• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים אומנות (במיוחד ציור)

Darkness

פונדקאי ותיק
שוב הנודניק עם השאלות הקלות\המיותרות.

לא כתוב בספר לאיזו מלאכה שייכת יכולת הציור של הדמות, ואיזו תכונה בוחנת את היצרתיות של הדמות (בכתיבת סיפורים או ציור דמיוני, למשל). אני מניח שזה מקושר למלאכה (אוויר), אבל אשמח לחוות דעת נוספת והתייחסות לנושא האומנות בנשגבים באופן כללי.

אני חושב שציור נכנס ב"הופעה" או "מלאכה עץ" ? אם מישהו יודע אחרת שיתקן אותי. (קיבינימט הגיע הזמן שאני אעתיק את הספר למחשב הזה....)
וכתיבת סיפורים הייתי מכניס את זה ל"שפות" (כשרון) ו"תבונה" (תכונה), אם אני זוכר נכון פסקי ככה אנחנו שיחקנו...
מלאכה אוויר קשור ליצירה של חפצים עדינים, לא לכתיבה.

"אויר" זה בהחלט מה שמתאים כדי ליצור חפצים דקורטיבים כמו תמונות.
כתיבת סיפרוים הולך לכשרון "שפות".
תכונה ליצירתיות.. לא בטוח. "תבונה" מכסה גם דמיון. "פיקחות" היא מחשבה מהירה שיתכן ומערבת גם אילורים ולכן יצירתיות. תבחר.

אם נעמיק לרגע את הדיון ב"יצירתיות" אז תלוי במצב:
אם הנשגב שלך עומד מול שד שמבטיח לו עזרה בתנאי שיכתוב לו שיר במקום אז "פקחות"
אם הוא יושב בבית ומנסה לפתח סיפור ארוך ומתפתל אז "תבונה"

*אני חושב שאני אלך להעתיק את הספר לפני שאני אכתוב עוד שטויות כמו "הופעה".... :D

הופעה זו לא באמת שטות - אם הדמות עומדת בפני שד שמבטיח לה עזרה בתמורה לסיפור, אז נראה לי שהופעה תתאים יותר משפות (או שתרגמו את זה כלשונות?).

"הופעה" זה היכולת של השחקן להביע את הדברים
"לשונות" יותר מתאים בשביל לכתוב את הסיפור וכמו שרשמתי למעלה
"פיקחות" לstory on the spot, תבונה אם אתה צריך לשבת ולכתוב מחזה....

הופעה+כריזמה אם אתה רוצה לספר סיפור על המקום , כדי להעביר מוסר השכל. מתסמך על ההנחה שהדמות לא ממציאה סיפור מכלום אלא מתבססת על משהו שקרה או סיפור מהילדות שלה.
כריזמה, כי יותר חשובה צורת ההעברה מאשר הדימיון העשיר או המילים המדויקות.
כמו כן, מדובר בסיפור פשוט שאפשר לספר בעל פה, לא "גן העדן האבוד" או "פאוסט".

חזרה