• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

גובלינואידים והשוני ביניהם

A

Anonymous

Guest
אני דווקא חושב שיש הבדל מאוד גדול בן כול מיני הגובלינאים
לשייך אותם לקבוצה כזאת דומה של מין אחד זה כמו להחשיב אלדרין יחד עם פיקסי רק בגלל ששנייהם פיי , אתה מוכרח להבין שתת גזע צריך להיות בערך אותו דבר כמו הגזע המקורי אבל עם מעט שינויים קטנים ויש הבדל גדול בין גובלין קטן וטיפש לבין הדובלין הגדול שמומחה בהיתגנבות ורצח ובעל שכל ישיר שאגב אין לו אף כמו של דובון כי תאמין לי שאני בדקתי ויש לו אף קטן בצבע ב'ז עם צורה רגילה שטיפוסית לדמויי אדם אבל שאר פרצופו נדמה כי מכוסה במעט פרווה או שער חום . בכול מקרה אתה מבין עד כמה הם שונים ?

דרך אגב בדקתי את הצורה של הדובלינים באוגדן המפלצות של פאת'ניידר אך לאחר שראיתי תמונות אחרות כנראה שברוב המקרים לדובלינים באמת יש אף שמזכיר אף של דוב . אבל בכול זאת , אני חושב ששאר הפרצוף שלהם דווקא בכלל לא מעיד על חיבה כולשהיא , זה יכול להיות קצת מלחיץ ,
פשוט תסתכל עלייהם . הייתי מראה לך תמונה אבל אני לא יודע איך לעשות את זה ודרך אגב אני יודע שלא הגבתי פה על ההובגובלינים אבל אין יותר מדי מה לדבר עלייהם לפי דעתי

גובלונואידים הם אותו תת גזע, וזה גזע מאוד ספצפי. למשל אם תבדוק את הגרסה הישנה יותר של המשחק (3.5) תמצע שלעיתים קרובות מאוד חפצי קסם גובלוניאידים בעלי מנגנון הגנה גזעי (שמאפשר רק לגזע מסוים להשתמש בהם) מאפשרים שימוש לכל תתי הגזע הגובלונואדי.
מעבר לכך בדיקה במגדיר המפלצות של מהדורה 4 תגלה לך שהדובלינים וההובגובלינים אינם מחזיקים ערך נפרד עילה מרוכזים כולם תחת הגובלין, הגיוני מאוד להניח שהם יוצגו בגרסאות מסוימות בתור תת גזע ביחד בהתחשב בכך שהגובלינים נוצרו על ידי ההובגובלינים.

אהלן "מבוכים ודרקונים" וברוך הבא לפורום :) פיצלתי את ההודעות שלך לנושא חדש- כי הנושא שהגבת בו הוא מלפני חצי שנה והדיון בו כבר נגמר. בנוסף, אני ממליץ לך להרשם לפורום- ככה תוכל לערוך את ההודעות שלך במקום לשלוח כמה הודעות ברצף.

לנושא- לפי הlore של המהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים, הגזע הגובלינואידי הוא באמת לא גזע אחד. או ליתר דיוק, לא היה גזע אחד. הרקע שלהם מספר שהם בעצם היו שבטים שונים וגזעים שונים לחלוטין, שסגדו לפנתיאונים שונים של אלים, עד שאל בשם מגלובייט כבש את כולם, הרג כמעט את כל האלים שלהם, והפך אותם לגזע אחד תחת אגרוף הברזל שלו.

זה התפצל מדיון על הגרסאות שלי לגובלינים כגזע שחקן באברון למהדורה 5, אז כדאי שאגיב. :)

- במהדורה 3.5, שעבורה נכתב אברון ולכן זה המצב הרשמי גם באברון של מהדורה 5, שלושת סוגי הגובלינים הם "גזעים אחים" עם הרבה מאפיינים משותפים. יש חפצי קסם שפועלים רק עבור או רק נגד "גובלינואידים", שזה מכסה גם גובלין, גם הובגובלין וגם דובלין. לכן, הבחירה בתתי גזע לגזע אחד נראית לי נכונה יותר.

- כמו שציין tkhag1, במהדורות 3.5 ו-4 היו רמזים די עבים, לפחות לגבי עולמות המערכה גרייהוק ועמק הננתיר, שהובגובלינים הם הגזע המקורי ושהם יצרו מתוכם גובלינים ודובלינים בתור משרתים.

- ההסבר הרשמי של מבוכים ודרקונים למה לדובלין קוראים לדובלין היא שיש לו אף כמו של דוב. אני יודע שזה לא ככה בפאת'פיינדר, אבל במבוכים ודרקונים זה בהחלט המצב.

- התכנון של נתוני הגזע נעשה מתוך התחשבות בנתונים המפלצת של היצור. לדובלין אין תוסף לאיום כמפלצת, וגם אין לו ככזה כגזע שחקן.

וואו 😃 ! לא חשבתי שאנשים ייתייחסו להודעה שלי בכזאת רצינות אז תודה רבה לכולכם ! , ודרך אגב התחלתי להצטרף לפורום לפני כמה שבועות אם אני זוכר נכון . ואני גם הייתי זה שכתב בתור האורח ועכשיו כשאני מסתכל על זה הייתי צריך לזכור להוסיף את הכינוי החדש שלי שנקרא מבוכים ודרקונים . בכול מקרה אני מניח שהגובלינאים עדיין גזעים נפרדים כפי שאמרתי קודם אבל the nerubian כתב שהיו רמזים דיי עבים בנוגע לזה שהובגובלינים היו הגזע המקורי . אשמח לדעת מה היו הרמזים האלה . אגב אני בהחלט לא שולל את האפשרות שאתם צודקים אבל אל תשכחו שהדברים האלה משתנים בן מהדורה למהדורה ונוסף על כך הגזעים האלה גם כתובים בדפים נפרדים בניגוד לשאר תתי הגזע באוגדן המפלצות של פאת'ניידר מה שאולי מעיד על כך שהם יכולים להיות גזעים בפני עצמם . חוץ מזה אני מניח שאפשר לזווג תתי גזע אחד עם השני , אחרי הכול ככה זה בטבע אבל אי אפשר לזווג גובלין יחד עם הובגובלין . אבל אם כול החבר'ה האלה באמת תתי גזע אז אני חייב להגיד , התרשמתי .

מבוכים ודרקונים אמר/ה:
אבל the nerubian כתב שהיו רמזים דיי עבים בנוגע לזה שהובגובלינים היו הגזע המקורי . אשמח לדעת מה היו הרמזים האלה .
גלגל טבע. אם יוצא לך 30 ומעלה אתה יודע את מה שכתוב פה - ממגדיר המפצות של מהדורה 4
יש שמועות שההוגבלובלינים יצרו את הגובלינים ואת הדובלינים.
מובן שאלו רק שמועות ובעולם שלך אתה יכול להחליט מה שאתה רוצה לגבי הגובלינים. שהם גזע אחד שמחולק לתתי גזע, שהם גזעים נפרדים, שהם רוקדים סמבה אפילו. אם זה העולם שלך אתה מחליט.
ומצטרף להמלצה להירשם לפורום.

היי, שים לב שפאת'יינדר ומבוכים ודרקונים לא משתמשים באותו רקע. אפרט את הרקע לפי פאת'פיינדר:

בגולאריון, הגובלינים היו הראשונים. המיתולוגיה מספרת כיצד בעבר ארבע האלים-הגיבורים הגובליניים- באראגאסטים אלוהיים, שכנו בגיהינום. לאמאשטו קרעה חתיכה מן הגיהינום עצמו וחיברה אותה אל השאול כדי לקחת אותם בעבור עצמה, ושיחררה את האלים הבאראגאסטים על גבי העולם. כאשר בני האדם פצעו את האלים הבאגאסטים, דמם השתנה והפך לגובלינים הראשונים.

ההובגובלינים נוצרו כאשר קבוצה מסתורית (ייתכן שקשורה לשטן עתיק) השתמשה בעתק הידוע בתור ה-Cantorian Spring- עתק בעל היכולת לשנות ולעצב גזעים- כדי לחזק את הגובלינים העלובים לכלי נשק למלחמה נגד האלפים. העתק נגנב בסופו של דבר על ידי האלפים, וההובגובלינים הובסו, אבל הגזע ההובגובליני כגזע גובלינואידי שחי את חייו על טהרת המלחמה נותר.

המקורות של הדובלינים יותר עמומים. מסופר שהדובלין הראשון נולד להורים גובלינים, אבל היה אכזרי מידי ושנא אחרים, ולכן בהתקף של אכזריות חיסל את כול השבט שלו. הוא גורש אחר כך מחברת הגובלינים, והיה לדובלין הראשון. האגדות גם אומרות שלידות כאלו עדיין מתרחשות, ותמיד התוצאה היא אותה תוצאה אכזרית ועקובה מדם לשבט הגובלינים.

אורח אמר/ה:
דרך אגב בדקתי את הצורה של הדובלינים באוגדן המפלצות של פאת'ניידר אך לאחר שראיתי תמונות אחרות כנראה שברוב המקרים לדובלינים באמת יש אף שמזכיר אף של דוב . אבל בכול זאת , אני חושב ששאר הפרצוף שלהם דווקא בכלל לא מעיד על חיבה כולשהיא , זה יכול להיות קצת מלחיץ ,

הדובלין היה bugbear הרבה לפני שהיה לו אף של דוב. למעשה, באיור הראשון שלו אי פעם היה לו ראש בצורת דלעת, וראה הדיון כאן:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/42628

וואו חבר'ה , הפעם בהחלט עניתם לי לגמרי על התשובה ודרך אגב תודה לכם , אף פעם לא דיברתי עם מישהו הרבה בנוגע למבוכים ודרקונים אז אני חייב להודות שאני מרגיש הרבה יותר בטוח בקהילה הזאת , יש לי שאלה : איך בדיוק פותחים נושא לדיון ? אני צריך להרשם בשביל זה ? כי יכול להיות שכבר נרשמתי מזמן ואני פשוט לא בטוח .

יש לחצן לפתיחת נושא חדש ממש בראש רשימת הנושאים, מתחת לתת הפורום של שאלות על חוקי המשחק.

אם אתה לא זוכר את שם המשתמש והסיסמה שלך, או לא בטוח אם יש לך משתמש בכלל, אני ממליץ בחום לפתוח משתמש חדש. זה גם יאפשר לך לסמן דיונים למעקב, לשלוח הודעות פרטיות ולערוך הודעות ששלחת.

חזרה