• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

כפתור לייק בפורום

King Revange אמר/ה:
אני חושב שאם נפתח מערכת שעונה על כל הדרישות השונות שהעלו כאן, נוכל להתגבר על המכשלה של אגו וירידה בכמות הפוסטים.

1. הצבעה לעצים ולא להודעות
2. הצבעה אחת לאדם, לכל יום
3. ההצבעה אנונימית
4. העץ שהצבעת לו מקבל כוכב קטן ומופיע באיזו טבלה
5. לא רואים כמה הצביעו לאיזה עץ
6. תהיה אפשרות לחפש עצים מומלצים מלפני הרבה זמן
7. אין הצבעות שליליות
8. ההצבעה בלחיצת כפתור
9. לא ניתן לשנות הצבעה
10. כמובן שיהיה פיילוט ראשוני של חודש שיבדוק את ההיענות ואת ההשלכות של מערכת שכזו.

זה נשמע כמו משהו שאפשר ליצור ולעבוד איתו בקלות רבה, שלא יפגע באף אחד ושיביא רק לעידוד קריאת חומרים איכותיים.

הדרישה המרכזית כאן היא לא לפתוח מערכת כזאת.

1. same same new name
2. עדיין הצבעה... -_-
3. אוקיי.
4. רע. רע. כל כך רע ונורא. תחרותיות בשמיים וטבלת יוקרה. רע. נוראי.
5. אז מה ההיגיון בלהצביע? סעיף 4? אלוהים אדירים... :gah:
6. פשוט ממליצים לך על עץ בעל פה ואתה מחפש. לא קשה. לא מסובך.
7. אוקיי.
8. וואו, הייתי בטוח שזה בדפיקה באגרוף על המקלדת. טוב שהבהרת את זה.
9. אוקיי?
10. ברגע שעושים את זה אי אפשר לחזור. כבר רואים מי העצים שבטבלה המפוארת שלך ומי העצים שלא מתקבלים לשם. בוא נכתיר מלך הטבלה ומלכת הטבלה, וחנון הטבלה ואולי אפילו מחנך. נעשה כיתת טבלה!

ולסיכום - זה לא. זה רע, זה נוראי, זה הרסני וזה מיותר. אל תכניסו את הרעל הזה לפורום.

רוי צודק בעניין הזה ב100%, וקינג כל עוד לא תתיחס למתנגדיך (ובמיוחד לרוי) שום טיעון שלך לא שווה קליפה של שום.
רעיון טוב שדווקא כן עלה בעץ הוא הרעיון של עוג-שמשתמשים יוכלו להפעיל את מערכת "החברים" על עצים, אבל זה לא חידוש משמעותי במיוחד, כי אם אתה עושה לך לינקייה ושולח לעצמך בה"פ ומעביר את זה לתיבה אחרת אז האפקט אותו אפקט.

מכיוון שאני לא רואה טעם לחפור בכל הדיון הארוך הזה, אתן את שתי האגורות שלי - אני נגד הרעיון, מאותן סיבות שהועלו על ידי שאר המנהלים. אני לא רואה שום מצב שבו הוספת אפשרות ללייק או משהו דומה תתרום באיזושהי דרך לפורום, ומצד שני זה כן יכול להפוך למלחמת פופולאריות מיותרת.

אם כבר אנחנו בנושא הזה, אני גם רוצה להדגיש שכל תרבות ה"+1" למישהו לא מקובלת עליי באותה מידה. אם אין לך הערה בונה לתת למישהו, אין צורך לפרסם תגובה בכלל.

אני לא בעד או נגד ואני לא מרגיש שחסרה מערכת כמו זו שקינג ריוונג' מציע אבל אני חושב שאולי כדאי לעשות פיילוט למערכת ורק אז לשפוט אותה(כמובן שההחלטה בידי המנהלים).

נמנעתי מלהגיב עד כה מתוך חשש להיקלע לוויכוח שמתנהל סביב הנושא ומפני שהדעה שלי לא נוטה לכאן או לכאן ולא מוסיפה הרבה לדיון. גם עכשיו אני מגיב בחוסר רצון מסויים אבל קינג התחנן בפני שאני אכתוב את מה שכתבתי לו בהודעה פרטית,שכנראה משקף את הרעיון שמאחורי המערכת:
אם הייתה אפשרות לעשות +1 הייתי עושה +1 לרעיון של הפיילוט :)

טוב, דבר ראשון שמצאתי כפגום בהודעה המפלצתית שלך הוא זה שאמרת שאין מונה המלצות לעצים-אז למה יש בכלל את המערכת הזאת?
בנוסף אני ממש לא מסכים איתך בנוגע ללנקיות, אנשים יכולים להכין לינקיות לעצמם, ולמצוא עצים ישנים די בקלות גם אם השם לא בדיוק זכור להם, וזה לא מעודד תגובה, כי אמרת שזה ימשוך עוד אנשים אבל התעלמת מהעובדה שגם האנשים האלה יתפתו ללחוץ על הכפתור.

בנוסף, אני אגיב למה שאמרת לי:

דסטריקס כתב:
רוי צודק בעניין הזה ב100%, וקינג כל עוד לא תתיחס למתנגדיך (ובמיוחד לרוי) שום טיעון שלך לא שווה קליפה של שום.

"זה שענית לי לא נחשב. רוי הוא הפה שלי. תענה לפה שלי!"
אז זהו, שאני לא מדבר עם הפה שלך, אני מדבר איתך.

כמו כן אני יכול לביא דוגמה לפורום שבו זה דווקא כן עובד: ניוגראונדס, הבית השלישי שלי - בלי להעליב אתכם, אנשי הפונדק. זה מקום כייפי. אפשר לעשות "+" לתגובה של מישהו. זה לא מביא לתגובות קצרות יותר, זה לא מביא לפיחות בתגובות, זה לא מביא לספאם, זה לא מביא למלחמות כבוד. עובדה. טרויאן הוא פורום אחד. מה שלא עבד שם, יכול לעבוד מצוין פה. תפסיקו להסתכל עליו כאילו זו תורה מסיני. הוא בן אדם אחד [שוב, עם הרבה מעלות טובות], אתם לא יכולים להסתמך על הטיעון הזה כל הזמן.

תפסיק את המהלך הדמגוגי הזה, רוי מקעקע את הטענות שלך, וכל עוד לא תענה לו אין על מה לדבר כאן, והוא בהחלט לא הפה שלי, הוא פחות או יותר ממובילי האופוזיציה בעץ הזה, שמדברים פחות או יותר בשם כל האופוזיציה כמו שחברי כנסת מדברים בשם העם והמפלגה שלהם.
ואנחו לא מסתמכים בכלל רק על הטיעון של "אוקיי תראו מה קרה לטרויאן-זה יקרה גם כאן" אלא גם מנמקים למה זה יגרום לירידה בכמותה תגובות, לירידה באיכות הדיונים ואלי גם לנסיונות שטחיים מצד נובים חדשים (שתמיד מגיעים ואז נהפכים למשתמשים פחות מושכי אש) לצבור המלצות על עצים טיפשיים.

בנוסף, אני חושב שכשבן אדם רואה משהו טוב, וצריך להגיב עליו במילים הוא חושב על זה יותר לעמוק, ומפרגן יותר, וגם על הדרך מפתח דיון.
בנוסף זה פורום שמטרתו ליצור דיון, ולא דברים כמו פייסבוק או אינסטגרם שבהם יש עקיבה פאסיבית, כאן אמורים להיות דיונים שאנשים משתתפים בהם, ולא מקבלים מידע מאנשים אחרים, זורקים לייק ואולי גם איזו תגובה סתמית.

King Revange אמר/ה:
ההודעה שלך מסתכמת ב"+1". לא נכתב בה שום מידע מועיל. היא אפילו פרדוקסלית - אתה כותב שאתה נגד תרבות ה"+1", אבל ההודעה שלך היא "+1" בעצמה... מעבר לכך, כבר עניתי על כל טענה שאיכשהו משתמעת מההודעה שלך... ואני נחוש שלא להפוך את זה לדיון פילוסופי. אני מניח שאני צריך להודות לך: אתה הוכחת את הטענה שלי טוב ממני.

תודה, פלאפי!
בוא נסתכל על התגובה של פלאפי:
1. הוא אומר את הדעה שלו
2. הוא אומר את הסיבות לדעה שלו
3. הוא אומר למה הוא מגביר כול כך מעט
4. הוא אומר שהוא גם נגד +1 בכללי (לא קשור לנושא)
טיפה יותר מ"+1", אתה לא חושב?

חזרה