הרבה.. אבל פחות מדי זמן לכתוב.. האלים יפים כי הם רוצים להיות כאלה, כי האנשים רוצים שהם יהיו כאלה.. אני הרחיב בעתיד..

עריכה: ראו שינויים באלים

מערכת אלים מעניינת, אם כי ז'אנרית מעט, לדעתי.

1. מדוע מיאריס נוטה ל"תוהו מרושע"?
לפי האור שלה, נראה כי היא די שקולה ומחושבת.
אני הייתי מציע "רשע נטרלי".
ואם כבר חלוקה לנטיות מו"ד- נראה כי יש מאמינים "מקופחים", כמו אלו הנוטים לתוהו-טוב.
עד כמה משחקת הנטיה בעניין בחירת האל הפטרון?

2. האם ישנם אלוהויות משנה וכיוצא באלה?
או שקיימים רק האלים הנ"ל?
ומה באשר לאליהם של גזעים אחרים?
ואלים בדויים?

3. איך עובדות הדתות?
האם כולן מונותאיסתיות, או שיש כאלו המאמינים ביותר מאל אחד?

4. מה האינטרס של האלים בקשריהם עם עולם בני התמותה?
אידאולוגיה? מקור כוח (אמונה\נשמות\קסם...)? שילוב של השניים? או אולי תחרות בין האלים, מאבק על ססטוס?

5. מדוע עזבו האלים את עולם החומר?
היכן הם שוכנים כעת?

בתרם הרחיב על ימי האופל עצמם ועל מותם של הגדולים באלי גאנוס כמה מילים על יחיסים בין האלים עצמם:
1. שיקאל ושקאלה עובדים יחדיו כאחים שהם בכדי לשמור על ממלכותיהם בצפון נקיות מידיהם ההורסות של הציבילזציה.. שאקאלה ביער גרינספירט ושיקאל במישורי הפרא של פלאקשיה.. לשני האחים אידיאלים שונים.. אבל מטרה אחת משותפת..
2. קאג'יר היה במשך למעלה מאלף שנים נתון למרותו של לאראליסק.. האל החתולי התמרד לבסוף מול האל הלטאתי.. וכך היה המצב בין הגזעים של שני האלים.. גזעו של קאג'יר קם נגד הלטא איש ששלטו באי הג'ונגלים בדרום מערב.. השמידו אותו והשתלטו על האי.. כעת האי קרוי פקאלישמאן שהיא ממלכה של אנשי חתול(נמר, פנתר, צ'יטה או כל סוג חתולי אחר)..
3. את מייסמירה שדת הקריסטל הכחול משרתים קהילה שלמה של מכשפים במזרח הקרויים המכשפים הטולשאדים.. הם נעזרים בקריסטלי מנה כחולים שניתנו להם ע"י האלה בכדי להעצים את יכולת הקסם שלהם..
4. מאלפיס אלת הזעם האדומה לחמה במשך שנים נגד דג'הול האל הכחול בעל ששת הידיים.. היא נכלאה לבסוף במעגל ממתכת מזוגג בזהב שנופץ והוסתר ברחבי העולם.. מיאריס אחותה של מאלפיס מעולם לא חיבבה את אחותה.. ונטתה להשתמש בה למטרותיה לזריעת הרג ומוות.. בשביל נשמות וגופות בני התמותה כמובן..
5. אחרי ימי האופל נעלמה אקוואליס העיר האגדית של אל האוקיינוס לאקוואלון.. ולא נראתה עוד..
6. קלאדאן ומיאריס ניספו בקרב האדיר בין שניהם(הרחיב בעתיד) בזמן ימי האופל.. קלאדאן לפני מותו בחר נציג נוסף עלי אדמות.. פלאדין צעיר ורב תעוזה בשם אישלדיון פוהר.. אישלדיון חיסל את נבחרה של מיאריס אשר שמו נשכח במגילות בקרב אגדי.. 75 שנה חלפו מאז.

ימי האופל כבר כאן, ההיסטוריה האפלה של גאנוס, בקרוב...

ענק!
אבל דג'הול ממש מזכיר את בודה. נראה שיש לך יותר מאל אחד שמנסה להתרחק מהציווילזציה, זה חסר טעם, תנסה לשנות את דג'הול לאל הרוגע ואז זה יראה יותר טוב.

אלדריון אמר/ה:
מערכת אלים מעניינת, אם כי ז'אנרית מעט, לדעתי.

1. מדוע מיאריס נוטה ל"תוהו מרושע"?
לפי האור שלה, נראה כי היא די שקולה ומחושבת.
אני הייתי מציע "רשע נטרלי".
ואם כבר חלוקה לנטיות מו"ד- נראה כי יש מאמינים "מקופחים", כמו אלו הנוטים לתוהו-טוב.
עד כמה משחקת הנטיה בעניין בחירת האל הפטרון?

2. האם ישנם אלוהויות משנה וכיוצא באלה?
או שקיימים רק האלים הנ"ל?
ומה באשר לאליהם של גזעים אחרים?
ואלים בדויים?

3. איך עובדות הדתות?
האם כולן מונותאיסתיות, או שיש כאלו המאמינים ביותר מאל אחד?

4. מה האינטרס של האלים בקשריהם עם עולם בני התמותה?
אידאולוגיה? מקור כוח (אמונה\נשמות\קסם...)? שילוב של השניים? או אולי תחרות בין האלים, מאבק על ססטוס?

5. מדוע עזבו האלים את עולם החומר?
היכן הם שוכנים כעת?

ווי הרבה שאלות!
בוא ננסה לענות על כמה.. השאר אני אסביר במסודר בהמשך כמובן.. ;)
1. מיאריס עוותה ע"י שחור לא ידוע.. נטייתה החדשה היא תוהו רשע.. כעת היא רוצה להשמיד את כל אשר קיים בכדי ליצור עולם חדש של אופל ורוע, בה כל היצורים עלי אדמות הם אל-מתים בשירותה.. מיאריס מתה בקרב עם קלאדאן..
תמיד יש נטיות מקופחות.. מה לעשות.. להם אין אלים.. הם צריכים לחיות ללא דת.. ממתי זו הייתה בעיה למישהו?
2. ישנם ארבע יישויות אחרות מלבד אלים אלו.. וכמה אלים שקריים.. אבל מלבד זאת יש את שיטת האמונה ברוחות החיות של הפלקאשייאנים.. זהו.. אין עוד אלים..
3. אני אדבר על אמונות בהמשך.. בעיקרון כל הדתות מאמינות באל אחד בלבד.. האל שלהם.. הכנסייה בדוניי פוהר, בירת האימפרייה הפוהרית מאמינה בכל האלים אך בחרה בקלאדאן להיות הפטרון שלה..
4. תחרות בין האלים לעיתים.. מאבק על כוח בקרב בני התמותה.. כל אל ושלו.. למעשה הכוח של אל בעולם הפך להיות קשור ישירות למספר מאמיניו ונאמנותם.. כיוון שהם עזבו את העולם..
5. האלים עזבו את עולם החומר כיוון שהם אינם רוצים עוד להתערב בעינייני בני התמותה.. בעיותיהם הקטנות של בני התמותה מאסו עליהם.. הם אינם רוצים עוד חלק בעולם שכן עלולים הם להרוס אותו.. זו הייתה החלטה משותפת בין האלים שנכפתה על מיאריס.. מיאריס החליטה להקשיב לשאר האלים ובאותו זמן לרמות את כולם.. היא נתנה לנבחר שלה את חיי הנצח ואת הקריסטל השחור(הסברים בהמשך) ובכך הפרה את מאזן הכוחות שנקבע מראש בעולם..
האלים עזבו לממלכותיהם הפרטיות.. כמו בקוסמולוגיה של מו"ד בספרים.. לכל אל ממלכה משלו..

חזרה