ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

הכה את הפונדקאי 11 - ת'ור

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage

שליחה על ידי ת'ור » 04 מרץ 2018, 17:15

אחרי הפסקה ארוכה למדי, הכה את הפונדקאי חוזר! ולא רק שאני נבחרתי להמשיך, אני גם המנהל הראשון שמוכה בזמן שהוא מנהל! אז זה בכלל מאוד מרגש.
אתם מוזמנים לרענן את זכרונכם בהכה את הפונדקאי - הסבר והיכל התהילה, ושימו לב שעשינו כמה שינויים בפורמט: התדירות ירדה לאחת לחודש, הסעיפים על סיפור מהפונדק וחוויה מגניבה אוחדו (למרות שאפשר לכתוב את שניהם אם רוצים), והאחראי על היורשים הוא Nextorl. זה גם רשמית AMA עכשיו (Ask me anything), אז אתם מוזמנים לשאול כל שאלה שמסקרנת אתכם (למרות שהפונדקאי לא חייב לענות על דברים שהוא לא רוצה, כמובן).
And without further ado...

מי אני?
הי, אני ת'ור, פעיל בפונדק כבר 9 וחצי שנים, ואני מודה שהופתעתי שעבר כל כך הרבה זמן. בזמן שלי כאן הספקתי לכתוב לא מעט חומר למו"ד 3.5, לכתוב מדריכי יצירה למו"ד 3.5, להשתתף בכמה הרפתקאות קצרות, להפוך למנהל, לפרסם לא מעט סיפורים, לנהל את אתגרי שו"ש כבר כמעט שנתיים ועכשיו אני גם מפתח להנאתי עולם מערכה די מופרע. חוץ מזה אני מקווה שגם עזרתי לאנשים בכל מיני דברים והפכתי את הפונדק למקום מגניב יותר, אבל את זה אני לא יכול לכמת.
בחיים האמיתיים אני אביה, סטודנט שנה ב' לאנימציה בבצלאל, גר בירושלים אבל במקור מחור בצפון.

במה אני משחק היום?
אוקי, אני רוצה להתוודות על עובדה קצת מביכה. אני מאוד אוהב משחקי תפקידים, הם חלק רציני בחיים שלי כבר הרבה מאוד זמן, אבל האמת היא שלאורך יותר מ-10 השנים שאני בתחום רוב הזמן לא הייתי חלק מאף קבוצה. הייתי במין חוג מו"ד לא רציני, ביקרתי בכמה כנסים, שיחקתי בכמה משחקי פורום והנחיתי כמה הרפתקאות לאח שלי וחברים. אבל רוב הזמן (כולל עכשיו) לא הייתה לי קבוצה, והאמת? אין לי ממש בעיה עם זה. אני נהנה מספיק מלחשוב ולדבר על משחקי תפקידים כאן בפורום, ואני לא צריך יותר. מתישהו אני מקווה למצוא\להקים קבוצה, אבל בינתיים, אני מרוצה.

מהן שיטות המשחק האהובות עליי?
מקום של כבוד למבוכים ודרקונים מהדורה 3.5. זו השיטה הראשונה שלי, יש לי די הרבה ספרים שלה ואני מכיר את החוקים והמכאניקה שלה יותר מכל שיטה אחרת. מצד שני, אני מעדיף את פאת'פיינדר על 3.5 ומחשיב אותה "3.5 כמו שצריך" (no offence לחסידי 3.5).
ואני פשוט מאוהב בעולם של הנשגבים, זה כנראה העולם המגניב ביותר שאני מכיר. כותבי הפלאף של הזאב הלבן הם באמת מהטובים בתעשייה (המכאניקה של השיטה סבירה).

סיפור משעשע על הפורום\תחביב?
אין לי יותר מדי סיפורים (לא שיחקתי הרבה, כאמור), אבל זכור לי לטובה משחק כנס שבו שיחקנו חבורת פיראטים. אני הייתי הקפטנית הנועזת שאיבדה יד, אז בשם משחק התפקיד החזקתי את אצבע יד ימין שלי כקרס במשך כל המשחק. אני לא חושב שמישהו שם לב, אבל עדיין נהניתי :)
אה, ובהרפתקת פורום אחת היינו צריכים להילחם ברמורהאז, אבל הדרואידית אמרה שהיא מנסה לאלף אותו. אחד השחקנים הציע שאם היא מצליחה נקרא לו צביקה. ההרפתקה לא שרדה הרבה אחר כך, אבל לפחות בשארית הזמן היה לנו את צביקה הרמורהאז, חיית-פרא-קסומה מחמד.

חוויה מגניבה מהחיים האמיתיים?
אני מאוד אוהב אנימה, אבל רוב הזמן בעיקר ראיתי סדרות לבדי. אז הפעם הראשונה שהלכתי לכנס (אני חושב שזה היא כאמ"י) הייתה משהו מיוחד: הייתי באחלה הרצאה על חיים ביפן, בקושי הצלחתי לא לקנות שעון כיס של FMA ולא הפסקתי ליהנות מלשחק "זהה את הקוספליי".

עד כאן השאלות הקבועות, אבל אתם מוזמנים לשאול אותי בתגובות כל שאלה שעולה לכם לראש.
ובשאלה לקהל, כתלמיד אנימציה אני סקרן: מה דעתכם על אנימציה? גם באופן כללי, גם ביחס לקולנוע מצולם וגם אם יש לכם משהו להגיד על תחומים ספציפיים של אנימציה. מה לדעתכם היתרונות של אנימציה וכמה לדעתכם היא "רצינית" כמדיום?
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 04 מרץ 2018, 17:27

אני באמת מתלבט, לא חכם להרביץ לאל הרעם הויקינגי...
אכן נשמע מעניין, ולצערי אין לי (לפחות כרגע) הרבה מה לומר.
ת'ור כתב: מה דעתכם על אנימציה? גם באופן כללי, גם ביחס לקולנוע מצולם וגם אם יש לכם משהו להגיד על תחומים ספציפיים של אנימציה. מה לדעתכם היתרונות של אנימציה וכמה לדעתכם היא "רצינית" כמדיום?
תלוי. אנימציה תלת מימדית (כמו שרק והפינגווינים ממדגסקר) תמיד נראתה לי ילדותית משהו, ואנימציה מצוירת (כמו אנימה ואווטאר) יש ילדותית ויש בוגרת יותר. אני יכול להעיד שכשהייתי ילד, תמיד חשבתי על סרטים מצולמים כעל ''משהו של גדולים''. ביחס לקולנוע מצולם-לאנימציה יש יתרון מבחינת האפקטים, והיא יכולה להראות דברים ''מחרידים'' בפחות גועל, למרות שעדיף פשוט להימנע מהם. אני חושב שהסרט מצולם גורם לאנשים להתייחס אליו יותר ברצינות, אבל זו השערה על סמך מי שאני מכיר-אף פעם לא ראיתי אנשים ''בוגרים ורציניים'' שאני מכיר צופים בסרטים או סדרות מצויירות.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
ariel127711

שליחה על ידי ariel127711 » 04 מרץ 2018, 18:30

שאלה כללית למה בחרת את השם ת'ור?

והאם אתה זוכר למה ואיך נכנסת לפונדק לפני 9 שנים?
ספוילרהצג
Tisha B'Av
I miss you,
Want to feel your spirit,
I want to return to good times,
Far from today,
Wants to live in a beautiful time when the world was better,

Roma back to you Aelia Capitolina, I love you Aelia Capitolina
To return to the time when the gods loved Aelia Capitolina,
To return to a time when Jews lived alongside the Hellenists

But it will not happen in 100 years corvette so I probably all her brother's life without my love Aelia Capitolina
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 04 מרץ 2018, 18:32

ההודעה הראשונה שלו בפורום, כשהיה בן 13:
ת'ור @ ש: נשגבים

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 04 מרץ 2018, 18:49

מה המקצוע המעודף אליך ב3.5? ואם הייתה יכול לבחור כוח על הייתה בחור בשליטה בברקים?
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage

שליחה על ידי ת'ור » 05 מרץ 2018, 08:40

הח'אן: כן, היחס הזה לאנימציה כ"משהו לילדים" הוא בעיה די מציקה. הרבה אנשים רואים אותה כצורה פחות רצינית של קולנוע, וזה מביא לשטויות כמו מה שקורה בקטגוריית סרט האנימציה באוסקר. אישית אני חושב שאנימציה מתעלה על קולנוע מצולם בתחומים מסוימים, והיא המדיום המועדף עליי לסיפור סיפורים, גם כאלה שהיו יכולים לעבוד בצילום.
מילא, אני מאמין שעם השנים הסטיגמה הזאת של "אנימציה היא לא רצינית" תדעך, בדיוק כמו שקרה עם קולנוע.

אריאל: לפני שהייתי בפונדק הייתי פעיל בפורום של VGMAES, הפורום הרשמי של כוכבי כסף (המוציאים לאור אז של מו"ד והנשגבים). כבר שם הייתי ת'ור, ואחרי שVGAMES דעך ומת עברתי לכאן והבאתי איתי את השם. בזמנו פשוט מאוד אהבתי את המיתולוגיה הנורדית, למרות שאני לא בטוח למה בחרתי דווקא בת'ור. קשה להגיד שאני... להוט או רועם כמוהו.

טקהאג: אווו, שאלה קשה. ובסיס או יוקרה..? אם בסיס, כנראה שחכם החרב מTOB, למרות שאני גם די מחבב את האמגוש. מקצועות יוקרה... לא, יש יותר מדי והספרים שלי לא לידי.
למרות שאם אנחנו כוללים גם את פאת'פיינדר, אני ממש אוהב את מה שהם עשו עם הברברי. גם האורקל מגניב.
ושום סיכוי שהייתי לוקח ברקים ככוח על! אני קרוע בין תעופה למהירות על. למרות שאם אפשר להתחכם, אני רוצה את הכוחות של ד"ר מנהטן.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 05 מרץ 2018, 08:51

שאלה נוספת: מכול התמונות של ת'ור משליך ברקים וחשוף חזה ושאר שטויות מצ'איזם למה בחרת בת'ור סמיילי צהוב?
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage

שליחה על ידי ת'ור » 05 מרץ 2018, 09:02

א. אני חושב ש"שטויות מצ'ואיזם" מסביר את העמדה שלי די טוב, ו
ב. לא מכיר את OOTS?
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 05 מרץ 2018, 09:21

לא
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 05 מרץ 2018, 09:56

תמונה
תמונה

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
Doctor Who

שליחה על ידי Doctor Who » 05 מרץ 2018, 15:53

ת'ור כתב: האמת היא שלאורך יותר מ-10 השנים שאני בתחום רוב הזמן לא הייתי חלק מאף קבוצה. הייתי במין חוג מו"ד לא רציני, ביקרתי בכמה כנסים, שיחקתי בכמה משחקי פורום והנחיתי כמה הרפתקאות לאח שלי וחברים. אבל רוב הזמן (כולל עכשיו) לא הייתה לי קבוצה, והאמת? אין לי ממש בעיה עם זה. אני נהנה מספיק מלחשוב ולדבר על משחקי תפקידים כאן בפורום
אני גם נתקלתי באותה בעיה, לדעתי זה מאוד מבאס אבל נראה אולי אצליח להקים קבוצה.

עכשיו לשאלות, למה קוראים לך אביה?
איזו הרפתקה מופרעת? אתה יכול לפרט בבקשה?
וביחס לאנימציה, אני אישית מאוד אוהב אנימציה, בעקיר בגלל שאני רוצה לאזן את הסרטים המדכים או סופר רציניים במשהו קליל ולהביא לי טיפה שמחה ילדודית ותמימה, משהו שבסופו של דבר טוב לכולם.
"Keep calm, I am the doctor"
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 05 מרץ 2018, 16:13

באופן אישי אני מאוד אוהב אנימציה. יש בזה משהו יותר "חופשי" מסרטי לייב אקשן, ועם פחות גבולות. בלייב אקשן, הסרט מוגבל בחוקי הפיזיקה. באנימציה, אתה יכול להתעלם מהם, ואפשר להיות גם הרבה יותר יצירתי.
מה שהרבה אנשים לא מבינים זה שאנימציה זה לא ז'אנר, זה שם כולל לכמה מדיומים שונים (אנימה, אנימציה ממוחשבת, וכך הלאה) יש דברים רציניים לחלוטין, יש גם דברים שטותיים לגמרי. הסרט "וואלס עם באשיר" הוא סרט אנימציה מדהים, ובוגר ורציני, וממש לא מתאים לילדים. לעומתו, הסרט "אוזי והנביחה הגדולה" הוא סתם סרט ילדים מטופש סוג ב'. כשעבדתי כסדרן בקולנוע, ראיתי הרבה מאוד הורים לוקחים את הילדים שלהם לסרט "הצב האדום" רק כי הוא סרט אנימציה. בסופו של דבר, ההורים לפחות קיבלו קצת שקט כשכולם נרדמו משעמום.

ולשאלה- כחובב אנימה וברנדון סנדרסון, מה דעתך על הסברה הרווחת שהדרך היחידה לעשות עיבוד טוב לספרים שלו היא להפוך אותם לאנימה?
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
חובב מוד
יצירת קשר:

שליחה על ידי חובב מוד » 05 מרץ 2018, 16:25

[
נערך לאחרונה על ידי חובב מוד ב 02 מאי 2018, 16:06, נערך פעם 1 בסך הכל.
לגנוב רעיון מאדם אחד זה פשע, אבל לגנוב רעיון ממספר אנשים זה מחקר :wink:
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage

שליחה על ידי ת'ור » 05 מרץ 2018, 19:11

דוקטור הו: מעדיף לא להיכנס לפרטים אישיים כמו השם שלי.
ואיפה כתבתי על הרפתקה מופרעת?

נקסטורל: קראתי רק את טרילוגיית הערפילאים אז קח את הדברים שלי בעירבון מוגבל, אבל אני לחלוטין לא מסכים. האמת היא שכבר שנים אני אומר שצריך להפיל את ספרי הערפילאים על הראש של פיטר ג'קסון, שיעזוב כבר את הארץ התיכונה וימצא בייבי חדש. סרטי שר הטבעות מעולים, ואני חושב שהוא יוכל לעשות דברים נהדרים גם הערפילאים.

חובב מו"ד: מכיר את מהדורה 4 לא רע, אבל לא קראתי את 5. ואם מדברים על שיטות, אני מכיר טוב את הנשגבים מה' 2, את ואנור לא רע, ומכיר במעורפל את עולמות פראיים, כלבים בכרם, פיאסקו וגורל (כמה שיש להכיר מגורל).
סמל אישי של משתמש
Doctor Who

שליחה על ידי Doctor Who » 05 מרץ 2018, 20:57

מעולם לא שמעתי על זכר עם השם אביה, ועל כן רציתי לדעת למה ומה המשמעות, וחובב מוד, לת׳ור יש פה משלו ויכולת ניסוח משלו, תן לו לכתוב תגובה ולא בשמו, גם אם אתה בטוח ב100% במה הוא אומר
"Keep calm, I am the doctor"
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • הכה את הפונדקאי 22 - ג'וני
    על ידי ג'וני » 03 פברואר 2019, 23:57 » ב השולחן העגול
    9 תגובות
    173 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי הח׳אן הטטרי
    17 פברואר 2019, 07:30