• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עליית דרגות

מכיר את הביטוי: "אי אפשר ללמד כלב ישן תרגילים חדשים"?
אותו עיקרון כאן.

שאלה נוספת:
כמה ילדים בגילאים 1-12 מתפעלים מחשב? ובאיזה יעילות?
כמה אנשים בגילאי 12-30 מתפעלים מחשב? ובאיזה יעילות?
כמה אנשים בגילאי 31-60 מתפעלים מחשב? ובאיזה יעילות?
כמה אנשים מעל גיל 60 מתפעלים מחשב? ובאיזה יעילות?

הרעיון כאן זהה, לאנשים "מבוגרים" (זה המונח הפוליטיקלי קורקט?) יותר קשה לתפעל היום מחשב. זה לא מפני שהם "סנילים" או "מפגרים", זה פשוט כי קשה להם יותר להתרגל לרעיון חדש.

ולכן משהו שכל חייו עסק בגניבה יתקשה יותר ללמוד כשפים ולהפוך לגנב 8 / קוסם 2 מאשר לקוסם צעיר שלמד קסמים כל חייו ועולה לקוסם 2.

dwarven-soldier אמר/ה:
זה לא קשור,
ילד שלא יודע כלום במחשבים ומבוגר שלא יודע כלום במחשבים מתחילים באותה נקודה(ויש סיכוי טוב שלמבוגר יהיה קל יותר...)

מה פתאום למבוגר יש סיכוי פחות משום שילדים יותר פתוחים לשינוים וגם

תאי המוח שלהם לא התחילו למות :rolleyes:

dwarven-soldier אמר/ה:
זה לא קשור,
ילד שלא יודע כלום במחשבים ומבוגר שלא יודע כלום במחשבים מתחילים באותה נקודה(ויש סיכוי טוב שלמבוגר יהיה קל יותר...)

אבל עובדה שהחיים הוכיחו אחרת...

ואם אתה רוצה שאני אתחיל לצוטט לך פסיכולוגים למיניהם פה אני אצטרך לעשות זאת בהזדמנות אחרת (אין לי כוח כרגע), אבל ככל שאתה מתקדם בחיים כך קשה לך יותר ללמוד דברים חדשים.

יש לי עוד דוגמא(הרבה יותר טובה מהקודמות) לגבי השיטה של עליית הדרגות,
נגיד שאני לוחם בדרגה 8 ורוצה לעלות לדרגה תשיעית, אז אני צריך להשקיע 36,000 נקודות ניסיון

אבל אם אני לוחם8/ פרש 10 אז כדי לעלות לדרגה תשיעית בתור לוחם אני צריך להשקיע 171,000 נקודות נסיון(שינוי משמעותי הייתי אומר...)

מבינים את כוונתי??? ;)

תחשבו עליכם:

אם אתם כל השנים למדתם ללמוד לכתוב בעיפרון
יהיה לכם ממש קל לעבור לעט

אבל אם למדתם רק להקליד במחשב,
זאת תהיה בעיה לעבור לעיפרון

(דוגמא דפוקה אבל מעבירה את המסר...)

חזרה