• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיפור שעדיין לא מצאתי לו שם :O {סיפור}

MichaelOrin

פונדקאי מהשורה
טוב אז זה משהו שכתבתי... אין לי כל כך מושג לאן זה הולך או מה הכיוון, נראה מה יהיה. חוץ מהפרק הזה יש עוד שניים בהכנה. תיהנו ותרגישו יותר מחופשיים לבקר.

הלפיד הגווע הקרין את אורו על הרחוב בחוסר תקווה, בחוסר אונים. הלהבות הקלושות ליחכו את הבתים המוצללים, חושפים את העכברושים המסתתרים בקירותיהם ואת בני האדם הישנים בתוכם שינה חטופה ומלאת דאגות.
הסוס העצום פלט נחרה עצבנית ורקע ברגליו בחוסר סבלנות, נשיפתו מעלה אדים ברחוב הקפוא. מעל גבו, נרעד הרוכב במקומו. זה חודשיים רצופים שהצמד מטייל בדרכים קרות וחשוכות, שגשם לא פסק מלרדת בם, ועצמותיהם לא זכרו חום מהו.
רוכבו של הסוס תאם לו בגודלו- גבר ענק, שהחזיק בכוח במושכות סוסו, עור אצבעותיו מלבין מעוצמת האחיזה. כתפיו המתוחות קדימה ולסתו החשוקה העידו על המאבק הפנימי בו היה שרוי. הוא נותר במקומו ללא תנועה במשך כמעט כרבע שעה מרגע הגיעו.
דלת של בית קרוב נפתחה בקול חבטה, שולחת אור ביתי לעבר הרחוב המוצלל. הרון הרים את ראשו בתנועה חדה.
דמות גברית צנומה יצאה מבעד לדלת, נשענת עליה בזעף. בידו החזיק האיש שחור השיער קשת מוצלבת גדולה, שכוונה היטב אל ליבו של הרון.
האיש כהה השיער והרון נעצו זה בזה מבטים מתוחים מספר שניות. עיניו של זיראן נפגשו בעיניו החומות של חברו-יריבו משכבר הימים, הבעה קפואה עליהן.
"כנס." אמר לבסוף זיראן בקצרה, במבט קר.
הרוכב ירד מסוסו בגמישות לא אופיינית לגודלו. הוא הוריד את חרבו הרחבה מגבו והניחה על אוכף סוסו. בעודו מקבל את ההזמנה המפוקפקת בהנהון ידידותי, הוא צעד בביטחון לתוך הבית. משנכנס הוא הוריד את כפפותיו באנחת רווחה והזדקף במקומו, נהנה מהחום.
אולם לבעל הבית היה מצב רוח מרומם פחות מזה של אורחו. כאשר קשתו המוצלבת עדיין מכוונת היטב הוא הורה ללוחם המגודל להתיישב על כורסה בלב החדר. מבעד לארשת הפנים הקפואה הרגילה של עמיתו-לשעבר הבחין הרוכב בטון עצור של זעם. הפגישה הקטנה הזאת לא עמדה לרוחו.
בלי לומר מילה, הוא התיישב בעדינות על הכורסה המרופדת אליה כוון, נזהר לבל מידות גופו החריגות יכריעו אותה. היא השמיעה קול חריקה קל, אך מלבד זאת נראה שהיא עמדה במשימה בגבורה המתבקשת.
"אל תזוז." אמר לו זיראן ויצא מהחדר. הרון ניצל את ההזדמנות ובחן את החלל סביבו.
אם הייתי מתבקש לכך, חשב לעצמו הרון. כך בוודאות הייתי מדמיין את ביתו.
הוא ישב בתוך סלון מעוצב בצנעה, אך בטוב הטעם המתבקש. מלבד אח מחממת ושטיח אדום בעל עיטורים מפותלים, נפרסו ברחבי החדר כונניות וספריות מלאות לצד שולחן קפה קטן ועליו עוגיות מכורסמות-למחצה. החדר השרה אווירה של ביתיות לצד למדנות שקטה.
רק אישה וילדים חסרים פה. חשב לעצמו הרון בחיוך מר. זיראן הרי כבר בגיל המתאים, ושלא כמונו, נראה שהיה לו זמן להשקיע בכך.
קול צעדים קטע את חוט מחשבותיו של הרון. האיש זקף את ראשו והעיר עצמו בנזיפה קלה.
תתעשת. אין לך פנאי למחשבות כעת, עליך להיות דרוך.
אך במקום דמותו הצנומה והחשדנית של זיראן, נכנסה מבעד לדלת אישה בשנות השלושים המוקדמות לחייה, שיערה החום אסוף בפקעת ועל גופה כתונת שינה.
נו, נו... רק חשבתי על זה...
"שלום." אמר הרון וחייך בחביבות כמיטב יכולתו. האישה חייכה גם היא, למרות שבבירור הופתעה למראה הגבר גדול-הממדים היושב בסלונה.
"נעים להכיר. סויין." היא הציגה עצמה והגישה את ידה ללחיצה. "ואתה...?"
"הרון." אמר האיש הגדול וקבר את ידה הקטנה בכף ידו.
הבעתה של האישה השתנתה בבת אחת. החיוך נמחק מפניה ופניה החווירו. הרון התרחק ממנה בזהירות, מבין באיחור את טעותו.
סויין משכה את ידה ונסוגה לאחור, סורקת במהירות את האיש שמולה. מידות גוף גדולות, שיער קצר לצד זיפים בלונדיניים קצרים.
הרון הרגיש את מבטה הבוחן והשפיל את עיניו, אך מאוחר מדי. האישה כבר הבחינה בכתובת הקעקע הזעירה שנצרבה על קשת אוזנו, סימן לחיים שהשאיר מאחור.
"מה אתה עושה כאן?" האישה שאלה, והרעד בקולה תאם לרעד גופה.
הרון קם ממקום מושבו. "אז אני מבין שאת כבר שמעת עליי?"
"שב במקומך!" ציווה לפתע קולו של זיראן. הרון הפנה את מבטו. זיראן עמד בכניסה לחדר, זועם מהרגיל, ורובה הקשת הנאמן שלו עדיין אחוז היטב בידיו.
"כרצונך." הוא הפטיר והתיישב על הכורסא. סויין נסוגה לאחור ונצמדה אל בעלה.
"מה הוא עושה כאן?" היא לחשה לו בפחד.
זיראן לא הפנה את מבטו אל אשתו.
"זה אגם, נכון?" הוא שאל את הרון. הרון הנהן.
זיראן התנשף וקרס על הספה שלצדו בייאוש. סויין נחפזה לצדו, מתיישבת על ידית הספה. אצבעותיה מיהרו ללטף את ראשו של בעלה, הבעה דאוגה על פניה.
"מה הוא רוצה?" שאל זיראן בעייפות.
"אני לא יודע." ענה לו הרון. "הגעתי לכאן על מנת לשאול אותך את אותה שאלה."
זיראן הרים את מבטו, עוינות בעיניו. הוא חש בנימה המאשימה שהתגנבה אל קולו של הרון מבלי שזה התכוון.
"תסביר." דרש זיראן תשובה.
"הבנתי שמאוד קל למצוא אותך בזמן האחרון." אמר הרון בנימה עצורה-בקושי. "לא כמוני וכמו אגם. אתה לא מסתובב ומפחד. אני לא טיפש. אני יודע בדיוק מה זה אומר."
"ומה זה אומר?" שאל זיראן באדישות.
"שאתה עובד איתם!" התפרץ הרון ונעמד על רגליו. "בזמן שהאנשים שלכם מנסים להרוג אותנו!"
"ואם כן?"
"אז אתה חתיכת חלאה אנוכית, אפילו יותר ממה שחשבתי שאתה!" צעק עליו הרון.
"תיזהר." התריע זיראן ורמז בעיניו על הקשת המוצלבת שבידיו.
"או שמא?" לעג לו הרון והתקרב אליו בהפגנתיות. "קדימה, תירה בי. אני יודע שלא תעשה את זה."
"ולמה לא?" הרים זיראן את גבתו. "תריסר שנים של סבל הן לא קמצוץ ממה שאתה עשית לי. אלף שנים לא יספיקו על מנת לכסות את חובך לי. אני מבטיח לך, אין דבר בעולם שאני רוצה יותר מלראות אותך מפרפר על הרצפה."
"בגלל שאתה קר." גיחך הרון, מתגרה בעמיתו. "אתה לא מסוגל לפעול מהלב או מהבטן, רק מהראש."
"דווקא הראש שלי אומר לי שמדובר ברעיון מצוין." עקץ אותו זיראן. "שתים עשרה שנים שאני רודף אחריך, והנה אתה מופיע כאן מולי בידיים מורמות. תן לי סיבה אחת מדוע לא לגמור אותך כאן ועכשיו."
"אל תיתמם." נזף בו הרון. "אתה יודע שאתה צריך אותי. אני הדבר היחיד שעומד בינך ולבין אגם."
"התאים-" אמר זיראן, אך נקטע.
"-לא שווים כלום." השלים הרון את דבריו. "לא נגד אגם, לפחות. ואני מתאר לעצמי שאתה יודע את זה הרבה יותר טוב ממני, לאור עסקיך המשותפים איתם. כמה חוליות הוא חיסל בתריסר השנים האחרונות? שבע, שמונה? ואתה חושב שעוד כמה תאים הם אלו שיגנו עליך מפניו? או, שאולי, אתה חושב שאתה תצליח להביס אותו איכשהו."
זיראן התכווץ במקומו. הרון חייך. הוא פגע בנקודה הנכונה.
"תמיד חשבת שאתה טוב יותר מכולם, אבל אפילו אתה לא מספיק יהיר על מנת להצליח להכחיש שאין לך שום סיכוי נגד אגם."
"למה הגעת לכאן, הרון?" תקף אותו זיראן. "כדי להזהיר אותי? אני מעריך את טוב הלב שלך אבל אני לא צריך את העזרה שלך, תודה רבה."
"לא, אתה דווקא כן צריך." אמר הרון בשקט. דממה השתררה בחדר. שני היריבים הביטו זה בעיניו של זה.
"למה אתה מתכוון?" שבר זיראן את השתיקה.
"אני מציע ששנינו נסיים את זה יחד. כמו שהיינו אמורים לעשות כשהכול התפוצץ. זה הפתרון היחיד, זיראן. כבר שתים עשרה שנה שאתה מחפש פתרונות חלופיים, ולשווא. זה מה שנועד לקרות."
" 'זה מה שנועד לקרות'?" לעג לו זיראן. "כמה מלודרמטי מצדך. חשבתי שאתה מכיר אותי טוב יותר, הרון. היית אמור לדעת שאני לא אסכים."
"לעזאזל, זיראן!" התפרץ הרון. " תאזור אומץ פעם אחת בחיים שלך! אם אני ואתה לא נסיים את זה אחת ולתמיד, אף אחד אחר לא יוכל!"
"הדבר היחיד שיסתיים," נהם זיראן "זה החיים של שנינו. לא, זה סיכון גדול מדי."
"בעלי לא הולך לשום מקום." קבעה סויין.
"אז מה התוכנית, זיראן?" שאל הרון. " להניח לאנשים אחרים לעשות את העבודה המלוכלכת במקומך, שוב? להמשיך לשלוח עוד תאים? אתה באמת חושב שזה יעזור לך הפעם?"
זיראן השתתק. הרון צדק, והוא ידע את זה. "לא." אמר זיראן לבסוף. "לא יישלחו תאים נוספים. לא לבד, לפחות."
"מה זאת אומרת?" שאל הרון.
"אתה רוצה לצאת לחפש אותו." אמר זיראן. "אתה חופשי לעשות זאת כרצונך. אבל אם תעשה זאת לבד, אתה תישחט. אני מציע לך תמיכה."
"לא השתנית זיראן." חייך הרון בלעג.
פניו של זיראן קפאו. "אתה מוזמן לצאת לתפוס את אגם לבדך, אם אתה כל כך מתעקש."
הרון השתתק. חלאה. הוא חשב לעצמו. פעם נוספת הוא שולח אותי להסתכן בשבילו. ופעם נוספת אין לי ברירה אחרת אלא להסכים.
"על איזו תמיכה אתה מדבר?" נאנח הרון.
"אני מציע לך חברות בתא." ענה לו זיראן.
"ולהצטרף חזרה לארגון?" קולו של הרון רעד. "בחיים לא. אני לעולם לא אהיה כמוך."
זיראן הזעיף את פניו אך הניח להערה לחלוף מעל ראשו.
"ראה בזה שילוב אינטרסים, שום דבר מעבר לזה. אל תדאג, הרון, הארגון גם לא רוצה אותך."
הרון השתתק. "בסדר גמור." הוא אמר לבסוף. "אני מניח שאין לי ברירה אחרת."
"נכון מאוד." אמר זיראן. "אין לך ברירה אחרת."
"אז איפה אני מוצא את התא הזה?"
זיראן חייך. האירוניה שבדבר שעשע אותו. "אתה יודע בדיוק כמוני, הרון." הוא אמר.
מבט תוהה עלה על פניו של הגבר גדול הממדים. ואז, לאחר כמה שניות הזעיפו פניו כאשר הבין את כוונת עמיתו.
"קיילה?" שאל הרון. זיראן הנהן, הגיחוך המשועשע עדיין על פניו.
"היא נכשלה פעם אחת-" אמר הרון.
"-ולכן היא תצליח בפעם השנייה." השלים אותו זיראן בחדות. "אם יש מישהו שיש לו מושג מה אגם מסוגל לעשות מלבדי ומלבדך, זאת קיילה."
"בסדר גמור." נהם הרון וקם על רגליו. זיראן קם על רגליו גם הוא. אשתו נחפזה לקום ממקומה, והתרחקה מדמותו הגבוהה של הרון.
"תגיד לי רק דבר אחד, לפני שאתה הולך." אמר זיראן.
"מה זה?" שאל הרון.
"למה אתה שונא אותו כל כך, הרון? גם לאחר כל כך הרבה שנים, אין לך כלפיו אפילו קצת הכרת תודה?"
פניו של הרון קדרו. מאחורי עיניו התרוצצו תמונות וצלילים קשים, אותם העדיף לשכוח. "אל תטעה, זיראן. שום דבר ממה ההוא עשה היה בשבילי או בשבילך. הוא הרס לי את החיים. לשלושתנו."
זיראן נד בראשו באי-אמון ופינה את הדרך לגבר גדול הממדים.
הרון ידע מה זיראן חושב בליבו. הוא בז לו. הוא בז לו בגלל שהוא יודע שגם אחרי כל מה שאלסין עשה לו, הרון עדיין נשאר נאמן לו. אפילו לאחר מותו של אלסין, הרון סירב להתנתק מהשלשלאות שכבלו אותו. והרון הבין אותו. גם הוא בז לעצמו.
הרון יצא מהבית, לא טורח לסגור את הדלת מאחוריו. ראשו היה מושפל, שקוע במחשבות קודרות מן העבר. הוא עלה על סוסו, ראשו עדיין שפוף. הרון הכה בעקביו פעמיים בבטן רמכו, ונעלם אל תוך הלילה.
;

ובכן, אתה כותב טוב. חוץ מזה, אני לא בטוח איך אני מרגיש כלפי הסיפור החדש הזה - הרעיון הבסיסי של רודפים ונרדפים יכול לעבוד מצוין או לא כל כך, די תלוי בתפאורה, וממה שהבנתי אנחנו מדברים על תחילת הרנסאנס, אולי? כנראה עם קסם, אחרת איך אדם אחד הורג כל כך הרבה אחרים?
בכל מקרה, אתה זורק לנו הרבה שמות, ולמרות שהבנתי פחות או יותר את הדינמיקה, אני חושב שהיית יכול להבהיר לנו יותר טוב איך הצדדים מסודרים.

חוץ מזה, הרון מזכיר לי את מוראש מדמא. לוחם גדל גוף, בעל לב טהור אך מוכן למעשים מכוערים... הם מאוד מזכירים לי אחד את השני. תבדוק עם עצמך אם כתבת את אותה דמות בשני סיפורים שונים.

תודה תור על הביקורת. הסיפור באמת מתרחש באיזור תחילת הרנסאס (מבחינת האווירה והתרבות, מבחינת כלי הנשק קצת פחות). לגביי הקסם הוא קצת מעורפל ולא משמש תפקיד משמעותי, לפחות בפן הקרבי. הוא ייחשף יותר בהמשך.
לגביי השמות-בעיה נפוצה אצלי, חשבתי שפה זה יהיה טיפה פחות חמור, אבל אני לא מופתע מזה שעדיין יש עומס. אני אשתדל לדלל בפרטים בפרקים הבאים.
הדימיון בין הרון למוראש הוא משהו שגם אני הרגשתי בו, אבחנה יפה. אני מקווה שכשהסיפור יתקדם ההבדל בין השניים יתחדד. בכל מקרה, אני אנסה להעניק להרון יותר מאפיינים ייחודיים.

כתוב די טוב, הדיאלוג קצת ארוך מדי, קל ללכת בו לאיבוד. לא כלכך ברור מה התפקיד של סויין בסצנה, אלא אם בהמשך יהיה לדמות שלה תפקיד. אם היר רק תפאורה, זה מבלבל.

כתיבה מצויינת, רק יש לי מעט הערות.
MichaelOrin אמר/ה:
(1)
דלת של בית קרוב נפתחה בקול טריקה..

(2)
..נהנה בעליל מהחום. אולם לבעל הבית היה בעליל...

(3)
...ונעלם אל תוך הלילה.

1- טריקה זה הצליל של סגירת דלת, אז אני מניח שהתכוונת לחבטה, שיכול לעבוד גם במקרה של פתיחה וגם במקרה של סגירה. כשאתה כותב בית קרוב, זה כי הדמות לא רואה איזה בית או כי היא רפת שכל ולא יודעת אם הבית מימינה או משמאלה?

2- אפשר להשמיט את אחד ה"בעלילים", או את שניהם. לפי דעתי הם לא מוסיפים כלום. הבערך כפילות הזו יוצרת אפקט של כתיבה ילדותית, ואתה כותב נפלא.

3-אני חושב שזה היה יותר מגניב לסיים באזכור של הקור שפתחת איתו. הלילה הקר, נשמע טוב יותר לפי דעתי.

חוץ מזה הכל אחלה, ומחכה להמשך.
אגב, מעניין אותי כמה אתה נכנס לתוך הספרות שבסיפור. אני לא בטוח אם סויין היא סתם דמות או אמורה להראות שזיראן כן המשיך הלאה באיזשהי צורה. ואם זיראן קר וגר בבית חם בעוד הרון חם ונודד בדרכים קרות.

אולדמן ודארק סית' תודה על הביקורות, זה ממש מעלה מוטיבציה.
אולדמן, הדיאלוג כן נבנה בכוונה להיות מסובך ומהיר, כדי להשאיר את הקורא מסוקרן ומעט מבולבל, אבל ייתכן שהגזמתי...
בנוגע לסויין, היא כן דמות שנתפרה מסביב לזיראן, אבל לא הייתי קורא לה תפאורה, אני כן מתכוון להתעסק בה עוד בעתיד. תקרא לה דמות משנית אם אתה רוצה.
דארק סית':
1. תיקנתי לחבטה. בנוגע לבית, כתבתי 'בית קרוב' כי זה נראה לי תיאור מספק לסיטואציה.
2. השמטתי את הבעלילים. באמת מיותרים בעליל.
3. רעיון טוב אבל במקרה הזה העדפתי לשמור על סוף לא דרמטי (בעליל).

אני נכנס לתוך הספרות, אבל לא במקרה של הרון וזיראן והחום והקור. תראה בהמשך.
עכשיו כשיש לי זמן (ותודה לאלוהים על הרגילה) אני יכול להעלות את הפרק הבא.

אז... הפרק הבא. תיהנו ותגיבו!

II.
קול צליפת שוט נשמע באוויר ואגם קרס בכאב. הרון מיהר לאחוז בו, בטרם ייפול לרצפה הקרה.
"עוד קצת, אגם. עוד קצת..." התחנן זיראן בלחישה.
"מי מכם לקח את זה?!" צרח אליסין לעבר שלושת הילדים. השלושה רעדו במקומם, אך עמדו דומם.
"בסדר גמור." נהם אליסין, והכין את שוטו להצלפה הבאה.
"אני לא יכול לעמוד בזה." התייפח הרון. "אני לא אצליח."
"תשתוק, הרון!" גער בו אגם בעודו מזדקף, שריטה מדממת חדשה על גבו ודמעות בעיניו.
"אם נתוודה הוא רק יעניש אותנו יותר." אמר זיראן. "פשוט תשתקו. זה ייגמר עוד מעט."
"זיראן, האם נדמה לי ששמעתי אותך מדבר, ילד?" לעג אליסין. "יש משהו שאתה רוצה להגיד לי?"
"לא, אדוני." ענה לו זיראן, חושק את שיניו. "אני לא יודע מי לקח את הממתקים."
"לזה-" גיחך אליסין ושלח את שוטו קדימה בתנועה חדה. השוט המריא קדימה, משמיע את קול הנפץ הרם בעודו חובט בגופו של זיראן וקורע את עור גבו של הילד. "-אני יכול להאמין."
הפעם היה זה תורו של זיראן לקרוס על הרצפה. הרון, שעמד באמצע, החזיק אותו. זיראן פקח את עיניו בתשישות והזדקף במהירות, מתאושש בכל המהירות שהצליח לגייס.
"הרון, אולי ממך תבוא הישועה?"
"אני לא יודע כלום, אדוני." התייפח הרון.
"לזה אני כבר פחות יכול להאמין." חייך אליסין בלעג. "רגע אחד. מה זה הרעד הזה? יכול להיות שאתה בוכה, הרון? שוב?"
"חתיכת גולם," אמר לו אגם. "תפסיק לבכות!"
"תסתום את הפה שלך, אגם!" התייצב כנגדו זיראן. "הרון אתה חייב להירגע."
מאחוריהם, אליסין חשק את שיניו בזעם והידק את אחיזתו בשוט. מפרקי אצבעותיו הלבינו מעוצמת האחיזה.
"תענה לי, חתיכת חוצפן!" נשמעה צרחתו.
"הרון, בבקשה..."
הרון נשם עמוק וניסה להשתלט על עצמו. אבל לצערו הרב, גופו בגד בו גם הפעם. חרף מאמציו הכנים הוא לא הצליח להתגבר על הדמעות שאחזו בגרונו.
"תענה לי, הרון!" צווח אליסין.
"לא, אדוני, אני לא בוכה!" הזדעק הרון, הרעד בקולו מבהיר מעל לכול ספק שדמעות זולגות מעיניו.
"גם בכיין וגם שקרן... נו, נו,נו..." קול צליפה נוסף נשמע והשוט החד חתך את גבו הרחב של הרון. הילד המגודל הגביר את קול בכיו. אליסין נהם בזעף למשמע הצליל ושלח מכה שנייה. הרון צרח חזק יותר, ממרר בבכי. צמד זרועותיו, שקודם לכן תמכו בגופיהם של צמד חבריו, היו עתה שמוטות. אגם וזיראן נהמו במאמץ בעודם מחזיקים את משקלו הרב של חברם.
"אגם, מה אתך?" שאל בשקט אליסין. "אין לך דבר מה לפרוק מעל ליבך?"
"לא, אדוני." ענה לו אגם.
"שקרן נוסף." אמר אליסין בשקט. "קל לדמיין את הרון מתפתה ברוב בחולשתו אחר הממתקים. אבל הוא לא היה עושה את זה לבד, אין לו מספיק אומץ לשם כך. לא, יש צורך באיזו חלאה שידרבן אותו. חלאה כמוך."
"אני לא יודע על מה אתה מדבר, אדוני."
"פשוט מעורר רחמים... אני כבר לא יודע מה עדיף להיות, אנוכי או בכיין. מה אתה אומר זיראן?"
זיראן שתק והשפיל את מבטו.
"אנוכי." ענה לו אגם בעזות מצח. הרון וזיראן התנשפו בתדהמה.
"מה אמרת?!" צרח אליסין ושלח מכת שוט חזקה במיוחד. אגם צרח ונפל מרגליו.
"תרימו אותו!" צרח בזעם על זיראן והרון. השניים נחפזו להקים את הנער הצנום ושחור השיער על רגליו.
"חזור על מה שאמרת!" ציווה אליסין, בעודו שולח מכת שוט אחת לאחר השנייה. "חזור. על. מה. שאמרת!"
שקט השתרר במרתף, מופרע רק בידי קולות הטפטוף העקבי של המים מהתקרה. דם זרם באין מפריע מגבו של אגם, צובע את הרצפה הרטובה-ממילא באדום.
אליסין התנשף, זיעה על צווארו וחזהו. "תרצה להגיד עוד משהו, אגם?" הוא שאל את אגם. הילד לא זז.
"ככה יותר טוב. זיראן והרון, תעזבו את החלאה."
שני הילדים הניחו את אגם מחוסר ההכרה על הרצפה הרטובה. עיניו היו עצומות ופיו היה פתוח, דם זולג גם מתוכו.
"אנחנו לא נצא מכאן עד שמישהו יתוודה. אני יודע שאחד משלושתכם לקח את הממתקים. אם אתם לא רוצים לסיים כמו החבר שלכם, כדאי שתתוודו כבר עכשיו.
נו, מישהו? לא? ובכן..."
השוט הורם באוויר, ונחת. זיראן גנח בכאב וכרע על ברכיו. השוט התרומם פעם נוספת, ונחת הפעם על הרון.
"אההה!" צרח הרון ונפל על ארבעותיו.
"קומו! קומו!" נבח אליסין והנחית שתי מכות נוספות על שתיהם.
"זה הייתי אני!" התפרץ הרון.
"הרון, לא!" הזדעק זיראן.
"אף אחד לא יסבול בשבילי!" נשבר הרון.
"תשתוק!" נבח אליסין. "אל תעמיד פנים שאתה גיבור, הרון. אתה נכנעת. שוב." אליסין השתתק וקימט את מצחו. הוא החל לפסוע במעגלים לפני הנערים, טרוד במחשבותיו.
"ניסיתי ללמד אתכם." אמר אליסין בשקט. "באמת שניסיתי."
המילים חתכו את האוויר כמו תער. צמד הנערים התכווצו במקומם, רועדים מפחד. אגם עדיין לא זז. אליסין היכה בשוטו על האדמה ברכות, מכין את נשקו לחבטה הבאה. "אבל סירבתם ללמוד."
בתנועה חדה של מפרק היד השוט יצא לדרכו. הרון צרח.
"אני לא רוצה שתהיו ישרים." נהם אלסין והכה בשנית. הרון קרס על ברכיו.
"אני לא רוצה שתהיו הגונים." הרון התמוטט על ארבעותיו. זיראן עמד על ידו, מנסה לתמוך בו בכל כוחו.
"אני אפילו לא רוצה שתהיו אמיצים." אלסין הניף את שוטו, והפעם היכה בזיראן. הנער אחז בגבו והתמוטט הצידה, מפנה לאליסין קו ירי נקי אל הרון.
"אני לא מעוניין בגיבורים.
אני רוצה גברים. כאלה שלא נשברים. שלא מוותרים. שכאשר המוות מחייך אליהם, הם מחייכים אליו בחזרה. ואתה, הרון, פשוט לא כזה." הרון זעק בקול כאשר השוט הצליף בגופו.
השוט התרומם וירד פעם אחר פעם. זעקותיו של הנער הגדול, הלכו ונחלשו יותר ויותר עם כל חתך שנפער בגבו, עד שנדם. השוט הצליף עוד פעמים בודדות על הגוף הדומם, בטרם נפנה אליסין אל הנער האחרון שעוד עמד על רגליו.
זיראן עמד רועד והישיר מבט אל אדונו. הוא הרגיש כיצד רגליו רועדות תחת משקלו. החתכים על גבו צרבו ושרפו, אך הוא נשך את שפתיו עד שדם ירד מהן. חרף רעידות גופו מבטו נשאר יציב וחזק.
"זיראן..." אמר בשקט אלסין.
"כן, אדוני?"
אליסין השתתק והביט בנער. הם הביטו זה בזה מספר שניות מתוחות.
"תרים את החלאות האלו מהרצפה." אמר אליסין ויצא מהחדר, סוגר את דלת הברזל הקרה מאחורי גבו.

קטע נחמד וכתוב היטב, אבל אני לא בטוח מה הוא משיג.
אנחנו מכירים את אליסין, אני מניח. אני חייב להודות שאני די מחבב אותו. אחרי שרוב הקטע הוא נראה כמו אדון אלים וטיפש קלאסי, הפכת אותו בכמה משפטים למורה אמנם אכזרי, אבל אחד שיודע מה הוא רוצה. אבל מה מעבר לזה? כבר ידענו שלשלושה האלה יש עבר משותף, ושהוא לא היה עבר נחמד. ידענו שהרון הוא בחור נחמד מדי, שזיראן הוא שורד ויכולנו לנחש את האנוכיות והבעיה עם סמכות של אגם. אז מה הקטע הזה נותן לנו? ביסוס לאופי הדמויות שהייתי מעדיף לקבל תוך כדי פיתוח העלילה, לא עוד לפני שהיא אפילו התחילה.

שיהיה ברור, אני נהנה מהכתיבה שלך ומהרעיונות שלך. ברור שיש לך סיפור שאתה רוצה לספר, ואני בהחלט רוצה לקרוא אותו. אבל יש לך נטייה להתמהמה ולהתעכב על דברים לא נחוצים - שזה בחזקת "כל המוסיף גורע". אם תקצץ את החלקים הלא נחוצים, הסיפור שלך רק ירוויח.

ת'ור ואולדמן תודה על התגובות. האמת שלא חשבתי על מה שאמרתם. ייתכן והפרק הזה באמת קצת מיותר ואפילו קצת מזיק. בכל מקרה הוא כבר נכתב אז תסתכלו עליו כאל מעין פילר. שמח שנהניתם מהכתיבה. הפרק הבא יצא לי מאוד שונה, כשאני אחזור אני אפרסם אותו.

טוב אז לאחר הרבה זמן של כתיבה הצלחתי לסיים סוף סוף את הפרק הבא... מקווה שהמאמץ יוכיח את עצמו.

III.
אגם הזדקף על המיטה, לא טורח להביט באישה השוכבת לצדו. היא לא נעה, למרות שהייתה ערה. עיניה היו עצומות, גופה הערום קפוא במקומו. אפשר היה לטעות ולהחשיבה למתה אלמלא חזה שעלה וירד.
הוא התיישב והוריד את רגליו על הרצפה, בוהה בקיר שלפניו, עוטה כבדרך אגב את הסחבה המלוכלכת ששימשה אותו כחולצה. מאחוריו, ליר עדיין לא הנידה עפעף. אגם ידע שהיא תישאר קפואה במצב זה גם שעות רבות לאחר לכתו. אדישותו למצבה האומלל של מי שהייתה בעבר ידידתו היחידה, כבר לא הפתיע אותו. הוא אפילו לא שם את ליבו לכך.
הוא ניגש אל קערת הרחצה שהונחה לצד המיטה, מישיר מבט אל השתקפותו. עשרות פנים שדופות, חלולות, החזירו לו מבט מאחורי כתפיו. הוא לא זכר מתי ראה רק את פניו בבואה שמולו. וודאי עברו מאז שנים רבות.
לא שהוא חשב על כך בכלל.
עיניו של אגם עדיין נותרו חלולות ופעורות גם בעת ששמט את קערת המים על הרצפה ויצא מן החדר, מותיר את ליר מאחוריו. כאשר סגר את דלת העץ מאחוריו, הייתה אחוזה בידו השמאלית שרשרת כסף קטנה.
אגם יצא מהבקתה אל אוויר הדרכים הקפוא.
כמה הוא שנא את הרוח הזו, הנושבת ללא הפסק. את הגשם הארור הזה, העכור-תמיד, שליווה אותו בנאמנות בכל דרכיו. את הבוץ המקולל, שדבק בבגדיו, שהכביד על מגפיו. אולם הוא לא התפתה לחזור לבקתה אפילו לא לרגע אחד, לאישה השוכבת בתוכו.
אגם תיאר לעצמו שליר תהיה במצב קשה. אחרי הכול, ללא הסיוע שלו, של הרון ושל זיראן, היא הייתה חסרת אמצעים לחלוטין. כאב לו לראות לאן הידרדרה האישה הזאת, שפעם הייתה נערה כה יפה ואצילית.
הביקור אצל המכשפה היה מתבקש. ללא ספק, אותה לפחות היה קל יותר למצוא מאשר את הרון או את זיראן. זמן רב שהוא חיכה לביקור הזה. מבעד לחומת הטירוף והאדישות, החלק השפוי בראשו של אגם חש הקלה. סופו ידוע, כעת נותרה רק ההמתנה.
הוא הגיע לביתה לפני חצי יממה, בשעת לילה. בחוץ ירד הגשם. בחוץ נשבה הרוח. אגם נשא את עיניו האפלות, הרדופות, לעבר ביתה. והמתין.
היא התעוררה משנתה לקול צעקותיהם האילמות של אלפי קורבנותיו המיוסרים. היא הזדקפה במיטתה, ליבה הולם בחזה, בטנה גועשת. ליר הסיטה את וילון חלונה הדקיק, והביטה דרכו. פניה החווירו. שפתה התחתונה רטטה וליבה החל להלום בחזה במרץ.
צבא של מתים הקיף אותה מכל עבר. היא לא ראתה אותם, אך היא ידעה שהם שם. צללי המתים עמדו והביטו בה, מקיפים את הבית כחומה אפלה. גופיהם האפילו על אור הירח, מחשיכים כליל את בקתתה. היא חשה בעיניהם, בנשמתם, צופה בה בעודה מחזירה להם מבט.
"אז הוא הגיע סוף סוף, הא?" צחקק הזקן מאחוריה. "הגיע הזמן באמת..."
ליר התעלמה מהזקן. היא יצאה מתוך הבקתה, פותחת את דלת ביתה בכוח, ויצאה לאוויר הקפוא שבחוץ, לרוח הנושכת.
רגליה היחפות היכו באדמה הרטובה, מתכסות בבוץ ושלג, נשרטות מאבנים חדות. שמלתה הדקיקה נתקלה בענפי עצים סוררים ונקרעה עשרות פעמים. חזה עלה וירד בעוד רגליה רדפו זו אחר זו בהיסטריה, בפחד משתק.
מסביבה, צרחו הקורבנות. "תברחי! תברחי!" היא דמיינה את קולותיהם שואגים בתוך ראשה. "תצילי את עצמך!"
ידיה פילסו את דרכה ביניהם. הם לא זזו. הצללים הביטו בה כאשר חלפה סביבם, בתוכם. היא הצליחה לראות בחטף פרצופים המחזירים לה מבט. פנים של ילד, של אישה, של גבר, של זקן...
ככל שהתמידה לרוץ, כך הפכו הצללים למוחשיים יותר. גופים מטושטשים החלו להופיע לפניה, פיהם פעור בצעקת מוות אילמת.
נדמה היה לה שהיא רצה שעות. נשימותיה כבדו עליה ורגליה כשלו. ליר נעצרה והתיישבה על ברכיה ביפחת בכי, בתשישות. היא הרימה את מבטה, רק על מנת לגלות שהם עדיין לידה, מביטים עליה מלמעלה. מביטים וצורחים. כולם, למעט אחד.
הוא היה כה קטן. היה כל כך קל לפספס אותו. אלמלא נעצרה במקומה, ודאי הייתה חולפת על פניו מבלי משים. ליר התקרבה ברוך אל הילד הקטן שכף ידו הזעירה אגרפה בכוח את אצבעה של אמו.
פניו היו קבורות מאחורי רגלה של אמו. חזהו רעד בעודו בוכה ומשתנק. קול יללתו ניקב את האוויר ושלח צמרמורת בגווה של ליר.
היא מעולם לא שמעה יללות שכאלו, כה תמימות. כה מיוסרות. משהו בבכיו המיוסר של הפעוט גרם לליר לשכוח את המפלצת הרצחנית המסתובבת בקרבת מקום, הצדה אחר עקבותיה.
"זה בסדר." היא לחשה וניגשה אל הפעוט. שיערה השחור והמתולתל נפל על פניה והסתיר את עיניה הדומעות. היא שלחה את ידה קדימה לעבר הילד הקטן, שהגיע רק לגובה ברכה. כה קטן הוא היה...
הילד הרגיש בנוכחותה. פניו יצאו ממקום מחבואן ונעצו בליר מבט מקפיא. ליר צרחה.
ראשו של הפעוט רוטש, נמחץ כליל ביד אלימה. לא היה זכר לתווי פניו של הפעוט, שנוזל מוח נשפך מהאזור שבוודאי כלל בעבר את אפו. לראש לא היה כל צורה אנושית, אולי למעט פיו, שהמשיך לצרוח.
ליר מעדה לאחור. "די!" היא צעקה ואטמה את אוזניה, אך ללא הועיל. צרחותיהם של המתים הדהדו בתוך ראשה. "תפסיקו!" היא התחננה והתכרבלה בתוך עצמה, ראשה בין ידיה. "בבקשה תפסיקו..."
והם הפסיקו. הצרחות נמוגו כלא היו מעולם. ליר פקחה את עיניה והביטה סביב. כמו קולם, כך גם המתים התפוגגו.
ללא חומת המתים מסביב, אור הירח היכה בקרחת היער, צובע את המקום באורו הלבן. ליר קפאה במקומה באימה, עיניה פעורות. היא ידעה מה משמעות הדממה.
היא הרגישה בנוכחותו מאחוריה. היא שמעה את נשימתו הכבדה. היא חשה בעיניו החותכות את עורפה. היא שמעה את שמו נלחש מפיהם של אלפי קורבנותיו.
"למה המתים לא מפסיקים לצרוח, ליר?" חתך את הדממה קולו הצרוד, המסויט.
ליר רצה.
לא היה כל היגיון במעשיה, כל מחשבה. רגל רדפה רגל, נשיפה עקבה אחר נשיפה. רגליה דאבו. כותונתה נקרעה עד שלא נותר ממנה כמעט דבר.
היא רצה ורצה, עד שכוחה עזב את עצמותיה. עד שנשימתה הכבדה כבר לא יכלה לשאת את משקל גופה הזעום. רגליה הסתבכו זו בזו, והיא התרסקה על הבוץ ביפחה חסרת אונים.
"זה חסר תוחלת, ליר." אמר לה הזקן. ליר לקחה נשימה עמוקה.
"מה עליי לעשות?" היא שאלה את הזקן.
"למות." הוא ענה לה, חיוך נבזי עולה על פניו. "אל תדאגי." הוא אמר לה בלעג. "מותך יהיה מהיר."
ליר רעדה. "ומה שיבוא לאחר מכן?"
הזקן חייך. "הו, כן... זה יהיה סיוט."
ליר שתקה. היא כרעה על ברכיה בחולשה.
מוטב לי לסיים את זה בעצמי. היא חשבה לעצמה. אבל איך?
עיניה סרקו את סביבתה. שום חפץ חד לא נראה בסביבה. אם היא רק הייתה לוקחת את סכינה לפני שיצאה מהבקתה... נו טוב, מאוחר מדי לזה עכשיו.
כמה זמן לוקח לו? היא שאלה את עצמה. ההמתנה למותה בחוץ, בקור, הייתה סיוט. הרוח נשכה את בבשרה החשוף והקפיאה את עצמותיה. הטפטוף העכור הכה בגופה, עד שהרטיב אותה כליל. היא הטיבה את אחיזתה של כתונת השינה שלה בגופה.
זה לא האגם שאני הכרתי. חשבה לעצמה ליר. הוא חסר אונים... חסר כוח... ליר הצטמררה. מלחמתה כנגד שד אחד, כנגד זכרו של אביה, גזל ממנה את כול כוחותיה, אז מול צבא שלם? לא פלא שאפילו אדם חזק כמו אגם איבד את שפיותו כליל.
יד אחזה בעורפה של ליר, באלימות פתאומית. היא לא זזה, רק הרימה את ראשה בשלווה, מביטה בכוכבים הריקים.
"תעשה את זה." היא אמרה לו בשלווה.
"למה המתים לא מפסיקים לצרוח, ליר?"
"נשמתך נקרעה לגזרים, עוותה כליל במו ידיך." היא ענתה למפלצת. "הם זוחלים מבעד לסדקים בנשמתך. הם מתגנבים מבעד לחורים הפעורים בנפשך, קורעים ממנה חתיכה אחר חתיכה. והם לעולם לא יפסיקו... עד אשר לא יישאר ממך דבר."
"מה עליי לעשות?"
"למות." היא אמרה לו. "הם רבים מדי. עם שד אחד או שניים אפשר להתמודד. אבל כנגד אלפים... נותרו לך חודשים ספורים. אולי שנה. לכל היותר."
היד הרפתה מעורפה. ליר הרגישה בנוכחותו של המפלצת מתרחקת ממנה, שוקעת במחשבותיה. ידיה של ליר מיששו את צווארה, עד אשר מצאו את מבוקשן. ליר אחזה בשתי ידיה בשרשרת כסף קטנה ונשאה את מבטה אל הלבנה, לוחשת תפילת תודה.
לצדה, על גזע עץ כרות, חייך הזקן בשעשוע נבזי.
"הסיוט רחוק מלהסתיים." הוא לחש לה.
"הוא רק התחיל."
ליר סובבה את ראשה לאחור. היא צרחה.

אגם הזדקף על המיטה, לא טורח להביט באישה השוכבת לצדו. היא לא נעה, למרות שהייתה ערה. עיניה היו עצומות, גופה הערום קפוא במקומו.
אפשר היה לטעות ולהחשיבה למתה אלמלא חזה שעלה וירד.
אפשר היה לטעות ולהסיק כי היא חיה אלמלא הענף הנעוץ בגרונה. אלמלא הדם שנזל תדיר מצווארה.
אגם זרק את קערת המים על הרצפה ויצא מן החדר, מותיר את ליר מאחוריו. כאשר סגר את דלת העץ מאחוריו, הייתה אחוזה בידו השמאלית שרשרת כסף קטנה. דם קרוש צבע את תליון השרשרת באדום.
אגם יצא מהבקתה אל אוויר הדרכים הקפוא, וצבא המתים סביבו.

אולדמן, עד כמה חוסר הידע הזה מפריע? בעיקרון בניתי אותו בשביל לעורר עניין (ספציפית לגביי הפרק הזה), השאלה שלי היא האם אתה חושב שזה מוגזם?

מצטרף לאולדמן. יש כאן חתיכות של אחלה סיפור, אבל אני לא בטוח איך הן מתחברות. זו לא באמת בעיה, היא מפריעה קצת רק כי אתה מפרסם בהפסקות. אם הסיפור היה נקרא ברצף, הוא היה זורם הרבה יותר.

חוסר הידע, מצד שני, מפריע בגלל שאי אפשר לדעת למה לצפות. עד עכשיו לא ראינו שום דבר על טבעי, אז להציג דבר כל כך משמעותי עכשיו מרגיש כמו קפיצה. חוץ מזה, אתה לא ממש סגור על הטון שלך. הקטע הראשון נתן רושם של בונד-אבירים כזה, השני התקרב יותר לסיפורי האבירים, ועכשיו קפצת לאימה.
המחסור בתחושת עקביות בשני אלה - העולם והסגנון - יוצר חוויה מטלטלת משהו. כמו נסיעה עם פניות חדות.

מממ בנוגע לקפיצות בז'אנר. הסיפור אמור לנוע בין בונד-אבירים לבין אימה, כשהחלקים של אגם הם כמובן החלקים היותר אימתיים. אני כותב קטעים אקראיים ולא מסודרים מבחינה כרונולוגית אז כנראה שבסידור הגיוני הפרק הזה יגיע אחרי פרקים שעוסקים מעט בעל-טבעי. אני מקווה שבצורה כזאת הסידור ייראה הגיוני יותר והקפיצות בז'אנר יהיו מרוככות.

הכתיבה שלך מצוינת, מאוד נהניתי לקרוא. הכל זורם בצורה חלקה, והדמויות רב-מימדיות ומסקרנות. יש לך יד טובה לתיאורים, ואתה משתמש מצוין בשפה.
אני מסכים עם מה שת'ור אמר, בנוגע ללספר רק את מה שצריך לספר. אבל אני לא בטוח אם זה תקף לפרק השני. לפני הפרק השני, לא הבנו מי זה אליסין, ומה טיב היחסים בין הרון, זיראן ואגם, ואחרי הפרק הבנו בצורה הרבה יותר טובה. אני חושב שאולי היה אפשר להשיג את אותה המטרה עם פחות דיבורים על השוט ומעללי ממתקים... היה אפשר 'לנצל' את הפרק כדי לספר עוד דברים. למשל, במקום לגנוב ממתקים, אולי הם נענשו כי הם ניסו קסם אסור? ואז הקורא מבין גם איזה קסמים עם אסורים, איך הקסם עובד, וכו'. אני הרגשתי כאילו לא קורה מספיק בפרק השני כדי להצדיק פרק שלם, אבל בהחלט קרו שם דברים חשובים לעלילה.

הפרק הראשון גם היה טוב, למרות שאני מסכים שסויין הייתה קצת תפאורה. היה צריך לערב אותה יותר בשיחה, או שזיראן יבקש ממנה לעלות לחדר השינה. זה הרגיש כאילו היא נעלמת ומופיעה בסצינה מדי פעם. הדיאלוג עצמו היה נחמד. זה בסדר שלא הבנו עדיין מה בדיוק הם מתכננים לעשות או איך, ושהם דיברו 'מסביב לזה', אבל זה קצת מתסכל שגם שני פרקים אחר כך עדיין לא מבינים על מה הם דיברו.

הפרק השלישי היה מעניין, אני אישית חובב של אימה, ולי לא הפריע 'מעבר הז'אנרים' בכלל. מה שכן, כל ה-timeline היה מאוד מבולבל ואני לא הבנתי אותו. הסיפור התחיל כשהוא במיטה איתה, ואז פתאום קפצנו לפלאשבאק של משהו שקרה בעבר (לקח לי זמן להבין שזה מה שקרה), ואז פתאום שוב חזרנו לעתיד? או שזה היה בעצם חלום? לא כל כך הבנתי מה קרה שם. אבל הדמויות של ליר ואגם מעניינות, והמתים שתרתי-משמע רודפים אותם הם קונספט מעניין.

בכל מקרה, חשוב לי לציין שמאוד נהניתי מהקריאה. קצת מפריע לי שאחרי שלושה פרקים אנחנו עדיין לא יודעים שום דבר על קו העלילה הראשי, אלא רק הוצגו הדמויות, אבל הדמויות נראות מצוינות, אז אני סלחני ;)
מחכה בקוצר רוח לפרקים נוספים :)

מממ תודה על הביקורת גילת'אנס! D:
אני לא יודע מה אני אעשה עם הפרק השני, אולי אני אהפוך אותו לפלאשבק של אחת הדמויות, אולי אני אמחק אותו אם לא אמצא לו פתרון הולם... נראה, אני כרגע משתדל לא להתחבט לגביו יותר מדי.
בנוגע לסויין, בפרקים הבאים היא תתפוס יותר נוכחות, בפרק הראשון לא היה לי יותר מדי איך לשחק אתה, היא לא בקיאה מספיק בסיפור של הרון, אגם וזיראן.
בנוגע לפרק השלישי, בסופו של דבר כן הבנת מה קרה שם (זה התחיל כשהם היו במיטה, חזר בזמן אחורנית, ואז עוד פעם בסצנה של המיטה.) אני אנסה לחשוב איך להפוך את מעברי הזמנים למובנים יותר.
אני אשתדל להבהיר יותר לגבי העלילה בפרקים הבאים, חוסר הידע של הקורא מפריע גם לי מאוד. בגלל מחסור בזמן אני לא יכול להיות פעיל יותר מדי בפונדק באופן כללי ובסיפור ספציפית לכן הכתיבה שלי מאטה משמעותית.

חזרה