• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הקוסם בחבורה

אני חושב כמוכם שהקוסם בדרגה 1 ישאר מאחור אז בואו נעשה את זה מעניין
כל אחד שרוצה שירדום מה החבורה שלו עושה נגד חבורה נגדית, ז"א יש קוסם כוהן גנב ולוחם נגד קוסם ולוחם שהם the bad guys ברמה יותר גבוהה מהחבורה
מה עושים? מה עם נחיל עצום ש אורקים וגובלינים מלווים באוגרים? מה עם דרקון?
Enlighten me

חחח כוהן לוקח את כולם בדרגה 20 בגרסה 3.5! עם הקסם Miracle הוא מאוד טוב.
כמו כן גם הדרואיד ופייטן נהים חזקים מאוד ברמות הגבוהות, אבל המכשף הוא לא הכי טוב, אין מצב, אם כבר אז האשף.

הערה לגבי זה לוקח את זה וזה גומר את זה ומי הדמות הכי חזקה
לוחם מול קוסם הקוסם יכול בטעות לא להספיק את הקסם והנה הלוחם שחט לו את הקיבה ואז הוא נכנס למעגל של נסיון קסם ואז פגיעה נסיון ונגיד מוצלח ייקח כמה קסמים אם הם אותה רמה לסיים את הלוחם מצד שני הלוחם איחר את המועד והנה הקוסם חסין לנשק שלו לזמן מסוים ואז מטאורים נופלים ואלמנט זומן והלוחם תוקף לאט וכל אלה...

לכל אחד מהדמויות יש משהו כזה ככה שאין הכי טוב, אולי יש אנשים שיודעים להשתמש באחת יותר טוב מהשנייה למשל גנב אולי באמת חלש מדי כי עם כל הנסיון שלי איתם בקרב גנב פשוט מסריח אני אשמח אם אני אראה הדגמה איך הוא מועיל בקרב ועוד באחד על אחד.

כפי שאמרתי זה נושא לשילוב המיומנויות בעיקר של הקוסם בשביל להוריד את האויב אז תעשירו אותי ואת השאר שקוראים

חבריה, אני חושב שאתם ממעיטים בערכם של הלוחמים בדרגות הגבוהות... לוחם בדרגה גבוהה נושא עליו בטח 500 חפצי קסם שונים ומשונים, ומלא מלא כלי נשק וחפצים נגד קסמים...

חבריה, אני חושב שאתם ממעיטים בערכם של הלוחמים בדרגות הגבוהות... לוחם בדרגה גבוהה נושא עליו בטח 500 חפצי קסם שונים ומשונים, ומלא מלא כלי נשק וחפצים נגד קסמים...

doctor wang אמר/ה:
ולאשף אין חפצי קסם?

doctor wang אמר/ה:
הא? מאיפה המסקנה הזאתי שיש לו מלא חפצי קסם...? נכון, אולי הוא יהיה חזק במיוחד, אבל מי אמר שיהיה לו חפצי קסם? איפה זה כתוב? (אני נשמע כמו אמא שלי)
אין ספק שקוסם בדרגה 20 ינצח לוחם ברמה 20.
חוץ מזה זה גם תלוי באיזה חפצי קסם יש לו.

ע"ע הודעה של ווד אלף.
ד"א, ללוחם יש הרבה חפצי קסם.
לפחות שלושה נשקים קסומים.
שריון קסום אחד.
הרבה טבעות כאלו ושרשראות, ועוד.
וגם בטוח איזה חפץ מקולל או שניים.

Wood-Elf אמר/ה:
ע"ע הודעה של ווד אלף.
ד"א, ללוחם יש הרבה חפצי קסם.
לפחות שלושה נשקים קסומים.
שריון קסום אחד.
הרבה טבעות כאלו ושרשראות, ועוד.
וגם בטוח איזה חפץ מקולל או שניים.
זה אם הוא מאנצקין ולמה יש ללוחם יותר חפצי קסם מלאשף?
אשף עוד יכול להכין חפצי קסם ככה שלא נראה לי שללוחם יהיו יותר חפצי קסם מלאשף

אתם מעבירים פה את הנושא מלוחם נגד מכשף ולוחם נגד אשף, למי יש יותר למי יש פחות.
בואו ננסה מכשף מול אשף, אז אולי יהיה אפשר להשוות ולראות מי חזק יותר מול אקד, אם זה בכלל אפשרי.
לפי דעתי כל אחד טוב מאוד, כל עוד הוא יודע איך לתחקם תשני.
זתאומרת כאילו הקוסם(אשף\מכשף) צריך להתרחק מהלוחם(אקד\לוחם) כדי שהוא יוכל להטיל את הלחשים בצורה טובה ומועילה, הרי שהוא לא נותן מכות, אלא רק(לפחות לרוב) קסמים שמועילים בהרבה יותר מאשר שמישהו יבוא ויתן איזה 5 חיתוכים עם חרב ארוכה וחרב מעוקלת.
קוסם שהוא קרב פנים אל פנים מול לוחם הוא חסר ישע, כי לקוסם אין מכות טובות, או בכלל נשק טוב(הוא צריך קצת אבל לא הרבה, כמו שהזכרתי, הוא קוסם, לא לוחם) ושריון(למטילי לחשי מאגיה) שיעצור לו את הקסם כמו ללוחם, ומכות לוחם יכולות להיות די כואבות על לחשי קוסם.
לכן הוא צריך להתרחק, וזה בעצם היתרון של לוחם על מטיל לחשים שהם קרובים.
לוחם שבעצם רחוק מקוסם במשהו כמו 20 מטר ושניהם ברגה 20, אפילו אם הוא יהיה אלף,
הוא לא יוכל לעשות את המרחק הזה לפני שהקוסם יגמור לעשות קסם, שיוריד לו כבר מחצית נזק.
(אולי אם הוא היה עושה הסתערות.)

לסיכום מה שאני אומר שכל אחד יכול להיות יותר טוב מהשני,
תלוי איך משחקים את הדמות, כמובן שחשוב מול איזה מרחק(אני לא הזכרתי חץ-וקשת כי זה לא הכי טוב כמו קפא"פ, בגלל זה לא הזכרתי).
וכמובן שעם הרבה מזל בקוביות!

דבר ראשון זה תלוי מי משחק את הדמויות, כאשר שחקן שיודע לשחק טוב לוחם ילחם נגד קוסם אז יש ללוחם סיכוי נגד הקוסם כאשר הם באותה הדרגה, מצד שני נניח ששחקן שלא ממש יודע לשחק טוב את הקוסם ישחק עם קוסם וילחם נגד לוחם ברמתו אז הנצחון לא מופקד בידי הקוסם.

בנוסף על מה שאמרו על חפצי הקסם, דבר ראשון אין דבר כזה למי יש יותר חפצי קסם, אוזכרו פה הרבה חרבות קסומות, שריונות קסומים וכו', מי אמר שבעולם קיימים כל כך הרבה חפצי קסם אם בכלל, אולי בעולם חפצי קסם הם חפצים נדירים ביותר וכמעט לאף אחד אין ברשותו חפץ קסום, יכול להיות שלשתי הדמויות יהייה נניח אביזר קסם אחד שהשפעתו מינורית ביותר, לכן אין לקבוע א מי ינצח במערכה.

שנית יש עוד הרבה משתנים מסביב, אולי הקוסם הוא תשוש מאוד ואפילו שהוא בדרגה 20 הוא מתקשה אפילו להטיל לחש אחד מפני שהוא עייף, מחלה למשל גם תקשה את הטלת הקסם על הקוסם, מצד שני אולי הלוחם הוא אחרי שלושה ימים של מסעות ללא שינה והוא בקושי יכול לזוז והוא סובל מעייפות קשה, אילו הן רק דוגמאות על קצה המזלג על מה שעלול לקרות ועל הדברים מסביב שהם בעלי השפעה עצומה על המהלכים.

פלאדין

כאילו באת, לקחת הכל, והמשכת את הסיכום שלי...חמוד.
שמע, אנחנו מדברים כאן על מצב ששני אנשים\אלפים\ננסים\בני-מחצית...
שהם לוחם נגד מטיל לחשים במצב ששניהם יכולים להלחם טוב.
לא רצינו כאן בעצם מצבים מתי יותר קל מתי יותר טוב שהם מושפעים ממשהו(מחלות וכו').
וחפצי קסם הם לא עד כדי כך נדירים, אפשר אפילו להכין חפצי קסם או לפחות להקסים.

אבל יש עולמות (או שאפשר לפחות להמציא עולמות) שהם חפצי קסם הם דווקא דבר נדיר, ושבכלל כישוף וקסם הם דברים מאוד מסתוריים שלא שומעים עליהם הרבה, ומטיל לחשים זה דבר די פריקי. די דמוה לעולם שאנחנו חיים בו :rolleyes:

אתה לא ממש מבין...
מו"ד זה לא העולם, זה המשחק והחוקים. בתוך המשחק הזה אפשר להמציא עולמות בלתי סופיים, ומה שמיוחד זה מספר האפשרויות הכמעט בלתי מוגבל שאפשר להמציא.
אז,
אפשר להמציא עולם שהקסם זה דבר נדיר.
יש מבין?

בטח שאני מבין אבל אני מדבר על עולם שאפשר למצוא, הם לא קבענו כאן איזה עולם זה אז יכול להיות שזה יהיה נדיר ויכול להיות שלא, אני חושב שבמשחק מו"ד(לפחות לפי דעתי) הוא אמור להיות משחק דמיוני(ואני מתכוון מפותח, הרי מו"ד הוא משחק דמיוני) אז במשחק הזה אמורים לפתוח את האפשרויות ולא להגביל, אני לא אומר שאי אפשר להגביל כמו יש מעט חפצי קסם, אבל אני אומר בכלליות שיש חפצי קסם כיוון שהם דימוניים, אין דבר כזה בעולם שלנו.
לכן לפי דעתי אמור להיות נשקים קסומים במשחק יותר מסתם דברים רגילים(לא שאני מחליט, אלא השה"מ), ובכלל במערכה הזאתי אנחנו קבענו את הפרטים, אז נקבע עוד פרטים, שיהיו להם עוד חפצי קסם.

אני רוצה להזכיר לכם, שמהרגע שבו קוסם צמצם את טווח הקרב אל הקוסם לכדי קפא"פ, בכל פעם שהקוסם יטיל לחש, הלוחם יזכה עליו להתקפה מזדמנת.
עכשיו זה כבר תלוי בגלגול הריכוז של הקוסם - ומה עם הלוחם תחת השפעת לחש האצה? (נגיד שיקוי, או חפץ אחר) - הקוסם צריך להתמודד מול שני גלגולי ריכוז עבור כל לחש שלו. שלא נדבר על הנזק שהוא סופג.
ומה אם הלוחם ניצח בגלגול היוזמה?

בקיצור - לא קל להיות מטיל לחשים...

Atkinson אמר/ה:
בקיצור - לא קל להיות מטיל לחשים...

נכון מאוד אטקינסון, דמות הקוסם היא אחת מהקשות ביותר למשחק והיא דמות מאוד מורכבת אך פגיעה,למרות זאת ניתן לגשר על הפערים בעזרת כל היכולות המיוחדות של הקוסם, קוסם בדרגה 2 אפילו יכול להכריע קרב, ואני לא מדבר שההכרעה תהייה ע"י לחש התקפי, לחש פיתומות למשל שהוא לחש מהחלשים ביותר יכול להטות קרב ע"י שימוש נכון בלחש ולהשתמש בו בזמן הנכון ובמקום הנכון כאשר הדמויות הן לפני הקרב.

Atkinson אמר/ה:
עכשיו זה כבר תלוי בגלגול הריכוז של הקוסם - ומה עם הלוחם תחת השפעת לחש האצה? (נגיד שיקוי, או חפץ אחר) - הקוסם צריך להתמודד מול שני גלגולי ריכוז עבור כל לחש שלו. שלא נדבר על הנזק שהוא סופג.

תיקון: הוא לא צריך להתמודד מול 2 גלגולי ריכוז לכל לחש שלו. רק אחד. האצה נותן עוד פעולה רגילה בסיבוב, לא מכפיל כל התקפה מזדמנת.

חזרה