• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אילומינאטי

paladin

פונדקאי ותיק
השאלה הזאת מופנית רק לאילו שבאמת בקיאים בנושא, השאלה היא כזאת, מי היו האילומינאטי, מה הייתה מטרתה של הכת, ממתי היא נוסדה, מהם סמלייה ומהי משמעותם ומהם היו דרכי פעולותיה?

אני אשמח אם מישהו יוכל לספק לי מידע זה ואינפורמציה נוספת תתקבל בברכה

פלאדין

כת האילומנאטי? זו סתם מתיחה. מישהו בוודאי היתל בך, מאחר וכת כזו מעולם לא הייתה קיימת.

[הללו את דיסקורדיה]

האילומינטי לא קיימים. הם מעולם לא היו קיימים וגם כשהיו קיימים הם היו המצאה של נהגי מוניות משועממים. גם אם יימצאו הוכחות לקיומם של ארגון (אשר יהיו קרוב לוודאי אבסורדיות מיסודן) או משהו - זו תהיה טעות.
אין כאן כלום. נאדה. הכל בדמיון שלכם.

Atkinson אמר/ה:
האילומינטי לא קיימים. הם מעולם לא היו קיימים וגם כשהיו קיימים הם היו המצאה של נהגי מוניות משועממים. גם אם יימצאו הוכחות לקיומם של ארגון (אשר יהיו קרוב לוודאי אבסורדיות מיסודן) או משהו - זו תהיה טעות.
אין כאן כלום. נאדה. הכל בדמיון שלכם.

או שאולי אטקינסון הוא אחד מהסוכנים שלהם שמנסה להשכיח אותם מלב אדם..

פיטפינד - שד בהתקף פרנויה

אולי? אתה מתכוון להגיד "בטוח". אטקינסון מטיל ספק בעובדות הברורות מאליהן, הוא מתכחש לדרך הישר, האור לא קורן עליו. לעולם לא יגיע להארה אליה זכינו.
רגע. אני מכחיש את האילומינטי או חבר בו בעצמי? אולי שני המצבים זהים? אולי הזהות, היא בעצמה תפיסת העולם הנכספת? למה הצבע של הפורום יכול להיות חום או כסוף, זה אומר משהו? ומה החלק של אטקינסון בפרשה?

ומה באמת קרה לסנדוויץ' שהכנתי הבוקר...? ולהרצל, מה באמת קרה להרצל...

בקיצור, אטקינסון: זה בכלל לא חשוב אם הוא קיים או לא. זה העקרון של האמונה בקונספירציות והטשטוש הדיסקורדיאני. אישית אני חושב שאין שום ארגון על סודי כלשהו, אבל אני מאוד נהנה מהרעיון, שלא לדבר על החשיבות שלו במשחקי התפקידים שלי.

אז אתם בעצם מכחישים שהייה אי פעם שנקרא האילומינאטי שבא מתוך המילה iluminate שזה בעצם ה"מוארים"? הסמל של המשולש עם העין באמצע לא שייך לאילומינאטי??

ההודעה פה למעלה היא שלי, אבל אני לא מאמין שכל הסיפור על הארגון בשם האילומינאטי הוא בדייה ושכל הסיפור על המוארים הוא סיפור בדוי במיוחד כאשר יש סמלים מסויימים שקושרים את הארגון כמו למשל העין במרכז המולש ועוד סמלים רבים.

paladin אמר/ה:
השאלה הזאת מופנית רק לאילו שבאמת בקיאים בנושא, השאלה היא כזאת, מי היו האילומינאטי, מה הייתה מטרתה של הכת, ממתי היא נוסדה, מהם סמלייה ומהי משמעותם ומהם היו דרכי פעולותיה?

אני אשמח אם מישהו יוכל לספק לי מידע זה ואינפורמציה נוספת תתקבל בברכה

פלאדין
למעשה, זה אחלה קונספט למשחק תפקידים.
כדי להבין כיצד להשתמש בו, כל שעליך לעשות הוא לצפות ב"תיקים באפילה" (א'-ה', 22:00, AXN), סדרה מצויינת,לעניות דעתי, שעושה את השימוש הטוב ביותר ברעיון.
עם התקדמות הפרקים לא רק שסקאלי ומאלדר (והצופים) לא פתרו תעלומות או גילו משהו, אלא שהם (ואנחנו) רק נעשים מבולבלים יותר. בסוף העונה האחרונה, אנחנו פשוט לא יודעים כלום;

סקאלי בהריון רגיל, או שחייזר בביטנה? אולי זה חלק מניסוי ממשלתי בסופר-חיילים, או אנשים בעלי יכולות פסיכו-קינטיות? מאלדר נעלם? מת? נחטף? ע"י החייזרים? הממשלה? מי? למה? אחותו של מאלדר היא חלק מהניסוי הממשלתי בשילוב בין חיזריים לבני אדם (בעזרת תאי גזע)? היא נחטפה? מאלדר חייזר? האיש המעשן ("איש הסרטן") עובד בשביל הממשלה? בשביל עצמו? בשביל החייזרים? כל רוזוול היא זיוף של הממשלה או שהחייזרים התרסקו? או שנחתו וחתמו על הסכם ליצירת גזע חדש, תוצר של שני הנוכחיים? או שנחתו ונחטפו ע"י הממשלה לניסויים? או שנחתו והשתלטו על הממשלה? האיש המרפא, כוחות אלוהיים או חיזריים? וזה שמשנה צורה? וזה שנראה כמו תולעת? ואיש הזאב האינדיאני? ושלושת החברים של מאלדר מתו כשהצילו את כל הבניין/העיר/ארה"ב? או שהכל בוים? הם באמת ידעו הכל על הממשלה ולכן הסתתרו ממנה? או שאולי הם בעצם תמיד עבדו בשבילה?

בקיצור, אין פרק אחד בתיקים באפילה שמסתיים בתשובה. תמיד תעלומה נוספת לא פתורה, ושאלה נוספת.

אני לא אומר שהכל בדייה. אני די בטוח שהיה ארגון אילומינטי, בבוואריה שבאירופה, במאה ה-17. הם היו כת סודית והיה להם כיף, כמו עם הבונים החופשיים. הנקודה היא שלטעון שכל מה שאומרים עליהם נכון, או אפילו שהרוב, או אפילו שחלק מזה נכון, זאת שטות. אין לווינים שוטפי מוחות במסלול סביב כדור הארץ, הם לא רצחו את JFK, לא בגללם התמוטט הקומוניזם, וכו'. אין קשר בין הסיפורים והאגדות האורבניות לבין מה שהם היו באמת, בצורה היסטורית.

בלי קשר, להגיד שרק קיומם של סמלים היא הוכחה למשהו בכלל, זאת קצת נאיביות. הי, הנה סמל: -V-, זאת הוכחה לקיומם של חייזרים. לא חזק במיוחד, הא? אז איך עצם העובדה שיש סמל עם עין בפרמידה אומר שבאמת הוא אומר מה שטוענים שהוא אומר?

חזרה