• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אני מחפש ספרים ללמוד על הסקסונים

אחרי שקראתי על מעט על אבירי השולחן העגול שהציעו לי כאן(הוצאת מצפן) אני מחפש ספרים ללמוד על הסקסונים בעיקר על המיתולוגיה שלהם והדת שלהם לפני ואחרי
ההגעה לאיים הבריטים, בנוסף אני צריך מקורות של מידע על הנשקים והצורת חימוש הכללית שלהם לפני ההגעה לאיים הבריטים בעבר הרחוק כבר עזרו לי כאן בנושאים דומים, וזה מיועד ללארפ שאני מכין

העריכה האחרונה התבצעה על-ידי משגיח:
תכלס, הסקסונים של המאה השישית לא מאוד שונים מכל שאר העמים הנורדיים/גרמניים וגם יש להם את אותם אלים רק שלאודין קוראים ווטאן.

ספר טוב על החיים באנגליה הסקסונית של המאה העשירית (רגע לפני הכיבוש הנורמני), שמתחלק לפי מעגל השנה, הוא "שנת אלף":

בזמנו תמכתי במימון משחק התפקידים "ביוולף: עידן הגבורה", שמבוסס על "עת הגיבורים" של העמים הגרמאנים. החברה המפתחת Handiwork Games לקחה מאוד ברצינות את עבודת המיקר המקדים שלה הן על המיתוסים של התקופה והן על המציאות שבה חיו בצפון אירופה במאה השישית לספירה.

אם תסתכל בשרת הדיסקורד שלהם, יש ערוץ בשם beowulf book band, שם הם נותנים הפניות לכל חומרי הקריאה שנעזרו בהם לקראת כתיבת המשחק והכיוון העיצובי של האיורים שלו.

תכלס, הסקסונים של המאה השישית לא מאוד שונים מכל שאר העמים הנורדיים/גרמניים וגם יש להם את אותם אלים רק שלאודין קוראים ווטאן.

ספר טוב על החיים באנגליה הסקסונית של המאה העשירית (רגע לפני הכיבוש הנורמני), שמתחלק לפי מעגל השנה, הוא "שנת אלף":

וואי תודה, יש לך המלצות לספרים על תקופות יותר מוקדמות? אפילו על דברים שמקשרים על ההגעה שלהם לאיים וההתחלה שלהם עם הרומנו-בריטים שנשארו באיים?

בזמנו תמכתי במימון משחק התפקידים "ביוולף: עידן הגבורה", שמבוסס על "עת הגיבורים" של העמים הגרמאנים. החברה המפתחת Handiwork Games לקחה מאוד ברצינות את עבודת המיקר המקדים שלה הן על המיתוסים של התקופה והן על המציאות שבה חיו בצפון אירופה במאה השישית לספירה.

אם תסתכל בשרת הדיסקורד שלהם, יש ערוץ בשם beowulf book band, שם הם נותנים הפניות לכל חומרי הקריאה שנעזרו בהם לקראת כתיבת המשחק והכיוון העיצובי של האיורים שלו.

עת גיבורים? שמעתי בעבר על ביוולף אבל הוא משתייך לעם אחר בתקופה יותר מאוחרת?

יש לך המלצות לספרים על תקופות יותר מוקדמות? אפילו על דברים שמקשרים על ההגעה שלהם לאיים וההתחלה שלהם עם הרומנו-בריטים שנשארו באיים
היה בזמנו ספר הרחבה על סקסונים לשיטה "פנדרגון" (שזה כנראה בדיוק מה שאתה מחפש - סקסונים בסיפור המלך ארתור), אבל אישית לא יצא לי לקרוא אותו. את הPDF שלו אפשר לקנות ב-10 דולר באתר של כאוסיום, בכל מקרה:

אבל כך או אחרת, כל סיפורי השולחן העגול הם לא תיעוד היסטורי של המאה השישית אלא פנטזיה מהמאה ה-14 על המאה השישית, ככה שאם אתה מסתדר עם אנאכרוניזמים כמו שריון לוחות וסוסי דסטרייה, אפשר להסתדר גם עם מנהגי הסקסונים בשנת 998.

שמעתי בעבר על ביוולף אבל הוא משתייך לעם אחר בתקופה יותר מאוחרת?
השאלה היא למה פואמה על גיתים ודנים נכתבה באנגלית עתיקה וקיימת רק באנגליה. והתשובה היא – היא נוצרה כנראה עוד לפני שהאנגלו-סקסונים הגיעו לבריטניה...

אבל כך או אחרת, כל סיפורי השולחן העגול הם לא תיעוד היסטורי של המאה השישית אלא פנטזיה מהמאה ה-14 על המאה השישית, ככה שאם אתה מסתדר עם אנאכרוניזמים כמו שריון לוחות וסוסי דסטרייה, אפשר להסתדר גם עם מנהגי הסקסונים בשנת 998.
יודע שזה נכתב במאה ה14 כספר באמת אבל המקורות של ההסיפורים בסופו של דבר מספרות אגדות עם שמביאות אור על תקופה חשוכה שאין עליה הרבה מקורות(המאה השישית)

עריכה אחרונה:
חזרה