עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

מה גרם לאנשים לנטוש את סגנון המשחק הריאליסטי?

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 23 מאי 2019, 20:05

ת'ור כתב:
18 מאי 2019, 19:50
אני חושב שזה חלק מהמהלך הכללי שמ"ת עברו מ"השחקנים נגד המשחק" ל"המשחק בשביל השחקנים". פעם ניסו להרוג את השחקנים באופן פעיל והאתגר היה לשרוד למרות הכל. אז היית צריך להתגבר על תכונות אקראיות, משאבים מתכלים, מבוכים אכזריים ושיטות מסובכות בכוונה.
אממ… תיאוריה מעניינת ומעלה בי מחשבה שאולי סוג השחקנים הזה עבר יותר למשחקי לוח, שם יש לא מעט משחקים פופולאריים של אחד נגד רבים. למשל משחק הזומבים last night on earth או משחקי descent, imperial assault שגם בהם זה משחק טקטי על לוח שבו שחקן אחד מגלם את היריבים וכל היתר הם הגיבורים.
זה אולי סוג של איזון מחדש כשהשחקנים שמחפש את האתגר הטקטי הולכים למשחקי הלוח הללו ומ- שמחפש יותר סיפור הולכים למשחקי תפקידים. באמת במשחקים האלו יש יותר מעקב אחרי דברים וגם תחרות לכאורה בין המנחה לבין השחקנים.
אז אולי הם לא נכחדו אלא פשוט עברו לתחביב השכן
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
super sorcerer

שליחה על ידי super sorcerer » 28 מאי 2019, 22:00

ב"ה
לדעתי עכשיו התחום פשוט הרבה יותר נפוץ ועממי, ולהרבה אנשים אין כח למכניקה ריאליסטית. עדיין יש את אלה שאוהבים מכניקה ריאליסטית (ולפחות בקרב החברים שלי יש קורלציה בין הנטייה הזו לבין ראש מתמטי), הם פשוט כבר לא הרוב.
יש כמה דגשים שונים בקבוצות משחק שונות. בקבוצות שבהן יש דגש טקטי חזק עדיין יש נטייה להעדפת מכניקה ריאליסטית. בקבוצות שבהן יש דגש חזק על משחק דמות עדיין כמו תמיד השיטה המועדפת היא חופשיטה. בקבוצות שבהן הדגש הוא הסיפור יש נטייה להעדיף מכניקות סיפוריות.
ההעדפות של מכניקות לפי הדגשים של הקבוצה לא השתנו, פשוט כנראה שהרעיונות הסיפוריים הם חלק גדול ממה שמושך את הקהלים החדשים יותר בתחביב.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 29 מאי 2019, 02:58

יש בזה משהו. אני די חכם פחות מהממוצע, ומקבל אפליפסיה ממספרים, וכמנחה די מתמקד בסיפור ודי בטוח שאצטרך לקבל תיקונים על המכניקה מהשקחנים..
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה