• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פרק חדש בספר השחקן של מלסטרה: יצירה וכוחות של חפצים קסומים (או, עדכון 14.12.20)

עדכון חדש וגדול בספר השחקן של מלסטרה:

העדכון החדש בספר השחקן של מלסטרה, הוא פרק שלם על יצירה וכוחות של הפרס האהוב על ההרפתקנים לדורותיהם - חפצים קסומים.
הפרק כולל הסברים מפורטים על יצירה של חפצים בידי השה"ם והשחקנים, טבלאות עם כוחות ויכולות של חפצי קסם, ועוד.

לינק לפרק החדש על חפצים קסומים:

עולם המערכה מלסטרה

אין ספק שזה פרק מקיף ומרחיב את הדעת לגבי האפשרויות לגבי חפצים קסומים במלסטרה.

רעיון המטענים נשמע לי פתח לשימוש בכליו של הקוסם על ידי דמויות שאינם קוסמים ופותח מקום להונאות הגם שניתן להבין בין השורות שרק קוסם, כנראה, יכול לטעון אותם. אני פשוט רגיל לרעיון שמטה או שרביט הם בדרך כלל כלי עזר לקוסם שמתעל באותו הרגע את אנרגיית הקסם ולא מאגר של אנרגיה שנועד לשימוש רק כשזה נחוץ לקוסם (מאד חסכוני באנרגיה. הגם שהבנתי שהטלת קסמים הרמטיים במלסטרה כרוכה בכאב ראש לא מבוטל.)

אני מניח שזה יותר רלבנטי לפרק על המתכות אבל מתכת שלא מחלידה נחשבת למתכת קסומה או שיש סגסוגות מיוחדות כמו אצל הגמדים של טולקין שפשוט לא מחלידות, הסיבה לכך שחשבתי על זה היא שחלודה היא סוג של מוות קרי המתכת מאבדת מהחיוניות והאנרגיה שלה ומכאן השאלה אם כל הדברים צריכים למות או שישנם יוצאים מהכלל.

עדכון מצויין ומעניין.
כמה חפצי קסם חשובים לאיזון הדמות בעולם של מלסטרה? אני מתכוון האם זה יותר כמו במהדורה 5 שהם צ'ופר או כמו ב-3 ו 4 שבלעדיהם הדמויות יהיו חלשות מידי כנגד מפלצות בדרגתן?
אני מניח שהאפשרות הראשונה היא הנכונה כי כתבת על הנדירות של חפצי קסם אבל אין הסבר אם אמורים להיות לדמות חפצים.

חזרה