• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 פאת'פיינדר - כמה לא התגעגעתי למטילי לחשים בשיטה

אני בטוח שמו"ד 4 מהירה יותר בקרבות מאשר 3 - לזה היא נועדה.
אבל אני גם בטוח שעם הכנה נכונה אפשר לקצר הרבה תהליכים וסירבולים גם בשיטות יותר כבדות - עובדה שזה עבד בשיטות אולדסקול שהיו הרבה פחות נוחות לתפעול.
אפשר כמובן להחליף שיטה, אבל זה כבר מאוד אינדיבידואלי.

מסכים איתך שהכנה תקצץ את הזמן, אבל בסופו של דבר זה כמו הגרף הבא:

http://images.tutorvista.com/cms/images/83/displacement-time-graph-4.PNG

משמע, יש גבול עד כמה הכנה אפשרית לפני שהיא הופכת לספר בעצמה. ההשוואה בין 3 והלאה לשיטות אולדסקול לא נכונה כי הן שיטות שונות בדרך החשיבה שלהן וגם בדרך הביצוע.

אני לא חושב שאי אפשר להשוות לשיטות אודלסקול, כי זו לא השוואה של מכניקה אלא השוואה של תפיסה ושל שיטות עבודה שלא תלויות בסט חוקים מסויים.

ושיטות אולדסקול, מבחינה מכנית, היו הרבה פחות טובות מהשיטות המודרניות. אז מה היה מוצלח שם כל כך? הרבה הגיונות ונורמות שהתפתחו מחוץ לשיטה והופצו בפאנזינים (בארץ למשל - וויז), כנסים ופורומים (היו פורומי משחקי תפקידים בארץ כבר ב1998 !) - כל הדברים האלה, ש"מחוץ לשיטה" ובהרבה מקרים גם תוך התעלמות מהנחיות מכניות שלה, יכולים להיות רלוונטיים גם כיום.

המפקד, גם אני התחלתי לשחק בימי מוד"מ העליזים. זה לא שאז היה פשוט יותר, אז פשוט היו לי שעות ללמוד את הלחשים - להספיק לי לדעת את שם בלחש ולהיזכר מה הוא עושה.
היום אני רוצה מזון מהיר, לא לקבל מתכון - פשוט בגלל חוסר הזמן.

אני לא מאמין שאני מסכים עם המפקד, אבל הוא צודק בכל מילה.
(מה שכן אי אפשר לבוא בתלונות לאולדמן שרוצה את האפשרות המהירה)
לצערי אין באמת תשובה, גם אם היה קם אתר כמו dndtools.pw עבור פת'פיינדר או 5 זה עדיין דורש עבודה.
הפיתרון היחיד הוא להתחיל עם מה שהמפקד אמר. בהתחלה יהיו לך רק הלחשים שאתה מכיר, אז הלחשים שהשחקנים שלך מטילים ואז גם אותם אתה מכיר, ועם הזמן מתי שיהיה לך זמן לעיין באיזה ספר הרשימה תגדל. רוב הלחשים אם מוחקים מהם את התאור הפלאפי גם לא לחשי נזק, אפשר לתמצת לשורה בודדה.

The oldman אמר/ה:
המפקד, גם אני התחלתי לשחק בימי מוד"מ העליזים. זה לא שאז היה פשוט יותר, אז פשוט היו לי שעות ללמוד את הלחשים - להספיק לי לדעת את שם בלחש ולהיזכר מה הוא עושה.
היום אני רוצה מזון מהיר, לא לקבל מתכון - פשוט בגלל חוסר הזמן.

כל עוד אתה מודע להבדלים התזונתיים בין המבורגר במקדונלדס לבין המבורגר תוצרת בית, אין עם זה ממש בעיה :cool:

חזרה