• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלה לגבי סדר קריאה מומלץ לספרי Drizzt (R.A. Salvatore)

אז ממה שבדקתי ברשת ישנן שתי אסכולות לגבי סדר הקריאה של ספרי דריזט (מעתיק למטה רק חלק מהרשימה, לא כולה).
העניין הוא שסיימתי את 1-6 ברשימה שאתם רואים כאן ומתלבט איך להמשיך כיוון שברישמה הזו החל מ7 ישנה סדרת ספרים טיפה צידית The Cleric Quintet
שהיא המשך לא ישירשל סיפורו של דריזט, אבל כן רלוונטית להמשך, אבל ברשימות אחרותראיתי שבמקום זה ממשיכים ישר לספרים של "מורשת האלפים האפלים" The Legacy of the Drow Quartet.
למישהו יש תובנות בעניין?

1. Homeland (The Dark Elf Trilogy)
  2. Exile
  3. Sojourn
  4. The Crystal Shard (The Icewind Dale Trilogy)
  5. Streams of Silver
  6. The Halfling’s Gem
  7. Canticle (The Cleric Quintet)
  8. In Sylvan Shadows
  9. Night Masks
  10. The Fallen Fortress
  11. The Chaos Curse
  12. The Legacy (The Legacy of the Drow Quartet)
  13. Starless Night
  14. Siege of Darkness
  15. Passage to Dawn

לזכרוני חמישיית הכוהן היא יותר על מאורעות ואלים בממלכות נשכחות.
היא דווקא טובה לזכרוני העמום (אבל זה אותו זכרון בוגדני שפעם אהב את מולדת :cthulhu:)
עם זאת די בטוח שדריזט לא מככב שם אלא זה יותר השינויים בעולם שמשפיעים על דריזט.

נכון, זו סדרת ספרים שעוסקת בכוהנים ואמונה לפי המעט שקראתי, היא לא עוסקת בדריזט אבל כנראה מהווה רקע לדמות שהוא יפגוש או משהו כזה.
אז אני מבין שאולי זה משהו שאפשר לוותר עליו מבחינת קריאת רצף העלילות של דריזט.

קראתי את הספרים האלה לפני שנים וברצף עם ההמשך של הסדרה אז קשה לי לזכור מה קרה בספרים האלה ומה קרה בהמשך. אחרי שכתבתי את זה אם אני זוכר נכון 2 דמויות מהספרים האלה מופיעים בהמשך יחד עם דריזט (אחת מהן היא גמד דרואיד) ויש כמה רפרנסים מינוריים לאחרות.
הדמות הראשית תחזור בספרים אחרים שלא כוללים את דריזט עצמו, אבל כן דמויות אחרות שהכרנו בקו העלילה של דריזט. קצת קשה לכתוב מי ומה בלי להיכנס לספויילרים.

אם מה שמעניין אותך זה רק הדמות של דריזט אין לך מה לקרוא את הספרים, אבל אם מה שמעניין אותך זה ממלכות נשכחות...

חזרה