• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איך אתם מסכמים את השבוע הראשון בגיהנום(אה, סליחה, בצפר)?

סטטוס
נעול לתגובות.
Mek31 אמר/ה:
ODDin אמר/ה:
וואו.
פשוט וואו.

לי דווקא הייתה מורה ממש מגניבה למתמטיקה. היא זאת שגרמה לי לאהוב את המקצוע. :)
גם לי יש אחת כזו.
היא מגיעה לעזור לי רק שאני צריך כך שאני יכול לרוץ בחומר בכיף! (איתקדמות אישית)
היא המורה שהכי כיף עימה!
היא גורמת למתמטיקה לראות כמו משחק ילדים והיא הצליחה לתלמידים שהיו גרועים במתמטיקה לקבל מאה במבחן בגרות!!!
יש לה חוקים והיא לא מוכנה לקבל "לא מאה"
אבל כיף איתה.

ODDin אמר/ה:
וואו.
פשוט וואו.

חזה גדול הוא תמיד תחליף לחינוך ראוי :p

הבעיה שלי עם ספרות - לא מלמדים אותך לחשוב. מלמדים אותך מה השיר אומר. בחיי שכל פעם שהמורה אומרת לתלמיד שמציע פרשנות משל עצמו "לא, זה לא ככה" בא לי להרביץ לה. מה עוד יש לעשות עם שירים חוץ מלנתח אותם בעצמך? אם לוקחים ממך גם את זה, אז זה פשוט כמו לשמוע חידה ואז לתת לך את הפיתרון אליה מיד. שום תהליך של מחשבה כאן.

PeskyTiger אמר/ה:
"חווה את דעתך על השיר, כפי שהוכתבה לך בכיתה." זו בערך הבגרות בספרות.
כל כך נכון שזה עצוב... רק שכחת את החלק של "מה, כתבת רק שישה עמודים?!".
או שזו תוספת חדשה?

ובחיי שזה היה יכול להיות מקצוע מהנה ומעניין.

קוד סודי:אני אמר/ה:
Mek31 אמר/ה:
ODDin אמר/ה:
וואו.
פשוט וואו.

גם לי יש אחת כזו.
היא מגיעה לעזור לי רק שאני צריך כך שאני יכול לרוץ בחומר בכיף! (איתקדמות אישית)
היא המורה שהכי כיף עימה!
היא גורמת למתמטיקה לראות כמו משחק ילדים והיא הצליחה לתלמידים שהיו גרועים במתמטיקה לקבל מאה במבחן בגרות!!!
יש לה חוקים והיא לא מוכנה לקבל "לא מאה"
אבל כיף איתה.
אנכנו לומדים באותו בצפר....

PeskyTiger אמר/ה:
"חווה את דעתך על השיר, כפי שהוכתבה לך בכיתה." זו בערך הבגרות בספרות.
זה מזכיר את המתכונת שלי בלשון. "מה דעתך לגבי הנושא? האם אתה מסכים עם הכותב? השתמש בטיעונים מתוך הקטע." אחרי המתכונת המורה אומרת "בבגרות מצפים ממך להסכים עם הכותב. בגלל זה כתוב להשתמש בטיעונים מהקטע."
כל כך טיפשי.

ובספרות יש לי מורה נורית. בת שבע מאות, מעצבנת וגורמת לכל ספר שקוראים להיות יותר משעמם ממה שהוא (ומדאם בובארי זה ממש משעמם.)

קופיל אמר/ה:
גם אתה למדת שם!? o_O
מי עוד אתה מכיר שלמד שם?

חבר'ה,אתם לא באמת מצפים מהבגרויות להיות יותר מחוכמות מהמיצ"ב? מלמדים אותך לשאלות,אתה לא באמת לומד משהו. כל האווירה היא למידה מספקת כדי שתעבור בהצלחה. נאדה שכל. ובכלל בספרות,הוא מקצוע מטומטם בבתי הספר,אי אפשר ללמוד משהו תוך כדי קריאה באווירה בית ספרית,כי כל התחושה היא למידה לפי איך שהמורה רוצה. זה אידיוטי.

פסקי, נכנס לחתימה שלי. חבל שיש רק 320 תווים, אז צריך לצמצם דברים אחרים.
אבל המורה שלי לספרות כן מקבלת דעות אחרות אם מוכיחים אותן. הבעיה היא שלהוכיח אותן ולא לשנן מהמחברת לוקח פי 3 זמן.
ואתה צריך זמן לכתוב גם את שאר 12 העמודים של שתי השאלות האחרות במבחן.

אבל בואו נעביר את הדיון על בגרויות לעץ אחר, ולא נזהם עץ דיווח שבועי, בסדר?
עריכה: הסיבה שלא פתחתי בעצמי זה שאני לא יודע אם זה מותר ולא פוליטי.

האיסור לפתיחת נושאים פוליטיים (לעניות דעתי) זה בשביל למנוע ויכוחים ארוכים עד אין קץ שלא יפתרו לעולם ורק יגרמו ליריבות אישית ולהתפצלות הפורום לפי דעה פוליטית.
לעומת זאת, כל מי שהגיב בנושא חושב דברים רעים על משרד החינוך והוא נגד איך שמלמדים ספרות בארץ ישראל.
אז זה בעצם יהיה נושא שבו חברי הפורום ירדו על שיעור ספרות, וזה לא ממש נראה לי פוליטי.

דווקא אצלנו בבית הספר האנתורפוסוופי, חוץ מללמוד על האלים הפגאנים של הנורדים ולשיר שירי הלל לישו ועשתורת, לימדו ספרות קצת אחרת, שיעורי ספרות היו בעצם סדנאות כתיבה (כתיבה יוצרת זה נקרא), ומעט מאד ניתוח אישי מאד של יצירות, או לפחות במהלך י' ויא', בי"ב אתה לומד יותר לכיוון של בגרות יבשה, אבל המערכת בנויה בצורה ששנתיים מתוך 3 לא מתבזבזות על שטויות.

כמה דברים;
שום דבר בעולם לא יגרום לי לאהוב מתמטיקה. אפילו אם הייתי בן-טיפשעשרה חרמן להחריד והמורה הייתה שופכת את המחשוף שלה על השולחן כל השיעור.
אני אשתעמם לי בכיף ב-3 יח"ל כשאני מפהקת כי אני מכירה את החומר ובכ"ז אטעה טעויות טיפשיות במבחנים על מינוס אידיוט שהיה אמור להיות פלוס.
לגברי ספרות, לי אישית אין בעיה עם המקצוע. השנה יש לנו מורה עם ראש פתוח שאמנם למד לא לתת לי לדבר יותר מידי, כי אז על הלוח לא ישאר מקום, אבל כשאני מדברת אני שומעת "נקודה טובה, לא חשבתי עליה".
נכון שבכללי כל הבגרויות זה לפלוט את החומר שטחנו לך במשך השנה על הנייר בתקווה שגם ניסחת נכון, אבל עם מורים טובים אפשר להפיק את המיטב מהכל.
חבל שאין הרבה כאלה.

איך אני מחכה ליום שילמדו אותנו את come together/bohemion raphsody בשיעור ספרות. ושתעיז המורה שתקום ותגיד שפול מקרטני מת והביטלס שתלו שם רמזים/שפרדי מרקורי לא היה ירוק ואין שום מסרים נסתרים שהעולם שלנו בדרך להריסה.

Good Enough אמר/ה:
כמה דברים;
שום דבר בעולם לא יגרום לי לאהוב מתמטיקה. אפילו אם הייתי בן-טיפשעשרה חרמן להחריד והמורה הייתה שופכת את המחשוף שלה על השולחן כל השיעור.
אני אשתעמם לי בכיף ב-3 יח"ל כשאני מפהקת כי אני מכירה את החומר ובכ"ז אטעה טעויות טיפשיות במבחנים על מינוס אידיוט שהיה אמור להיות פלוס.
לגברי ספרות, לי אישית אין בעיה עם המקצוע. השנה יש לנו מורה עם ראש פתוח שאמנם למד לא לתת לי לדבר יותר מידי, כי אז על הלוח לא ישאר מקום, אבל כשאני מדברת אני שומעת "נקודה טובה, לא חשבתי עליה".
נכון שבכללי כל הבגרויות זה לפלוט את החומר שטחנו לך במשך השנה על הנייר בתקווה שגם ניסחת נכון, אבל עם מורים טובים אפשר להפיק את המיטב מהכל.
חבל שאין הרבה כאלה.
הכותב הוא זכר או נקבה?

Good Enough אמר/ה:
כמה דברים;
חבל שאין הרבה כאלה.
עונה על השאלה שלך, מק? :p

אין לי בעיה עם ספרות (האמת שאני די טוב בזה)...
בעניין הזה של מה בעצם לומדים בספרות המורה שלי לספרות (לשעבר) תמיד אומרת שלא אכפת לה מה חשב הכותב ואיך הוא הרגיש, מעניין אותה מה היא כקוראת יכולה להבין מהסיפור. עם זה אני מסכים, כי לא כל סופר הביע מסרים נסתרים וכל מיני דברים כאלה בתוך הכתיבה שלו, לפעמים כותבים "סתם" דברים, זה יפה שאפשר לקחת את זה לכיוון שלך.

בכל אופן... זה היה השבוע הכי ארוך שאני זוכר, הוא פשוט לא נגמר...
אבל היה כיף לפגוש את כולם שוב (ולחגוג יומולדת...)

טוב מספיק,אני יכול להבטיח לך ששום מורה למתמטיקה לא יכולה בשום אופן להתקבל דרך הקורסים באוניברסיטה ולהיראות טוב,מכיוון שחוקי השוביניזם חלים גם על מערכת החינוך הנהדרת שלנו.
קופיל! בוגר הבצפר הפתוח!! אני חייב לדבר איתך ארוכות בנושאXD

אההה בדיוק סמתי לב לעצ הזה...

ללכת מכות בביצפר לא יצא לי אם כי בשכונה כן...(ראש העין הוותיקה,אתם יודעים מה זה)

אבל אני כל הזמן משחק כדורגל ומציירא מאנגה בשיעורים כי משעממ~

במיוחד בשיעור אנגלית שכבר אין מול''א(מוכנות לאוניברסיטה,אני לומד בבר אילן ויש ילדים שעושים את זה כמוני)

הלוואי שבחור העלוב שקוראים לו בצפר שאני לומד בו היה דבר כזה,לרוע מזלי,הם עדיין בטוחים שילדים מפתחים מוח רק מתחילת שנות העשרים..אז אכלתי אותה,עוד דבר הוא שההקבצות שלנו באנגלית בנויות לפי מתכונת מטופשת,מי שנמצא לקוי למידה יורד להקבצה ב',וכל אלו שלא עברו אבחון ונמצאו בריאים מבחינה לימודית לומדים באותה הקבצה,גם אם יש להם את הכושר השכלי של נעל כתושה.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה