• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אלפית

Earth Pattern אמר/ה:
Dix אמר/ה:
אני רוצה לדעת רק מילים פשוטות, יום-יומיות כאלה. יש לכם קישור?

אתה כמובן צריך להבין שמילים יומיומיות בשביל האלפים זה דברים כמו באר, נקיק, רקיע, נאד, מצוק ואיצטבה.

אני רוצה מילים יום-יומיות שלנו, בשפה האלפית.

דרגון נייט: אני שמעתי על קיומו של מילון אנגלי אלפי. אני לא יודע אם טולקין כתב אותו או שהוא נכתב בהשראת טולקין אבל סיפרו לי שדבר כה קיים.

MiNd ReaDeR אמר/ה:
אולי לנסות, לא להצליח.

אני עכשיו ביזמים צעירים (פרוייקט מסויים) ושם זה קצת יותר ראליסטי, אני לא אצטרך משהו כמו - "תרבות ישראל" או "תולדות האומנות"
אבוי, כמה שטחי.
אם ביה"ס היה מכין אותך לחיים "האמיתיים" (Define Real) הוא היה מלמד אותך נהיגה, התמקחות, הגנה עצמית ומקיים קורסים דחוסי חומר ("למד והקא") לקראת הבגרויות.
בביה"ס כולם לומדים מהכל כדי (כך לפחות הייתי רוצה להאמין) ליצור חברה אינלגנטית, מודעת לעצמה ולטכנולוגיה שבה היא משתמשת, לתרבות שלה, להיסטוריה שלה, ללשון ולמדעים המדוייקים דרכם אנו מביעים את התנהגות הטבע.
אם ביה"ס היה מלמד אותך רק מקצועות מעשיים, מה שנקרא "הלם העתיד" היה מגיע כבר מזמן ובגדול, ורוב החברה המודרנית הייתה קורסת, בעקבות אי יכולתה לתחזק את המערכת הכלכלית-חברתית מבוססת הטכנולוגיה אותה היא יצרה.
אל תחשוב רק קטן ועכשיו. תחשוב קדימה, תחשוב גדול.

אם תוכל לכוון אותי בבקשה איפה באתר של בבילון ראיתה מילון אלפי כי אני לא ראיתי מילון שכזה
להורדה ()לא דרך העדקון שפות בתוחנה עצמה ולא באתר) אז בבקשה אם אתה יכול לתת עמוד ספציפי.
תודה

חזרה