• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים ספר הסודות הבלתי נגמרים [דרקונים ונתונים 100]

האתגר ה100 היה לכתוב נתונים לשיטה אחרת מהגשה של מישהו אחר, וראיתי כתיבה יפה על אתגר מלפני שנים. זה קישור לכתיבה על ספר הסודות הבלתי נגמרים בשיטת וואנור, השיטה המקורית הייתה פאת'פיינדר (1, נראה לי). בקישור יש קישור גם לכתיבה המקורית.

אז לכתיבה!
ספר הסודות הבלתי נגמרים
חפץ פלא, לא נפוץ
ספר זה מלא בכל המחשבות של היצורים הקרובים, והכתב שלו משתנה כל זמן שאינו פתוח.
כשיצור פותח את הספר, הוא צריך להצליח בזריקת הצלה לחוכמה (ד"ק 14) כדי לא להפוך עיוור למשך 1 דקה. יצור שלא רואה או חסין למצב עיוור, לא צריך לזרוק את זריקת ההצלה. אם היצור נכשל, הוא יכול לגלגל זריקת הצלה בסוף כל תור שלו (אחת ל6 שניות) ואם הוא מצליח ההשפעה מסתיימת. על כל 1 דקה שיצור רואה את הספר, עליו להצליח בזריקת הצלה נוספת. באם היצור הצליח בהצלה, הוא יכול לבצע בדיקת תבונה (חקירה) בד"ק 20 כדי להבין דבר מתוך הספר. אם הוא מצליח בבדיקה, הוא יודע סוד אחד של יצור קרוב, וזוכה ליתרון בבדיקת הכריזמה (שכנוע, תרמית או איום) הבאה נגד היצור. אשפים יכולים במקום זאת להעתיק לחש לתוך ספר הלחשים שלהם (הלחש מדרג השווה לבונוס התבונה של האשף). מטילי לחשים המשתמשים בלחשים ידועים יכולים ללמוד לחש אחד, בדרג 1. הם שוכחים את הלחש כאשר הם מבצעים מנוחה ארוכה. מטילי לחשים המשננים לחשים (לא כולל אשף) יכולים לשנן לחש אחד יותר במנוחה הבאה שלהם.
קללה. אם ספר הסודות הבלתי נגמרים נמצא במרחק שאינו עולה על 12 מ' מספר שאינו ספר הסודות הבלתי נגמרים, אותו ספר הופך לספר הסודות הבלתי נגמרים בתוך מספר שעות השווה למספר עמודיו חלקי 100. בזמן זה, אם מוטל על הספר הלחש הסרת קללה התהליך מפסיק, וכן אם הספר יוצא מטווח ההשפעה. באם יש כמה ספרי סודות בלתי נגמרים בטווח 12 מ' מספר, קצב ההפיכה של הספר לספר סודות בלתי נגמרים מוכפל במספר הספרים שהוא בטווח 12 מ' מהם. לאחר שספר הפך להיות ספר סודות בלתי נגמרים ניתן להפוך את ההשפעה רק באמצעות הלחש משאלה (השפעה זו נחשבת לשכפול לחש מדרג 8 ומטה, ולא כהשפעה מיוחדת).

נראה מגניב, שמח לראות שבחרת להמיר את ההגשה שלי למו"ד 5 :)

האם כאשר הוא מבצע את בדיקת התבונה, הוא בוחר מאיזה יצור באזור הוא יקבל את המידע, או שזה מיצור באקראי (לבחירת המנחה אולי)?

בנוסף, למה דווקא המצב עיוור? אישית אני חושב שהספר צריך לדרוש הצלה רק שאתה חוקר בו (אחרת, זהו סתם ספר ככול ספר אחר) ואולי עדיף שקריאה בו דווקא תיתן לך דרגה של תשישות כדי לדמות כמה קשה לקרוא בספר כזה לא מסודר ולא קוהרנטי ולנסות להוציא ממנו מידע, במקום עיוורון. קשה לי לראות איך מישהו מתעוור מקריאת ספר.

האם כאשר הוא מבצע את בדיקת התבונה, הוא בוחר מאיזה יצור באזור הוא יקבל את המידע, או שזה מיצור באקראי (לבחירת המנחה אולי)?
לבחירת המנחה.
בנוסף, למה דווקא המצב עיוור? אישית אני חושב שהספר צריך לדרוש הצלה רק שאתה חוקר בו (אחרת, זהו סתם ספר ככול ספר אחר) ואולי עדיף שקריאה בו דווקא תיתן לך דרגה של תשישות כדי לדמות כמה קשה לקרוא בספר כזה לא מסודר ולא קוהרנטי ולנסות להוציא ממנו מידע, במקום עיוורון. קשה לי לראות איך מישהו מתעוור מקריאת ספר.
חשבתי על חסר הכרה (מת משיעמום!!), כתבתי עיוור בגלל שלקרוא בספר שכולו מוזר זה מאמץ את העיניים, וזה מה שחשבתי עליו. תשישות אפשר להוסיף באם אתה נכשל בבדיקת התבונה (חקירה). ועשיתי שאתה מתעוור גם אם אתה לא חוקר בו, כי בדרך כלל כשאהת רואה כתב המוח שלך מנסה אוטומטית לקרוא אותו (מבחינה קראנצ'ית הספר יכול לשמש כנשק מעולה כנגד לוחמי קפא"פ שאם יהיה להם חיסרון בהתקפות הסיכויים שלהם לפגוע ירדו משמעותית).

חזרה