• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים [דו"נ 66] פעיל בירגאן ד'ארתרא - נתיב נוכל לדרו (מהדורה 5)

(אז אחרי שרצחתי את השם שלהם בתרגום לא טוב לעברית, מדובר על Bregan D'aerthe )

מתחת לאדמה, בערים האפלות של הדרו, מעטים הדברים שיותר יקרים ממידע, האצולה, התככים והלחימה בין הבתים גורמת לכך שכל אחד רוצה שהאויבים שלו יעלמו, אבל לא רוצה להיות זה שיואשם בכך.
כאשר דרו בודד בחר לנטוש מאחוריו את מערכת הבתים המטריאכלית, הוא הקים סביבו את הארגון, הבירגאן ד'ארתרא נועד להיות בית לדרו זכרים מבתים שנהרסו, אבל אם השנים הם התחילו לקבל גם דרו אחרים שמצאו לנכון להצטרף לארגון, אלה אשר הבינו את המהות האמיתית של להיות חבר בבירגאן ד'ארתרא - להיות חושפי בעולם ללא חירות.

פעילי הבירגאן ד'ארתרא הם בראש ובראשנה אנשים של מידע, הם האנשים אליהם אתה תפנה כדי להשיג מידע שלא תוכל להשיג אחרת, והם ישיגו אותו בשבילך, אבל אתה לא תרצה לדעת איך, אתה לא תשאל כיצד השיגו את החפץ הקסום שהיה נעול בחדרה האישיים של הגבירה, או מעין הם מספיקם את המגילות הכתובות בשפות מיבשות רחוקות, אתה לא רוצה לדעת איך מכינים את הנקניק, אתה רק שמח שהוא נוצר. ואתה תשלם את המחיר עליו, בידיעה שאם לא, המידע שלך ידלוף החוצה

אומנם הפעילים עם שכירי חרב, אבל האמונות האמיתית שלהם היא המידע, והם מאומנים בלהשיג אותו, ובתמורה הם מוצאים עצמם מעל החוק, כי מי יבחור להציק לפעיל בודד, בידיעה שהדבר יגרור אחריו את חמתם של כל חברי הארגון.

META (מבוסס בעיקר על האיקנטזיוב, אבל קצת החלפתי את תפיסה בחקירה)
הערה - הנתיב פתוח בפני דרו בלבד, אם זאת שה"מ יכול לאשר גם לגזעים אחרים לקחת את הנתיב הזה, הדבר נתון להחלטתו הבלעדית, ולהסבר מפורט מצד השחקן כיצד הצליח להצטרף לשורות הבירגאן ד'ארתרא גם מבלי להיות דרו זכר.

הבנה לעומק של פרטים - מידע דורש הבנה, לעיתים יש צורך בלפרש סודות לא ברורים מתוך ספרי בישול כדי לדעת באמת מה מסתירים בתי האצולה, ופעילי בירגאן ד'ארתרא עובדים שעות נוספות על להבין לזהות את המסרים הללו. החל מדרגה 3 כאשר אתה מגלגל בדיקת חקירה (תבונה) כדי להבין מידע אשר מועבר לך- אתה מתייחס לכל תוצאה מתחת 7 כאילו הייתה 8. כמו כן אתה יכול לבצע בדיקה כזו כפועלת בונוס.

אני משיג את זה בזול חברי בירגאן ד'ארתרא ידועים בלהגיע למקומות שהם לא אמורים להגיע אליהם, בין אם זה למעל פני האדמה, או לתוך החדרים הפרטיים של מלכים, ידם משגה להכול. ואין פריט שהם לא יוכלו למצוא במחיר המתאים להם. החל מדרגה 3 כאשר פעיל בירגאן ד'ארתרא מנסה לרכוש מוצר כלשהו, כל עוד לא מדובר במוצר שהוא היחידי במינו בעולם, הוא מסוגל להשיג אותו ב0.8 מהמחיר המבוקש בפועל. בנוסף, הפעיל גם יודע איפה המקום למכור את המוצרים שהוא השיג, ויכול למכור כל פריט שהוא מעוניין בו ב120% גבווה יותר ממחיר השוק שלו.

חולשות ברורות - חיים של איסוף מידע מביאים כל פעיל בירגאן ד'ארתרא לדעת הכל על האויבים שלו, הוא יודע שהשיריון הגמדי חלש יותר בחיבורי הכתף, וכי דרקוני הצללים לא שומרים על העורק המוסתר בזנב שלהם, בשבילם כל קרב הוא קרב מוחות, ברגע שהם נזכרים בחולשה- הם ידעו לנצל אותה, החל מדרגה 3 כפעולת בונוס אתה יכול לגלגל בדיקת חיקרה (תבונה) נגד דירוג השיריון של האויב שלך, במידה והצלחת אתה יכול לבצע התקפות פתע נגדו גם ללא יתרון, אבל לא במידה ויש לך חיסרון.

ההשפעה נמשכת למשך דקה אחת, או עד שאתה בוחר להשתמש בה נגד אויב אחר.

חופשי מהחוק פעילי בירגאן ד'ארתרא הם איום, אתה לא רוצה להפריע להם, ואתה לא רוצה לסכן אותם, ברור לכולם שהם מוכרים מידע לשני הצדדים, אבל בכל זאת, היכולת שלהם להשיג את המידע הזה מפחידה את הטובים ביותר, החל מדרגה 9, אתה זוכה ליתרון לכל בדיקת כריזמה אותה את מבצע על מנת לשכנע אנשי משמר/חוק לאפשר לך לעבור, לא לשלם דמי כניסה, או לבצע פשעים.

אתה לא מפתיע אותי החל מדרגה 13, פעיל בירגאן ד'ארתרא יודע על הדברים שעתידים להתחרש עוד לפני שהם מתקיימים, הוא יודע על המתנקש שנשכר לחסל אותו, הוא יודע שהברון דאג לשומרים שיפתיעו אותו, והוא מוכן להכל- בשבילו העולם הוא בסך הכל אוסף של מידע שצריך לנתח. פעיל בירגאן ד'ארתרא חסין מפני המצב "מופתע" הוא מוסיף 5 לבדיקת היוזמה שלו, ואויבים לא יכולים להינות מיתרון מולן כתוצאה של להיות נסתרים ממנו (OUT- כן זה היכולת של הכישרון alert, לצורך העניין הרגיש לי שהשיטה לא מתאימה ללהגיד "תקבל את הכישרון" מניח שזה אומר שאם מישהו יקח את הכישרון וגם יהיה בדרגה 13 של פעיל בירגאן ד'ארתרא הוא יקבל +10 ליוזמה, זה הרבה אבל אם אתה מבזבז כשרון על זה אני מניח שאתה מאוד רוצה להתחיל ראשון בכל קרב)

סודות מרסקי הגנות - בדרגה 17 פעילי הבירגאן ד'ארתרא הם שניים רק לג'ראקסלל עצמו, הם אי של מידע שידם מגיעה לכל מקום ויכולת החקירה שלהם חוצה את גבולות בני התמותה, דברים שהם שחכו אנשים כבר לא ילמדו, וסודות שהם השיגו נסתרים אפילו מבעליהם, הם יזהו את הפגם ייצור בשיריון הגמדים עוד לפני שבעלי המלאכה יעשו את זה, והם יודעים על הנקודה החלשה של היסודן אפילו מבלי שהיסודן ידע שהוא נוצר איתה. בכל פעם שפעיל בירגאן ד'ארתרא משתמש בחולשות ברורות נגד אויב, נזק התקפת הפתע שלו נגד הואיב גדל ב3ק6.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
זה התחיל בתור לוחם אבל מהר מאוד הבנתי שבירגאן ד'ארתרא הם נוכלים, אני חושש שקצת פספסתי את המטרה עם הנתיב הזה והוא מאוד מאוד דומה לאינקזיטיב, אבל אחרי שקראתי עוד פעם ועוד פעם על הבירגאן ד'ארתרא ראיתי שהדבר שהם הכי ידועים בו הוא להיות סוחרי מידע ובעלי גישה למקמות לא שגרתיים, ברור לי שהיכולות שלו מועתקות מהאינקטיב הם מאוד מאוד תלוית ויכול שלא יהיה להם שימוש כלל, ואני פתוח לכיוונים אחרים איתם, אבל המטרה של הנתיב הוא להיות מסוגל לפרש מידע ביעילות ולעשות בו שימוש. אחד היתרנוות של חמש זה שאתה יכול להיות נוכל ועדיין להיות שכיר חרב טוב כאילו היית לוחם, אז אני מניח שכל הקטע של "הם שכירי חרב" עדיין נכנס פה.

רעיון מעניין, אבל אני חייב לציין שממש מפריע לי הטון השתוטי לפעמים של הנתיב. מצד אחד, הוא אמור להיות נתיב רציני של דרו סוחרי מידע מסוכנים, מהצד השני... נקניק? ספר בישול? לשכנע שומר לעשות פשעים?

ובנוגע לחלק האחרון, באמת, אני לא אוהב את "חופשי מהחוק", זו יכולת מאוד ספציפית שעובדת על... יותר מדי אנשים. למה ששומרים מעל האדמה יפחדו מארגון של דרו?
בכל מקרה, הייתי ממליץ להחליף את היכולת הזו במשהו אחר.

האמת שאין שום חלק שטותי בקטע הזה,
נקניק -nobody wants to know how the sausage is made, אמרה שמתכוונת שאף אחד לא באמת רוצה לדעת מה קורה מאחורי הקלעים, הכוונה פה היא שמי שסוחר אותם לא רוצה לדעת איך הם השיגו את המידע, הוא רק שמח שהמידע הגיע אליו.

ספר בישול - לחלוטין גנוב מאנימה, מנסה להיזכר איזו אבל הייתה אחת שנוסחאות סודיות הוסתרו בספרי בישול, הרגשתי שלרשום "אתה מסוגל לפענח קודים" בלי לתת לזה קצת דימוי, אז אני חושב שאם אתה הבחור שמתמחה בלהשיג מידע ולגלות את המידע הזה, אתה אמור להיות מסוגל לפענח אותו גם מהקמות הכי לא צפויים שיש, באותה צורה הייתי יכול לרשום שאתה יכול לזהות שהתווי נגינה על הפסנתר של הליידי הם בעצם קוד, היינו הך.

בקשר ללשכנע שומר לעשות פשעים - אז זה טעות סופר שלי, הכוונה היא לשכנע את השומר לתת לך לעשות פשעים כמו שהוא יתן לך לא לשלם דמי כניסה או לעבור במקמות אסורים, אין פה כוונה לשכנע שומר לשדוד בשבילך מישהו (אם כי זה יכול להיות יכולת מעניינת למקצוע מבוסס על לסחוט אנשים)

בקשר לחופשי מהחוק, א' בקשר לעובדה שזה יעיל נגד המון אנשים, אני קצת פחות מסכים איתך, זה כן יעיל נגד השומר העירוני או איזה שוטר, אבל זה לא יגרום לחצי הדרקון בכניסה למעורה של הדרקונית לתת לך לעבור, מעבר לזה השימוש בה נורא ספציפי ואני לא רואה אותו כיותר מידי חזק, ברור שהוא יאפשר לך כנראה לעבור דרך מחסום משטרתי או זירת פשע, אבל הוא לא יאפשר לך בדיוק להגיע לחדר הכס של המלך- גם בהשוואה ליכולת המקבילה שלה- Steady Eye של האינקזטיב שנותנת לך יתרון בבדיקות תפיסה/חקירה כל עוד לא זזת יותר מחצי מהמירות שלך בתורך, אני באמת מתקשה להבין איך זה חזק מידי באיזו צורה בהינתן כך שנוכל באותה דרגה מקבל יתרון ל2 מהבדיקות הכי חשובות במשחק.
בקשר ללמה ששומרים מעל פני האדמה יפחדו מדרו- אולי זה רק אני אבל אני חושב שזה עונה על השאלה שלך, בהינתן ההקשר של הנתיב לעולם המערכה של ממלכות נשכחות, כמעט כולם מכירים את הארגון, וכמעט כולם ידועים שדרו הוא לא מישהו להרגיז.

מה שכן אני מסכים שאולי יש פה יכולת אחרת להכניס, אם יש לך רעיון אני אשמח לשמוע, בהשוואה לנתביבים דומים זה צריך להיות יתרון באיזו בדיקה בהתקיים איזה סייג כלשהו.

חזרה