• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אשכול נגינה

S.D- למה שלא תנגן גם על עוד כלי? לא חבל לנגן כל כך מעת? ארררגג...

ודג, אין דבר שיעצור את היכולת. אם אני זוכר נכון התחלתי לנגן בגיטרה מלאה(לא שלושה רבעים, שלמה וגם דיי גדולה) עוד לפני שהיד שלי היית מספיק גדולה להגיע מקצה אחד של הגיטרה לקצה השני. כל דבר אפשרי אם מספיק רוצים בוא.

אני מנגן על גיטרה, באופן כללי יש לי בבית חשמלית, קלאסית, אקוסטית(או איך שלא רושמים את זה) ועוד אקוסטית של 150 ש"ח בשוק בירשולים XD(לא, לא קניתי הכל, פשוט גם שני אחים ואבא מנגנים). כמה זמן? אני זוכר שנתיים, אבל ממה שאני מחשב יוצא לי 4 שנים, כך שזה משהו באיזור. בלי מורה כמובן. מורים הם גזלנים, אל תלכו אל מורים ילדודס! אלה אם כן הוא ממש טוב, כי בהרבה מקרים בן אדם שלימד את עצמו שנה ינגן טוב יותר מבן אדם שלומד אצל מורה שנתיים.
מנגן על חליל כבר חודש שלם, ויודע [1,2,3,4] בערך 4-5 שירים(אני יודע, עצוב). כמובן בלי מורה! מורים הם גזלנים!!!111222(וכו'וכו'וכו')

רגע רגע, S.D, אמרת אתה מנגן בין השאר על אקורדיון
באיזו רמה?
אולי תוכל ללמד אותי דבר או שניים.

פיזבן, ולנגן על מלודיה לא נחשב הרבה יותר מקאזו, בע"N

פורט, אני לא מסכים. בהחלט אפשר להגיע לרמה טובה אם אתה מלמד את עצמך ועושה את זה כמו שצריך, אבל עם מורה באמת טוב באמת אפשר להגיע לרמות יותר גבוהות.
אגב, אני הולך להוסיף גם קלידים\גיטרה ממש בקרוב.

S.D.Gat אמר/ה:
פיזבן: בתכלס זה לא מאוד שונה מפסנתר רק שבצד שמאל הלחצנים זה בסים/ אקורדים ואת זה צריך ללמוד...
וכמובן יש את העניין הפעוט שכשאתה מנגן בפסנתר לא יושב עליך אקורדיון במשקל כמה קילוגרמים מכובדים [לפחות אצלי זה אקורדיון גדול...]

פיזבן, והבאסים זה מה שרציתי ללמוד, בע"N

לא סתם באס, קונטרה-באס.

כלי כ"כ מגניב :cool:

אגב, בנוגע למה שפורטה אמר על נגינה בגיטרה: אני ממש לא מסכים.

אם יש לך שמיעה מוסיקלית ואתה מוכשר, אתה יכול להגיע לבד לרמה סבירה. אם אתה ממש מוכשר אתה יכול אפילו להיות טוב. מורה ברמה סבירה + יכול להפוך את כל זה להרבה יותר קל. גם בכך שילמד אותך טכניקות וטיפים לאיצבוע, וגם בבניית סולם מאמצים, הדרכה בנוגע לסוג הגיטרה והמיתרים שמתאים לך וכולי... זה דברים שאצל נגנים מתחילים הם מאוד חשובים. אחרי שאתה מגיע לרמה מסויימת אתה כבר יכול לנסות להסתדר לבד, אבל זה כבר תלוי ברמת העצלות שלך :D .
כמובן, לפרוט כמה אקורדים ולקרוא לזה שיר לא נחשב נגינה :confused:

anthema אמר/ה:
לא סתם באס, קונטרה-באס.

כלי כ"כ מגניב :cool:

אגב, בנוגע למה שפורטה אמר על נגינה בגיטרה: אני ממש לא מסכים.

אם יש לך שמיעה מוסיקלית ואתה מוכשר, אתה יכול להגיע לבד לרמה סבירה. אם אתה ממש מוכשר אתה יכול אפילו להיות טוב. מורה ברמה סבירה + יכול להפוך את כל זה להרבה יותר קל. גם בכך שילמד אותך טכניקות וטיפים לאיצבוע, וגם בבניית סולם מאמצים, הדרכה בנוגע לסוג הגיטרה והמיתרים שמתאים לך וכולי... זה דברים שאצל נגנים מתחילים הם מאוד חשובים. אחרי שאתה מגיע לרמה מסויימת אתה כבר יכול לנסות להסתדר לבד, אבל זה כבר תלוי ברמת העצלות שלך :D .
כמובן, לפרוט כמה אקורדים ולקרוא לזה שיר לא נחשב נגינה :confused:
האמת שאנחנו בישראל, אז זה כן.

ואם אתה רוצה באס ממש מגניב, וגנר אאל"ט השתמש בכמה מהיצירות שלו בקונטרה באס בגובה 4 מטר או משהו, שצריך שני אנשים כדי לנגן עליו. now that's big bass.

אני, בנוסף לחליל צד, רוצה להוסיף גם גיטרה בס או קלאסית. פשוט למקרה שאני ארצה לנגן מוסיקה יותר מודרנית בשנים הקרובות ובכלל.
אנת'מה, עם כמה שקונטרה-באס הוא כלי מגניב, תיקח בחשבון שלנגני קונטרה-באס בדרך כלל יש מעט מאוד סולואים, וזה די קשה להעביר אותו ממקום למקום(אם כבר, תלמד מפוחית... :p ).

נכון, ברור שבחליל אפשר לנגן מוסיקה מודרנית, אבל...
בכמה מלהקות הרוק היום יש בסיסט?
בכמה מהן יש חלילן?
מבין מה שאני אומר?

וכן, סקסופון באמת כלי מאוד מגניב :)

אני חושב שדווקא בגלל זה חלילן יהיה יותר מקורי מבאסיסט. יש אינספור להקות שמורכבות ממתופף, גיטרה, באס, זמר. תוסיף עוד משהו כמו חליל ולפחות לא תהיה שגרתי. השאלה היא מה אתה עושה עם החליל הזה. רוב הפעמים שאנשים מנסים להיות מודרניים ומקוריים בצורה כזאת יוצאת כאינדי או אלטרנטיב שנשמע סתם מוזר.

פלאפי אמר/ה:
ואם אתה רוצה באס ממש מגניב, וגנר אאל"ט השתמש בכמה מהיצירות שלו בקונטרה באס בגובה 4 מטר או משהו, שצריך שני אנשים כדי לנגן עליו. now that's big bass.

פעם ככה כולם נראו. הרעיון המקורי בקונטרה-באס היה משהו בסגנון "בואו נבנה כינור בגודל של חדר, כדי שהצליל שלו יהיה ~ממש~ נמוך."

גם מפוחית, ד"א, זה די נחמד.

חזרה