• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חסר שם

עדי סגול העין

פונדקאי ותיק
יצירת פנטזיה מקורית פרי עטי.

פרולוג.

איש זקן ישב מול האח בחדרו,הוא היה בן 63 שנים, הוא היה קירח וזקנו היה לבן. החדר היה חשוך פרט לחלק הפונה לאח, הוא ישב בקצה השטח המואר, קורא מדף הניר שבידו. הוא ידע שבכל יום יכול לבוא הרגע המכריע, כל יום ישב כך מול האח, קורא את אותו המסמך, "ביום האחרון" כך חשב "יהיה עלי להשמיד אותה." אותה מחשבה אותה חשב בכל לילה, מאז קיבל את דף הניר הזה, ושילח את ילדו מהבית. "לא אתן להם לדעת, לא אניח להם. זה הסיכוי היחיד שיהיה, הגורל לא יניח לנו פרצה נוספת..." הזקן החל למלמל תפילה לדוליש הגדול. אותה תפילה שמלמל כל לילה: "ברך אותו, את בני, יורשי שיביא כבוד לביתו, בית מת, ביתי שלי..." הוא שמע את אנחת המוות של שני השומרים בחוץ, הגיע היום חשב וזרק את דף הניר לאש, שהפכה אותו לאפר בן רגע, הוא שלף את סכינו ושרט את ידו "תן כבוד ליורשי" אמר.
שתי עיניים אדומות הופיעו בחשכה מאחורי הכורסה בחדר השינה של הלורד, הזקן הבחין בנוכחותה של הדמות. "מי אתה" שאל הזקן קולו חלוש וצרוד, "זה לא עניינך" ענה קול ארסי מאחור "רק אמור לי היכן היא, ומותך יהיה קל בהרבה" המשיך הקול, הזקן הצביע לאש, "שם היא נמצאת, מביא המנוחה" אמר בשלווה. הוא הרגיש חום נורא מתחיל מראשו ומתפשט לשאר גופו, "המוות, סוף סוף" גנח.
"ימח שמך,איוואן אדון סוטפיה!" לחשה הדמות מאחוריו ונעלמה בחשכה.

תגובות בבקשה.
הפרק הראשון זקוק עדיין לתיקונים קטנים.

עדי.
נ.ב: "חסר שם" הוא שמה של היצירה.

אמ.. זה לא קצת קצר, או שזה רק הקדמה?
בכל מקרה נראה מעניין, ולמשהו נראה לי שזה בכיוון אורינטלי, לא יודע למה
בכל מקרה זה מסקרן, אני מחקה להמשך.

פרק 1

סטיבן עמד במרכזו של מסדרון אפוף צללים, השטיח הירוק עליו צעד היה רך וזהר בחושך. לפניו עמדה צללית כהה בגובה אדם, עיניים כחולות נצצו מהמקום בו היה אמור להיות הראש, כאילו החושך בלע אדם. סטיבן החליט לא לגעת בו, הוא המשיך הלאה וראה ארבע צלליות נוספות, לכולן היו עיניים כחולות בוהקות. הוא המשיך קדימה. הדמות החמישית שראה לא הייתה אפלה. זה היה איש זקן, קירח ובעל זקן, שישב בכורסא וקרא בדף ניר. הוא היה דהוי, אפור וחסר צבע, פרט לעיניו שבהקו בכחול. היה נראה כאילו החושך עומד להשתלט גם עליו בקרוב. הדמות הבאה הייתה מוארת באור יקרות, כאילו השמש האירה עלייה ביום אביב, זה היה גבר גבה קומה, לבוש אזור חלציים בלבד, תווי פניו היו נעימים, אפו קטן, שערו החום הארוך התנפנף ברוח, ועיניו הכחולות בהקו. על גופו צוירו ציפורים במעופן. הציפורים המצוירות נדמו כאילו רצו לצאת מראשו. ידו האחת הייתה מורמת, מחזיקה קלע ובו אבן.
סטיבן היה מופתע. הדמות היתה הוא עצמו אך לפני מספר שעות..., כך בדיוק עמד ביער, כשהוא מנסה לצוד פסיון בר...
סטיבן התעורר משנתו, מבולבל מאד מה זה היה? חשב האם לאיש הזה היה קשר אליי? הוא הכיר רק אדם אחד שהבין בדברים כאלה, אותו אחד שגידל אותו, "חלומות תמיד עניינו את אלריק הזקן..." אמר לעצמו כשהוא קם מהעשב עליו נרדם, והתחיל להתקדם לכיוון הבקתה שביער, בטוח שיקבל שיעור מפרך בגלל החלום הזה.
אלריק היה איש נמוך, וקירח. עורו היה חיוור ,עיניו ירוקות-אפורות בעלות הבעה ידענית. היום הוא ישב מול האח וקרא בספר אדום גדול, "מה מטריד אותך, סטיב?" הוא שאל, בלי להסתובב כשחיוך עלה על שפתיו בזמן שסגר את הספר. "זה חלום שחלמתי..." הסביר סטיבן, והחל לספר את החלום כשהוא יורד לפרטי פרטים. הבעתו של אלריק הפכה רצינית פתאום "זאת המשפחה שלך" אמר ברצינות רבה, "אביך, אביו וכו'" סטיבן נדהם משפחתי חשב, אלריק, שגידל אותו מילדות, מעולם לא סיפר לו על משפחתו... אם כך, חשב, מהיכן הגיעה התמונה של אותו איש זקן ואפור. הוא היה מבולבל מאד. "זה היה חיזיון" אמר אלריק, כאילו קרא את מחשבותיו, "אתה יודע מה החשיבות של שמות" שאל. סטיבן לא ראה שום קשר. "השם של אדם הופך אותו למי שהוא. אדם בלי שם לא יוכל לעשות דבר בעצמו, הוא חייב את הסובבים אותו כדי לחיות" אמר אלריק. הוא כבר אמר לי את זה, חשב סטיבן, הוא ניסה להיזכר. זה קרה לפני כמה שבועות, הם ישבו ליד נביעת המעיין בצפון היער, סטיבן היה עייף, ולא הקשיב לשיעור, הוא היה עסוק בניסיון האחרון שלו לקלוע בקשת. הוא הצליח לא רע... "כל שם מחולק
לחמישה חלקים. סטיב, אתה מקשיב לי?" אמר אלריק באותו שיעור ליד הנביעה, סטיבן הנהן "חלקיו של כל שם הם: שם, אותו נותנים ההורים לבנם, סוג רוח, שם רוח, שם אב, ויחוס. אתה יודע שאת הרוחות אפשר לגלות רק בגיל 15?" אלריק לא חיכה לתשובה "סוגי הרוחות הם:" סטיבן לא הצליח להיזכר בשמות. "היי, אתה איתי סטיב?" שאל אלריק, מחזיר את סטיבן להווה. "כן, אני רק ניסיתי להיזכר בסוגי הרוחות שהזכרת פעם..." אמר סטיבן, "שים לב, רוחותיהם של אנשים מתעוררות כשאומרים את שמם, מה שאומר שאם תחלום את החלום שחלמת שוב, עליך לדעת את השמות של אבותיך." סטיבן הינהן "אבל קודם כל" אמר אלריק, קולו יוצר מתח , "עליך לדעת את שימך..." סטיבן נדהם, אלריק מעולם לא הציע אפילו לגלות לו את שמו... הוא ידע ששמו הפרטי הוא סטיבן, אבל את שם אביו ואת שמן של הרוחות שלו מעולם לא ידע. "שמך הוא:" התחיל אלריק, סטיבן הנהן, ציפייה עצומה על פניו. נשמע קול נפץ, החלון התנפץ ברעש, החץ ששבר אותו בצבץ מצווארו של אלריק. דם רב נשפך מהגופה, נוזל חייו של אלריק. נשמעה שריקה, סטיבן בקושי הספיק לצעוד לאחור, החץ פגע ברצפה שני סנטימטרים מרגלו. סטיבן פנה לדלת כשזו התרסקה לרסיסים, הוא קפץ דרך החלון השבור, לא שם ליבו לזכוכיות שחתכו בבשרו. הוא רץ כל עוד רוחו בו, רץ בכול כוחו, שומע חצים שורקים מאחוריו. אלריק מת. חשב, דמעה זולגת על לחיו. סטיבן ניזכר בכל מה שלמד מאלריק, הכל. חזהו התמלא יגון, גופו רעד. הוא לא שם לב שכבר אינו רץ, הוא לא שם לב שאיבד את רודפיו. הוא ישב על הקרקע, מייבב, זוכר את כל הימים שעבר יחד עם אלריק. אביו המאמץ, אותו הכיר והוקיר. לעולם לא אפגוש אותו שוב אמר לעצמו לפני שנירדם.

תגובות בבקשה.
עדי.

שלום לך, עדי! ברך הבא למגדל!
ראשית עניין טכני, כפי שכבר ציינתי ל- thelord יש להתאזר בסבלנות בנוגע לתגובות. הן תגענה, רואה? :) מצטער שטרם הגבתי, פשוט אני בלחץ של בגרויות...
ובכן, על פניו נראה נחמד מאוד. ראשית אשאל: יש לך בטא? אחד יכול להועיל למספר שגיאות הכתיב/הקלדה שלך.
ולעניין: הפרולוג נראה מעניין מאוד. מעט קצר מדי, מעט מאוד קצר מדי, הייתי אומר. יש מקום להארכה? עוררת בי תשוקה לקרוא יותר... :D
הפתיחה עם התיאור החדגוני קצת הפריע. אולי במקום לספר איך נראתה הדמות פשוט תראה... במקום לומר שהוא היה בן 63 תמיד אפשר להכניס את זה כפרט מהתרחשות כלשהי. אדם על סף מוות, הא? "הוא ידע כי הוא עומד למות. כמה זמן זה יקח? ימים? שעות? דקות? שניות? 63 שנה עומדים להסתיים"- דוגמא.
מלבד זאת, עשוי היטב
הפרק- די נחמד. הייתי מצפה לתגובה רגשית קצת יותר חזקה אחרי החלום/חיזיון, אבל לא נורא. ההתקדמות עם אלריק יפה (ואם כבר שמות- Elric the Summoner?), למרות שהקטע ההוא עם השמות זקוק למעט ליטוש.

"אבל קודם כל" אמר אלריק, קולו יוצר מתח
אהמ... קולו יוצר מתח? תיאור קצת מיכאני. הייתי מתאר את המתח בצורה קצת אחרת.
גם בסוים ציפיתי לתגובה טיפה יותר נסערת. כאב, דאב, דייבר אל עצמו ונרדם? טיפה יותר ליטוש גם כאן...

סה"כ, ברומו של דבר, מדובר כנראה הסיפור עם פוטנציאל. אל תפחד מכמות תגובות נמוכה, זה לא אומר שאינך טוב... המשך לכתוב! בהצלחה!
אגב, אתה מוזמן לתקשר איתי בכל דרך מאלה שבסוף ההודעה שלי (איסי, מסנג'ר, מייל, ה"פ... מה שבא לך) אם אתה זקוק לעצה או סתם בא לך לדבר. שוב, בהצלחה!
Looking forward to see the next one!

בקשר לחוסר הסבלנות, עמכם הסליחה.
אכן, יש לי מעיין בטא שמתקן לי שגיאות כתיב, למרות שהוא לא ממש מבין ביצירות פנטזיה...
שגיאות ההקלדה נגרמו אני מעריך מהמעבר מוורד לפורום.
הפרולוג אכן קצר, חשבתי על להאריך אותו, אולי יותר מאוחר... צודק, ההתחלה צלעה מעט, יעבור שינוי.
עם השמות הייתה לי בעיה: מצד אחד, לא רציתי להשתמש בשמות קיימים, שלא יתאימו לעולם שונה, אבל מצד שני לא רציתי לשרבט שמות צולעים ומוזרים. לכן בחרתי שמות קיימים, שאין להם קשר לכתבים עתיקים שהשפיעו על העולם.
תודה רבה :D ובקרוב אני מפרסם את הפרק הבא.

עדי.

חזרה