• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[מו"ד 5] עיר של דם ודמעות - נושא הרשמה (0/3)

מבט מהיר בגזע האנושי באתר רשמי הראתה לי "בתים" של בני אנוש כמין תחליף לתת גזע (שלפי הבנתי בגרסה 5 זה פשוט עוד יתרונות בחינם), האם אתה מאשר שימוש בתתי גזע? ואם כן האם אני יכול להשתמש בהם עם הוורינט של בני האדם שנותן לך כישרון?

האמת שיש לי התאמה פלפית שמאפשרת להפוך את המעגל הזה למתאים לתחום של הסלסניה.
נאב
הבתים מיצגים אימון מסויים וגם משווים בין בני אנוש לגזעים בעלי תת גזע שזוכים ליתרון נוסף (אין שום סיבה לא לקחת תת גזע).
במידה וינתן הסבר פלפי משכנע והגיוני ליכולות אילו תוכל לשקול אישור שלהם?

נ.ב. זה כתוב בספוילר כדי לא ליצור רושם של וויכוח עם השה"ם

tkhag1:
הגזעים שיש להם תתי גזע הם מאוזנים עם בני אדם רגילים, בעיקר עם הוואריינט. כישרון הוא יתרון עצום, והתוספת של שתי ערכי תכונה לבחירתך מספיקה כדי להפוך בני אנוש לגזע יעיל וגמיש. הרעיון של בני אנוש הוא שהם גמישים הרבה יותר מגזעים אחרים, על חשבון מיקוד. הם הולכים לרוחב במקום לעומק.

נאב
אתה צודק, בהתחלה חשבתי שלכל הגזעים בעלי תת גזעים יש שתי תוספים של 1 ו2 לתכונות שלהם לפני תת גזע (מה שהופך אותם לשווים לבני האנוש לפני תת גזע)בדיקה הראתה לי שאני טועה והם למעשה בעלי תוסף תכונה אחד לפני תת גזע.
טעות שלי.

מה דעתך על ריבוי מקצועות?
אני חושב שאני רוצה לוקסדון..
אפשר עוד מידע עליהם?
בעיה שבגלל שכל אחד כם הסודות שלו, אני לא בטוח איזה תפקיד חסר.
אני מניח ש"טנק' יש בתור הפלאדין שמישהו בונה..
אולי כוהן+כושף...
קצת גם חסר לי קריטוריונים שלפיהם אתה תבחר דמויות.

ייתכן שבאמת כדאי שמי שבונה דמות לפחות יכתוב מה המקצוע/תפקיד שהוא רוצה לקחת ובאיזה גילדה, כדי שלא יווצר מצב שרוב האנשים שולחים לאחת משלוש העמדות ואחת מהן תישאר ריקה.

dragonian אמר/ה:
מה דעתך על ריבוי מקצועות?
אני חושב שאני רוצה לוקסדון..
אפשר עוד מידע עליהם?
בעיה שבגלל שכל אחד כם הסודות שלו, אני לא בטוח איזה תפקיד חסר.
אני מניח ש"טנק' יש בתור הפלאדין שמישהו בונה..
אולי כוהן+כושף...
קצת גם חסר לי קריטוריונים שלפיהם אתה תבחר דמויות.

תכונות לוקסודון:
- אתה מקבל תוסף 2+ לחוסן ותוסף 1+ לחוכמה.
- לוקסודון מתבגרים באותו קצב כמו בני אדם, אבל חיים קרוב ל450 שנה. בעבור הלוקסודון, מי בגילו מתחת ל60 נחשב צעיר מאוד.
- לוקסודון נוטים לרוב לסדר, ותכופות לטוב.
-גודל בינוני. לוקסודון מתנשאים לגובה שתי מטר ויותר, ומשקלם הממוצע הוא 180 ק"ג.
- מבנה עוצמתי: אתה נחשב לשייך לגודל גדול בעבור חישוב יכולת נשיאה.
- מהירות 9 מ' (30 פיט)
- שלווה לוקסודונית: אתה מקבל יתרון בהצלות כנגד השפעות פחד והקסמה.
- שריון טבעי: כאשר אינך לובש שריון, דירוג השריון שלך שווה ל-12 + מתאם זריזות. אתה רשאי להשתמש במגן ועדיין ליהנות מתכונה זו.
- חדק: אתה מסוגל להשתמש בחדק שלך למטרות שונות. יכולת הנשיאה שלו בפאונדים היא 5 פעמים הכוח שלך, והוא יכול לדחוף, לתפוס מישהו, או להחזיק חפצים, אך הוא לא מסוגל לבצע פעולות שדורשות מוטוריקה עדינה, כגון אחיזת מגן או שימוש בנשק.
- חוש ריח: אתה מקבל יתרון בבדיקות חקירה, הישרדות והבחנה שמבוססות על ריח.
- אתה מבין, קורא וכותב במדוברת ובלוקסודון. השפה הלוקסודונית משתמשת בכינויים היררכיים מסובכים, שקשה לתרגם לשפות אחרות. כשלוקסודונים מדברים בשפה אחרת, הם משתמשים במקבילה הקרובה ביותר. לדוגמא, הגיוני שלוקסודון יקרא למישהו "אבא" למרות שהקשר ביניהם אינו קשר בין הורה לילד.

שים לב שעל רבניקה, הלוקסודון שייכים כמעט תמיד לסלסניה, עם כמויות קטנות באזוריוס ובאורז'וב. אם אתה מתעניין בסלסניה, אני מציע לך להסתכל על המקצועות הנפוצים שציינתי ולבחור מביניהם.
אני בסדר עם ריבוי מקצועות. הקבוצה שלכם לא חייבת להיות מתואמת אחת עם השנייה בהכרח.

הקריטריונים עליהם אני מתבסס הם קודם כל הגילדה שלכם. מבחינה טכנית, אני מקבל למשחק שחקן אחד מהאזוריוס, שחקן אחד מהבורוס, ושחקן אחד ששייך לגילדה אחרת.
אני מתחשב בבחירה שלי בהשקעה ברקע ובהיסטוריה שלכם במשחקי תפקידים בפונדק. אני מעדיף לקבל אנשים שאני יודע שאפשר לסמוך עליהם שיגיבו מספיק.

אין חובה להיצמד למקצועות המומלצים. הם נמצאים שם כדי להבהיר את הסגנון הכללי של הגילדה, ואיזה מין אנשים עובדים בה. תשתמשו בזה כבסיס כדי לבנות דמות שתתאים בתוך הגילדה. לדוגמא, פלאדין של שבועת הכתר יכול להתאים ללגיון הבורוס, מבחינת אידיאלים ומכניקה.

גמדים ודמי דרקון פשוט טכנית לא קיימים על רבניקה. אז אי אפשר להשתמש בהם. אתה כן יכול לבחור גזע שלא מתאים לגילדה. שים לב שהדבר צריך להיות מסיבה טובה. לדוגמא, ודלקן ילכוד הרבה מבטים מוזרים בגרול, כיוון שהם יצורים אינטיליגנטיים ועדינים בלי הרבה יכולת קרבית.

dragonian:
כל המעגלים קיימים. הסלסניה לרוב שייכים למעגלי האדמה, הרועה או החלומות, כיוון שהמעגלים האלה מתאים יותר לסלסניה מבחינה ת'מטית.
כל המסורות של הנזירים קיימות. שים לב שדרכים שונות לחשב דירוג שריון לא מצטברות, כך שנזיר לוקסודון יצטרך לבחור בין השריון הטבעי למתאם החוכמה שלו בשביל חישוב הדרג"ש.

liorgonen:
כן. אתם רשאים להשתמש רק בגזעים שציינתי. קיימים גזעים אחרים, כמו המלאכים של הבורוס או הדריאדות של הסלסניה, אבל הם לא גזעי שחקן.

חזרה