• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון 23.9.2013 בקלדאריה: העיר High Garnell

הי,

אני מעלה עדכון חדש לאתר.
הפעם - עיר האבן הגבוהה, High Garnell - עיר המחצבות הבלה מזוקן שעל הרכסים שבצפון דוכסות צלרהיים,
כולל תיאורים מקוצרים של הרוזנת מריגולד צלרהיל (אישיות חינוכית מן המדרגה הראשונה בעיני עצמה), סופר החצר החנפן שלה, וכמה מהאינטריגות והתככים הנפוחים ששוקקים ב"חצר השמש הכומשת", ממנה היא מנהלת את ענייני העיר שלה.

ועוד....

http://members.pundak.co.il/world/keldaria3/chapter4/hydprovinces/zelerheim/high_garnell.html

תהנו.

הקטע עם האשכלועית מעניין. מה בדיוק הצמח מקבל בתמורה לכך שהוא פחות או יותר מוותר על הלוע שלו?

הקטע עם סר ססילבארד מזכיר מעט את יועצי התקשורת של ימינו. מאידך, מניפולציה של ההמונים אינה המצאה של ימינו גם אם היא נעשית, במקרה הזה, בחובבנות.

הז'ראלים מגיעים לכל חור, אני רואה, אפילו לנסיכות רונזיג הנידחת. מעניין שאחוות המוות נותנת לדת הזו יחס מיוחד (אני מניח שהיו מוצאים הרבה ריילורים ,שלא חולקים עמם הרבה מהשקפת עולמם, שהיו מסכימים על קביעתם לגבי דת הזוהר.) ומבדילה אותה מדתות האור האחרות. כיצד הם רואים בדיוק את 'הזוהר'? ממה שזכור לי, הוא לא בן תמותה ומעולם לא היה להבדיל מהאל שלהם שהתחיל את דרכו כנא'ארקי רב עוצמה אבל בן תמותה בסופו של יום.

לגבי הקיידרהרצים מאמיני הזוהר, האם יש בתוכם גם זרמים אחרים פרט לזרם שעליו נמנה המנהיג שלהם? נראה שבטווח הארוך הם מוסיפים לעיר מקור פרנסה בעוד שהפליטים הפנים-הידרוסטיים בטח מתחרים עם החוצבים המקומיים על מעט האבן שעוד נותרה במחצבות העיר.

היי גארנל נשמעת באמת כמו עיירת הולדת להרפתקנים.

איכשהו לא מתיישבת לי רמת הטכנולוגיה עם ההלצות שמעורבבות בסיפור. בתרבויות ברמה הטכנולוגית הזו, אאל"ט, היה הכרח שילדים ייצאו לעבוד, ואפשר לקחת את אנגליה כדוגמה ואת חלוצי המכרות שלה. היידרקראון מהבחינה הזו היא הרבה יותר מתקדמת, אם לא אמיתית יותר, משום שהיא מבוססת על סדנאות יזע [הגם, שלא תיארת את זה יותר מדי לעומק מהבחינה המכאנית הטהורה של המונח]. לפיכך "ספרי ילדים" או "מנהל בית ספר לבנים" הם בדיון מוחלט. הדיכוטומיה הזו של דוכסות כושלת שלא עבה מהפכה תעשייתית, יחד עם תרבות שמזכירה מאוד את המאה העשרים, היא מעט מבלבלת. הייתי שמח לשמוע קצת יותר על מה מתחזק את הכלכלה, איך רמת החיים גבוהה כל כך [או לפחות נשמעת כך] וכיוצא בזה. אשמח לראות, אם תוכל לאפשר לי לראות, ערך שכתבת בנושא או ציטוט או הסבר.

תודה.

תודה על התגובות.

לפי תפיסת העולם של אחוות המוות, ככל שהגזע שבו מדובר הוא עליון יותר מבחינת פוטנציאל, כך ראוי להקפיד יותר על הבניה נכונה של דרך החשיבה שלו.
לכן, הם רגישים מאד ל'דתות פרימיטיביות וסוררות' שתופסות מאמינים קיידרהרצים, כאשר לעומת זאת, במה מאמינים אמת'ורים או מסקארים יעניין אותם הרבה פחות.
באורח כללי, אחוות המוות 'לא מאוהבת' בדתות האור בכלל, ובמוניטין הלא צייתני והחתרני של הכנסיה הז'ראלית בפרט.

לגבי ספרות ילדים חינוכית, אני חושש שאתה טועה.
במציאות, ספרות הילדים החינוכית התחילה עוד במאה ה-17, כאשר יצאו הסיפורים על Goody two-shoes (ששמה הפך, ולא בכדי, לביטוי שקיים עד היום כדי לתאר דמות צדקנית וטובה באורח כמעט מלאכותי), כלומר - הרבה לפני המהפכה התעשייתית ובוודאי לפני שילדים הפסיקו לעבוד.
ואגב, בתי ספר לבנים וכ"ו היו קיימים באיזורים מסויימים אפילו בימי הביניים...
מובן שלא בשביל האוכלוסיה מן המעמד הנמוך ביותר, אבל עדיין.
רמת החיים בהיי גארנל לא כל-כך גבוהה עבור ה-Commoners, להבדיל מהמעמד העליון והמעמד הבינוני גבוה.

חזרה