• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלות בנוגע למדור שחקנים

A

Anonymous

Guest
1. כתוב שם 'נבלים'. האם אתה מתכוון להעלות דף-דמות של אחד מהם?
2. לפי דף-הדמות של חברת 'רג'ימנט-הסערה' הקיידהארצית, "משמר חצות" חזר אל קיידהארץ לאחר גלות של מאות שנים בקהאראן-וול. לפי הכתוב בחלקיו האחרים של האתר ולפי דבריך-שלך, עד לתחילת המאה קיידהארץ הייתה בשליטת כהונת טוטנהאוגן(קשה להניח שכהונת קרייסגנדורף הייתה מתירה שיתוף-פעולה עם קהאראן-וול אבל כבר קרו דברים מוזרים יותר).
3. האם פון ואלנשטיין היא קיידהארצית או קריינליכטית? לפי 'טאלורי', היא קיידהארצית בעוד לפי דף הדמות של הגראנדמירל היא קריינליכטית.
4. מתי אתה מתכוון להעלות את דף-הדמות של רב-הפקחים של רוטמייר? "החדר לא קיים ברשת הפונדק" על רקע שחור זה מה שאני מקבל.
5. אם כוהני "הזוהר" מתמחים בגירוש והשמדת אל-מתים, מדוע סקריבוניה היא כהנת-להבות? האם זה קשור לזרם שלה או שהשחקנ/ית שלה התעקש/ה על כך?
6. הגישה של קאסיוס נשמעת נחמדה מאד על הספר. במציאות, גישה כזו מבטיחה שיותר משלושה רבעים מהליגיון שלו יערקו לליגיונות עם מפקדים נוחים יותר או יברחו משדה הקרב. האנשים האלה לא הצטרפו לליגיון מתוך אהבת המולדת אלא מתוך העובדה שמשלמים להם משכורת על כך. העובדה שהוא היה מודאג מדבריהם של הרדיקלים מעידה שהוא נתקל בבעיות משמעת רציניות ביותר בליגיון שלו. זה ליגיון המונה כששת אלפים איש וקאסיוס אינו אדם שנוטה להתערות בקרב אנשיו;
הרדיקלים לא היו מנסים להתבלט בהמון הזה מכיוון שהם היו יודעים את התוצאות.
7. איך בדיוק ממריאים הדרקונים בקלדריה? האם הם ממריאים כמו מטוסים או שהם
פשוט מרימים את גופם כלפי מעלה?
8. מה דעתך על הכתיבה שלי?

1. בספר "משטרה וחברה", אלירם כותב שבחברה האנגלית הפיאודלית, החוק היה מוסדר ע"י נושאי-תפקידים מיוחדים שנקראו קונסטבלים שהיו אחראים לאירגון משמר הלילה בערים ולארגון מרדפים(ההמון באותה תקופה נחשב לחלק מה-"משטרה", לפחות כשזה הגיע לצורך ללכוד פושע). אני מתקשה להאמין כי בקלדריה יוותרו לפחות על האפשרות להשתמש בהמון כעתודת עזר למשמר העיר(בדרך כלל, אדם אחד מול 5,000 איש, יוכרע ע"י המסה, אלא אם הוא חמוש).
2. אני מניח שקיימים כבאים ברוטמייר. העובדה ש-"איזור התעשייה" עדיין לא עלה בלהבות וחוסל. אינני מדבר על חמום מוח מקלאן הזעם האדום אלא על התלקחות ספונטנית כמו זו באיזור התעשייה במפרץ חיפה(ספונטנית במובן שאף אחד לא הצית אותה במכוון).
3. בנוגע למוריקוונדי, הבנתי שהגזרה ניתנה לעלפים הנעלים. אם הרומאים יכלו להתאבד לפי פקודה מהקיסר שלהם, העלפים בטח יכלו לוותר על אלמוות וטכנית הם יכלו לעשות זאת לפי פקודה מגבוה. המוריקוונדי לא שמעו על הגזרה ולכן הם נותרו בני אלמוות כפי שהיו מקודם.

הדברים הכתובים ברובע סנט-קודור בנוגע לרחבת הזיעה ככל הנראה מתייחסים רק לאנשים שמגוייסים מחוץ למסדר. אני מניח שתהליך האימון של בניהם ובנותיהם של אבירי המסדר מתחיל בשלב הרבה יותר מוקדם- 15 בערך- בעוד אלה בממוצע אמורים להיות מבוגרים יותר(לא הובהר בני כמה החניכים). תהליך הסוציאליזציה של אותם בני דור שני מתנהל כבר בין כותלי הקומפלקס ומרבית הדמויות ההוריות
ודמויות הילדים שהם פוגשים מהוות מודל חיקוי המשריש בהם את ערכי המסדר.
לצורך הבנה של דבריי, אני ממליץ לקרוא בספר "ילדות בימי הביניים" מאת שולמית שחר בפרק על חינוך באצולה. כמובן שאין חפיפה שלמה בין קלדריה לאירופה הביניימית אבל פועלים תהליכי חיברות דומים בשניהם.

אני ממליץ לך לקרוא את שולמית שחר אם אתה מתעניין בהיבטים הקטנים של ימה"ב- איך חיו הנשים, הילדים והזקנים. בנוגע לטוכמן, ניתן לראות בנקל שלעיתים היא לא מפרידה בין ספרות לבין מציאות; זה בעיקר מתייחס לעניין האהבה החצרונית(כמו שישנו פער של ממש בין סרטי ג'יימס בונד לבין המציאות בשטח). עובדה מעניינת אחת, לדוגמא, היא שמרבית בני האצולה שלא היו יורשים
פנו ללימודי משפטים כדי להפוך לאדמינסטרטורים ומושלים בשירות המלך(טוב, האפשרויות האחרות היו רפואה או דת).

1. חוששני שלגבי המוריקוונדי, פספסת לחלוטין את התשובה הנכונה; שלילת חיי האלמוות מהם לא היתה לפי בחירה, אלא תהליך של החלשות והשחתה שהיתה נחלתם כאשר כבה אור הואלאר והם נמלטו לקלדאריה, עליה חולשים כידוע איינור ומאזן כוחות וקסם אחרים לגמרי.

2. אין כבאים מקצועיים ברוטמייר, אולם יחידות מסויימות של הפקחים ומשמר העיר אומנו בדרך זו או אחרת להתמודד עם שריפות. כמו כן, כאשר יש שריפה גדולה, כל מי שיכול מתגייס להלחם באש.
למרות זאת, כבר היו שריפות גדולות מאד ברוטמייר, כאשר הגדולה ביניהן היתה בעת הפלישה ההידרוסטית, שכילתה חצי עיר בלילה אחד. (ר' פרק אחרון בהיסטוריה של איירנוסט, לכשיפורסם)

3. "נבלים" הם הרפקנים בעלי תכונות אופי שליליות, וכבר העליתי לפחות אחד מהם לאתר: טירופילוס. כמו כן, גם לדמות של קאסיוס לא חסרות תכונות שליליות.

4. עד ראשית המאה, קיידרהרץ היתה תחת שלטון של שושלת קייזרים חילונית, אשר לא סגדה לא לטוטנהאגן ולא לקריגנסדורף, ושיתפה פעולה עם עלפי הסערה מסיבות פוליטיות וכלכליות גרידא. בתקופה זו נבנתה רוב האריסטוקרטיה הצבאית החילונית שמאפיינת את קיידרהרץ, ומנהלת מאבקי-כח כיום מול ה-Dff, בראשות האמפיירמארשל סיגריד פון אויירנבלייד. השושלת החילונית שלטה בקיידרהרץ החל מהמאה ה-21, אז התחולל הפיכה צבאית אשר סילקה את אחוות הגולגולת ואת שלטון הפיהררים הסוגדים לטוטאנהאגן.

5. התכונות שציינת מאפיינות את מרבית כוהני הזוהר, אולם ישנם גם טיפוסים אחרים. כוהני הלהבות הינם נדירים מאד, ורבים מהם נופלים בשלב זה או אחר לרוע, לחלוטין או באופן חלקי. הדבר קשור לאחת הנבואות המסתוריות ביותר שהוצפנו ונגנזו מאות על מאות שנים, ויש לו קשר מוזר עם "גבירת האש". כוהני הלהבות שנופלים לרוע מוכיחים בכך שהם אינם "הדבר האמיתי", אלא לכל היותר עוד נסיון נפל לשאוף אליו, וכי העת הנכונה טרם הגיעה. כוהנת הלהבות האמיתית אמורה לשלוט בכוחות של כאוס, אולם לעשות בהם שימוש למטרות של סדר, ולמזג בקרבה את האור והאש כאחד, בצורה ובמרקם הנכון, ואף היא תעמוד במבחנים קשים, משום שעינו של בלגורת' תיפול עליה, במוקדם או במאוחר. האם סקריבוניה היא הנבחרת? יתכן שכן ויתכן מאד שלא.

6. עניין רב הפקחים יבדק ויטופל בקרוב.

7. לגבי הכתיבה שלך: אני אתן לך חוות דעת מסודרת כאשר אגמור לעבור עליה מספר פעמים מספיק כדי לגבש דעה סופית.

עניין הקישור לדמותו של הנריק ואסרמאן נבדק ותוכן. היתה טעות באיות של הקישור, כאשר V התחלפה עם W, וזה היה מקור הבעיה.

לעניין פון האלנשטיין; יקח לי קצת זמן להכריע בין שתי הגרסאות הסותרות; אני אעדכן אותך כאשר זה יקרה.

בתודה,

Envinyatar

חזרה