• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיפור [סיפור] לחבר רסיסים

סוף סוף!
חיכיתי לפרק הזה...
רק כמה שאלות:
לא הבנתי את פירוש המילה "נפיל" בהקשר הזה. זה מושג שיוסבר אחר כך או שאמור להיות מובן עכשיו?
"עשן צבעוני בקע מאישוניו"- מצטער, אני לא מצליח לדמיין את זה. תוכל להמחיש לי את זה?
אני הבנתי שמיכאל לא יודע ממש טוב עברית, אבל הוא מדבר עברית ממש רהוטה וטבעית....זה כיסוי?
אהבתי את הקטע עם הסוללות, ממש מגניב.
בקיצור, פרק ממש טוב ואני מחכה לפרק הבא :D

תודה רבה, אני שמח שנהנית :)

aragorn7 אמר/ה:
לא הבנתי את פירוש המילה "נפיל" בהקשר הזה. זה מושג שיוסבר אחר כך או שאמור להיות מובן עכשיו?
הוא יוסבר אחר כך יותר בפירוט, למרות שאפשר לנחש מההקשר.
"עשן צבעוני בקע מאישוניו"- מצטער, אני לא מצליח לדמיין את זה. תוכל להמחיש לי את זה?
תחשוב כמו דמעות, רק שבפורמט של גז :)
ואם אתה מעדיף תמונה במקום אלף מילים:
http://forums.3dtotal.com/attachmen...7d6cbb&attachmentid=164659&stc=1&d=1279086225
אני הבנתי שמיכאל לא יודע ממש טוב עברית, אבל הוא מדבר עברית ממש רהוטה וטבעית....זה כיסוי?
הוא רוסי במוצאו, ומדבר במבטא, אבל הוא דובר עברית טוב מאוד, אפילו בצורה ספרותית קצת מוקצנת. זה בא לצד הדרמטיות שבה הוא מדבר.
תחשוב על יורי/רועי מארץ נהדרת - מבטא רוסי כבד, עברית צחה מאוד.

פרק מצוין.
מיכאל נהדר, והדו-שיח בינו ללירן נותן מספיק מידע כדי להיות מובן ועדיין מרמז שיש הרבה יותר לדעת. קארין יחסית חלשה בפרק הזה, אבל זה צפוי. אני מקווה שהיא תתעשת בהמשך.
האקשן עבר טוב, והצלחת ליצור קסם מעניין - ברור שיש הרבה אפשרויות לפעולה, ושכל אחד מהם בוחר בזו שקולעת לסגנון שלו. הדבר היחיד שלא ברור הוא הקשר בין המכשף לצייד - מה בדיוק הקשר מספק? אני לא מקווה להסבר (לא עכשיו), אבל היה אפשר לתת למכשפה להגיב קצת לפעולות שונות של מיכאל כדי לחזק את הקשר ביניהם, כמו שאיפה חדה כשהוא יורה כדור אש, לדוגמא - זה היה נותן את הרושם שהקשר בין מכשף לצייד יותר דינאמי.

והנה הוא בא, הקטע הבא. תכננתי לסיים עם הקטע הזה את החצי הראשון בסיפור, אבל שברתי עליו את הראש הרבה, עד שהבנתי שאין לי ברירה אלא לפצל אותו שוב. :)
אז זה עדיין לא הקטע שמסיים את החצי הראשון, אבל הקטע הבא (שכתוב ברובו, אז אני כבר לא אפצל אותו) הוא כן.

בכל מקרה, עוד קצת אקשן, האקשן שאני הכי אוהב בסיפור עד כה. אשמח לפידבק כרגיל.

יאיר
[storyp]יאיר ניסה לקחת נשימות עמוקות, אבל הוא הרגיש כאילו מישהו הקטין את הריאות שלו לגודל של ענב. הוא עמד על מפתן דלתו, מחכה שהמונית תגיע, וניסה להסדיר את קצב נשימתו ופעימות ליבו. הוא היה צריך להשען על המשקוף כדי לא ליפול. השיקויים שהוא צרך כדי להפעיל את לירן גבו את מחירם כעת, אבל הוא עדיין לא יכל לעצור ולנוח. הוא קיווה שהוא לא יצטרך לצרוך עוד שיקויים לפני שהלילה הזה ייגמר, אבל הוא היה מוכן לעשות זאת אם זה מה שיידרש.[/storyp]
[storyp]הוא ראה את המכונית הצהובה פונה בכיכר, ויצא החוצה עם תיק הצד הכבד שלו. הלב שלו פעם מהר יותר עכשיו, באוויר הקר של הלילה. עצם המחשבה של לצאת מהבית, לצאת מהשכונה, באמצע הלילה, בלי שום הכנה, בלי שום מודיעין, כשהוא עדיין מתאושש מהקסמים שהטיל קודם לכן, העבירה בעמוד השדרה שלו צמרמורות של חרדה. לא היו הרבה פעמים שהוא פגש שדים פנים אל פנים - בדרך כלל זה היה רק דרך עיניו של לירן - אבל כל אחת מהפעמים האלה היו חוויות שהוא לא רצה לשחזר. כשהמכונית נעצרה, הוא הבין שהוא קפוא במקומו, לא מסוגל להניע את גופו לתוך הרכב.[/storyp]
[storyp]הנהג הוריד את החלון. "היי, יאיר," הוא אמר. "לאן הפעם?" זה היה שלומי, אותו נהג מונית חביב שיאיר תמיד נעזר בו כשהיה צריך לצאת מהבית. הוא הביט ביאיר בדאגה. "הכל בסדר?"[/storyp]
[storyp]תתעשת, בן אדם! "כן!" הוא מיהר להגיב, ראשו קודח. "הכל בסדר. לא! כלומר, לא! בית חולים, אני צריך להגיע לבית חולים. מהר, דחוף!" כשהוא נזכר למה הוא יצא מהבית, למה הוא בדרך לבית החולים, הלב שלו התחיל לפעום בפראיות מחודשת, ולפתע הוא לא יכל להשאר במקומו. הוא נכנס לתוך המונית כל כך מהר שהוא דפק את ראשו בכניסה.[/storyp]
[storyp]נראה ששלומי הבין את הדחיפות, ומיד יצא מהחניה. "איזה בית חולים?" הוא שאל בקצרה.[/storyp]
[storyp]"איזה?" לא היה לו מושג. כל מה שהוא שמע מקולה של קארין היה 'בית חולים'. "זה שהכי קרוב."[/storyp]
[storyp]"בלינסון," שלומי יידע אותו. הוא הביט בו במבט מוזר. "מה קרה? מישהו נפגע?"[/storyp]
[storyp]"חבר פצוע," הוא ענה בקצרה. שלומי הבין את הרמז, הנהן, ולחץ על הגז. זאת הסיבה שיאיר אהב אותו - שלומי ידע לא לשאול יותר מדי שאלות, אלא פשוט לעשות את העבודה שלו.[/storyp]
[storyp]פניו של יאיר היו דבוקות לחלון. הוא הרגיש את הפאניקה מתפשטת יותר ויותר ככל שהתרחק מהבית. ידיו התהדקו על הרצועה של תיק הצד. הוא היה מוכן להשבע שראה לפחות שני שדים מסתתרים בחושך שבין שני בתים עוד לפני שהם יצאו מהשכונה. הוא התרחק מהחלון, עצם את עיניו וניסה להרגע. הוא מצא את עצמו מתפלל, מתפלל לאלוהים שבו אף פעם לא האמין, שלירן בסדר, שקארין בסדר, שהם כולם יהיו בסדר. בית חולים. הכוונות של קארין היו טובות, לא היה לו ספק, אבל הוא שנא אותה על הנאיביות שלה. בתי חולים היו המקום המסוכן ביותר לאדם חשוף-סוד. זה היה כמו להוביל חתול לתוך הכלבייה. הוא לא ידע מה משך את השדים לשם, אולי הכאב, אולי הפחד ממוות, אולי התייפחותיהם של אלה שאיבדו קרובי משפחה. אבל בתי חולים היו מוקד של עשרות שדים, ממתינים בקצות מסדרונות, בחדרי ניתוח, מביטים בעוברים ושבים ומחפשים את אלה שיביטו בהם בחזרה. קארין לקחה את לירן היישר אליהם, ועכשיו גם יאיר היה בדרך, כשאף אחד מהם לא במצב ראוי לקרב. הוא פתח את הריצ'רץ' של תיק החירום בעיניים עצומות, ידיו מגששות כדי לוודא שכל המצרכים נמצאים במקומם, נגישים בקלות אם יצטרך אותם.[/storyp]
[storyp]אפילו שכל דקה הרגישה כמו נצח, זה עדיין נראה כאילו עבר רק רגע כששלומי בלם ליד שער הכניסה לאמבולנסים. יאיר פקח את עיניו והביט החוצה. "לחכות לך?" שלומי שאל. באמצע רחבת האמבולנסים הוא ראה רכב זנוח, ובדיוק הספיק לתפוס מבט חטוף של קארין מושכת את לירן לחדר המיון, ידו הבריאה שעונה על כתפה כשדלת הזכוכית נסגרת מאחוריהם.[/storyp]
[storyp]"לא, אני אסתדר," יאיר קרא בזריזות, יוצא מהדלת האחורית עם התיק. הוא זרק אחורה שטר, בלי להסתכל עליו אפילו, והתחיל לרוץ לכיוון הכניסה, כל גופו רועד מן האדרנלין.[/storyp]
[storyp]הוא הגיע לתוך חדר המיון מתנשף, מסדר את רצועת התיק על כתפו, ממש מאחורי קארין שעמדה שם בזמן ששני גברים סחבו את לירן לכיוון אחת המיטות. הוא ראה אותה מזיזה את מבטה הצידה, לכיון הקיר רחוק. בזווית עינו בלטו קוצים מתכתיים שחורים ואדומים, נמתחים עד התקרה, והוא קלט תנועה זוחלת מהירה על הקירות. הוא ניסה להרגיע את פעימות ליבו. לא להסתכל, הוא הזכיר לעצמו. אבל האם לקארין אסור להסתכל? האם היא נחשפה? הוא היה צריך לפעול מהר.[/storyp]
[storyp]הוא רץ אליה, תפס את סנטרה, ומשך את מבטה בכוח אליו, רגע אחד אחרי שעיניה התמקדו בקיר הרחוק. האם היא ראתה? הוא ראה את אישוניה מתרחבים לגודל של כדורי טניס, ולאחר מכן מתכווצים לראש של מחט, בזמן שכל הצבע נעלם מפניה. היא ראתה.[/storyp]
[storyp]"מה שלא תעשי, אל תסתכלי עליהם. את מבינה קארין? לא להסתכל עליהם!" היא לא יכלה להזיז את ראשה, הוא תפס אותה חזק מדי, כך שעיניה לא יכלו לברוח משלו. לקח לה רגע לעכל, ואז הוא הרגיש את ראשה מנסה להנהן. אבל היא כבר נשבעה לו שתסיט את מבטה באותו הערב, ולא עשתה זאת בפעם הקודמת. "קארין, אם את תסתכלי לשם, אנחנו כולנו נמות, וזאת תהיה אשמתך, את מבינה אותי?" היא רעדה.[/storyp]
[storyp]מאחור יאיר יכל לשמוע את קולותיה של אחות מדברת ללירן. "אדוני, אתה יכול לשמוע אותי? אתה פצוע. אתה נמצא בבית חולים. תהנהן אם אתה יכול לשמוע אותי." שני הגברים שסחבו אותו היו אנשים גדולים, אחד רופא במדים, השני ככל הנראה עובר אורח. הם הובילו אותו למיטת בית חולים גדולה, מכוסה בסדינים כחולים, בצידיה ידיות פלסטיק. איפשהוא בתהליך הזה, נדמה שלירן התחיל להבין מה קורה. כשהם ניסו להושיב אותו על המיטה, נדמה כאילו לפתע הם נתקלו בקיר בלתי נראה. לירן לא זז מילימטר. הם ניסו פעם שנייה, הפעם מפעילים כוח.[/storyp]
[storyp]"אדוני, אתה בבית חולים, אתה שומע אותי?" האחות אמרה. בפעם השלישית ששני הגברים ניסו להושיב אותו על המיטה, הם כמעט הצליחו לדחוף אותו עליה, אבל לפתע לירן עשה תנועה מהירה, והדבר הבא שיאיר ראה זה את הרופא עף באוויר בצעקה, גופו מוטח אל הקיר וגולש למטה כמו בובת סמרטוטים.[/storyp]
[storyp]"כדאי שתתניעי את האוטו," הוא אמר לקארין, ואז שחרר את אחיזתו ורץ לכיוון לירן. הגבר השני שסחב אותו עכשיו הרים את ידיו וניסה לשים כמה שיותר מרחק ביניהם; האחות רצה לקרוא לתגבורת, נתקלת בקארין בדרכה. יאיר שלף את המזרק שהכין בכיס התיק שלו, ואז רץ להניח את ידו על כתפו של לירן, מזריק את תוכנו למותנו של לירן. כוויות ברמה הזאת לא יאפשרו לו לתפקד במשך יותר מכמה שניות, לא בלי עזרה על-טבעית. עם שיקוי שעוזר לו להתמודד עם הכאב, הוא העריך שיש לו לפחות שעה. הוא יכל לתת לו לשתות את השיקוי, אבל בהזרקה ההשפעה הייתה הרבה יותר מהירה, כמעט מיידית, והוא היה צריך אותו בתפקוד מהר. הריח שבקע ממנו היה נוראי, ריח של בשר חרוך ומוגלה. זה הרגיש כאילו העור שלו נדבק אל יאיר בכל מקום בו הוא נגע בו. הוא סובב את לירן לכיוון הדלת שממנה נכנסו כשהוא ראה את קארין בוהה בריתוק בקיר הרחוק.[/storyp]
[storyp]תנועת הזחילה החלה לקפוא בזמן שיאיר ראה עיניים מביטות בחזרה. לא היה לו זמן לחשוב - הוא הגיב באינסטינקט מוחלט, דוחף את ידו אל התיק, מוציא ממנו בקבוק זכוכית קטן מלא בנוזל שחור, והטיח אותו לרצפה בעוצמה. עשן שחור עבות מילא את חדר המיון כמעט מיד, ויאיר בקושי יכל לשמוע משהו מבין הצרחות שהגיעו לאחר מכן, חלקן מחולים מבוהלים, חלקן משדים עיוורים.[/storyp]
[storyp]"קארין, לאוטו, עכשיו!!" הוא צעק, אבל זה היה חסר תועלת. גם אם היא שמעה אותו מעל ההמולה, היא הייתה המומה. הוא הרגיש תנועה לצידו כשזרועו הדביקה של לירן התנתקה ממנו, וראה אותו תופס את זרועה של קארין בכוח, גורר אותה לכיוון הדלת.[/storyp]
[storyp]הריצה החוצה נראתה הרבה יותר קצרה מאשר הריצה פנימה. לפני שיאיר הבין מה קרה, קארין הייתה בכסא הנהג, והוא ולירן במושב האחורי. הוא הסתכל החוצה, מקווה כנגד כל הסיכויים שהשדים לא ירדפו אחריהם; אבל הנחיל שזחל ורץ והתעופף מתוך חדר המיון ניפץ את תקוותיו במהרה.[/storyp]
[storyp]"עכשיו, קארין, עכשיו!!" לירן ויאיר התגלגלו בתוך האוטו כשהצמיגים חרקו את הרצפה, רגע לפני שהזוחלים הראשונים עלו על הגלגלים.[/storyp]
[storyp]"יאיר!" הוא שמע את קולו של לירן בכזאת עוצמה שהוא נבהל ונפל ממקומו שוב. "מה הבאת? מה יש לנו להלחם בהם?"[/storyp]
[storyp]עשרות מחשבות מבולבלות רצו דרך ראשו. הוא הסתכל מהשמשה האחורית וראה את הנחיל זורם אחריהם, נהר אדום ושחור של שריון, להבים ואש.[/storyp]
[storyp]"יאיר!!" הוא הרגיש סטירה מצלצלת שנענעה את כל חושיו, וראשו התפכח מעט. "מה יש לנו?"[/storyp]
[storyp]לקח לו זמן למיין בראשו את הדברים אותם הספיק לדחוס לתיק הגדול, ועוד קצת זמן לסנן את השימושיים. "אה… שיקוי כוח, גלימת להבות, אבני רונות," הוא התחיל, מוחו מדלג ממקום למקום.[/storyp]
[storyp]"איזה אבני רונות?"[/storyp]
[storyp]"חשמל, אבני חשמל!"[/storyp]
[storyp]"תוציא אותם!"[/storyp]
[storyp]יאיר בדיוק התחיל לחטט בתיק כשעינו קלטה משהו עף לכיוונם. רוב הנחיל היה איטי מדי כדי לעמוד בקצב של המכונית המאיצה, אבל דמות אחת התקדמה אליהם במהירות מסחררת. שד הסער הזכיר קרנף מבחינת מבנה גופו, עם הרגליים הרחבות ומבנה הגוף המוצק. עיניו בערו באדום, ובצידי ראשו ניתן היה לראות את עצמות הלסת הענקיות מבזלת שחורה בולטים דרך העור השחור הקשיח. על גבו היו קוצים ארוכים אדומים, שאותם יכל להקים לחיים כדי לדקור כל מי שהיה איטי יותר מקליע. אבל מה שעף לכיוונם באותו הרגע היה השד-הסימביוטי שחי בתוך הפה של שד-הסער. הוא ירק אותו לאוויר בעודו בתנועה, ויאיר יכל לראות את כדור הקוצים עף באוויר בהילוך איטי, מתרסק על השמשה האחורית וממלא אותה בסדקים.[/storyp]
[storyp]"מה זה היה?!" קארין צעקה מקדימה.[/storyp]
[storyp]"יאיר, האבנים!!" לירן צעק, ואז הסתובב כך שרגליו כוונו אל השמשה. כדור הקוצים נפתח, ופנים קטנות ומרושעות הביטו בהם מבעד לשמשה. זוג רגליים כמו של גמל-שלמה ענקי התרוממו באוויר, ופגעו בזכוכית, מרסקים אותה לחתיכות. אבל לירן היה מוכן: הרגל שלו נעה בתזמון מושלם, וברגע שהשמשה התנפצה, הבעיטה שלו פגעה בזכוכית שעליה עמד כדור הקוצים, והיא הוטחה לאחור, מתנפצת על הכביש בזמן שהרכב שלהם התנדנד ורכב סמוך צפר בהיסטריה.[/storyp]
[storyp]יאיר הוציא את האבנים מתוך התיק, שלושה במספר, והושיט אותם ללירן. "אני צריך שתפעיל את הרונות ותפוצץ אותן ברגע שהן קרובות למטרה, אתה מבין אותי?" הוא אמר. יאיר הרגיש כאילו המילים דגדגו את אוזניו, כל דבר שחושיו קולטים מלווה ברעש לבן היסטרי, אבל הוא הצליח הנהן. הוא הניח את אצבעותיו על האבנים, עצם את עיניו, והחל למלמל במהירות, המילים הלטיניות מתנגשות אחת בשנייה בלשונו לפני שהן יוצאות החוצה. כשהוא פקח את עיניו, הרונות שעל האבנים זהרו באור אדום כהה.[/storyp]
[storyp]"תתכונן!" לירן אמר, וכיוון את אחת האבנים החוצה. כשהיא עפה, יאיר שם לב שהיא לא כוונה אל שד הסער: היא כוונה למעלה. שלושה מטרים מעליהם, ורק מטרים ספורים מאחוריהם, הוא ראה כנפי עור ענקיות טופחות באוויר. דרקון-ערפד, מוחו דקלם באדישות מאחורי ערפל הפאניקה. הטלפיים המשוננות שלו ברקו בצבע כסוף מתחת לגוף הנחשי הארוך. החורים בצידי צווארו, כמו זימים ענקיים, חשפו אש כתומה-לבנה בוערת, אורה צובע את קשקשיו באדום. הפה היה פתוח, ובזמן שאבן הרונה פגעה באפו של הדרקון ללא פגע, הוא ראה כדור אש בוקע מתוך המלתעות מעוטרות-השיניים.[/storyp]
[storyp]העולם קפא באותו רגע. יאיר ראה את כדור האש נע לכיוונו בבירור מבעית, ולפתע זה היה כאילו הוא יכל לראות את הרכב מבחוץ. כדור האש פגע בגג הרכב הנוסע בפיצוץ, וזה עף באוויר, מסתובב כמה פעמים לפני שהוא נוחת הפוך ונגרר על הכביש, מעלה עשן. הדממה נמשכה רק רגע אחד לאחר מכן, לפני ששד-הסער בלם ודחף את ראשו לתוך הריסות המכונית, ואז הלילה התמלא בצרחות. חלונות הרכב נצבעו בדם שהותז מבפנים בזמן שהשד נבר בארוחתו. קארין ניסתה לזחול החוצה דרך השמשה הקדמית המנופצת, ולרגע נדמה כאילו היא הצליחה לברוח, אבל אז רגליה נתפסו, והיא נגררה בחזרה לתוך ההריסות, צווחותיה ממלאות את האוויר.[/storyp]
[storyp]רק שזה לא באמת קרה. יאיר הוטח לכיוון הדלת כשקארין הסיטה את ההגה, וכדור האש התרסק כל כך קרוב שהחלונות בצידו של הרכב התנפצו גם הן. גופו של יאיר התטלטל אנה-ואנה עוד כמה פעמים בזמן שקארין ניסתה לייצב את האוטו.[/storyp]
[storyp]"יאיר!" לירן צעק. הוא יכל לראות אותו מדמם, שברי הזכוכית מעטרים את גופו עכשיו בנוסף לכוויות החמורות. "אנחנו צריכים אותך, יאיר! אתה חייב לפוצץ את אבני הרונות!"[/storyp]
[storyp]הוא לא הצליח להגיב. עוצמת החזיון שיתקה אותו, צרחות הכאב של לירן ושל קארין עדיין מהדהדות באוזניו, הפחד לא מאפשר לו להניע את השרירים שלו. הוא הרגיש עוד סטירה מצלצלת מלירן, הכל נהיה לבן לרגע, ושוב גלגלי השיניים התחילו להסתובב.[/storyp]
[storyp]לירן הביט ביאיר בחוסר אונים, ואז הרים את מבטו אל הדרקון-ערפד שהניע את גופו בתנועות מפותלות, מתכונן לכדור אש נוסף. הוא הרים אבן-רונה חדשה וזרק, מנסה לפגוע בפניו של הדרקון כדי לפחות להסיח את דעתו. אבל איכשהוא - לא היה לו מושג איך - כשהאבן התקרבה אל היצור המעופף, יאיר מצא במוחו את מילות הלחש. שפתיו נעו בצורה אוטומטית, ואבן הרונות התפוצצה בכדור של ברקים, גורמת לדרקון לצווח ולהתפתל באוויר לפני שהתרסק אל הכביש. הרוח שנישבה מההדף הגיעה לפניו של יאיר דרך השמשה השבורה. שד-הסער התנגש בדרקון שעל הרצפה ומעד, ולפתע הם הביטו בשני השדים נאבקים אחד בשני על הרצפה, קוצים אדומים אל מול להבות שהלכו וקטנו באופק.[/storyp]
[storyp]"כולם בסדר?" לירן שאל, קולו צרוד.[/storyp]
[storyp]יאיר פלט יבבה קטנה. קארין פלטה צחקוק היסטרי ממושב הנהג. יאיר לא הצליח לשמוע אף צליל שנאמר, למרות שהוא היה מוכן להשבע ששפתיו של לירן נעו. הדבר הבא שחושיו הצליחו לקלוט הוא שהרכב התגלגל לחנייה מול הבית שלו. כשהוא הבין איפה הוא נמצא, הוא פתח את הדלת ורץ ריצת אמוק אל הסלון שלו, הסלון המתוק והבטוח, מחבק את הכורסא כאילו הייתה הדבר היחיד בעולם. "לא הייתי צריך לצאת," הוא מלמל לעצמו, אולי גם קצת אל הבית. "סליחה, סליחה, לא הייתי צריך לצאת, אני מצטער שיצאתי. אני כל כך מצטער."[/storyp]
[storyp]"יאיר? אתה בסדר?" קולו המודאג של לירן החזיר אותו למציאות. הוא הביט בו, שחרר את הכורסא, התיישר, ונשם נשימה עמוקה ורועדת. הוא הבין שהוא דיבר אל הבית שלו הרגע, והשתעל באי-נוחות. קול טפטוף משך את תשומת ליבו, והוא ראה שלירן מדמם על הרצפה. היו דברים חשובים יותר לדאוג להם כרגע.[/storyp]
[storyp]"תכנסו למרתף," הוא אמר, קולו רועד לא פחות מגופו. תתעשת, בן אדם! הוא אמר לעצמו. יש עבודה לעשות. "קדימה, בזריזות. אנחנו צריכים לטפל בך לפני שהשפעת השיקוי תדעך."[/storyp]

הקטע הבא

כרגיל, אהבתי D:
הרעיון שיאיר מפעיל את לירן עובד מאוד לטובתך בפרק הזה כאשר הוא מנסה להציל אותו. נוצרת תחושת מתח כיוון שיאיר שהוא "הקן האחורי" בדרך כלל ניאלץ גם הוא לחשוף את עצמו.
אתה השתפרת מאוד בקטעי האקשן (למרות שהאהוב עליי היה בפרק הקודם) מאז קטע האקשן הראשון.
ובכל זאת מספר הערות :
הקטע שיאיר הוזה את מותם בידי הדרקון-סיוט הוא מצוין, אל תוותר עליו, אבל במובנים מסוימים הוא לא ברור מספיק. לא ברור מתי הוא מתחיל, מתי הוא נגמר ולמה הוא התחיל (כתוצאה מאיזה פעולה של הדרקון, או כל דבר אחר.)
דבר אחד נוסף, הוא רק לוודא שיש הסבר מדוע לירן יודע את מילות ההפעלה של הרונות. אפילו אם זה הסבר פשוט כמו : 'הוא נזכר בלילה במרתף שבו יאיר דיקלם לעצמו את הלחשים' הוא שווה הזכרה בשלב מאוחר יותר. פשוט אל תשאיר את זה פתוח.
זה הכול, אני מאוד אוהב את הסיפור בכללי (קראתי חלקים קודמים ממנו שאז לא קראתי) וגם הקטע הזה טוב מאוד. מסקרן אותי לראות מה יקרה בסוף.
תמשיך לכתוב!

תודה רבה :)

בנוגע לקטע של יאיר, אני מאוד אוהב אותו, אבל אני מבין למה אתה מתכוון. לקח הרבה זמן עד שהבאתי את זה למצב שלדעתי יחסית מובן מה קורה, אבל עדיין זה לא מושלם. הרעיון היה שהחלק שהוא הוזה מתחיל כשהוא רואה את הרכב מהצד, ומסתיים ב'אבל זה לא באמת קרה'. מכיוון שמזכירים את כדור האש, קיוויתי שזה יהיה ברור שהטריגר היה מתקפת הכדור האש של הדרקון. אני צריך לחשוב אם יש לי דרכים לשפר את זה יותר.

בנוגע לזה למילות לחש של הרונה - קראתי את זה עכשיו שוב, וזה אכן לא היה ברור, אבל יאיר הוא זה שהפעיל את האבן, לא לירן :)
אני מתקן את הפסקה הרלוונטית עכשיו.

תודה על הביקורת!

אם השדים תוקפים רק את מי שרואה אותם, עולה השאלה למה צריך ציידים מלכתחילה. מי שנחשף רק מסכן את עצמו ולא מציל אף אחד בגלל שאף אחד לא בסכנה - או שלא?
חוץ מזה, בלגן כמו מה שקרה בחדר המיון מעלה את השאלה איך זה שקסם עדיין לא נחשף לכולם. את התקרית הזאת אפשר להסביר, אבל אם דברים כאלה קורים, בטוח שגם דברים קשים יותר להסבר קורים. חוץ מזה, אם טירונים יחסית כמו שיאיר ושות' היו בהתחלה נחשפו לעולם הזה (כלומר, החשיפה היא לא מעשה מכוון אלא יכולה לקרות כמעט בטעות), איך זה שעדיין לא נחשף מישהו שפשוט רוצה לגלות לכולם? כל עולם עם על-טבעי נסתר צריך לענות על איך ולמה הוא נשאר נסתר. ענית מצוין על הלמה, אבל האיך עדיין בספק.

הקטע עצמו מצוין. נחמד לראות את יאיר מצד אחד בקושי מתפקד, מצד שני חיוני למשימה, מה שעושה את כל הדינמיקה הרבה יותר מעניינת. אני חייב להודות שאני קצת מאוכזב מקארין - היא בדיוק נחשפה והיא עדיין לא מעכלת דברים וכולי, אבל כשיאיר אומר לה שהיא תהרוג אותם אם היא תסתכל, ציפיתי שהיא תתעשת ותתאפק. כדי להצדיק את האקשן הייתי נותן לה ללחוש "אופס" אחרי שיאיר מזהיר אותה (או משהו פחות צ'יזי) ומהצד נשמעות כבר לחישות הזעם של השד. באופן כללי, קארין מאבדת ריכוז ועשתונות בקלות מדי מול כל העל-טבעי. בהתחלה זה עדיין עובד, אבל בשלב הזה זה מתחיל לגרוע מהתדמית השקולה והנבונה שביססת בשבילה. היא צריכה להפריע פחות, או לפחות, לא לעשות טעויות אחרי שמזהירים אותה.

הקטע עם ההזיה עדיין מבלבל. צריך לקשר אותה יותר לגורם שלה - אם זה כדור האש אולי הוא מתפתל בפיתולים הפנוטיים, אם זה קטע מוזר של יאיר אולי הוא חוטף כאב ראש ממש לפני. תכניס תיאור קצר של התנהגות מוזרה של מה שגורם להזיה לפני ואחרי כדי לבסס את המקור ולבסס מאיפה היא מגיעה (לא צריך שזה יהיה ברור לגמרי, אבל צריך לספק את התחושה של סיבה ותוצאה).

ת'ור אמר/ה:
אם השדים תוקפים רק את מי שרואה אותם, עולה השאלה למה צריך ציידים מלכתחילה. מי שנחשף רק מסכן את עצמו ולא מציל אף אחד בגלל שאף אחד לא בסכנה - או שלא?
חוץ מזה, בלגן כמו מה שקרה בחדר המיון מעלה את השאלה איך זה שקסם עדיין לא נחשף לכולם. את התקרית הזאת אפשר להסביר, אבל אם דברים כאלה קורים, בטוח שגם דברים קשים יותר להסבר קורים. חוץ מזה, אם טירונים יחסית כמו שיאיר ושות' היו בהתחלה נחשפו לעולם הזה (כלומר, החשיפה היא לא מעשה מכוון אלא יכולה לקרות כמעט בטעות), איך זה שעדיין לא נחשף מישהו שפשוט רוצה לגלות לכולם? כל עולם עם על-טבעי נסתר צריך לענות על איך ולמה הוא נשאר נסתר. ענית מצוין על הלמה, אבל האיך עדיין בספק.
אני אענה על כמעט כל השאלות האלה בפרק הבא, אבל אני רק אציין משהו שכבר התייחסתי אליו בסיפור - חשיפה לסוד יכולה לקרות בטעות, אבל היא יכולה גם להיות תהליך מאוד ארוך ומורכב. יש כאלה שרמז עדין יוביל אותם לחשוף את עצמם, אבל יש כאלה שגם אם תציג להם את זה מול העיניים עדיין יתקשו לקבל את זה. זה מאוד אישי.
אבל כן חשבתי על השאלות האלה ויש לי תשובה עליהם, והם יגיעו בקרוב :)

ת'ור אמר/ה:
הקטע עצמו מצוין. נחמד לראות את יאיר מצד אחד בקושי מתפקד, מצד שני חיוני למשימה, מה שעושה את כל הדינמיקה הרבה יותר מעניינת. אני חייב להודות שאני קצת מאוכזב מקארין - היא בדיוק נחשפה והיא עדיין לא מעכלת דברים וכולי, אבל כשיאיר אומר לה שהיא תהרוג אותם אם היא תסתכל, ציפיתי שהיא תתעשת ותתאפק. כדי להצדיק את האקשן הייתי נותן לה ללחוש "אופס" אחרי שיאיר מזהיר אותה (או משהו פחות צ'יזי) ומהצד נשמעות כבר לחישות הזעם של השד. באופן כללי, קארין מאבדת ריכוז ועשתונות בקלות מדי מול כל העל-טבעי. בהתחלה זה עדיין עובד, אבל בשלב הזה זה מתחיל לגרוע מהתדמית השקולה והנבונה שביססת בשבילה. היא צריכה להפריע פחות, או לפחות, לא לעשות טעויות אחרי שמזהירים אותה.
אני מבין את הנקודה שלך בנוגע לקארין. קודם, הייתה לי פסקה שמסבירה איך קארין מאוד מתאמצת לא להסתכל על השדים, אבל ברגע שמתחילה המהומה עם לירן, דעתה מוסחת, והיא מסיטה את מבטה בטעות. בסוף הורדתי אותה, כי היא די הרסה את הזרימה של הקטע הזה. בכל מקרה, קארין לא עשתה את זה בכוונה (הפעם). אני מבין את מה שאתה אומר לגבי הדמות שלה, וכמו שאתה אומר, זה מאוד קשור להלם מהעל-טבעי - אבל אני אשמח מאוד אם תתייחס לזה שוב אחרי הפרק הבא :)
כמו שציינתי, הפרק הבא והפרק הזה היו אמורים להיות פרק אחד, אבל בסוף החלטתי לפצל אותם, אז יש הרבה קצוות חוט שאמורות להסגר בפרק הבא.

ת'ור אמר/ה:
הקטע עם ההזיה עדיין מבלבל. צריך לקשר אותה יותר לגורם שלה - אם זה כדור האש אולי הוא מתפתל בפיתולים הפנוטיים, אם זה קטע מוזר של יאיר אולי הוא חוטף כאב ראש ממש לפני. תכניס תיאור קצר של התנהגות מוזרה של מה שגורם להזיה לפני ואחרי כדי לבסס את המקור ולבסס מאיפה היא מגיעה (לא צריך שזה יהיה ברור לגמרי, אבל צריך לספק את התחושה של סיבה ותוצאה).
אני קצת חושש מזה. אחד הדברים שניסיתי לעשות עם הקטע הזה, זה להעביר בקורא חרדה רגעית לשלומם של הגיבורים, כדי שיבין למה יאיר כל כך משותק מאימה. אם אני אעשה את זה ברור שזאת הזיה מהרגע הראשון, אני עשוי לאבד את זה. יכול להיות שמשהו עדין - סחרחורת חזקה שהוא מרגיש רגע לפני, למשל - תעביר את התחושה של סיבה ותוצאה?

ותודה רבה על הביקורת המפורטת, זה ממש עוזר לי :)

מה גורם להזיה? הדרקון? המתח? גם אם קוראים רגילים לא אמורים לדעת, תגיד. אנחנו פותחים לסיפור את הקרביים בכל מקרה.
סחרחורת לפני ההזיה תעבוד. אחרי ההזיה תרמוז קלות מה גרם לה. נכון לעכשיו ברור (בדיעבד) שזו הייתה הזיה, אבל אין שום רמז לגורם שלה - מה שעושה אותה תלושה. אם תיצור קשר, גם קלוש, לאפשרות או אפשרויות, זה יחבר אותה לזרימה של הסצנה.

ובקשר לקארין - בלי קשר לחלק הבא, קארין אשמה במצב כרגע. היא כבר עשתה טעות אחת. לתת לה לעשות עוד טעות - כשהיא יודעת שזו טעות - מרגיז אותי כקורא. לא אכפת לי מה הסיבה, כל מה שאני יודע הוא שקארין שוב הכניסה אותם לבוץ אחרי שהזהירו אותה, וברצינות תהומית. אחר כך, כשהם צריכים להימלט, היא אפילו מוסיפה על זה ומעכבת אותם. גם אם בקטע הבא היא תופסת את עצמה בידיים, כרגע היא הלא-יוצלחית - וזה מנוגד מדי לדמות שלה. אחת הפשלות שלה צריכה תיקון - או שהיא תעורר את השדים לפני שיאיר מספיק להזהיר אותה, או שהיא תמהר לפניהם ותכין את הרכב - שתהיה לה תרומה חיובית ולא רק נייטרלית או שלילית.

ת'ור אמר/ה:
מה גורם להזיה? הדרקון? המתח? גם אם קוראים רגילים לא אמורים לדעת, תגיד. אנחנו פותחים לסיפור את הקרביים בכל מקרה.
סחרחורת לפני ההזיה תעבוד. אחרי ההזיה תרמוז קלות מה גרם לה. נכון לעכשיו ברור (בדיעבד) שזו הייתה הזיה, אבל אין שום רמז לגורם שלה - מה שעושה אותה תלושה. אם תיצור קשר, גם קלוש, לאפשרות או אפשרויות, זה יחבר אותה לזרימה של הסצנה.
הבנתי. נקודה מעניינת. אני אנסה את זה.

ת'ור אמר/ה:
ובקשר לקארין - בלי קשר לחלק הבא, קארין אשמה במצב כרגע. היא כבר עשתה טעות אחת. לתת לה לעשות עוד טעות - כשהיא יודעת שזו טעות - מרגיז אותי כקורא. לא אכפת לי מה הסיבה, כל מה שאני יודע הוא שקארין שוב הכניסה אותם לבוץ אחרי שהזהירו אותה, וברצינות תהומית. אחר כך, כשהם צריכים להימלט, היא אפילו מוסיפה על זה ומעכבת אותם. גם אם בקטע הבא היא תופסת את עצמה בידיים, כרגע היא הלא-יוצלחית - וזה מנוגד מדי לדמות שלה. אחת הפשלות שלה צריכה תיקון - או שהיא תעורר את השדים לפני שיאיר מספיק להזהיר אותה, או שהיא תמהר לפניהם ותכין את הרכב - שתהיה לה תרומה חיובית ולא רק נייטרלית או שלילית.
שים לב שכן הייתה לה תרומה חיובית - כשכדור האש כמעט פגע בהם, זאת הייתה התגובה המהירה שלהם שהצילה אותם ממוות. זה לא היה ברור מספיק? צריך להדגיש את זה? או שזאת פשוט לא תרומה מספיק משמעותית?
כשאתה אומר שהיא עשתה טעות אחת, אתה מתכוון לזה שהיא הביאה אותו לבית החולים, או זה שהיא חשפה את עצמה לסוד? לא יודע אם הייתי מחשיב אותם כטעות בעצמי, מעניין אותי למה אתה התייחסת.

בכל מקרה, קח בחשבון גם שהיא אמנם בן אדם מאוד חכם וחריף, במיוחד בכל מה שנוגע להבנה ומניפולציה של אנשים, אבל במצבי לחץ של חיים או מוות אין לה שום סוג של ניסיון, בטח שלא במצבים כאלה. מצד אחד אני מסכים שהיא ממש לא לא-יוצלחית, אז זה לא אופייני לה לפשל ככה, אבל אני גם לא רוצה שהיא תהפוך ל-Mary Sue.

הטעות שדיברתי עליה הייתה ללכת לבית החולים. נכון שהיא לא ידעה שזו טעות, אבל זה לא משנה - הם בצרות, וזו אשמתה. אלה עדיין לא צרות קטלניות והיא עשתה את זה בלי לדעת - אז למה היא מדרדרת? אז היא מכניסה אותם לצרות אמיתיות, והיא כן יודעת. ממנה אני מצפה להסתגל באיטיות, לא להיות במגמת ירידה.

ההצלה שלה מכדור האש באמת לא ברורה לחלוטין (יכול להיות שלירן משך את ההגה, לאידע), אבל זה בכל מקרה קשור יותר לתגובות מהירות ופחות לשיקול דעת, שהוא נקודת החוזק שלה. אני רוצה לראות אותה מתעשתת, מראה קצת שכל, מזכירה לי שזו, בסופו של דבר, קארין, ולמרות שהיו לה כמה רגעים קשים היא עדיין הדמות שאני אוהב.

הייתי דואג שהיא תהפוך למרי סו רק אם לא היית מכיר את הרעיון ולא היה לך כישרון בבניית דמויות. שהוכחת שיש לך.
מרי סו היא לא בדיוק "הדמות המושלמת", היא "הדמות שהכותב רוצה להיות\מאוהב בה". היא חכמה וחזקה ויפה וכנראה עם רקע קשה כדי להפוך אותה לטרגית כי הכותב רוצה לכפות עלינו לאהוב אותה, מה שמתרסק כי אנחנו א. לא אוהבים לעשות מה שאומרים לנו וב. בד"כ הדמות לא טובה כמו שהיא מוצגת (אומרים שהיא חכמה, אבל היא לא מתנהגת בחכמה). בהחלט אפשר ליצור דמות חכמה וחזקה ויפה שלא תהיה מרי סו אם הכותב מתייחס אליה כאל בנאדם ומזכיר לנו מדי פעם שכן, גם לה יש נפילות, וכן, אין לה אגרטל חרסינה במקום רגשות. אני בעצמי כתבתי דמות כזו פעם ואני חושב שהיא בטוחה למדי ממרי סויות.
קארין הראתה לנו שהיא בין השאר קצרת רוח, עצמאית קצת יותר מדי, ושונאת כשעושים החלטות בשבילה. היא דמות טובה. כבר גרמת לנו לתפוס אותה כאדם, לא כגזיר קרטון, אז את המכשול הגדול ביותר עברת. זה בסדר לכתוב אנשים חכמים, גם חכמים מאוד, כל עוד אנחנו לא שוכחים שהם אכן אנשים.

ת'ור אמר/ה:
ההצלה שלה מכדור האש באמת לא ברורה לחלוטין (יכול להיות שלירן משך את ההגה, לאידע), אבל זה בכל מקרה קשור יותר לתגובות מהירות ופחות לשיקול דעת, שהוא נקודת החוזק שלה. אני רוצה לראות אותה מתעשתת, מראה קצת שכל, מזכירה לי שזו, בסופו של דבר, קארין, ולמרות שהיו לה כמה רגעים קשים היא עדיין הדמות שאני אוהב.
זאת נקודה מעניינת. לא ראיתי את זה ככה. לשנות את זה ידרוש לשנות את המבנה של הסצינה קצת, לתת לה הזדמנות להראות שיקול דעת. אני אצטרך לחשוב על איך לעשות את זה, אבל אני נוטה לכיוונך. תודה שהעלת את זה.

והנה מגיע הקטע הבא, בתקווה איתו עוד הרבה תשובות. הפרק הזה שוכתב לחלוטין מאפס, משהו שלא הייתי צריך לעשות מאז הפרק השני... ובגלל אותה סיבה, כי החלטתי לשנות נקודת מבט. המעגל של לירן-יאיר-קארין היה מגניב, אבל החלטתי לשבור אותו :)
מקווה שתהנו!

קארין
[storyp]הסחרחורות כבר כמעט הפסיקו, אבל קארין עדיין יכלה לראות את ידיה רועדות, אפילו כשנחו בשלווה על ידיות הכיסא. האדרנלין, היא אמרה לעצמה, אבל היא ידעה שזה לא רק זה.[/storyp]
[storyp]מבטה עלה אל במת העץ המוגבהת במרכז המרתף. על הבמה היו פזורות אבקות, הצבעים הבהירים שלהן אפרפרים עכשיו, אבל עדיין משרטטים רונות מורכבות על הפלטה המיושרת, דומות לאלה שראתה מחוץ לביתה לא מזמן. היא יכלה לראות סימנים עדינים במקום בו יאיר כנראה ישב כשהפעיל את לירן. מאחורי הבמה נמצא משטח העבודה. קארין התקשתה להאמין שאדם כל כך מבולגן הצליח להפיק כזה סדר מופתי. הארונות היו פתוחים, חושפים החוצה צנצנות זכוכית ומיכלי מתכת, כלי מדידה מפלסטיק וקערות קרמיקה, מזרקים ובקבוקים, כולם מתוייגים ומסודרים בקפדנות. אפילו על שולחן העבודה, הניירות, הספרים והעטים הונחו אחד לצד השני בדייקנות ממושמעת.[/storyp]
[storyp]"את בסדר?" קולו של לירן הסיח את דעתה, וגרם לה לנתר במקומה. היא הפנתה את פניה אליו. הוא שכב על בטנו מעל מיטת מתכת גדולה שלא נראתה נוחה במיוחד, בזמן שיאיר היה עסוק בלמרוח על גבו משחה כלשהיא. זה היה יכול להראות כמו טיפול רגיל לחלוטין, אלמלא הזוהר האדום העדין באצבעותיו של יאיר, או הרחש של המלמולים הלטיניים בזמן שעבד.[/storyp]
[storyp]היא צחקה משאלתו, ונבהלה מהאופי ההיסטרי של הצחוק. "בסדר? נהדר. הכל פשוט… וואו."[/storyp]
[storyp]"לא רציתי שתגלי ככה," הוא אמר. "לא רציתי שתגלי בכלל, אבל בטח שלא ככה. איך את מתמודדת?"[/storyp]
[storyp]איך היא התמודדה, באמת? היא לא הייתה בטוחה שהיא ידעה איך לענות על זה. המוח שלה, הכלי הכי חד לרשותה, היה מעורפל ומבולבל. "אז העולם מלא בשדים שמתעלמים מכל מי שלא יודע עליהם, ואתה אחד מאלה שהולכים ונלחמים בהם," היא אמרה לבסוף. הקול שלה נשמע לה זר, והיא בקושי הצליחה להאמין שאלה הדברים שיצאו מפיה, אבל הכל התאים. ההיעדרויות הלא מוסברות, הבילוי המוגזם בחברת יאיר ועידו, ההתנהגות המוזרה. אפילו הסלידה העזה מלחשוף את האמת.[/storyp]
[storyp]"כן, זה בערך נכון," הוא ענה. "זה לא ששדים מתעלמים לחלוטין מאנשים תמימים, בדרך כלל הם יניחו להם לנפשם, אבל לפעמים..." הוא השתתק לרגע. "לפעמים הם הורגים גם אותם. תמיד יש הסבר אחר, בניין מגורים שקרס או פיצוץ בלון גז, אבל הם לא היו קורים בלי התערבות. אני, יאיר ועידו ניסינו למנוע מדברים כאלה לקרות."[/storyp]
[storyp]"אז מה שקרה היום… זה היה יום רגיל מבחינתך."[/storyp]
[storyp]הוא גיחך. "רגיל? להלחם בשד זה משהו חריג, לא משנה מי אתה. קרב בין ציידים הוא אפילו יותר נדיר. שום דבר פה לא נופל תחת 'רגיל'. כוויות ממעלה שנייה זה לא משהו שהייתי רוצה להכניס לסדר היום שלי."[/storyp]
[storyp]לפתע היא דאגה. עם כל מה שקרה, היא שכחה שכל הגב שלו היו בצבע אדום לח, והיד שלו הייתה כמעט שחורה ומתקלפת. הלב שלה החסיר פעימה. "אתה תחלים, נכון? כלומר, יאיר יעשה את הקסם שלו, ואתה תהיה בסדר?"[/storyp]
[storyp]"זה לא כזה פשוט, אבל כן. אני אצטרך לבוא לפה כל יום בשבוע הקרוב ולקחת משהו נגד הכאב. יש לנו גם שרוול-אשלייה שיעזור להסתיר את הפציעות. אבל תוך שבועיים אני אחזור לכושר כאילו כלום לא קרה."[/storyp]
[storyp]היא נאנחה בהקלה, והרגישה את הסחרחורת חוזרת. מבטה הוסט בחזרה אל הבמה במרכז המרתף, מהופנטת מהצבעים, מקולו המונוטוני של יאיר. בראשה היא ראתה עיניים קטנות ומרושעות, רגע לפני שזוג להבים התרסקו לתוך השמשה האחורית. היא ראתה את עיניו הבוערות של דרקון מעופף ענקי, את הניצוץ כשלקח נשימה עמוקה וירק כדור של אש. היא ראתה קרנף ענק דוהר במורד הכביש המהיר אחרי הרכב המאיץ.[/storyp]
[storyp]"למה הם עושים את זה?"[/storyp]
[storyp]"מה?"[/storyp]
[storyp]"השדים, למה הם עושים את זה? רוצחים אנשים. הם אוכלים אותם?"[/storyp]
[storyp]"לא לא, רובם לא. שדים לא צריכים לאכול." הוא חשב על זה רגע, מהסס. "האמת היא שאף אחד לא באמת יודע למה. שדים יכולים להרגיש כשמביטים בהם, והם לא מופיעים בתמונות או אפילו במראות. זה הופך מחקר עליהם ל… מסובך. הספרים אומרים שהם ניזונים מסבל וכאב, אבל לדעתי זאת סתם אמונה תפלה. אני חושב שהם פשוט מרושעים, בלי שום דבר מעבר לזה."[/storyp]
[storyp]"אמונה תפלה," היא אמרה. פתאום היא לא הצליחה לעצור את עצמה, והיא פלטה עוד צחוק קצר. "ציידי השדים והמכשפים האלה, מלאים באמונות תפלות, אה?" לירן חייך חיוך נבוך, והיא צחקה שוב, הפעם עם משמעותית פחות היסטריה. לצחוק עזר. היא שמה לב שהידיים שלה כבר כמעט לא רעדו, והערפל במוחה התחיל להתפזר. "אז כל מה שסיפרת לי על השבי, זה היה נכון?"[/storyp]
[storyp]הוא היסס לרגע. התגובות שלו היו כמו ספר פתוח: לרגע, הוא חשב איזה שקר הוא צריך לספר. אבל רגע אחר כך, הוא הבין שאין לו עוד מה להסתיר. קארין הרגישה הקלה עצומה. עכשיו, כשהיא ראתה את התמונה המלאה, כל נשימה, כל גלגול עיניים שלו היה ברור כשמש. "הרוב היה נכון. זה לא היה הסיפור המדויק, כמובן. בזמנו, צדתי מכשף שעסק בזימון שדים. מכשפים עושים את זה לפעמים, כדי לקצור את האיברים הפנימיים שלהם בשביל טקסים יותר מורכבים, שוכחים לגמרי שהם שמים את כל בני האדם מסביבם בסכנה." הוא נענע בראשו לרגע, ואז המשיך. "בכל מקרה, מסתבר שהמכשף הזה היה חלק מקבוצה של מכשפים וציידים. מעגל-כישוף, הם קוראים לעצמם. כשהם גילו מה עלה בגורלו, עשרה מהם באו לקחת אותי, חמישה ציידים והמכשפות שלהם. הייתה לנו רק אזהרה מועטת. הצלחתי להוריד ארבעה ציידים, בזכות מלכודות ותכנון טוב, אבל בסוף מיכאל לקח אותי בשבי."[/storyp]
[storyp]"להוריד ארבעה ציידים," היא חזרה אחריו בשקט.[/storyp]
[storyp]"להרוג," הוא תיקן בהחלטיות, והיא מיד שמעה את הטון המתגונן בקולו. "להרוג אנשים שבאו לחטוף אותי ולהתעלל בי."[/storyp]
[storyp]היא בחנה אותו לכמה רגעים ארוכים. אין סיבה יותר מוצדקת להרוג מאשר הגנה עצמית, אבל הקלות שבה הוא דיבר על לצוד מכשפים ולהוריד ציידים הדאיגה אותה לרגע. היא יכלה לראות שלא היה בזה שום דבר קל עבורו. המבט העיקש, הטון המתגונן, הם כולם הצביעו על כך שזה לא היה עניין של מה בכך מבחינתו. העיסוק הזה בציד שדים שם את לירן קרוב מאוד לגבול בין החיים למוות, אבל הוא עדיין העריך את החשיבות של התפר הזה.[/storyp]
[storyp]התמונה התחילה לקבל צורה בראשה של קארין, אבל עדיין היו כמה פערים. "למה הם החזיקו אותך בשבי? אם הם רצו נקמה, למה הם לא פשוט הוציאו אותך להורג וזהו?"[/storyp]
[storyp]"הם השתמשו בי כדי לצוד שדים, כנראה בשביל לקצור את האיברים שלהם," הוא אמר בקול מכני. "אני מניח שכמו שמיכאל ציין, הם היו במחסור של ציידי-שדים. אולי הם פשוט לא מצאו כאלה שמוכנים לצלק את עצמם עם רונות. הייתי צד כמה פעמים בשבוע, אחרי שהייתי מתאושש מטקסי סימון-הרונות."[/storyp]
[storyp]היא דמיינה את המצב, ורק הזדעדעה יותר. כאילו ההתעללות העקבית לא הייתה מספיקה, הם גם עשו ממנו גלדיאטור על-טבעי. מלירן. היא הרגישה כעס גואה בתוכה. "כנראה? אתה מניח? שש שנים, והם אף פעם לא דיברו איתך, אמרו משהו על המניעים שלהם?"[/storyp]
[storyp]לירן השתתק, והביט בה בהיסוס. היא שמה לב שיאיר סיים להטיל את הכישוף שלו, כי רחש הכישוף התחלף בדממה מתוחה. לירן קם להתיישב על המיטה, נמנע מלהשען על ידו השרופה, והחליף מבט עם יאיר לפני שהחזיר את מבטו אליה. "אני מעולם לא דיברתי איתם," לירן אמר לבסוף.[/storyp]
[storyp]"זה חלק חשוב מנהלי השבי," יאיר הסביר. "ישנם כשפים ושיקויים שיכולים לשנות את התודעה, לגרום לו לעשות כל מה שהמכשף דורש, אבל אף אחד מהם לא יכול לעבוד אם הוא לא מקשיב למכשף שמדבר איתו. אם אתה מתנתק מעצמך, לא מקשר את מה שהסובבים אותך אומרים אל עצמך, הכשפים האלה פשוט לא יעבדו."[/storyp]
[storyp]"טריקים כמו להתייחס לעצמך בגוף שלישי עוזרים," לירן הוסיף. "ניסיתי להבין כמה שאני יכול בלי להקשיב, אבל זה לא קל. עידו היה יותר טוב בזה ממני. רוב הזמן הייתי פשוט מסתכל אל הקיר ושותק."[/storyp]
[storyp]היא הייתה המומה. "מעולם לא דיברת איתם? שש שנים, ולא החלפת איתם מילה אחת?"[/storyp]
[storyp]הוא הנהן. "היו לי כמה טעויות. זה היה קשה במיוחד כשהמכשפה שלהם הפעילה אותי. אבל למזלי, הם אף פעם לא הצליחו להטיל עליי כישוף משנה-תודעה."[/storyp]
[storyp]מעבר לכל הדברים שהם עשו לו, הם גם הותירו אותו לבד. קארין רצתה להרוג מישהו רק מלחשוב על זה. שש שנים שבהם התעללו בו, שבהם השתמשו בו כמו חייל שכיר שיילחם עד המוות בשביל הרווח האישי שלהם, וכל הזמן הזה, הוא היה לגמרי לבד. בלי אף אחד לדבר איתו, נעול בתא כלא, מבודד לחלוטין. היא הרגישה את ידיה רועדות שוב, הפעם מכעס. "חשבתי שאמרת שהרגת את כולם."[/storyp]
[storyp]"מה?"[/storyp]
[storyp]"בבית, זה מה שאמרת. אמרת שכשברחת, הרגת את כולם. מאיפה הגיע מיכאל?"[/storyp]
[storyp]הוא נבהל מטון הדיבור שלה, היא יכלה לראות את זה, אבל לא היה לה אכפת. הכעס פעם דרך עורקיה בעוצמה, והיא רצתה תשובה. "כשברחתי, הרגתי את כל מי שעמד בדרכי החוצה," הוא אמר. "השומרים, המכשפה שלי, אפילו הטבחית… אבל כשיצאתי מהצינוק אל האוויר הצח, רק רציתי לברוח משם. לא נשארתי כדי לחפש עוד קורבנות."[/storyp]
[storyp]לרגע אחד, קארין הצטערה על שלא הרג את כולם. היא דמיינה אותם, פרצופים אכזריים מעוותים בכאב, לפני שהבינה מה עובר בראשה. היא לקחה נשימה עמוקה כדי להרגע. המחשבה על היחס הברוטאלי שהם נתנו ללירן הוציא ממנה זעם שהיא לא ידעה שיש בתוכה, אבל היא ידעה שהיא הלכה רחוק מדי. לא יכול להיות שכולם היו אחראים למצבו של לירן. הנקמה הגיעה רק לאלה שכן.[/storyp]
[storyp]"מה אנחנו מתכוונים לעשות בנוגע אליהם?"[/storyp]
[storyp]"בנוגע למי?"[/storyp]
[storyp]היא הופתעה שהיא צריכה להסביר. "בנוגע לאותם ציידים ומכשפים שנשארו מאחור, שהולכים לחזור ולנקום בך על אותם האנשים שמיכאל רצה לנקום," היא אמרה. "בנוגע למיכאל, שעכשיו מסתובב ומחפש דרכים חדשות להרוג אותך. בנוגע לשדים בבית החולים, שמגיעים וניזונים מסבל ומפעם לפעם הורגים אנשים."[/storyp]
[storyp]קארין הרגישה את המתח נבנה באוויר. יאיר הסתכל על לירן בעיניים רחבות, מלאות ציפייה, וגבו של לירן התיישר בזמן שכיוון את מבטו אליה. "אני לא הולך לעשות שום דבר," הוא אמר, הקול שלו תוקפני יותר משאי פעם שמעה.[/storyp]
[storyp]ניתן היה לשמוע את פעימות הלב בדממת החדר. "שום דבר?" היא שאלה בהפתעה.[/storyp]
[storyp]"שמעת אותי," לירן אמר בכעס. "אני הולך להניח להם לנפשם, עד שהם יניחו לי לנפשי."[/storyp]
[storyp]להניח להם לנפשם? מאיפה זה הגיע? זה היה כאילו הם ניהלו שיחות שונות לחלוטין עד כה. "או עד שהם יהרגו אותך, אתה מתכוון."[/storyp]
[storyp]"אף אחד לא יהרוג אותי," הוא אמר בעקשנות. "אני יודע להגן על עצמי. ואני יכול להגן גם עלייך. אנחנו עובדים באותו בניין."[/storyp]
[storyp]"אז אתה הולך פשוט לחכות שהם יגיעו ויהרגו אותך, ורק אז תעצור בעדם?"[/storyp]
[storyp]"כן! זה בדיוק מה שאני הולך לעשות, קארין!" הוא קרא, קולו מתרומם.[/storyp]
[storyp]הדממה שעקבה לאחר מכן הייתה נוראית. קארין לא יכלה להאמין למה שהיא שומעת. בדיוק כשהכל הסתדר שוב, והיא הייתה בטוחה לירן הוא אכן הבן אדם שהיא מכירה ואוהבת, הוא הפתיע אותה לחלוטין. יאיר הסתכל על לירן בדאגה, ולירן נעץ את מבטו בקארין, בלי להסיט אותו לרגע. כולם זינקו כשצלצול עליז פילח את האוויר. יאיר הרים את מכשיר הטלפון האלחוטי מאחד השולחנות הסמוכים, והביט על המספר. "זה הבית שלך, לירן," הוא דיווח. "ההורים שלך, כנראה."[/storyp]
[storyp]לקח רגע לפני שהבעתו של לירן התחלפה מכעס להפתעה, ואז עוד רגע כדי שהצבע ידלוף מפניו החיוורים גם כך. "אני אמור להיות אצל הפסיכולוגית," הוא אמר בהלם. "זה היה הדבר היחיד שהם דרשו ממני. הדבר היחיד. אפילו לא הודעתי לה שאני מאחר."[/storyp]
[storyp]קארין הסתכלה בתדהמה על לירן קובר את פניו בידיו. שדים, ציידים ומכשפים ניסו להרוג אותו, והוא היה אדיש לחלוטין לעובדה שהם לא יפסיקו עד שיהרגו אותו. מה ששבר אותו בסוף היה שהוא לא הלך לפסיכולוגית שלו?[/storyp]
[storyp]לפתע הכל התבהר. עם ההבנה, הגיע גם מסלול הפעולה. היא הביטה אל יאיר, שבהה בטלפון שבידו כאילו זאת מפלצת תוקפנית, קמה ממקומה בהחלטיות, וחטפה את הטלפון מידו.[/storyp]
[storyp]היא הפעילה את קולה המרגיע ביותר, והביטה אל עיניו של לירן כל זמן שדיברה. "הלו? כן, מיכל. זאת קארין. כן, אני אצל יאיר. כן, גם לירן כאן. כן. אני יודעת, אני יודעת - אל תכעסו עליו. זאת לחלוטין אשמתי." יאיר ולירן הביטו בה בעיניים גדולות. "יאיר מילכד אותנו אליו הביתה אחרי שהוא חזר מהעבודה, כדי שנשב לדבר, ו… טוב, היה לנו הרבה מה להגיד. אני יודעת, אני יודעת, כיבינו את הטלפונים. הוא רצה ללכת - אני לא נתתי לו." לירן ויאיר הביטו אחד אל השני בתדהמה. "כן, אני יודעת… אבל אל תאשימי אותו." קארין חייכה חיוך קטן. "אני לא יודעת מה זה אומר לגבינו עדיין. מיכל, הוא עדיין כאן, אני תכף אשחרר אותו הביתה. בסדר? תמסרי לקובי שאני מצטערת. אל תחכו לנו. להתראות." היא ניתקה את הטלפון.[/storyp]
[storyp]הדממה שהשתררה בחדר עכשיו הייתה שונה מאוד מהדממה הקודמת.[/storyp]
[storyp]"קארין… את… אני לא יודע-" הוא התחיל.[/storyp]
[storyp]"לא, אתה הולך להקשיב לי עכשיו," היא אמרה, מכוונת אליו את המכשיר שבידה כמו חנית. "הנה מה שהולך לקרות. אתה הולך להחלים מהפציעה שלך, ואז אתה הולך להתאפס על עצמך. אתה מפחד לאבד את המשפחה שלך שוב, אני מבינה. כבר איבדת אותם פעם אחת. זה קשה. אבל הלירן שאני מכירה אף פעם, אף פעם לא היה מסיט את מבטו אם הוא היה יודע שחיים של אנשים בסכנה, לא משנה מי אלה. עבר עלייך הרבה, אז אני מבינה למה קשה לך לזכור את זה, ואני סולחת לך. אבל אנחנו הולכים להרוג את השדים האלה לפני שהם יפגעו במישהו." לירן לא אמר דבר. הוא רק הביט בה, מבטו אטום. היא המשיכה בלי להזיז את מבטה. "יאיר, יש לך דרך לאתר אותם?"[/storyp]
[storyp]לקח לרגע ליאיר להבין שהיא מדברת איתו. "כן, אני צריך להקים שוב את זקיפי ההתרעה, ואנחנו נוכל לזהות את כל השדים בסביבה שלנו."[/storyp]
[storyp]"אז אתה תקים את מתחם-ההתרעה, ואז אני, אתה ולירן נצוד את השדים האלה עד שהם לא מהווים איום על אף אחד בסביבה הקרובה. אחרי זה, אנחנו הולכים למצוא צייד חדש, ואנחנו הולכים לאמן אותו, ואנחנו הולכים למצוא מכשף, ולאמן גם אותו. אחרי שהם יהיו מוכנים, נאמן עוד שניים, ואז עוד שניים, ונצוד שדים בכל מקום שבו נוכל למצוא אותם, יחד עם המכשפים שמביאים אותם לעולם."[/storyp]
[storyp]לירן נראה מובס, עיניו ננעצות ברצפה וכתפיו נופלות. יאיר, לעומתו, נראה כמו ילד קטן שלקחו אותו ללונה פארק. כאב לה לראות את לירן סובל, אבל הוא היה צריך את הסטירה הזאת.[/storyp]
[storyp]"אבל לפני שאנחנו מתחילים לאמן ציידים, אנחנו צריכים לוודא שאנחנו בטוחים. אנחנו הולכים למצוא את המכשפים מהמעגל הזה, ואנחנו הולכים לגרום להם להפסיק."[/storyp]
[storyp]"לא," לירן קטע אותה. "לא! לא, אנחנו לא!"[/storyp]
[storyp]החדר דמם שוב, אבל הפעם שום דבר לא קטע את הדממה. לירן הביט בקארין, עיניו רושפות, והיא החזיקה את מבטו בעיניים קפואות. "הציד… הציד לקח ממני הכל. הכל! את מבינה את זה? את מבינה שהסיבה שבגללה עזבתי את כולם - את המשפחה שלי, אותך, את יאיר, את עידו, היא בגלל האובססיה המעוותת הזאת לצוד את כל השדים בעולם? שש מהשנים הכי טובות של החיים שלי הלכו לעזאזל, המשפחה שלי נהרסה, החבר הכי טוב שלי נהרג, את מבינה את זה? עידו מת, קארין!" הקול שלו רעד עכשיו. "עידו מת, וזה בגלל שלא ידעתי מתי לוותר! אני לא יכול פשוט להתנהג כאילו כלום לא קרה, להמשיך לעשות את אותן הטעויות ולראות אותך נהרגת, קארין!"[/storyp]
[storyp]לירן נראה כאילו הוא על סף התמוטטות עצבים. היא לחצה חזק מדי, היא יכלה לראות את זה, וכאב לה לראות לאן זה הביא אותו. היא התקרבה אליו, והניחה את ידה על לחיו. "אני מבינה עכשיו, לירן. אני מבינה למה נעלמת, למה לקח לך זמן לחזור. אבל הטעות היחידה שלך הייתה ששיקרת לי כל הזמן הזה, כי אם לא היית עושה את זה, הייתי מבינה עוד מהרגע הראשון. אתה נלחם מלחמה עבור אנשים שאינם יודעים שאתה נלחם עבורם, מציל את חייהם בלי שום הכרת תודה. אין דבר יותר אצילי מזה. ואתה לא יכול להפסיק עכשיו."[/storyp]
[storyp]לירן לא עמד בזה יותר. הוא סובב את ראשו, עוצם את עיניו בכוח, והיא שמעה אותו מתייפח. זה שבר את ליבה. היא תפסה את ידו וחיזקה אותה. "נמאס לך להלחם, אני מבינה את זה. אתה רק רוצה חיים רגילים. אבל אתה לא יכול פשוט לזרוק את כל מה שעשית עד עכשיו לפח. יש לך יכולות יוצאות דופן, לירן, וזה יהיה רשלני מצדך לא לנצל אותן, לפחות עד שנוכל למצוא מישהו שיחלוק את העול הזה איתך. עד אז, אני אהיה פה כדי לחלוק אותו, בכל דרך שאני רק יכולה. אני אעשה כל מה שנדרש. אתה מבין?"[/storyp]
[storyp]לירן לא ענה. היא הרגישה כאב עצום, לראות אותו סובל ככה, אבל לא הייתה דרך אחרת. היא לא יכלה להניח לשדים לנפשם; זה רצח. יותר מכך, היא לא יכלה לתת ללירן לעשות את זה, לטובתו שלו, אפילו אם זה נראה קשה עכשיו. היה לו קל להגיד עכשיו שהוא מוותר, ולנסות לשכוח מזה. אבל בפעם הבאה ששדים יהרגו מישהו, הוא לא יישן בלילות, מתוך המחשבה שיכל להציל אותם.[/storyp]
[storyp]"רק שדים," לירן אמר לבסוף, קולו רועד ושקט, בקושי נשמע. "אנחנו נצוד רק שדים. בלי בני אדם, מכשפים או לא."[/storyp]
[storyp]היא הרגישה הקלה. זה היה צעד בכיוון הנכון. "והמעגל?"[/storyp]
[storyp]"לא," לירן אמר בקול חלש. "לא, אנחנו לא מתקרבים אליהם. לא ניגע בהם. אנחנו נצוד את השדים, אבל אנחנו לא מתקרבים אל המעגל שוב. אני לא מוכן לזה."[/storyp]
[storyp]קארין הביטה ביאיר, והוא משך בכתפיו. לירן מיהר לדבר, לפני שהם יספיקו לנסות לשכנע אותו שוב. "יאיר, אני אצטרך איזשהיא אשלייה כדי להסתיר את הזרוע שלי עד שהיא תחלים. יש לך שרוול איפשהוא?"[/storyp]
[storyp]"א-אני חושב שנשאר לי אחד למעלה," יאיר אמר. "אני אלך לבדוק אם צריך לחדש את הקסם שלו."[/storyp]
[storyp]"אני אבוא איתך," קארין אמרה. "הוא צריך לנוח." היא הפנתה את פניה אל לירן, והרימה את סנטרו כדי שיביט בה. היא ראתה את המבט המובס בעיניו, אבל זה היה לירן שוב, לירן שחזר אליה מהמתים, אחרי שש שנים של חוסר ודאות. היא קירבה את פניה, ונישקה אותו בעדינות, גם כדי לזכור איך זה, וגם כדי להזכיר לו מי הוא: האדם שבו היא התאהבה לפני כל כך הרבה שנים, ועדיין אהבה, ולא בכדי. כשעיניה נפקחו, היא חייכה לגלות שזה עבד.[/storyp]
[storyp]היא ויאיר צעדו באיטיות במעלה המדרגות, אל המסדרון, ומשם אל חדרו של יאיר. הראש שלה כבר היה צלול לחלוטין עכשיו, כל המידע ממוין ומאורגן, ממתין לניתוח. בזמן שהשדים היו בעקבותם, הכל היה מבולגן, אלתור על גבי אלתור, הפתעה על גבי הפתעה. היא לא ידעה איך לתפקד תחת הלחץ הזה. כשהיה לה זמן לעצור ולחשוב, זה היה מתי שהיא ידעה מה לעשות. המסלול נעשה יותר ויותר ברור בכל רגע שחלף.[/storyp]
[storyp]היא שמה לב לפתע שיאיר בוהה בה, פיו פעור במקצת. "יאיר, אתה מפחיד אותי," היא אמרה במבוכה.[/storyp]
[storyp]"זה… זה היה מדהים," הוא אמר. "אני לא יודע איך עשית את זה, איך שכנעת אותו. לפני שעה לא ידעת שיש כזה דבר שד, ואת כבר יודעת בדיוק מה צריך לעשות, בדיוק מה לומר. יכולת לנסות להתחבא, לקבור את הראש בחול, לירן ניסה לשכנע אותך, אבל אפילו לרגע, את לא… את… את פשוט… מדהימה."[/storyp]
[storyp]היא הסמיקה. היא לא אהבה לקבל מחמאות. "עוד לא סיימתי עם השכנוע," היא אמרה בקול כבד. "המעגל הזה, הם הסכנה האמיתית. שדים משוטטים שאותם צריך לצוד ולהרוג זה דבר אחד, אבל בני אדם שרק מחפשים איך להרוג את לירן, זה הרבה יותר מטריד אותי." היא הרהרה בכך לרגע. "אתה יודע איפה הם נמצאים?"[/storyp]
[storyp]"לא. המקום שבו הם החזיקו את לירן בהתחלה, כשעידו ניסה להציל אותו, הוא היה ריק כשאני באתי לשם. מעולם לא הצלחתי לאתר את מקום השבי של לירן."[/storyp]
[storyp]"אז זה הדבר הראשון שאני ואתה הולכים לעשות. אנחנו נגלה איפה המקום הזה, בכל דרך אפשרית." היא הביטה ביאיר לרגע. "אולי עדיף שלירן לא ידע, בינתיים."[/storyp]
[storyp]הוא הנהן בלהט. "וכשנמצא אותם?"[/storyp]
[storyp]"כשנמצא אותם, אנחנו הולכים להציע להם הפסקת אש."[/storyp]
[storyp]"הפסקת אש?" יאיר שאל בהיסוס. "זה יעבוד? אם הם באמת מחפשים נקמה, למה שהם יסכימו להפסקת אש?"[/storyp]
[storyp]"זה פשוט מאוד," קארין אמרה בהחלטיות. "כי אם לא, אנחנו הולכים למחוק אותם מפני האדמה."[/storyp]

בזאת הגענו לאמצע הנרטיבי של הסיפור! אם הסיפור היה מחולק לחלקים, פה היה נגמר חלק 1. :)
תודה רבה למעטים שהחזיקו מעמד איתי עד כאן, אני מקווה שנהניתם לקרוא כמו שנהניתי לכתוב! אשמח לשמוע ממכם, גם אם אין לכם משהו מיוחד להגיד על הסיפור, כדי לדעת כמה אנשים עדיין קוראים.

קצת סטטיסטיקה (כי אני בכל זאת מהנדס): בתכנון שיש לי לשאר הסיפור, ישנם עוד 13 פרקים, בלי לכלול פיצולים (שמנסיון העבר נוטים לקרות לא מעט...)
עד כה היו 10 פרקים, שכוללים 30,770 מילים. אם אמשיך באותו הקצב ואעמוד ב-13 פרקים, הסיפור יהיה בערך 70,000 מילים. לצורך השוואה, בהארי פוטר הראשון ישנן 77,000 מילים...
אז מסתבר שמה שהיה אמור להיות סיפור קצר בחלקים, הופך להיות ספר בהתהוות :)

בקרוב הפרק הבא, עם דמות חדשה!

הקטע הבא

אני עוד כאן, ועוקב.
בכללי אני רוצה להגיד לך שהרמת כתיבה שלך לא מביישת אף ספר (ואף מתעלה על חלקם).
30,000 מילים? סחטיין, זה המון. כמה עמודים היו בהארי פוטר הראשון? איזה 300, לא?
אני מחכה לדמות החדשה, סקרנת אותי.

וו! זה היה מותח. זה אומר משהו על הכתיבה שלך, שהשיחות מותחות כמו (ולפעמים אולי יותר) מהאקשן.

קארין אכן חוזרת ובגדול אבל, ותסלח לי על הביקורת המבלבלת, אולי יותר מדי. בתחילת הקטע היא עדיין בהלם, בסוף הקטע היא כבר המנהיגה הלא מוצהרת של החבורה. לא היה שום מעבר חד ביניהם, אבל הקלות שבה היא צוללת לשנאה רצחנית וקרה קצת מטרידה אותי. אני מבין שהיא מאוד אוהבת את לירן, ושהיא זועמת על מה שעשו לו, אבל היא מאמצת את התכנית שלה בכזו מהירות ושלווה שזה מרגיש לא טבעי. הבעיה היא בשילוב בין עוצמת הרגשות לבין קור הרוח והשליטה המוחלטת שלה במצב. מצד שני, אלה המאפיינים הבולטים ביותר שלה, מה גם שהם נחוצים בשביל להזיז את הסיפור קדימה בקצב הנכון, אז אני לא יודע מה יש לעשות.

אני חייב להודות שאני קצת מאוכזב שזה כל מה ששדים עושים. מהניסוח משתמע שבעיר גדולה, נגיד, אולי אדם אחד נהרג ביום ע"י שדים. בכנות, זה לא הרבה. מוות זה דבר נורא, אבל יחסית למספר מקרי המוות מגורמים אחרים, נראה שהיה עדיף להם להיות שוטרים. אני הולך לדמיין ששדים שהורגים בני אדם לשדים אחרים שיהרגו בני אדם, וששדים חזקים גורמים לבעיות מעצם נוכחותם, אם לא אכפת לך.
אנחנו הולכים לגלות יותר על שדים בהמשך הסיפור?

בפרק הזה היו כמה תקלות קטנות. לדוגמה, קארין נזכרת במראה של שד במראה האחורית, ופסקה אחר כך לירן אומר ששדים לא נראים בתמונות או מראות. גם ניסוחים כמו "הארונות היו פתוחים, חושפים החוצה..." שברו קצת את הקריאה ("הארונות היו פתוחים, חושפים את ה... שבתוכם"), או "אם הייתה" ללירן (צריך להיות "אם היית").

MichaelOrin אמר/ה:
אני עוד כאן, ועוקב.
בכללי אני רוצה להגיד לך שהרמת כתיבה שלך לא מביישת אף ספר (ואף מתעלה על חלקם).
30,000 מילים? סחטיין, זה המון. כמה עמודים היו בהארי פוטר הראשון? איזה 300, לא?
אני מחכה לדמות החדשה, סקרנת אותי.
תודה רבה! כמו שציינתי, בהארי פוטר היו 77,000 מילים. הפרק הבא כבר כתוב, מה שאומר שנדרשת רק עריכה, אז בתקווה הוא יתעכב פחות מהפרקים הקודמים.

ת'ור אמר/ה:
וו! זה היה מותח. זה אומר משהו על הכתיבה שלך, שהשיחות מותחות כמו (ולפעמים אולי יותר) מהאקשן.

קארין אכן חוזרת ובגדול אבל, ותסלח לי על הביקורת המבלבלת, אולי יותר מדי. בתחילת הקטע היא עדיין בהלם, בסוף הקטע היא כבר המנהיגה הלא מוצהרת של החבורה. לא היה שום מעבר חד ביניהם, אבל הקלות שבה היא צוללת לשנאה רצחנית וקרה קצת מטרידה אותי. אני מבין שהיא מאוד אוהבת את לירן, ושהיא זועמת על מה שעשו לו, אבל היא מאמצת את התכנית שלה בכזו מהירות ושלווה שזה מרגיש לא טבעי. הבעיה היא בשילוב בין עוצמת הרגשות לבין קור הרוח והשליטה המוחלטת שלה במצב. מצד שני, אלה המאפיינים הבולטים ביותר שלה, מה גם שהם נחוצים בשביל להזיז את הסיפור קדימה בקצב הנכון, אז אני לא יודע מה יש לעשות.
תודה רבה! אני שמח שהצלחתי ליצור מתח בפרק הזה. בנוגע למה שאמרת - חששתי שזה מה שיקרה. קארין עוברת מהפך בפרק הזה, ואמור להיות לה פה איזשהוא moment of awesome, תוך כדי ההתאוששות שלה, והסתבכתי מאוד עם לנסות לגרום לזה להיות אמין והדרגתי. אני חושב שיש לי שם עוד קצת עבודה, כמו שציינת... אולי קצת היסוס, קצת דילוג לצדדים עם התכנית שלה. אני אחשוב על זה.

ת'ור אמר/ה:
אני חייב להודות שאני קצת מאוכזב שזה כל מה ששדים עושים. מהניסוח משתמע שבעיר גדולה, נגיד, אולי אדם אחד נהרג ביום ע"י שדים. בכנות, זה לא הרבה. מוות זה דבר נורא, אבל יחסית למספר מקרי המוות מגורמים אחרים, נראה שהיה עדיף להם להיות שוטרים. אני הולך לדמיין ששדים שהורגים בני אדם לשדים אחרים שיהרגו בני אדם, וששדים חזקים גורמים לבעיות מעצם נוכחותם, אם לא אכפת לך.
אנחנו הולכים לגלות יותר על שדים בהמשך הסיפור?
התחבטתי בנוגע להשפעה שלהם על העולם, אבל קח בחשבון - כמה אנשים מתים כל יום מסיבות לא טבעיות (לא מחלות וזקנה)? לא המון. הנקודה פה היא שהרבה מהם הם בפועל בעקבות פעולה כלשהיא של שד כזה או אחר. אבל כן, יש לשדים עוד השלכות על העולם, שייחשפו בהמשך; זאת אחת הסיבות שהיה לי חשוב להכניס את הדמות החדשה.
אני כן חושב שאולי כדאי להרחיב על הנזק של השדים. בגרסא הקודמת של הפרק עשיתי את זה טוב יותר, ככה שיאיר ולירן ממש נראים מוטרדים רק ממחשבה על דברים ששדים עשו. אני אנסה לטפל בזה יותר טוב.

ת'ור אמר/ה:
בפרק הזה היו כמה תקלות קטנות. לדוגמה, קארין נזכרת במראה של שד במראה האחורית, ופסקה אחר כך לירן אומר ששדים לא נראים בתמונות או מראות. גם ניסוחים כמו "הארונות היו פתוחים, חושפים החוצה..." שברו קצת את הקריאה ("הארונות היו פתוחים, חושפים את ה... שבתוכם"), או "אם הייתה" ללירן (צריך להיות "אם היית").
אתה צודק - פספסתי את אלה לחלוטין... תיקנתי אותם, אני אערוך את ההודעה בקרוב. מלבד ההערה של הארונות הפתוחים - אני לא חושב שהרעיון שהצעת יעבוד, כי יש רשימה ארוכה של מצרכים. לי הניסוח לא הפריע. יש עוד משהו ששמת לב אליו?

דרך אגב - רציתי להודות לך על הביקורת העניינית והעקבית שאתה נותן לי אחרי כל פרק :)
זה עוזר לי מאוד, וגם מכוון אותי בכתיבה, גם בעריכה שאני עושה לפרקים אחרי שאני מפרסם אותם כאן, וגם בפרקים הבאים שאותם אני כותב. המון תודה!

תאמינו או לא - אני עדיין עסוק בכתיבת הסיפור הזה.

עברה מעל לשנה מאז שהתפרסמה התגובה האחרונה כאן, אבל לא הפסקתי לכתוב את הסיפור. התקשיתי במיוחד עם הפרק הזה (שכמו שציינתי, כבר היה כתוב - אבל נכתב מחדש מספר פעמים מאז), ואז התחיל אתגר הכתיבה השבועי, והסיפור קצת נזנח. אין לי כוונה לזנוח אותו לנצח. הכתיבה שלו נמשכה ברקע, ויש לי סיפור שלם שאני רוצה לספר. את הפרקים הבאים אפרסם בפרקי זמן יותר קבועים, ובוודאי שלא בהפרשים של שנה.

אני מקווה שלחלקכם יש את הסבלנות ו/או הזכרון כדי לנסות להכנס בחזרה אל הסיפור. ניצלתי את ההזדמנות כדי לעדכן את כל הפרקים שפורסמו בפורום לגרסה העדכנית ביותר שיושבת אצלי, כך שמי שרוצה לקרוא מחדש את הסיפור יהנה מהגרסה הטובה ביותר שלהם (לעניות דעתי).

בכל מקרה, הנה מתפרסם הפרק החדש, הראשון בחלק השני של הסיפור, עם דמות חדשה כמובטח.

איזבל
[storyp]שני הציידים הביטו בשד בעיניים דרוכות, ממתינים לראות איזה מהם יהיה מטרתו הבאה. השד, שעורו האפור דמוי הגומי העניק לו את השם 'הדולפין', היה מתוסכל מהנסיונות הכושלים שלו עד כה, והתחיל לאבד סבלנות. גופו היה מורכב מאוסף של זרועות ארוכות עם קצוות מחודדים, מעוטרות לאורכן בקוצים. לא היה לו ראש, אבל מביט קפדן היה שם לב שחלק מזרועותיו נשאו עיניים נטולות עפעפיים. השד הניף את זרועותיו בתנועה חלקה שגרמה להן להתפתל, ואז רקע ברגליו בעוצמה, גורם לגפיו להצליף בשני הציידים.[/storyp]
[storyp]הם היו מוכנים. כשהזרועות התרוממו באוויר, הם החליפו מבט אחד, ועשן בקע מעיניהם, אחד מוציא עננה ירוקה כמו דשא לאחר גשם, השני עננה ירוקה כמו עלה עץ בעומק היער. רגע לפני שהשוט פגע במטרתו, עננות העשן הבזיקו אחת לכיוון השנייה, התנגשו באוויר והסתובבו, כל אחת מטיחה את השנייה לכיוון אחר כמו קלע. באותו הבזק עין שנדרש כדי להבין לאן כל ענן עשה את דרכו, ניתן היה לראות שהציידים כבר לא היו במקומם כשזרועות הקוצים נחתו - גופם עזב את מקומו יחד עם העשן, ומהר מהבזקו של ברק, חרב הופיעה בידם של הציידים, וזרוע קוצנית נפלה לרצפה, מתפתלת על האדמה כמו תולעת.[/storyp]
[storyp]איזבל צפתה במתרחש מבעד לזגוגית החד-צדדית בעניין. שיטה כזאת לציד שדים הייתה נדירה ומרהיבה לעין. הטכניקה לא הייתה חדשה: כבר במאה ה-14 היה התיעוד הראשון של זוג ציידים מופעלים שהשתמשו אחד במיקומו של השני כדי לשגר את עצמם למקומות שונים בשדה הקרב. המכשפות שהפעילו אותם אז נקראו גבריאל סימון וסופי בבינו. טכניקת סימון-בבינו הייתה פופולרית לזמן מה, עד שמכשפים מסויימים העלו את הטענה שברגע שבו התבצע השיגור בין שני הציידים, נוצר חיבור רגעי בין תודעת כל הציידים והמכשפות המעורבות. במידה וחיבור כזה אכן התרחש, הוא היווה פגיעה בשלושה עקרונות של הכישוף הלבן: הראשון, שלמכשפה מותר להפעיל רק צייד אחד כל עוד שניהם חיים; השני, שאין לחבר את התודעה של יותר משני אנשים; והשלישי, שאין לחבר את התודעה של שני אנשים מאותו מין. הדעות נחלקו האם טכניקת סימון-בבינו מפרה את הכללים האלה או לא, כשפוסקים מסויימים קבעו שזהו כישוף לבן וחלקם שזהו כישוף שחור. הכישוף נותר במעמדו האפור עד שסימון ובבינו נתפסו כאשר הן מפעילות אחת את השנייה והוצאו להורג. הפופולריות של הטכניקה דעכה במהירות.[/storyp]
[storyp]לכן כשזוג מכשפות צרפתיות מודרניות ניסו להתמקצע בשיטה האבודה, זה משך הרבה תשומת לב, הן ממכשפים סקרנים שרצו להבין את הטכניקה טוב יותר, והן ממכשפים אדוקים יותר שראו בכך התגרות בכישוף הלבן. כשהדיון החל להתלהט בקהילתן, ועלתה האפשרות להעמידן לדין שסופו עשוי היה להיות שריפה במוקד, הן בחרו לעזוב לקהילה יותר מתירנית. איזבל קיבלה אותן בברכה. צוותי-ציד מוכשרים היו משאב יקר בכל העולם, בטח במקום כה מבודד ועתיר שדים כמו ישראל.[/storyp]
[storyp]איזבל הנהנה בסיפוק כששני הציידים התחמקו במיומנות ממתקפה נוספת, בעודם מנחיתים בעיטה עוצמתית שהטיחה את השד לתוך מלכודת שחשמלה והיממה אותו. היא הזיזה את מקל ההליכה שלה כדי להעביר את משקלה לצד השני, ולחשה לגבר שעמד לצידה בזמן שהציידים ניצלו את ההזדמנות לתקוף.[/storyp]
[storyp]"עשית איתם עבודה מצוינת, יעקב," היא אמרה, שומרת על קולה נמוך כדי לא להסיח את דעתן של המכשפות שישבו בישיבה מזרחית לידם, מוחן משולב בתודעתו עם זה של הציידים.[/storyp]
[storyp]"הן עשו את רוב העבודה בעצמן," יעקב ענה בטון שבע רצון. עינו האחת עקבה המתרחש בשטח הקרב, ונדמה היה שהרטייה הלבנה שכיסתה את עינו השנייה הביטה גם היא. צבעה התאים לשיערו האפור, כולם בניגוד לעורו הכהה. בתור הצייד הראשי של המעגל, הוא היה אחראי לוודא שצוותי הציד ערוכים לחסל שדים כשעולה הצורך, והוא הכין את הצוותים האלה בצורה יוצאת מן הכלל. הם לא היו בסכנה אפילו לרגע אחד.[/storyp]
[storyp]איזבל סימנה ליעקב, ושניהם יצאו מהחדר, מותירים את צוותי הציד לעבודתם. "כמה זמן לפני שהם יהיו מוכנים לעוד קטל-שד?" איזבל שאלה, המבטא הארגנטינאי שלה דובק במילים.[/storyp]
[storyp]"שישה ימים. חמישה אם אנחנו מוכנים להסתכן יותר," הוא סיפק. "הם מסתדרים טוב, אז פעם הבאה אפשר להוריד את המינון של השיקויים, לקצץ קצת מזמן ההתאוששות מבלי להסתכן בהתמכרות. אבל גם זה סיכון. אם אחד מהציידים ייפצע, אנחנו נאבד את שני הצוותים לכמה שבועות."[/storyp]
[storyp]"מיכל, תזכירי לי כמה זמן לפני שהדולפין יחזור שוב?" איזבל שאלה, פונה עכשיו לשולייה שלה, שהמתינה מחוץ לבניין. מיכל פתחה את הקלסר שבידה במהירות, ודפדפה במיומנות.[/storyp]
[storyp]"שלושה וחצי חודשים," מיכל אמרה כשמצאה את הדף המתאים, מגישה אותו לאיזבל. "זמן רב אחרי שהמשלחת של אחיינית שלך תגיע עם התגבור."[/storyp]
[storyp]איזבל הנהנה. היא קיוותה ששום דבר לא יעכב את סילבי. המסע לישראל היה מורכב, כי הוא היה חייב להתבצע בים או באוויר - לא היה מסלול בטוח דרך המדינות השכנות. מסע במטוס או באונייה דרש הכנה למצב שבו שד מצליח להשתחל פנימה, תסריט בלהות שאת קורבנותיו הם לא יכלו לשאת, וסילבי כעת הייתה עסוקה בלהכין את הספינה ואת צוותי הציד לסכנות. כמה שהצורך בהם היה דחוף, הם לא יכלו להרשות לעצמם להיות פזיזים. התאריך המוקדם ביותר שסילבי הסכימה להתחייב עליו עמד במרחק של כמעט חודשיים.[/storyp]
[storyp]איזבל הסתכלה בדף שמיכל הראתה לה בזמן שהם יצאו מהבניין הקריר אל שמש המדבר. למרות שזה עדיין היה רק תחילתו של הקיץ, החום היה כמעט בלתי נסבל, ואיזבל הייתה צריכה לנשום עמוק כדי להתרכז. היא בדקה את מספר השדים שישובו בחודשיים הקרובים, וחישבה את המספרים בראשה. הם היו עגומים למדי. "חמישה ימי מנוחה יצטרכו להספיק," היא אמרה ליעקב. "והמינון יצטרך לרדת כדי שבפעם הבאה אלה יהיו רק ארבעה ימים. עבור הפעם שלאחר מכן יהיו להם רק שלושה ימים."[/storyp]
[storyp]יעקב לא נראה מרוצה. "זה מסוכן מאוד," הוא הזהיר. "הם צריכים עוד זמן, לצבור ניסיון וללמוד חולשות. זה עשוי להרוג אותם."[/storyp]
[storyp]"אין לנו עוד זמן," היא אמרה בקול עגום, ויעקב הנהן. הוא נתן את עצתו, אמר את דברו, אבל כשאיזבל קיבלה החלטה, הוא לא פקפק בה לרגע. הוא הושיט את זרועו, ואיזבל קיבלה אותה, נשענת עליה בעודה צועדת. למרות שהיא ויעקב היו באותו הגיל, הגב שלו היה ישר יותר, ורגליו חזקות. היא הצטערה על שלא שמרה על הגוף שלה יותר כשעדיין יכלה, לפני שנפילה במדרגות שברה את עצם הירך שלה, והותירה אותה רעועה וכואבת. ובכל זאת, היא לא התנגדה לחלוק את חום גופו של יעקב, אפילו בחום המדבר.[/storyp]
[storyp]היא לא הספיקה להרחיב בנושא כשהיא ראתה שליח רץ אליה. כשהוא התקרב היא הצליחה לזהות את השולייה של כריס, נציג המגילה במעגל. הוא הרכין את ראשו בכבוד לאיזבל, מתנשף ונוטף זיעה. "גבירתי, נציג המגילה מבקש את נוכחותך כדי להציג את הממצאים שלו," הוא אמר. "הוא ונציג הספר הקדוש ממתינים לך במשרד שלך."[/storyp]
[storyp]איזבל הנהנה. "תודה לך, רון," היא אמרה. "תגיד לו שאני בדרך."[/storyp]
[storyp]רון עזב אותם, ויעקב הביט בה בחשד. "על איזה ממצאים אנחנו מדברים?" הוא שאל.[/storyp]
[storyp]"אתה תגלה בקרוב," היא אמרה בסבלנות. היא יכלה לנחש מה הממצאים, גם לפני שכריס דיווח עליהם, אבל עדיין היה חשוב להיות יסודיים, כדי לא לפספס הזדמנויות. הם הזדקקו נואשות לנס, והיא לא יכלה להרשות לעצמה לפספס אותו כשהוא יגיע.[/storyp]
[storyp]היא מצאה את כריס יושב על כסא במשרד שלה, אצבעותיו משולבות מעל הכרס האדיבה שלו, אור השמש מבריק מראשו המקריח בזמן שהוא בוהה בתקרה במבט מהורהר. יונתן, נציג הספר הקדוש, צעד הלוך וחזור, הצמה הבלונדינית הארוכה על גבו מצליפה באוויר כל פעם שהוא מסתובב. כל המבטים נסובו לאיזבל כשהדלת נפתחה, ויעקב עזר לה ללכת לכיסא שלה. "איפה היית?" יונתן דרש. "יש לנו עניינים דחופים!"[/storyp]
[storyp]"ישנם הרבה עניינים דחופים בתקופה הזאת," היא אמרה בשלווה, בזמן שנשענה בזהירות על הכסא. מיכל נעמדה מימינה, העט שלה מוכן מעל דף חדש בקלסר, ויעקב משמאלה. עינו הבריאה והרטייה שלו עקבו כאחד אחרי נציג הספר הקדוש בחוסר חיבה מופגן. איזבל פנתה אל כריס, נציג המגילה. "כריס, מה אתה יכול לספר לנו?"[/storyp]
[storyp]"אני חושש שאין לי חדשות טובות," הוא אמר באיטיות. "אין שום זכר לרחל ומיכאל. הם לקחו איתם את הקמעות שלהם, כך שאנחנו יכולים לפסול חטיפה, וכל כשפי האיתור שלי כשלו, כך שאנחנו יכולים להניח שהם מגנים על עצמם מאיתור באופן פעיל."[/storyp]
[storyp]יונתן סינן קללה, והחל לצעוד מהר יותר. איזבל לא הייתה מופתעת. "אם כך, אין לי ברירה אלא להכריז על רחל ומיכאל עריקים, ולהטיל עליהם את אות המנודה," היא אמרה באיטיות מכוונת. "אם הם ישובו, הם יעמדו לדין על שנטשו את המעגל שלהם בשעת הצורך, בניגוד להוראת ראש המעגל."[/storyp]
[storyp]"זה נהדר, פשוט נהדר!" יונתן צעק, קולו רוטט מזעם. "עכשיו צוות הציד הפורה ביותר שאי פעם היה לנו עזב את המעגל, ולא יכול לחזור." החדר שקע בדממה אחרי דבריו, מופרעת רק על ידי קול צעדיו של יונתן, בזמן שהנוכחים שקלו את המשמעות העגומה.[/storyp]
[storyp]איזבל לא יכלה שלא לחשוב לעצמה שיונתן טעה: רחל ומיכאל לא היו הצוות הכי פורה שאי פעם היה להם. הצייד הכי פורה, בפער משמעותי מול התחרות, ברח מהצינוק שלהם רק שבוע קודם לכן, והרג ארבעה ציידים, חמישה מכשפים, ושלושה עוברי אורח בדרכו החוצה, בנוסף למספר פצועים. היא לא טרחה לתקן אותו, כי זה לא שינה את העובדה שהמצוקה שלהם הייתה אפילו גדולה יותר משהייתה ביום שלאחר בריחתו.[/storyp]
[storyp]יונתן היה הראשון שלא הצליח לסבול את השקט. הוא נשען על הקיר ושילב את זרועותיו, מביט על איזבל. "מה עכשיו, הו מנהיגה אדירה?"[/storyp]
[storyp]"שמור על הטון שלך," יעקב אמר. למרות גילו המתקדם, הוא היה דמות מאיימת, עינו השחורה ורטייתו הלבנה קודחות דרך נציג הספר הקדוש, אבל הוא לא נרתע.[/storyp]
[storyp]"אף אחד לא דיבר איתך, צייד זקן," יונתן ירק בבוז.[/storyp]
[storyp]"מספיק!" איזבל קראה, לפני שיעקב הפסיק להגיב. הכעס של יונתן היה מדבק, והיא הייתה צריכה רגע כדי להרגע. היא ליטפה את הראש המגולף של מקל ההליכה שלה. "אין לנו הרבה ברירות," היא אמרה, מורידה את טון הדיבור שלה שוב. "הציידים הנותרים יצטרכו לשאת בעול. כריס, יונתן, אני רוצה שתוודאו שצוותי הציד שעוסקים בלכידת שדים חדשים עושים כל מה שאפשר כדי לחזור לכאן בהקדם. אחרי זה אני רוצה שתדברו עם האנשים שלכם. אנחנו צריכים את כל המכשפים רתומים. כל הטקטיקאיים והציידים לשעבר יעזרו לתכנן את הקרבות. הדימונולוגים ישבו איתם, תורמים את הידע הנדרש על השדים וחוקרים את מה שאינם מכירים. האלכימאים יכינו שיקויים, גם כאלה לשימוש כללי וגם ספציפיים לקרבות הצפויים. הרונולוגים ידאגו שיש מספיק מלכודות לכל קרב. השאר יעשו את כל מה שנדרש כדי לקצר ולשפר את התהליכים האחרים, כל דבר שיקל על העבודה של צוותי הציד. אף אחד לא יעסוק בשום דבר אחר עד שהמשלחת של סילבי תגיע עם תגבור. כל הניסויים ייפסקו, כל המחקרים יידחו."[/storyp]
[storyp]"ולירן?" יונתן שאל בכעס.[/storyp]
[storyp]"שום דבר לא השתנה מהפעם הקודמת," איזבל ענתה. "מצבנו רק החמיר. איננו יכולים לסכן את הציידים שלנו."[/storyp]
[storyp]"ואם לירן יחליט שתריסר קורבנות אינם מספיקים, ויחזור כדי להרוג עוד?" הוא שאל, בבירור מחפש תגרה.[/storyp]
[storyp]איזבל התחילה לאבד את הסבלנות. "יונתן, אתה בעצמך הנפת את החרב מעל ראשו של המכשף שלו. האם אתה באמת חושש כל כך מצייד חצוי?"[/storyp]
[storyp]פניו של יונתן האדימו בזעם, ידיו נקמצות לאגרופים. "איך את יכולה פשוט לשבת שם? ללטף את מקל ההליכה שלך בנחת בזמן שלירן יושב בבית שלו, שותה תה ומתכנן את הטבח הבא שלו?"[/storyp]
[storyp]"אני עושה את זה כי כעס ושנאה הם אויבים של הראש הרציונלי, ואנחנו זקוקים להרבה מחשבה כדי להוציא את עצמנו מן הבור הזה. אני ממליצה לך להניח את רגשותיך בצד עד שנחלץ מהמשבר הזה."[/storyp]
[storyp]"הוא הרג את הבת המאומצת שלך!" הוא הרים אצבע מאשימה. "הוא הרג את בנו של יעקב! את החבר הכי טוב שלי! את גיסתו של כריס! אתה מצפה שפשוט נשב פה ונשכח ממנו?"[/storyp]
[storyp]היא איבדה את סבלנותה, וחבטה בשולחן בידיה. "אני מצפה שנעשה את שעלינו לעשות כדי להציל את המעגל הזה מהכחדה! גם אם זה אומר להניח לרוצחה של קטי לנפשו, גם אם זה אומר להקריב אותה מחדש במו ידיי, אני אעשה את כל מה שנדרש כדי להציל את חייהם של חברי המעגל הזה! אם אין בך את מה שנדרש כדי לעשות זאת, לך!" היא שלחה את ידה אל עבר הדלת. "צא אחרי מיכאל לצוד את לירן, ותניח לנו לעסוק במשבר הזה בראש צלול!"[/storyp]
[storyp]יונתן קמץ את אגרופיו וחרק את שיניו, אבל לא הייתה לו מילה להגיד. הוא נעץ מבט בוער אחרון באיזבל לפני שהסתובב אל הדלת, טורק אותה אחריו. היא תהתה לרגע אם הוא באמת התכוון לצאת אחרי מיכאל, אבל הבינה שלא. עם כל הספקות שהיו לה לגבי יונתן, היא לא יכלה לפקפק בנאמנותו למעגל. או לפחות כך קיוותה.[/storyp]
[storyp]איזבל נשמה נשימות ארוכות דרך האף כדי להחזיר את שלוותה. "מיכל?"[/storyp]
[storyp]השולייה שלה זינקה במקומה, חיוורת מחילופי המילים. "כן?"[/storyp]
[storyp]"אני צריכה שתוודאי שמכשפי הספר-הקדוש עושים את חלקם," היא אמרה. "דברי עם אנשיו של יונתן. ודאי שהם מבינים את חומרת המצב, שכל הפרויקטים מונחים בצד. אחרי זה, צרי קשר עם גרג. נצטרך לחדש את האספקה שלנו."[/storyp]
[storyp]מיכל רשמה הכל בכתב נקי, והנהנה, עושה את דרכה אל מחוץ לחדר.[/storyp]
[storyp]שלושה אנשים נותרו בחדר: יעקב, איזבל וכריס. היא לא הייתה זקוקה לכריס כרגע, אבל היא ידעה שהוא יעזוב רק אחרי שיאמר את דברו. היא המתינה בסבלנות.[/storyp]
[storyp]"את זוכרת את דניאל?" הוא שאל באיטיות. "המכשף הנפיל?"[/storyp]
[storyp]איזבל שמעה את יעקב נאנח מפינת החדר. כריס לעיתים קרובות האמין שהדרך הטובה ביותר להגיע לנקודה היא במסלול מעגלי. זה יכל להיות מתיש, אבל בדרך כלל הייתה חוכמה בדבריו.[/storyp]
[storyp]"לא באמת נפיל, הוא היה כשף-פרא. אף אחד לא לימד אותו את דרכי הספר הקדוש לפני שהגענו אליו."[/storyp]
[storyp]"אמת, למרות שקשה להצדיק את פעולותיו תחת איזשהוא סטנדרט. להשתמש בגולגלות אנושיות כקסדות כדי להעצים את יכולות הקסם שלך אמור להיות פסול בבירור, גם בלי כהן שיקריא לך את הגרימואר של מרלין." איזבל הנהנה. "ובכל זאת, כשהוא הגיע לכאן, הצעת לו חנינה במידה ויזנח את דרכיו. למה זה?"[/storyp]
[storyp]"הוא דאג להשיג את העצמות מקורבנות של מוות טבעי," היא ענתה. "והוא לא הכיר את חוקינו. כל אדם ראוי להזדמנות נוספת." איש לא יודע זאת טוב ממני, המחשבה חלפה לפני שהצליחה לעצור בעדה. "אם לא היה מסרב, הוא יכל להיות חבר מעגל מוכשר ונאמן."[/storyp]
[storyp]"או שהוא יכל לאבד עשתונות יום בהיר אחד, ולהחליט שהוא רוצה את גולגלותך כקסדה," כריס אמר, מסדר את משקפיו כדי לראות אותה טוב יותר, ומשלב את אצבעותיו מעל הכרס שלו שוב. "או לפרוץ מתא הכלא שלו, ולהרוג תריסר חברי מעגל בדרכו החוצה."[/storyp]
[storyp]"מה אתה מנסה להגיד?"[/storyp]
[storyp]"אני חושב שיש לך חולשה ללהושיע אנשים," הוא אמר, אצבעותיו מתופפות אחת על השנייה. "למעשה, אני לעיתים תוהה אם התכוונת להושיע את לירן. בלעדייך הוא היה מוצא להורג ביום שבו הגיע."[/storyp]
[storyp]ידה ליטפה את מקל ההליכה שלה בעדינות. "זה הכל?"[/storyp]
[storyp]"לא," הוא אמר, ואיזבל השתדלה לא לחייך כשהיא שמעה את יעקב נאנח שוב בפינת החדר. "יצא לי לעיין בגרימואר של אותו מכשף לא מעט מאז שהוא הגיע לרשותי. הוא היה מכשף מבריק, אין בכך צל של ספק. חלק מהשיטות בהן הוא מדד את עוצמת כשפי ההקסמה שלו היו לא פחות מפורצי דרך - אני מתכנן לכתוב מאמר בנושא. אבל מה שבאמת היה מעניין הוא שהמחקר שלו אישש את מה שאמר: חבישת גולגלות אכן מעצים את כוח הקסם."[/storyp]
[storyp]"מעניין, אבל לא רלוונטי," איזבל ענתה. "שימוש בגופות לצורכי קסם הוא נקרומנסיה והוא אסור."[/storyp]
[storyp]"אמת, אבל זה לא הופך את זה ללא רלוונטי. למה שטכניקה כזאת תעבוד? למה שעצם הקיום של גולגולת שבורה בצורת קסדה תשפיע על יכולותייך הקסומות?"[/storyp]
[storyp]"זה נשמע כמו התובנה השלישית של מרלין," איזבל ענתה בעייפות. המסלול המעוקל החל להמאס עליה.[/storyp]
[storyp]"נכון," כריס אמר בשביעות רצון, אצבעותיו מתופפות במהירות. "'מקורו של הקסם הוא בתודעתו של האדם.' כל דבר שאנחנו מאמינים באופן סביר שישפיע על יכולתנו הקסומה לטובה, אכן ישפיע. עוצמתו הגדולה ביותר של המכשף, וגם חולשתו הגדולה ביותר, היא ההשפעה של התודעה שלו על עצמו."[/storyp]
[storyp]הנקודה התחילה להתבהר. "אתה מתייחס למכשף של לירן."[/storyp]
[storyp]הוא הנהן. "כפי שהזהרתי אותך לפני שהוצאנו את המכשף שלו להורג, התוצאות של כישוף החקר לא היו חד משמעיות. כישופי החקר שלנו מותאמים לתודעה שלנו, מכשפים לבנים שומרי חוק. אבל אצל נפילים וכשפי-פרא יש תופעות שלא שגורות בחברות מקודשות, כמו צייד שמופעל על ידי יותר ממכשף אחד, או מכשף שמפעיל את עצמו. תופעות כאלה יכולות לשבש את החקר."[/storyp]
[storyp]"אתה אומר שייתכן שללירן יש עוד מכשף."[/storyp]
[storyp]"גרוע מכך, אני אומר שייתכן שעידו כלל לא היה המכשף שלו. ייתכן שעידו לא הפעיל את עצמו, כפי שחשדנו. ייתכן שהם היו חלק מכת גדולה ומורכבת שחשפנו רק את קצה הקרחון שלה, ואנחנו בכלל לא יודעים. ייתכן שלירן יחזור לכאן עם תגבורת."[/storyp]
[storyp]"אתה ויונתן הייתם אמונים על הגנות המחנה אחרי הבריחה של לירן," איזבל שאלה בחדות. "האם אנחנו בסכנה?"[/storyp]
[storyp]הוא צחק צחוק מתגלגל ומתנשא. "לא, מה פתאום! הטלתי את מיטב כישופי החקר וההגנה. גם אם לירן יצליח למצוא אותנו שוב, אנחנו נדע שהוא בא שעות לפני שהוא יתחיל להתמודד מול ההגנות. אני רק אומר שכשאחיינית שלך תגיע עם התגבור שלה, קחי בחשבון שאת אולי לא מתמודדת עם צייד חצוי, אלא עם כת שלמה תאווה לנקמה, שאחד החברים שלה חזר אחרי שש שנים בהם צד שדים באופן אינטנסיבי, מכוסה ברונות מצולקות נרחבות יותר משאני אי פעם ראיתי."[/storyp]
[storyp]איזבל הנהנה לאישור. "אקח את זה בחשבון."[/storyp]
[storyp]הוא הנהן אליה במבט שקול. "בניגוד ליונתן, אני חושב שניהלת את המשבר הזה בצורה יוצאת מן הכלל. כל האפשרויות היו קשות, וההחלטה הנכונה כללה להניח לרוצח להסתובב בחופשי, לא החלטה פשוטה בכלל, אישית ופוליטית. אני מקווה שאת יודעת שאת יכולה לסמוך עליי לתמוך בך."[/storyp]
[storyp]אני אסמוך עלייך לעשות את מה שיעניק לך גישה לידע וכוח, היא הרהרה לעצמה. "אני תמיד אסירת תודה על הנאמנות שלך, כריס."[/storyp]
[storyp]כריס הרים את ידיו ומחא כף לפני שקם על רגליו. "אני מניח שיש לי מטלות לטפל בהם. איזבל," הוא הנהן אליה. "יעקב," הוא הנהן גם אליו, ואז פנה לצאת.[/storyp]
[storyp]כשנותרו רק שני אנשים בחדר, דממה השתררה. יעקב ואיזבל הביטו אל הדלת הסגורה למספר רגעים ארוכים, כאילו ממתינים לראות אם מישהו יפתח אותה שוב. אחרי שהיה ברור שזה לא יקרה, משקל הדממה החל להיות כבד על כתפיהם, דממה שהחלה כשיונתן הזכיר את ילדיהם של איזבל ויעקב, קטי ושלומי, דממה שהשתררה מסביב לשיחה עד אותו הרגע.[/storyp]
[storyp]איזבל הרגישה את ידו של יעקב נחה על כתפה, והיא אחזה בה, חולקת את כוחה. שניהם שילמו מחיר כבד עבור הטעויות שהיא ביצעה. היא לא ידעה איך הוא עדיין יכל לסלוח לה.[/storyp]
[storyp]"יש לך תכנית, נכון?" הוא שאל. קולו היה כאוב, אבל נטול כל ספק - הוא ידע שיש לה תכנית. הוא סמך עליה, האמין בה בצורה עיוורת לחלוטין. אבל היא יכלה לשמוע שהאמון שלו היה זקוק לחיזוק. זה רק גרם לליבה לכאוב יותר.[/storyp]
[storyp]היא חיזקה את אחיזתה בידו. "אתה יודע מה אנחנו מתכננים לעשות," היא אמרה.[/storyp]
[storyp]"אני יודעת מה אמרת להם לעשות," הוא אמר. "הם אולי לא רואים את החורים, אבל אני לא מאמין שאת לא רואה אותם."[/storyp]
[storyp]היא הורידה את ידו מכתפה, וסובבה את כיסאה, מביטה בו במבט סבלני.[/storyp]
[storyp]הוא נאנח. "כריס, הפוץ החרטטן הזה, הוא מכשף טוב, אבל הוא תופס מעצמו הרבה יותר טוב ממה שהוא באמת. לא יותר טוב מהיינריך ושלומי, זה בטוח, ששרטטו על לירן את הרונות שאמורות להגן עליו מאיתור. רונות מתקדמות ונסיוניות, חסרות תקדים בהיקפן. יש סיכוי שלירן יכול לצעוד בחזרה לכאן בלילה בלי שאפילו נדע על זה, עם כת שלמה מאחוריו."[/storyp]
[storyp]איזבל שתקה והביטה ביעקב במבט משמעותי. נציגי הספר והמגילה ידעו את כל מה שהוא אמר, אבל הם לא ידעו להעריך מצבים ביסודיות של צייד ותיק. קרב מול שד דרש הכנה מושלמת, והטעות הקטנה ביותר, הפרט היחיד שעליו מעלימים עין הוא הפרט שבגללו נהרגים. צייד עם נסיון כמו יעקב לא העז לפספס ולו את הפרט הקטן ביותר.[/storyp]
[storyp]יעקב המשיך. "גם אם מיכאל יצליח להפטר מלירן בשבילנו," השנאה בקולו כשאמר את שמו של לירן הבהירה כמה הוא קיווה שזה מה שיקרה, "הציידים שלנו לא יוכלו להחזיק מעמד. לצמצם את צריכת השיקויים ולהוריד את זמן המנוחה יכול לעבוד, בטווח הקצר, כשיש מקרה חריג. אבל לא עם כל צוותי הציד במעגל, לא במשך חודשיים. מישהו ייפצע או ייהרג, וברגע שזה יקרה, המצב רק יתדרדר. גם אחרי שסילבי תגיע, הציידים יצטרכו לצבור נסיון. ייקח זמן לפני שהם יהיו מוכשרים מספיק כדי לתרום חלק משמעותי."[/storyp]
[storyp]"יכול להיות שאתה טועה," איזבל אמרה בקול מדוד. "יכול להיות שלירן עסוק בללקק את פצעיו בביתו, ולא ישוב להטריד אותנו. יכול להיות שרונות ההגנה של כריס יעבדו. יכול להיות שהציידים שלנו יצליחו לעמוד בלחץ, ושהציידים החדשים ילמדו מהר."[/storyp]
[storyp]"יכול להיות שאני מלכת אנגליה," יעקב אמר, הח' התימנית שלו מתחדדת כשהוא מאבד סבלנות. "אבל לא נראה לי."[/storyp]
[storyp]איזבל חייכה חיוך קטן, שמיד נמוג. האם יעקב היה מוכן? כנראה שלא, היא חשבה לעצמה. "אם לא, אז יש לנו רק ברירה אחת. כשמעגלים קורסים, הם בדרך כלל בורחים לבטיחות של מעגל אחר, יציב יותר, כדי להתבסס מחדש. במקרה שלנו, כל המעגלים הקרובים נמצאים הרחק מעבר לאיזורים הבטוחים למסע. הדרך היחידה להגיע אליהם היא באמצעות ספינה, והספינה שלנו עכשיו נמצאת בידי סילבי. כשהיא תחזור, נוכל לברוח באמצעותה."[/storyp]
[storyp]"ואם המצב יתדרדר לפני זה?" הוא התעקש. "מה אם היא לא תחזור בזמן?"[/storyp]
[storyp]איזבל נאנחה, והביטה ביעקב במבט עמוק. אני מניחה שיש רק דרך אחת לגלות אם אתה מוכן. "אז היא תחזור לעיר רפאים. אלא אם כן אני אצליח לשכנע את הנציגים לעשות את הבלתי נתפס, ולסלוח ללירן."[/storyp]
[storyp]דממה השתררה בחדר בעקבות ההכרזה הזאת. יעקב הביט בה בהלם, לא בטוח אם היא רצינית או לא. "מה זה?"[/storyp]
[storyp]"מכל האפשרויות שתיארת, זאת שלירן יבוא לפה וירצח אותנו בשנתנו היא זאת שהכי פחות מדאיגה אותי. לא כי אני בטוחה ברונות של כריס, לא כי אני חושבת שמיכאל יצליח, אלא כי קטי דיברה על לירן לעיתים קרובות, והאדם שהיא תיארה שונה מאוד מהאדם ששאר המעגל מדמיין. למעשה, קטי ניסתה לשכנע אותי מספר פעמים לשחרר את לירן לפני הזמן, ואני נוטה לחשוב שהייתי צריכה להקשיב לה."[/storyp]
[storyp]"למה?" עינו של יעקב הייתה בלתי קריאה, גבותיו מורמות, עדיין בהלם. "כדי שיזדרז להרוג את הבן שלי?"[/storyp]
[storyp]איזבל נאנחה. היא יכלה לראות שהוא לא מוכן, אבל היה מאוחר מדי לחזור לאחור. "כדי שהוא לא יעשה את זה. אם היינו משחררים אותו, אולי הוא היה מוכן לדבר איתנו. אולי הוא היה מוכן לעשות את כל מה שהוא עשה עבורנו בלי שומרים ומאבטחים, אלא מרצונו החופשי. קטי הייתה המכשפה של לירן, והיא האמינה בזה בכל ליבה." כנראה אפילו עד הרגע שבו הוא נעץ חרב בליבה. איזבל לקחה נשימה עמוקה. "ברגע שאחד הציידים שלנו ייפצע או ייהרג, ברגע שהמצב יהיה נואש באמת, אני מתכוונת לפנות ללירן, ולבקש ממנו לבוא ולצוד שדים עבורנו בתמורה לחנינה. אני לא יודעת אם הוא יסכים, או אם הוא יצליח לעמוד בקצב שבו הוא עמד לפני שהוא ברח, אבל גם אם הוא יתקרב אליו, הוא יטה את המאזניים בצורה משמעותית לטובתנו."[/storyp]
[storyp]הדממה בחדר הייתה רועמת עכשיו. הגבות המורמות של יעקב החלו לרדת בזמן שהוא הביט בה, ממצמץ. היא יכלה לראות במבטו שהוא רואה את התכנית, מבין אותה אפילו, מזהה את החשיבות שלה. לרגע, היא העזה לקוות. אבל אז גבותיו המשיכו לרדת, עינו השחורה ורטייתו הלבנה קודחים בה, לאט לאט הופכים למבט זועף. ההשלכות, המשמעות של התכנית הזאת, החלו לקנן בו. לבסוף גבותיו התייצבו בהבעה של זעם. "הוא יקבל חנינה, ויחזור לכאן, למעגל הזה, שאת חבריו הוא רצח. יצוד שדים, יקבל מקום לישון בו ואוכל לאכול, יצחק עם הציידים החדשים שסילבי תביא. ובינתיים, הבן שלי ימשיך להרקב בקבר שלו?!"[/storyp]
[storyp]איזבל ראתה עכשיו כמה הוא לא היה מוכן. הרגש היה פשוט חזק מדי בצייד היקר שלה. לרגע היא חששה שהוא ירים עליה יד בכעסו, כל כך נורא היה הכאב בעיניו. אבל לבסוף הוא פנה ממנה, תפס את ארונית הספרים, והטיח אותה לרצפה בעוצמה, צעקה יוצאת מפיו. איזבל הרימה את ידיה כדי להתגונן משבבי העץ. כשהיא הורידה אותן, יעקב עזב את החדר.[/storyp]
[storyp]התקופה שלפניה הייתה קשה במיוחד. היא הייתה צריכה להיות קולו הבודד של ההגיון הקר אל מול הרגש הבוער, והישרדותו של המעגל היה תלוי בהצלחתה. בדרך כלל, יעקב היה לצידה בזמנים הקשים, ובלעדיו זה רק יהיה קשה יותר. אבל בתור ראש המעגל, זה היה רק צודק שכשהמעגל עמד על סף אבדון, כך גם היא תסבול. היא נאנחה בעייפות, ונשענה על המקל שלה בכבדות כדי להתרומם. הגיע הזמן לבקר בקברה של קטי שוב.[/storyp]

אשמח לביקורת, כרגיל, אם נשאר מישהו שיקרא :)
הפרק הבא יתפרסם בשבועות הקרובים.

חזרה