• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 שאלה בנוגע לנשק ברית קסום

עקרונית לווארלק יש את היכולת ליצור נשק קסום עם יש לו את ברית הלהב והוא יכול לשנות אותו. בנוסף הוא יכול להפוך נשק קסום קיים לנשק הברית שלו.
השאלה היא האם הוא יכול לזמן נשק ברית אחר במקום זה שהוא הפך לנשק ברית?
למשל נגיד שהוא מצא חרב+2 והפך אותה לנשק הברית שלו. האם הוא לא יכול במקום לזמן את החרב לזמן קשת? (בנחה שיש לו את ההשבעה שמאפשרת לו ליצור נשקי טווח )

התשובה הטובה ביותר
You can transform one magic weapon into your pact weapon by performing a special ritual while you hold the weapon. You perform the ritual over the course of 1 hour, which can be done during a short rest. You can then dismiss the weapon, shunting it into an extradimensional space, and it appears whenever you create your pact weapon thereafter
כלומר, לפי החוקים הכתובים- לא. כל עוד הנשק הקסום שכבלת בטקס הוא נשק הברית שלך, אתה יכול לזמן רק אותו.

אישית, הייתי מאשר, אני לא רואה סיבה אמיתית לדפוק את הורסטיליות של המכשף רק כי הוא מצא נשק קסום במבצע בפעם האחרונה שהוא הלך לסופרמרקט.
You can transform one magic weapon into your pact weapon by performing a special ritual while you hold the weapon. You perform the ritual over the course of 1 hour, which can be done during a short rest. You can then dismiss the weapon, shunting it into an extradimensional space, and it appears whenever you create your pact weapon thereafter
כלומר, לפי החוקים הכתובים- לא. כל עוד הנשק הקסום שכבלת בטקס הוא נשק הברית שלך, אתה יכול לזמן רק אותו.

אישית, הייתי מאשר, אני לא רואה סיבה אמיתית לדפוק את הורסטיליות של המכשף רק כי הוא מצא נשק קסום במבצע בפעם האחרונה שהוא הלך לסופרמרקט.

התשובה הטובה ביותר
אני לא רואה סיבה אמיתית לדפוק את הורסטיליות של המכשף
אבל הקטע של ברית נשק הוא עם סיבות עלילתיות. זה נשק שיצרת איתו קשר מיוחד, החיבור הזה מאפיין את הדמות שלך כמו הקטעים האלה בספרים עם רייסטלין שמתבאסס על מטה המגיוס שלו, סער בהיר להב לא מוכן להיפרד מחרב האבירים שלו וכמובן, מקור ההשראה הראשי לברית הלהב - מערכת היחסים המאוד לא בריאה בין אלריק לחרב שואבת החיים שלו.

מו"ד הוא משחק של ניהול משאבים. לא "ווואאאאהההה וואאאהההה דפקו לי את הוורסיטיליווווות אני רוצה להתאאבבדדדד נהרסססווו לי המשחק והחייייםםם" - בחירת נשק כנשק ברית, שאתה תמיד יכול לזמן ממימד אחר, אומרת שלא משנה מה, תמיד תהיה חמוש. לבחירה הזו יש כמובן מחיר בניהול משאבים - אתה יכול לבחור ברגע נתון רק נשק אחד כזה. זה דורש ממך להחליט, בדיוק כמו שחוקי התכווננות לחפצי קסם דורשים ממך להחליט, כמו ששינון לחשים דורש ממך להחליט או אפילו חוקי מעמסה דורשים ממך להחליט אם אתה משתמש בהם.

ברגע שאתה מבטל את המשמעות של בחירה והחלטה, של שיקולים לגבי ניהול משאבים, אתה מבטל ציר מרכזי (ודי מהנה ומותח בסך הכל) של המשחק, לטובת סיפוקים מידיים וסוג של בכיינות.

אבל הקטע של ברית נשק הוא עם סיבות עלילתיות. זה נשק שיצרת איתו קשר מיוחד, החיבור הזה מאפיין את הדמות שלך כמו הקטעים האלה בספרים עם רייסטלין שמתבאסס על מטה המגיוס שלו, סער בהיר להב לא מוכן להיפרד מחרב האבירים שלו וכמובן, מקור ההשראה הראשי לברית הלהב - מערכת היחסים המאוד לא בריאה בין אלריק לחרב שואבת החיים שלו.

אבל שים לב, ברגיל אתה יכול לזמן את נשק הברית שלך באיזו צורה שתרצה, ויכול לשנות את הצורה הזו כל פעם שאתה מזמן אותו- אבל אם ביצעת טקס שקושר אותך לנשק קסום ספציפי, אתה פתאום מאבד את היכולת הזו.
אני לא רואה סיבה למנוע מהמכשף לזמן נשק ברית בצורה אחרת- לא את הנשק הקסום שהוא נקשר אליו אלא נשק ברית רגיל- רק בגלל שהוא נקשר לנשק קסום ספציפי.

אין לי בעיה עם לדרוש מהשחקן לקבוע מה הנשק שלו כשהוא בוחר את המקצוע ולהכריח אותו להצמד לנשק הזה, זה גם כן סבבה לגמרי- אבל זה לא המצב.

אם ברגיל הוא יכול לשנות צורה של נשק, אבל הנשק הוא בכללי אותה אנרגיה תמיד, למה שלא יזמן תמיד את הנשק הקסום - אבל יוכל לשנות את סוג הנשק (בלי לשנות את ההשפעות הקדומות)?

כמה סיבות שאני אישית לא הייתי מאשר דבר כזה:
א. הנשק הרגיל הוא construct של אנרגיה, לפחות איך שאני מדמיין אותו.
ב. זה יאפשר לעשות mix and match של יכולות נשק קסומות וסוג נשק. לדוגמה, יאפשר ליצור קשת קסומה עם יכולות של חרב קסומה. זה חזק מאוד בשביל יכולת דרגה 1 של מקצוע.
ג. אומר שאין שום משמעות לנשק הקסום עצמו, אם ניתן לשנות אותו לנשק אחר. דמיין מכשף שמוצא את "להב הדמעות", חפץ קסום שיש עליו אגדות, יש לו שם ומוניטין, ואז מחליט להפוך אותו לקשת.

כי מייצרים לך דילמה בין לבחור בעוצמה של הנשק הקסום (שיכול להיות "סתם" חנית 1+ אבל גם משהו יותר עוצמתי כמו אלת ריסוק או חרב גוזלת תשע נשמות) לבין הוורסטיליות.
הדילמה הקבועה בין השועל שיודע דברים רבים לקיפוד שיודע דבר גדול אחד.

כי מייצרים לך דילמה בין לבחור בעוצמה של הנשק הקסום (שיכול להיות "סתם" חנית 1+ אבל גם משהו יותר עוצמתי כמו אלת ריסוק או חרב גוזלת תשע נשמות) לבין הוורסטיליות.
מדובר במו"ד 5, היכן שחפצים קסומים אמורים להיות דבר נדיר ומשמעותי סיפורית. אני לא רואה כיצד הדילמה הזו מתאימה לפילוסופיה של השיטה.

חזרה