• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 להשתמש בספרים ממהדורות שונות על מהדורה 5

A

Anonymous

Guest
שלום אני רוצה לחזור לשחק מבוכים ודרקונים והגירסה החמישית מאוד מעניינת אותי, יש לי כל מני ספרים ממהדורות קודמות של המשחק (מהדורה 3.5 ומהדורה 4) האם זה אפשרי להשתמש בחלק מהספרים האלו במהדורה 5? אני מדבר על ספריי הרפתקאות, עולמות מערכה, חפצי קסם, גזעים ומקצועות

תודה לעוזרים

מ3.5 ל5 זו לא כל כך בעיה, זה קצת כמו להמיר מ3.5 לפאת'פיינדר. מ4 זה כבר סיפור אחר... חוץ מהפלף והרעיון הכללי אין ממש דרך להמיר את זה.
אם אתה רוצה להמיר דברים מ3.5 ופאת'פיינדר פשוט תשווה את זה למשהו מאותו דרגה ותראה אם צריך לחזק או להחליש את זה.

אמ, טקהאג איך הגעת למסקנה שלהמיר מ- 3.5 ל-5 זו לא כ"כ בעיה?
כל המכאניקה והאיזון של המשחקים שונים לחלוטין. ב 3.5 העליה בתוספים היא ליניארית וכל המשחק מתבסס על חפצי קסם שעוד יותר מתגברים את תוספי הפגיעה. לעומת זאת ב-5 יש Bounded Accuracy, ובעצם כל המספרים הם על ספקטרום הרבה יותר צר. דרג"ש 25 זה משהו שקשה לפגוע בו גם בדרגות 10 או 15. שלא לדבר שאין כמעט חפצי קסם במשחק באופן יחסי, וגם אלו שיש לא מתמקדים בעוד ועוד תוספים לפגיעה/נזק/דרג"ש אלא נותנים יכולות.
לכן ההמרה היא מורכבת, בטח של חפצי-קסם, מפלצות וכך הלאה.
השיטה הטובה ביותר היא פשוט לזרוק את מה של 3.5 ולמצוא את אותה מפלצת של 5 עם ד"א דומה - בהינתן שממירים הרפתקאות.
מכאניקה ממש: מקצועות יוקרה, חפצי-קסם וכך הלאה, אי אפשר להמיר וצריך לכתוב מאפס משהו אחר.

כמובן שעל פלאף אפשר בהחלט לשמור, בין אם זה עולמות מערכה, עלילות של הרפתקאות או רעיונות לחפצי קסם.

חזרה