• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רעיונות לעולמות מערכה שלא הספקתם לפתח

ירין- עלה לי רעיון מאוד דומה (מורדים משתמשים בטכנולוגיה וטכנומאגיה כדי להתמרד נגד שלטון המלכים-קוסמים העריצים, כשמסדרי קוסמים סודיים צדים כל מתנגד, והמלחמה היא בין ממלכות המלכים הקוסמים, קצת כמו בשמש השחורה). כל הרעיון עלה לי כשחשבתי על דרקון מול מטוס ישן (עם כנפיים כפולות), וזה נראה לי מגניב אז פיתחתי את זה טיפה בראש.
זה גם יוצר מצב שבו המלכים הם שמרנים ולא יכולים לחשוב על טכנולוגיה- כי הכל במרחק לחש אחד מהם- והמורדים מכים בחולשה הזו שלהם.
אז המלכים מנסים לגייס יועצים וממציאים, הטכנומאגיה מתפתחת אך עקב העובדה שהיא לא מצריכה קסם אלא רק מוטענת בקסם נעשית נפוצה מאוד בקרב המורדים, שכן קסם אסור מלבד לשליחי המלך, מסיבות ברורות. ההרפתקנים כנראה יהיו מורדים אבל אולי גם משרתים קוסמים שמאמינים בטוב דרכם עד לאירוע מכונן דרמטי ועורקים.

זה נשמע מגניב ביותר, אם כי הייתי מקדם קצת את הטכנולוגיה של הרפובליקה לסביבות מלחמת העולם הראשונה - הרבה פלדה ומנועי קיטור וקצת מנועי בעירה-פנימית מקרטעים, ספינות-מערכה עצומות, רכבות משוריינות, צפלינים ומטוסים פרימיטיביים; ערים עטופות ערפיח עם ארובות מרובות, סכרים הידרואלקטריים על נהרות גדולים. ולמאגים יהיו מפלצות במקום מכונות - דרקונים, ענקים\עוגים וכו'. המאגים יתגאו בעריהם הנקיות ובאוויר הצח שתושביהם יכולים לנשום, הרפובליקה בחשמל והסקה מרכזית בכל בית.

עולם שנשלט על ידי ליקטרופים ופירבלוגים מאז מלחמה שבה רוב דמויי האדם נהפכו לליקנטרופים.
הדמויות יכולות להיות דמויי האדם הכמעט אחרונים או בשיבטי חיה הנלחמים בניהם

השיפור לטכנולוגיה vs קסם ומפלצות. ויש גם הסבר הגיוני ללמה לטכנולוגיים אין הרבה מפלצות- בארצות שבהן כורים את הברזל והתגלה הפחם, אין יחסית הרבה יצורים והנזקים הסביבתיים הבריחו את מה שנשאר. יש להם רק כמה גזעי מעמקים ששועבדו במהלך כריית המתכות לטכנולוגיה. מולם, ארצות המאגים פוריות ושופעות חיים, בין היתר בגלל הקסם, והם פתחו שערים למישורים אחרים וזימנו להם עוד משרתים. שלא לדבר על המפלצות שהם יצרו בניסויים שונים ומשונים, ועל כמה קל לשעבד באמצעות קסם. כל אלה, בנוסף לסביבה מלאת החיים (ועקב כך, מלאה במפלצות), מותירים את צבאות המאגים בלגיונות עוגים לוחמים, קשתים עם קשתות קסומות מבוצרים על צב ענק, דרקונים וגריפונים כחיל אוויר, שדים שתפקידם לזרוע כאוס בשורות האויב ולספוג אש, עצים מהלכים, יסודנים, בני כלאיים שונים ואפילו אל מתים- כל אלו מול טנקים, ספינות אוויר, מטוסים בתחילת דרכם, תותחים ותחילתם של רובים, ספינות קיטור ועוד.
הגמדים והננסים יהיו מן הסתם הגזעים הטכנולוגיים המרכזיים בעולם הזה, מול האלפים ובני הפיה על כל סוגיהם. בני אדם יהיו נפוצים בשני הצדדים. זה יכול להיות אחלה משחק פורום של קבוצה נגד קבוצה.

dragons אמר/ה:
השיפור לטכנולוגיה vs קסם ומפלצות. ויש גם הסבר הגיוני ללמה לטכנולוגיים אין הרבה מפלצות- בארצות שבהן כורים את הברזל והתגלה הפחם, אין יחסית הרבה יצורים והנזקים הסביבתיים הבריחו את מה שנשאר. יש להם רק כמה גזעי מעמקים ששועבדו במהלך כריית המתכות לטכנולוגיה. מולם, ארצות המאגים פוריות ושופעות חיים, בין היתר בגלל הקסם, והם פתחו שערים למישורים אחרים וזימנו להם עוד משרתים. שלא לדבר על המפלצות שהם יצרו בניסויים שונים ומשונים, ועל כמה קל לשעבד באמצעות קסם. כל אלה, בנוסף לסביבה מלאת החיים (ועקב כך, מלאה במפלצות), מותירים את צבאות המאגים בלגיונות עוגים לוחמים, קשתים עם קשתות קסומות מבוצרים על צב ענק, דרקונים וגריפונים כחיל אוויר, שדים שתפקידם לזרוע כאוס בשורות האויב ולספוג אש, עצים מהלכים, יסודנים, בני כלאיים שונים ואפילו אל מתים- כל אלו מול טנקים, ספינות אוויר, מטוסים בתחילת דרכם, תותחים ותחילתם של רובים, ספינות קיטור ועוד.
הגמדים והננסים יהיו מן הסתם הגזעים הטכנולוגיים המרכזיים בעולם הזה, מול האלפים ובני הפיה על כל סוגיהם. בני אדם יהיו נפוצים בשני הצדדים. זה יכול להיות אחלה משחק פורום של קבוצה נגד קבוצה.
זה יהיה אפילו יותר מעניין אם הארצות המתועשות דווקא מושכות סוגים מסוימים של יצורים, שנמשכים לדברים כמו שינוי, טכנולוגיה או עפרות מתכת.

אפשר בבקשה לדעת איך מאייתים ״פירבלוג״ באנגלית?

משום מה הרפובליקה בעולם של ירין והמורדים של דרגונס גרמו לי לחשוב על הארכיטקטורה האולטרא-מודרניסטית הסובייטית על כל המונומנטים שלה (שרבים מהם לא נבנו בסופו של דבר). פרויקטים אדירים שמפגינים עוצמה טכנולוגית (והשקעת משאבים רבה).

https://katykraszewska.wordpress.com/2011/10/31/never-built-soviet-architecture/

https://www.flickr.com/photos/amphalon/8429641960/

http://en.wikipedia.org/wiki/Narkomtiazhprom

זה מתאים כארמונות של שליטים בני אדם ברפובליקה של ירין. אצלי אין להם כל כך ערים, בטח ובטח שלא ארמונות, אבל אם הייתה להם ממלכה משלהם, ככה היו נראים ארמונות המלך.

עוד לגבי רעיונות למערכה שלא יצא לי לשחק - מתישהו בא לי להריץ מערכה בעולם של משחקי המחשב מסדרת THIEF (הראשון עד השלישי לפחות, הרביעי לא ירוץ על המחשב שלי ושמעתי שהוא מעפן במידת מה), עם קצת התאמות למו"ד 5. עיר גדולה ומושחתת, המון תככים ומזימות, דת חובבת-טכנולוגיה והרבה אלמתים ויצורי-תוהו. WHAT'S NOT TO LIKE?

עולם מערכה שבו השמים הם סופה של קרע בין מימדי, לעיתים נפתחים למישור המים ויוצרים שיטפונות על, לעיתים נפתחים למישור האנרגיה החיובית ומקימים אל-מתים, ולעיתים פשוט ימטירו ברקים הרסניים או ציפורים יפיפיות. מתחת לסופה נימצא העולם ההרוס שהתקיים פם,לפני האסון שיצר אותה, כיום שבור לאיונים ויבשות פרועות ומלא בשודדי ים. רק ממלכות מועטות שרדו את האסון כגוש יבשתי ופוליטי אחיד ונאבקות על השליטה בעולם חרב ואקראי. נכתב בערך כשהייתי בכיתה ה, נושפע בכבדות מאיי סערה

חשבתי על עולם מערכה בדיוק לאחר מלחמה אלוהית אדירה, שהגזעים התבוניים היוו בה מטרד קטן ולא יותר, ולמעשה רבים מהם נוצרו כתוצאה מהקרבות. העולם מת, קרוע, ופצוע במקומות שונים. הפוקוס העיקרי הוא על זה שחיים בתוך גופות עצומות של אלים שמתו במישור החומר, טיטאנים, מפלצות ענק, וכו'. יכול להיות מעניין להסתובב בעולם שבו המחסה היחיד הוא גופות חיילים אלוהיים. היריבים הם מגוון שדים שהרוויחו מהמלחמה ופרצו למישור החומר מהדרכים במציאות, או אלים מרושעים ששרדו את המלחמה. יותר בקטן- חבורות בוזזים מקומיות שזורעות כאוס בכל מי שלא מבוצר בגופה של ענק. קצת פוסט אפוקליפטי.

חזרה