• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולם מצרי- עץ הבניה המסודר[ שאלה חשובה בעמוד השלישי]

ואוו ואוו חכו רגע אתם כרגע הרסתם את העץ, זה אמור להיות המסודר לא זריקת רעיונות!
דבר ראשון
ל adidasv111
\המקצועות יוקרה- עם מישו רוצה לשנות שישנה, נתתי את זה בטור אפשרות, לא רוצים על תגאו בזה ולא יהיה, פשוט
אותו דבר בקשר לגזעים, עם מישו יתאים את הגזעים האלה בצורה טובה למדבר אז הם כן יכנסו, הם לא דברים אירופאים
הפאלאדין- לא היתה לזה שום התנגדות בעץ זה הרעיונות, לכן זה נכנס, עם אתה כלכך מתנגד לזה אז בעץ השני תשאל ועם הרוב לא ירצו, נוריד
הברברי נשאר, הוא מתאים.
והנוכל- עם אתה רוצה תעשה לו את ההתאמות הקטנות האלה, אבל תכתוב פה עם אתה עושה את זה
הנשקים- כתוב בכותרת שזה אמור להיות מסודר לא? מה קשה לעשות הודעה כמו שלי עם כ-ל הנשקים שאמורים להיות נוספים, עם תיאור מראה וכל הניתונים שלהם, זה אמור להיות מסדור

פנג הדרואיד
האלפים אמרנו סוג של בדויים של המדבר
הגמדים לא מתאימים בצורה שלהם עכשיו, הם סקוטים מידי, יותר מידי אירים, הם חייבים שינוי
הדרואיד כבר כתבתי למעלה והמזמן לפי ההודעות שראיתי פה סבבה נשאר אני יערוך
ואי אפשר לקחת את כל הגזעים בבת אחת כי אז אתה תוקע אחרים, תבחר גזע אחד, כאשר הגמדים נתפסו והאלפים נתפסו.
הדרואיד- צריך להיות משו מיוחד כדי שיתקבלאבל תנסה

דון גובלאונה אתה יצרת כבר אלף מדברי? איפה הוא נמצא? תפתח לו עץ חדש כדי שנוכל לעבוד אליו במסודר.
ולא קראתם מה שאמרתי? אין הרבה עבדים כי אין מספיק אוכל לעבדים האלה.
האלף שלך- בעץ חדש, לא פה.

Darkness
כמו אמרתי כבר אני יערוך המזמין ישאר, ועם אתה רוצה את האנובי תעבוד עליו בכיף, אבל הוא אמור להיות כמו הגזעים החדשים, לכן תפרם פה רצועת פלאפ.

קופיל
מכוון שאנחנו יוצרים עולם בסגנון מצרי, לא סתם מדבר, אז חייבים גם פלאף כדי לראות איך הם מתאימים לרוח העולם
הגמד עם תוכל להתאים אותו לרוח העולם, למרות שלדעתי שוב הם סקוטים מידי, אבל תפתח עץ חד'ש בישבילם ותנסה עם אתה רותה, עם לא הסעיף הזה פתוח לכולם
ננס כמו הגנד
ונמצא כבר מה להרוע ברמות חלשות, זה לא חייב להיות אורקים אורקים ועוד אורקים

Icedrum
סבבה הגמדים שלך, רק תזכור קצת פלאפ לפני שאתה בונה את הכל, כדי שנוכל להגיד כן או לא, וכשאתה רוצה לפרסם אז בעץ חדש לא פה.

דג
אנובים- עץ חדש

זה דיי דומה מדיי לאלפים אתה לא חושב? נווי חולות חסר מוניטין זריזים שנלחמים טוב בסכין....
-----------

מה דעתך לשנות את זה קצת יותר ל-

אנובים

יצור שחור, בעל פני תן מגחכים, מתקרב לעברך, הוא מצחקק שקול תני למדיי, כשלפתע אתה שם ליבך לסכין הנמצא בידו

עמוק באדמה, מתחת לחולות, שם שוכנים האנובים, שקטים, מסוכנים, מדיפים את ריח המוות ממנו נבראו, ילדיו של אנוביס אל המוות, עוסקים בכשפיהם האפלים.

תכונות גזע:
+2 זריזות -2 תבונה האנובים הם יצורים כלביים וזיריזים, אך תבונתם נמוכה משל בן אנוש.
ראייית חושך לאנובים ראיית חושך למרחק 18 מ'
היתחפרות- האנובים חיים מתחת למדבר בפרמידות תת קרקעיות ומנהרות חול ארוכות, לאנוים יש מהירות היתחפרות של 75 ס"מ לסיבוב
בניו של המוות- האנובים הם בניו של אל המוות וכוח זורם בעורקיהם- הם מקבלים תוסף +1 לדרגת המטיל שלהם בכול פעם שהם מטילים לחש או משתמשים ביכולת בעת המתאר "אוב"
בנוסף הם מקבלים תוסף +2 לכול ההצלות נגד השפעות מוות.
מלתעות- לאנובים לסת חזקה ושיניים חדות, כהתקפה משנית יכול האנובי לנשך, זו היא התקפה הגורמת ל1ק4 נזק קטלני
מקצוע מועדףאורב חולות (בקרוב אפרסם אותו), למרות שאמגוש או מחרף יכול להיות ממש טוב אם הולכים יותר חזק על הקטע של בניו של אל המוות, הווו ספוקי...

ברק אמר/ה:
קופיל
מכוון שאנחנו יוצרים עולם בסגנון מצרי, לא סתם מדבר, אז חייבים גם פלאף כדי לראות איך הם מתאימים לרוח העולם
1-צריך גם קראנץ', לא?כלומר, לנתונים האלה אפשר וצריך לתפור רקע מדברי. ואני לא עושה את זה-זה לא יצא טוב.
2-לך תשיג חוש הומור, או חוש ציניות, או חוש לסרקיזם, ותחזור אלינו.
3-ואם מותר לשאול, למה לא התייחסת לחלק של הגנולים?

מה אם לשלב גם פסיונים בעולם מערכה הם נראים לי מתאימים לעולם מאוד :twisted:
אם אין מתנגדים אפשר:
א.להשאיר אותם כמו שהם
ב.ליצור פיסיון יותר מותאם לעולם המצרי
(אני מוכן לנסות לעבוד על זה אם מישהו אחר לא רוצה)

הממממ.....
עולם מדברי, עם בני אנוש / גמדים / ואלפים שמותאמים לחיים בו ?
תנו לחשוב...
אולי כבר עשו את זה פעם...
במקום קטן וחביב שאני אוהב לכנות בשם:
DrakSun!

קופיל אמר/ה:
ברק אמר/ה:
קופיל
1-צריך גם קראנץ', לא?כלומר, לנתונים האלה אפשר וצריך לתפור רקע מדברי. ואני לא עושה את זה-זה לא יצא טוב.
2-לך תשיג חוש הומור, או חוש ציניות, או חוש לסרקיזם, ותחזור אלינו.
3-ואם מותר לשאול, למה לא התייחסת לחלק של הגנולים?

1- אבל קראנץ לבד פחות משנה, ויוצא , לפחות לדעתי, יותר טוב כאשר התנתונים מותאמים לפי הפלאף.
2- אני אישית באמת סבלתי מעודף אורקים בתקופה ששיחקתי אז חשבתי אתה רציני
3- מזה לעזאזל גנולים?

frostwolf
בבקשה לקרוא את מה שכתבתי בעמוד הראשון, ואת מה שכתבתי מאז, יש מישו שעובד על הגמדים, שלח לו הודעה פרטית!

הגובלין המגמגם
פנסיון אין לי מוסג מזה, עם אתה רוצה לעבוד על זה אז תהנה אבל אתה צריך לכתוב את כל החומר שיש אליו.

ironballs
יש הבדל בין מדברי למצרי, וגם עם יש בא לנו לעשות משו שלנו מפריע לך?

פסיון, לא פנסיון. עיין ערך מצליף מוח.
גנולים-ידועים גם כנולים, GNOLLS, נול, GNOLL, אנשי צבוע, אנשים גבוהים-מפחידים-עם פרווה-מגניבים עם ראש צבוע. לדעתי, שינוי המראה לאדם גבוהה עם ראש צבוע יכול להתאים מאוד לאנוביס, עם שינוי פלאף וקצת קראנץ'.

קופיל אמר/ה:
פסיון, לא פנסיון. עיין ערך מצליף מוח.
גנולים-ידועים גם כנולים, GNOLLS, נול, GNOLL, אנשי צבוע, אנשים גבוהים-מפחידים-עם פרווה-מגניבים עם ראש צבוע. לדעתי, שינוי המראה לאדם גבוהה עם ראש צבוע יכול להתאים מאוד לאנוביס, עם שינוי פלאף וקצת קראנץ'.

שמע מעניין, אתה רוצה לעבוד על זה? בבקשהזה שלך.

Icel אמר/ה:
למה בכלל להמציא אלים עם שמות סתומים כשיש פנתאון אלים נרחב ומפורט קיים? אפילו נתונים למו"ד יש לו כבר, פעמיים (אלים ואלילים, ועולם המערכה ממלכות נשכחות).

אני לא יודע על מה אתה מדבר, אבל עם אנחנו רוצים ליצור משו שלנו אז מה רע? אז זה יהיה שונה אבל זה יהיה שלנו, למה לתקוף?

לא תוקף, הכוונה בסתומים לא הייתה "מפגרים" אלא "חסרי משמעות".
והתכוונתי בדיוק למה שאמרתי- יש את כל הפנתאון המצרי בנוי לפי חוקי מו"ד בספר אלים ואלילים, ואת הפתנאון המצרי עבור כוהנים (נשקים, תחומי שליטה וכו') ובספר של ממלכות נשכחות ששם הוא אחד מהפנתאונים של בני האדם.

ואם אתה משתמש ב"אנוביס" תחת הטענה שהוא שם מוכר, מה עם שאר החבר'ה שמוכרים לא פחות? סת', אוזיריס, איסיס, הורוס, פתח וכו'?

Icel אמר/ה:
לא תוקף, הכוונה בסתומים לא הייתה "מפגרים" אלא "חסרי משמעות".
והתכוונתי בדיוק למה שאמרתי- יש את כל הפנתאון המצרי בנוי לפי חוקי מו"ד בספר אלים ואלילים, ואת הפתנאון המצרי עבור כוהנים (נשקים, תחומי שליטה וכו') ובספר של ממלכות נשכחות ששם הוא אחד מהפנתאונים של בני האדם.

ואם אתה משתמש ב"אנוביס" תחת הטענה שהוא שם מוכר, מה עם שאר החבר'ה שמוכרים לא פחות? סת', אוזיריס, איסיס, הורוס, פתח וכו'?

אבל אנחנו לאעוים את זה בידיוק, אחנו משנים את מה שאנחנו רוצים ומשאירים את מה שאנחנו בוחרים, אנחנו רוצים לעשות משו שלנו, לא משנה גם עם קיים כבר דברים דומים

והשאר האלים עם אני לא טועה הם לא כלכך מתאימים לתיאורים שכתבתי, אנוביס הוא באמת אל המוות ורע הוא באמת אל השמש, השאר אני לא בטוח עם יש להם מקבילות...

אה? לא.
אנוביס הוא לא אל הרוע ולא אל המוות. הדבר הכי קרוב "לאל הרוע" זה סת'.
אנוביס הוא האל שאחראי על ליווי האדם מרגע המוות ועד הכניסה להיכל אוזיריס, שאחראי על עולם המתים. אנוביס הוא אל החניטה.
רא הוא לא סתם אל השמש. אם רא לא יעשה את התפקיד שלו כל העולם יהרס. הוא גם ראש האלים וגם נלחם כל יום נגד אויב האלים, הנחש אפפ (=אפופיס). והוא גם מלווה את המתים בחלק מהמסע שלהם לעולם הבא.

בקיצור, אלים מצריים הם לא "סתם". לכל אחד מהם יש תפקיד ומקום. אתה לא יכול לעשות מערכה מצרית בלי להתיחס לכך כי 80% מהתרבות המצרית קשורה למיתולוגיה שלה.

וחוץ מזה, המיתולוגיה המצרית מספיק פתוחה על מנת שאפשר ליישם אותה לכל עולם. למעשה עד כמה שאני זוכר המיתולוגיה המצרית מעולם לא מתיחסת למאפיינים גיאוגרפים מלבד נהר הנילוס.

http://en.wikipedia.org/wiki/Egyptian_gods

Icel אמר/ה:
אה? לא.
אנוביס הוא לא אל הרוע ולא אל המוות. הדבר הכי קרוב "לאל הרוע" זה סת'.
אנוביס הוא האל שאחראי על ליווי האדם מרגע המוות ועד הכניסה להיכל אוזיריס, שאחראי על עולם המתים. אנוביס הוא אל החניטה.
רא הוא לא סתם אל השמש. אם רא לא יעשה את התפקיד שלו כל העולם יהרס. הוא גם ראש האלים וגם נלחם כל יום נגד אויב האלים, הנחש אפפ (=אפופיס). והוא גם מלווה את המתים בחלק מהמסע שלהם לעולם הבא.

בקיצור, אלים מצריים הם לא "סתם". לכל אחד מהם יש תפקיד ומקום. אתה לא יכול לעשות מערכה מצרית בלי להתיחס לכך כי 80% מהתרבות המצרית קשורה למיתולוגיה שלה.

וחוץ מזה, המיתולוגיה המצרית מספיק פתוחה על מנת שאפשר ליישם אותה לכל עולם. למעשה עד כמה שאני זוכר המיתולוגיה המצרית מעולם לא מתיחסת למאפיינים גיאוגרפים מלבד נהר הנילוס.

http://en.wikipedia.org/wiki/Egyptian_gods

אני לקחתי ממה שהיה כתוב בוויקי בעיברית, ולא חייבים לדעת את כל המיתולוגיה כדי לעשות עולם שהוא מעוד דתי, יש את הדברים העיקריים ובגלל שזה עולם מערכה צריך גם להשאיר מקום לשינוי לכל שה"ם שיבחר.

ברק אמר/ה:
הגובלין המגמגם
פנסיון אין לי מוסג מזה, עם אתה רוצה לעבוד על זה אז תהנה אבל אתה צריך לכתוב את כל החומר שיש אליו.

אולי לא שמת לב אבל תירגמו את ספר הפיסיונים השלם לעברית בפורום. :rolleyes:
כך שאני לא צריך לפרט על פסיונים תקרא את הספר (אפשר להוריד אותו בקישור
http://forums.pundak.co.il/comp_psi.zip)
ותחליט אם אחד מהם מתאים או שצריך להכין אחד מותאם לעולם המצרי.

הגובלין המגמגם אמר/ה:
ברק אמר/ה:
הגובלין המגמגם

אולי לא שמת לב אבל תירגמו את ספר הפיסיונים השלם לעברית בפורום. :rolleyes:
כך שאני לא צריך לפרט על פסיונים תקרא את הספר (אפשר להוריד אותו בקישור
http://forums.pundak.co.il/comp_psi.zip)
ותחליט אם אחד מהם מתאים או שצריך להכין אחד מותאם לעולם המצרי.

טוב לאחר קריאה של הגזעים ורוב המקצועות בעיון [ וריפרוף מהיר על השאר כי פאק זה ארוך] נראה לי שזה ממש יתאים, זה יתן סוג של אנרגיה קסומה שאינה קשורה באלים, אבל מהגזעים רק האליאן מתאים, ויש משו שלא הבנתי, האם רק גזעים פנסיונים יכולים לקחת את המקצועות האלה? או כל גזע? עם זה כל גזע זה יהיה הרבה יותר טוב.
אז בקיצור- מהגזעים רק האליאן מתאים, המקצועות הכל טוב, לפחות מהמקצועות הרגילים, על מקצועות היוקרה אני לא בדקתי עדיין, בכל מקרה אני לא מאמין שיהיה איתם בעיה.

האילאן לא מתאימים בשיט למערכה, אלא האם כן הם יהיו הפרעונים עצמם. אם לא שמתם לב האילאן הינם גזע מכובד ועוצמתי שחי חיי נצח (או סתאם כמה עשרות אלפי שנים, לא זוכר כרגע). לשלב אותו בכל עולם מערכה יכול להיות מסוכן (אתם יודעים כמה ידע/כוח/רמות/השפעה אפשר ליצבור באלפי שנים?!).
כוחות פסיוניים הינם קסם המחשבה, היכולת להפעיל את דועתך מספיק חזק על מנת לשבש את מוחם של אחרים או לעצב חומר אקטופלסמי (החומר שממנו מורכב המישור האסטרלי).

חזרה