• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סטריפונדק: מחייה הקומיקס הפונדקאי [סטריפ 4: מאפיה]

מק המסכן. מק המסכן.

אני יצרתי קומיקס שמראה את התופעה ההדדית הזו: יש לי יצירה. ברגע שהיא שלי, אני חושב שהיא הכי טובה בעולם, וחלקכם [תכחיש, כן, תכחיש] חושבים שהיא הכי דפוקה בעולם. ואם זה ההיפך? לרוב אני באמת מתייחס אל יצירות של אנשים אחרים כזניחות, אבל השאר לפעמים דווקא אוהבים אותן.

doctor arbitration אמר/ה:
לדעתי הבעיה העיקרית עם הקומיקס הזה היא שלמרות שהוא אמור להיות מימין לשמאל (כי הוא כתוב בעברית ולא אנגלית), הוא משמאל לימין. ובכל מקרה זה אחלה טריביוט לקומיקסים של מיכאל, זה ממש מצוייר באותו שטיק. ודבר אחרון: פלאפי מנהל?? :p
תאמת עדיין קשה לי להאמין :)

כן.................... לא.
אם שה"ם לא מסוגל לתאר תפוחים ככה שיבינו שזה תפוח ולא רימון יד שמדיף ריח, אז זו בעיה.
שפשוט יגיד "תפוחים!".
מה שעצוב הוא שהבנתי מה אמור להצחיק פה (לא קרה בשניים הקודמים :\ )

wizinet אמר/ה:
אם שה"ם לא מסוגל לתאר תפוחים ככה שיבינו שזה תפוח ולא רימון יד שמדיף ריח, אז זו בעיה.
שפשוט יגיד "תפוחים!".
אלה גויאבות :p

wizinet אמר/ה:
מה שעצוב הוא שהבנתי מה אמור להצחיק פה (לא קרה בשניים הקודמים :\ )
מה שאמור להצחיק פה הוא מה שאמור להיות עצוב פה: מגיפת ההרפתקאות הקצרות, הלא מושקעות, הכתובות בסגנון "קולע". אתה אמור לצחוק מהרעיון של הרפתקה כזו מגוחכת.

א. מה רע בהרפתקה קצרה? דע לך שכמה מההרפתקאות הקצרות ששיחקתי הן דווקא ההרפתקות הכי טובות שהיו לי אי פעם.
ב. בחייך, אם אתה לא מסוגל לכתוב ככה שזה יהיה ברור, אל תכתוב. בשביל זה יש אותיות במחשב.
ג. קומיקס טוב הוא קומיקס עם פאנץ' שמתגלה בסוף. במקרה הזה אין פאנץ' בסוף.

א. לא. אני דיברתי על הרפתקה שהכריזו שהיא תהיה ארוכה ומאגניבה, ובסוף היא יוצאת מעפנה ונסגרת באמצע כי השה"ם רותק לחדר הילדים ואין שם מחשב.
ב. הא?
ג. פאנץ' כמו "כמה חבר'ה משחקים במאפיה. אחד מהם מצליח לנצח את השאר, אבל בגלל הדדליין הכל נהרס"?

טוב, התגובה של מא"ק מאוד עיצבנה אותי, ובא לי לומר משהו - לכל מי שהקומיקס לא מצחיק אותו, או שלא יקרא, או שייתן עצות בונות. אם אתם לא אף אחת מהאפשרויות הנ"ל, אל תגיבו, אין לכם חיים חוץ מלרדת על אשאר ולצאת "מגניבים"?

בתודה,
רסטלס.

Restless אמר/ה:
טוב, התגובה של מא"ק מאוד עיצבנה אותי, ובא לי לומר משהו - לכל מי שהקומיקס לא מצחיק אותו, או שלא יקרא, או שייתן עצות בונות. אם אתם לא אף אחת מהאפשרויות הנ"ל, אל תגיבו, אין לכם חיים חוץ מלרדת על אשאר ולצאת "מגניבים"?

בתודה,
רסטלס.
אני לא מכיר אף אחד בשם מא"ק.
קוראים לזה דעה אישית, אני אומר אותה כדי לגרום לאשרה להבין שהוא כותב קומיקס לא מוצלח במיוחד, וצריך לשפר בו הרבה.

תראה, אשאר, הקומיקסים האלה גרועים לא רק מהבחינה הסוביקטיבית. הם גרועים גם אוביקטיבית, כי הם לא ברורים ולא כתובים כמו שאמורים להיות כתובים קומיקסים אינטרנטיים מצחיקים.
בצורתו הבסיסית, קומיקס צריך הבנות כלשהי. בקומיקס עם שלושה פאנלים, הפאנל הראשון מציג את המצב, הפאנל השני מפתח את המצב ומכין את הקרקע לפאנץ' בסוף, והפאנל השלישי נותן את הפאנץ' ומציג את כל הסיטואציה באור מצחיק ומשעשע. זה העקרון הבסיסי. לך תקרא קומיקסים אינטרנטיים קצת ותחכים. ולא, OOTS לא דוגמא טובה כרגע, כי הוא הפך להיות למשהו עלילתי ומורכב. קח דוגמאות בסיסיות, פשוטות. FFN, למשל. XKCD, אם אתה יכול להבין את הבדיחות. אם בא לך על קלאסיקות, קח Dilbert או גארפילד.
קומיקסים מורכבים עם מיני-פאנצ'ים על הדרך תתחיל לעשות אחרי שתצליח לעשות בצורה טובה את הבסיס.

למשל, ניקח את הסטריפ האחרון שלך. הפאנל הראשון מציג הרפתקאות שרצות בפורום בצורה מוגזמת ומגוכחת. אוקי - הבאת את עיקר הפואנטה שלך כבר על הפאנל הראשון. לא נתת לקורא באמת להכנס לזה, אתה הנחתת את הפאנץ' מיד על ההתחלה, ולכן האפקט שלו מוחלש בהרבה. אחר כך הפאנלים השני והשלישי הם בעצם ארק אחר ולא קשור, ברמת ההתפתחות העלילתית, לפאנל הראשון. הם באותה תמה, אבל לא באמת המשך של אותה השתלשלות האירועים. בנוסף, הפאנל השלישי לא באמת מספק כלום או מוסיף כלום. את כל מה שהיה לך להגיד בנושא הגויאבות, שזה גם לא כזה הרבה ונאמר מאוד במעורפל, אמרת כבר בפאנל השני. הפאנל השלישי הוא, לכן, אנטי קליימאטי לגמרי וסתם מורח ללא טעם. בקיצור, בשלושה פאנלים הצלחת להציג שני נושאים, ועוד אחד מהם למרוח יותר מדי.

Anthrax אמר/ה:
א. אז זה לא מה שמשתמע ממה שאמרת.
ב. מה לא ברור? אם כתב היד שלך לא קריא, אל תכתוב ביד. תכתוב באותיות דפוס במחשב.
ג. בדיוק לא כמו זה.
א. לא יודע.
ב. כתבתי את זה בכוונה ככה, כדי שתתקשה לקרוא את העסק.
ג. אוף.

למשל, ניקח את הסטריפ האחרון שלך. הפאנל הראשון מציג הרפתקאות שרצות בפורום בצורה מוגזמת ומגוכחת. אוקי - הבאת את עיקר הפואנטה שלך כבר על הפאנל הראשון. לא נתת לקורא באמת להכנס לזה, אתה הנחתת את הפאנץ' מיד על ההתחלה, ולכן האפקט שלו מוחלש בהרבה. אחר כך הפאנלים השני והשלישי הם בעצם ארק אחר ולא קשור, ברמת ההתפתחות העלילתית, לפאנל הראשון. הם באותה תמה, אבל לא באמת המשך של אותה השתלשלות האירועים. בנוסף, הפאנל השלישי לא באמת מספק כלום או מוסיף כלום. את כל מה שהיה לך להגיד בנושא הגויאבות, שזה גם לא כזה הרבה ונאמר מאוד במעורפל, אמרת כבר בפאנל השני. הפאנל השלישי הוא, לכן, אנטי קליימאטי לגמרי וסתם מורח ללא טעם. בקיצור, בשלושה פאנלים הצלחת להציג שני נושאים, ועוד אחד מהם למרוח יותר מדי.

המממ. מה שרציתי לעשות היה להעצים את הרעיון בצורה מגוחכת עוד יותר.

בעעעע
בוא נגיד את זה ככה, יש ילדה אחת בכיתה שלי, נרקיסיסטית או איך שלא כותבים את זה, שכל שיחה איתה מגיעה אחרי כמה שניות גג לזה שהיא רוכבת על סוסים, שומעת מטאל, או לומדת באוניברסיטה הפתוחה והחומר בכיתה נורא קל.
בקומיקס שלך, כל מה שאני רואה זה את הפרצוף שלה אומר יש לי רכיבה היום חהחה אני לומדת באוניברסיטה חהחה אבל זה בסדר כי גם בי יש קצת פגמים חה.

קיצר הקומיקס הזה מרגיש לי כמו דרך שלך לדבר על עצמך. אני לא אוהב את זה, אני לא אוהב אנשים שעושים את זה.

אם אתה רוצה להכניס את הבעיות והמרמורים שלך לקומיקס, סבבה. אם זה עוזר לך לבנות את העלילה ולבנות בדיחות, מצוין.
אבל זה כל מה שאתה עושה, רק שאתה מוסיף קצת הומור ממורמר ועושה את זה מצויר.
אז לא, לא אהבתי.

בעעעע
בואו נגיד את זה ככה: לא הבנת כלום. חלק ממה שאני כותב על עצמי זה שקר, ואני כותב את זה בהתאם למה שאני רואה שחושבים עליי. חושבים שאני בחור ששונא את כולם ואוהב את עצמו? בואו נכניס את זה, זה יהיה משעשע, גם אם זה לא באמת נכון.

Shadow123 אמר/ה:
קיצר הקומיקס הזה מרגיש לי כמו דרך שלך לדבר על עצמך. אני לא אוהב את זה, אני לא אוהב אנשים שעושים את זה.
בנאדם, נראה לי שיש לך קצת קשיים בקבלת האחר, ושאתה לא מבין כ"כ את הרעיון. את הסטריפ האחרון ואת הראשון כתבתי כחצי פארודיה על עניין הניהול של פלאפי ועל רמת המשחקים בפורום. פלאפי לא באמת עשה משהו רע: הוא פשוט לקח אחריות על עצמו. אבל, העובדה שקיבלתי ממנו אזהרות הפכה את זה למעט משעשע, משום שכמה שבועות קודם לכן הוא קיבל אזהרה. אז החלטתי להציג את זה בצורה מעט מטורפת, ולתאר שיחה ביני לבינו, שנקטעת ברגע שהוא מקבל "הילה" של מנהל ובמקום לדבר הוא אומר "באן" כל הזמן. זה לא בהכרח מציאותי, אבל זה מתאר שינוי של 180 מעלות, וזה באמת קרה.

את עניין ההרפתקאות הגרועות בניתי בעקבות מספר מופרך של הרפתקאות שנפתחו בפורום לאחרונה, וכל מה שראו מהם אחרי שבוע היה אבק. הצעות טיפשיות, ניסיונות כושלים, ומכאן עלתה לי המסקנה: בואו נרד על זה. אז בניתי קומיקס שמציג את העובדה שמישהו כתב הרפתקה עלובה. אני מתחיל לשחק בהרפתקה, כשפתאום מישהו מתאר לי שק של גויאבות. זה נכתב משום שראיתי כמה דמויות "מסתוריות" וקלישאתיות להחריד, שהשחקנים שלהן מתארים אפילו את הפרטים הנורמאליים בצורה על טבעית. ואז, הוספתי סטריפ שבו אני פשוט ממשיך להיות המום, ומוסיף "מה זה?!".

אם לא הבנתם, הקומיקסים האלה לא דיברו עליי, ולא על שום הרפתקה שאני משחק בה. זיוג אפילו חשב שדיברתי עליו.

אז שאדו - לפני שאתה מתחיל לשב"ז לי את החיים, תשאל לפני שאתה מכפיש סתם. אני לא נרקיסיסט, אני לא רשע ובטח שלא רוכב על סוסים.

Ashardalon אמר/ה:
אז החלטתי להציג את זה בצורה מעט מטורפת, ולתאר שיחה ביני לבינו, שנקטעת ברגע שהוא מקבל "הילה" של מנהל ובמקום לדבר הוא אומר "באן" כל הזמן. זה לא בהכרח מציאותי, אבל זה מתאר שינוי של 180 מעלות, וזה באמת קרה.
אז זה היה הרעיון? טוב, נראה לי שמה שמנע ממני להבין היה איך שציירת את ההילה, לא הבנתי כ"כ מה זה...

הסטריפ עם הפלאפי היה היחיד שהיה בסדר, ובאמת היחיד שבאמת היה מצחיק.

אבל אל תנסה בכלל להגיד לי שזה:
file.php

לא מדבר על עצמך ועל איך ש'כולם נגדך ואתה נגד כולם!!!@$*#'.

וזה, יכולת לעשות המון דברים ופארודיות מצחיקות מתוך זה, אבל אתה היית חייב, "אבל.. ההרפתקה... ההשקעה שלי...."
file.php

כמו שאמרתי, זה פשוט נראה כמו, ולא אכפת לי מה זה באמת, זה נראה כמו, דרך שלך להתלונן ולדבר על עצמך, רק מצויר ועם טיפה הומור ממורמר.

Shadow123 אמר/ה:
הסטריפ עם הפלאפי היה היחיד שהיה בסדר, ובאמת היחיד שבאמת היה מצחיק.
באמת? ואני חשבתי שהשאר היו טובים יותר. ככה כולם אמרו.

Shadow123 אמר/ה:
לא מדבר על עצמך ועל איך ש'כולם נגדך ואתה נגד כולם!!!@$*#'.
אתה יודע מה אתה עושה עכשיו? אתה משליך את הצרות שלך על אחרים. מה שעשיתי כאן היה לקחת קלישאה פונדקאית נפוצה ולהפוך אותה לסטריפ. הקלישאה אינה עוסקת רק בי או רק באחרים, אלא טוענת ש"כולם נגד אשארדאלון", וגם טוענת ש"אשארדאלון נגד כולם". ז"א, הקלישאה הזו מוציאה גם אותי וגם את השאר באור שלילי, וזה די משעשע שבהתחלה אני צועק "בוז, בוז!", וברגע שאני שומע שזה שלי אני צועק "נפלא! מדהים!".

Shadow123 אמר/ה:
וזה, יכולת לעשות המון דברים ופארודיות מצחיקות מתוך זה, אבל אתה היית חייב, "אבל.. ההרפתקה... ההשקעה שלי...."
ואם הייתי מחליף את התמונה שלי בזו של חבר פורום אחר? זה לא משנה באמת. מה שרציתי להראות כאן הוא שהרפתקאות סוג ז' מתקבלות בצורה הכי יפה כאן, ומנחים שמשקיעים את הנשמה שלהם [פרט לסוציומטים מסוימים שמתנהגים בחצי גזענות] באים ורואים שהרפתקאות כאלה רצות חופשי.

זה לא באמת משנה, ואתה נטפל לקטנות [זה נשמע רע].

Shadow123 אמר/ה:
כמו שאמרתי, זה פשוט נראה כמו, ולא אכפת לי מה זה באמת, זה נראה כמו, דרך שלך להתלונן ולדבר על עצמך, רק מצויר ועם טיפה הומור ממורמר.
אני לא מדבר על עצמי. הייתי יכול לשים תמונה של אדם אחר, אבל מאחר ואין לי אישור לעשות דבר כזה, אני שם את עצמי. אם תרשה לי לשים את שלך, אני אשתמש בתמונות של שנינו לחליפות. זה קטנוני.

והנה רעיון חדש [כאן אני מנסה ליצור אשלייה שהמנהלים החדשים גונבים לישנים את התפקיד] -
הוא נמצא בספוילר משום שהוא לא ממש נכנס לסרייה של הסטריפונדק. אם הוא יהיה יותר מסביר, אז הוא ייכנס. כאן אני לא מדבר עליי.

עריכה: אופס, כיוון הקריאה הוא שוב משמאל לימין.

חזרה