• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איך עבר הסדר של ראש-השנה???

KORTOLMACK

פונדקאי ותיק
הסדר שלי עבר בעלמי מנוחות.
אני פולני, ומתפקד נהדר בארוחות משפחתיות ( :twisted: ), הפולנים נוהגים לאכול במנה ראשונה קנעידעלך, ולמנה שייה געפילטע-פיש, ואז לביבות לתוספת וגם קיש (למרות שזה לא פולני...).
הייתי שמח לדעת איך עבר הסדר עליכם, האם היו פשלות, האם היה טוב, ואם כן, אז למה, איך היה האוכל, איזה סוגי מאכלים אתם אכלתם, מאיזה מוצא אתם, ועוד דברים...(כל אחד שירחיב לכיוון שלו...).
אז, תענו!!!

*שוכב מת על המקלדת, אחרי שילוב מוזר של סלטים מרוקאים, גפילטע פיש, קניידלך, רוסט ביף ואיזשהו סוג של בשר עוף, בינתיים על השולחן שמים צנצנות ענק של לפתן תפוחים, תפוחים-תמרים, ותפוחים-משהו לא מזוהה, יש לציין שאף אחד לא נוגע בזה*

Dragon_Master אמר/ה:
אני לא ממש מבין בכל השטויות האלה של החג, אבל לפי מה שזכור לי, סדר זה בפסח!

בכל מקרה, היו אצלי דודים וסבתות וסבא והיה נחמד...אוכל בסדר גמור..

סדר יש בכל חג.
סדר פסח הוא המורכב שבסדרים, כל פעם שהמשפחה מתאספת לחגוג חג מסורתי, ומברכים על כל מיני דברים, עושים מנהגים המוכתבים ביידי הדת, זה סדר.

סדר=ארוחה משפחתית לרגל מאורע דתי יהודי.

חוץ מיזה, נהוג לאכול געפילטע בפסח, אבל אוכלים גם בראש השנה, אז.....כלום...
*אה כן-הסדר אצלי נעשה למצלילי הגבעטרון...- r-e-s-p-e-c-t-...

רומני- פולני, לא שילוב משהו. (וזה עוד לא מורחב, לפעמים גם מסתנן אוכל מרוקאי...)
אני צמחוני אז אני לא אוכל את כל הבשר וגפילטע, אבל מפטמים אותי בחסה, הרבה הרבה חסה ותפוחי אדמה, ורימון בכל חור, ופשטידה ותפוחי אדמה וירקות קלויים.
וכמובן שליקרים למיניהם, הפעם היה לימונצ'לו, 30% אלכוהול החרא הזה...

אני הרגע חזרתי. נסענו לחברים שלנו ללוד, בס''הכ היה סבבה, כל הברכות עברו בדקה וחצי ואז הגיעו 2 מגשי הכנפיים(חולה על כנפיים!!!!), מאז יש לי בלק אאוט לכל הערב... :lol:

עשרות קילוגרמים של אוכל זורמים לי עכשיו במעיים, אבל הארוחה עצמה הייתה לא משהו. יש במשפחה שלי כל מיני ריבים שאין לי כח ורצון לפרט עליהם.
היה לא טוב, וטוב שהיה.

הרב בבית הכנסת היה קופי מיינד רידר...^^

הארוחה בסדר, אחר כך חרשתי שעתיים שלוש על CS(אצל הבן דוד שעשינו אצלו את הארוחה), אז הלכתי הביתה חרשתי קצת על דום, והלכתי לישון. סביר.

Shit, there goes my cover!
אצלי היה נחמד, חבל שחבר של דודה שלי הביא את הילד חולה הנפש שלו (אני לא צוחק), תחילת הערב הוא היה בסדר, אחרי שלקח את התרופה שלו, לעומת זאת, הוא היה כמו חולה מין משוגע שזה עתה נכנס לאתר פרונוגרפי ראשון שחייו. היה מאוד מבאס לשבת באותו צד של השולחן איתו.
האוכל היה טוב, סלטים בתחילת הערב, סלמון\עוף\בקר במרינדה לאחר מכן, ואז פרפה וניל ועוגת פירות יער\תפוחים (לא הייתה עוגת דבש, ס'אמק).

הארוחה הייתה די בסדר אבל די צפויה באותו זמן. הכי גרוע זה שאסור לי לאכול דבש כי יש לי פריחה מזה! :cry: :cry: :cry:
אבל מי אמר שחייבים לאכול את התפוח עם דבש, הוא טעים ובריא בלי זה.
דרך אגב אני אשכנזי-פולני-בולגרי שילוב די מבלבל שאני לא יודע מה הוא מפרש.
וזהו עוד חג משעמם(מתנות יש רק לקטנים במשפחה).

אני הייתי אצל סבא וסבתא שלי.
הם אשכנזים אבל אני חצי אשכנזי וחצי ספרדי כי ההורים של אבא שלי באו מבולגריה.
אכלנו גפילטע-פיש, שניצלים D: מרק, כמות אדירה של פתיתים!, פולקה, תפוח בדבש כמובן.
ולקינוח עוגות.
היה טעים אבל כולנו התפוצצנו P:

עכשיו,ביום שאחרי,אני אוכל אותה על כל עוגות הדבש\שוקולד שאכלתי אתמול.....
סתם,היה נחמד,
היה פולקע, אורז, מלא מלא סלטים, תפוחים ודב"ש :lol: וכל הדברים הרגילים.
היה חג רגיל, בת דודה הקיא,דודה חולה..כל הדברים הרגילים.

חזרה