• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשקים המועדפים עליכם

סטטוס
נעול לתגובות.
חחח אינצ'? אתה יודע מזה אינצ' בכלל? זה שתים וחצי סנטימטר בערך.... חרב כזאת עבה לא תהיה יעילה כלכך....
וזה גם לא קשור לעובי שלה... זה קשור לאורך.. היא מפריעה לתזוזה

ובקשר למה שאמרתי קודם
מזה אתה לא נוחת? אתה מרחף באוויר?

רגע, אם החרב בעובי אינץ', איך זה גורם לנזק חמור בכלל? ואז, למה להשתמש בחרב דו ידנית?

לא ממש הבנתי למה התכוונת, קופיל. למה שחרב בעובי אינץ' לא תגרום לנזק חמור? (לא שהיא בעובי אינץ', אבל ניחא). מה, גרזנים לא גורמים לנזק חמור? חרב בעובי אינץ' תהיה פשוט סופר כבדה ולא יעילה.

אם אני זוכר נכון, חרבות דו ידניות הן בעובי של מעט מעל חצי אינץ', ונעשות דקות יותר לקראת הקצה.

בהתחשב בעובדה שמדובר פה בנינג'ה יש פה בעיה אחת עיקרית, נינג'ה משתמשת בקטאנה ולא בשום חרב רגילה אחרת, ווואריגאשי כמובן, ששניהן, זה כמו חרב ארוכה (עם נזק של ממזרית) וחרב קצרה, ואלה חרבות דקות מאוד, מי שמכיר את sephiroth לו יש קאטאנה ארוכה מאוד, אז בערך חצי ממנה, זה חרב שנורא נוח להתסובב איתה על הגב או על הירך, היא חדה, קלה ומהירה, ועשויה ממתכת יפנית (אותה אחת שבסרטים אורים מורידה עץ במכה אחת) שזו מתחת דקה קלה וחזקה, ולא שום חרב אדירה או ממזרית.

הגיע הזמן שמישהו יסיים (אני מקווה שזה יסיים) את הוויכוח הזה. נינג'ות לא משתמשים בקטאנה, אלא בנינג'ה-טו, חרב שמזכירה בצורתה קטאנה, אבל יותר קטנה. נשק אקזוטי בינוני, 1ק6, קריטיקל 19-20. נינג'ות משתמשים בנשקים קלים וקטנים (נינג'ה-טו, פגיונות, קשתות קצרות, שוריקאנים קני נשיפה וכו'). לא חרבות ארוכות, לא קאטנות ובטח שלא חרבות אדירות. וזאת עובדה היסטורית.

מה שמוביל לבעיה-הנינג'ה-טו הזה זהה לחרב קצרה, רק שזה אקזוטי. מה היתרונות של זה? מאיפה זה?

אז מה ההבדל בין זה לבין חרב קצרה, להוציא הסוג? הרי שניהם נשקים קלים, 1ק6 נזק, 19-20*20 פ"ח, אין יכולות מיוחדות. צדקתי?
אה, ויש את הוואזקשי או איך שלא מכונה החרב קצרה מ"מ מזרחית במשה"ם, אבל החרב הזו תמיד מ"מ. מה ההבדל?

טוב, בדקתי את התיאור של הנשק ומסתבר שחלק ממנו (כניראה הנדן) יכול להפוך למין קנה נשיפה, ובמקרה הצורך לשמש כנשק (נתונים של נבוט).

אני לא מאמין שערה תמימה בתחילת העץ הפכה לוויכוח של 3 עמודים...
טוב, אני גם שמתי לב לבעיה עם הנינג'ה טו, ופשוט שינית אותו כך שהוא יהיה נשק קל, שמיש בלחימה מסוגננת, אקזוטי, שגורם ל1ק8 נזק, הנדן לא משנה, כול אחד יכול להתאים נדן כך שישמש גם כקנה נשיפה בלי בעיה...

אני לא חושב שנדן של חרב מעוקלת יכול לשמש כקנה נשיפה...
אשד - אני לא רואה התאמה כלשהי בין נינג'ה המתגנב בלילה על מנת להתנקש בXYZ לבין חרב עצומה. לצורך השוואה, הסתכל על הציורים של קלפי המשחק מאנצ'קין.

זה ויכוח חסר טעם. נינג'ה שייקח חרב ענקית יצטרך לקחת מיומנויות, תכונות וכשרונות שיעזרו לו להפוך את זה ליעיל, וזהו. אין שום סיבה שחרב גדולה יותר תפריע להסתתרות ותנועה שקאה ביותר מאשר מחסר 2-, והשחקן יצטרך להתמודד עם המחסר הקטן. העובדה שלוקח יותר זמן להניף חרב כזו גדולה לא בא לידי ביטוי במו"ד, בגלל שלכולם לוקח להם רק סיבוב אחד לשלוף נשק קפא"פ ולהכות איתו.

והויכוח על הנינג'ה טו הוא גם די חסר ערך, כי אין שום סיבה שנינג'ה טו תהיה טובה יותר מחרב קצרה. דמויות עם מקור אוריינטלי יתייחסו לנינג'ה טו בתור חרב קצרה, השאר יתייחסו אליה כנשק אקזוטי, והדמות האוריינטלית תתייחס לחרבות קצרות כנשק אקזוטי.

ישמעאל אמר/ה:
הלהב של נינג'ה טו ישר, אבל חד רק מצד אחד (כמו קטאנה).
הוא לא אמר את זה בתגובה להודעה הזאת.. אלה לזה

דון גובלאונה אמר/ה:
הנדן לא משנה, כול אחד יכול להתאים נדן כך שישמש גם כקנה נשיפה בלי בעיה...

ובכל מקרה אני לא יודע עם גם הנדן מעוקל.....

ברק אמר/ה:
ישמעאל אמר/ה:
הלהב של נינג'ה טו ישר, אבל חד רק מצד אחד (כמו קטאנה).
הוא לא אמר את זה בתגובה להודעה הזאת.. אלה לזה

דון גובלאונה אמר/ה:
הנדן לא משנה, כול אחד יכול להתאים נדן כך שישמש גם כקנה נשיפה בלי בעיה...

ובכל מקרה אני לא יודע עם גם הנדן מעוקל.....
כן, אבל כל מה שכתבו על נדן שמשמש כקנה נשיפה התחיל מזה שאמרתי שהנדן של הנינג'ה-טו מאוריינטל אדוונצ'רס יכול להפוך לקנה נשיפה.

Ashardalon אמר/ה:
פלאפי -

תתפלא, אבל מישהו עם 20 כוח, כישרון סיבולת ומיומנות תנועה שקטה +16, יכול להתגנב בלי קושי רב עם חרב בידיו.
זה אולי נשמע בלתי הגיוני בעליל, אך זה המצב.
באמת?!
אתה מנסה לומר לי שדמות בדרגה 12 יכולה לעשות כמעט כל דבר? באמת?! זה מדהים! חדש! אקזוטי!
נו באמת. באותה מידה יכולתי לומר שהנינג'ה לא צריכה את הנשקים כלל, כי הרי היא לקחה המון כישרונות לוחמה ללא נשק, שתי דרגות במקצוע הנזיר והיא בדרגה 17. האמירה שלך חסרת משמעות לחלוטין (אני יודע שכתבת שנינג'ות מתחילות לא משתמשות בחרב אדירה- כמה דמויות באמת עוברות את דרגה 10? עזוב 10, דרגה 5?).

בנוגע לנשקים מועדפים- רוב הזמן אני משחק קוסמים, אז מטה.
אבל הנשק המגניב ביותר בעולם הוא ה saber.

אני בדרך כלל משתמש בנזיר,אז אין כמעט נשקים(חוץ משוריקאנים מידי פעם)
למישהו יש המלצה לנשק טוב לנזיר?

מישהו יצא מהדיון ואני אהיה חצוף ואחזיר אותנו, למה נראה לך לעזאזל שחרב שנמצאת במדריך מיוחד, שגם לא בוא נמצא הנינג'ה, נינג'ות במציאות ולא בD&D משתמשים אם בשני נשקים זה קאטאנה וואריגאשי, שזה חרב ארוכה וקרצה מיוחדות, מהמזרח הרחוק....

eilouz אמר/ה:
מישהו יצא מהדיון ואני אהיה חצוף ואחזיר אותנו, למה נראה לך לעזאזל שחרב שנמצאת במדריך מיוחד, שגם לא בוא נמצא הנינג'ה, נינג'ות במציאות ולא בD&D משתמשים אם בשני נשקים זה קאטאנה וואריגאשי, שזה חרב ארוכה וקרצה מיוחדות, מהמזרח הרחוק....
טעות. סמוראים, לא נינג'ות, השתמשו בקאטנה וווזיקאשי (לא וואריגשי), למרות שבניגוד לסמוראי של מו"ד (או יותר נכון הסמוראי של המדריך השלם ללוחמה) הם לא נלחמו איתן ביחד- בקאטנה הם השתמשו בקרבות (בשתי ידיים), ובווזיקשי הם השתמשו רק אם הם נאלצו להילחם בתוך בית או משהו כזה, כי הקטאנה גדולה מדי בשביל להילחם איתה בתוך בית.
החרב של בנינג'ות, כמו שאמרתי, הייתה הנינג'ה-טו- חרב קצרה עם להב ישר שחד רק מצד אחד.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה